Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Frustrácia z nových politických strán? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Autorka článku, Váš náhľad na politiku

(a zrejme nie iba tú domácu) je podobne amatérsky, aký amatérsky je pohľad predstaviteľov strán, ktorí sa rozhodli založiť "niečo" nové.

A to o zjednocovaní strán bolo aktuálne v rokoch 1994 až 1998 alebo v rokoch 2008 až 2010, no nie dnes. Kto a na čom by sa mal zjednotiť?

Skúste napísať niečo hĺbavejšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Veronika napísala svoj prvý blog. Netreba byť na ňu
taký prísny.

Za pozornosť stojí , že vzniká aj nová zelená strana...

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Koľko už máme zelených strán? Dáko strácam prehľad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Môžete nám priblížiť Vás profesionálny pohľad na túto problematiku? Zbožňujem komentujúcich, ktorí sú presvedčení, že práve ich názory sú "profesionálne". Treba chodiť medzi ľudí do diskusií aby trošku okresali to Vaše ego a nesedieť len doma za počítačom. Podľa Vás spájanie politických strán, nie je dnes aktuálne. A čo je aktuálne? Vytvorenie pravicovej úderky, ktorá obsadí vládne kreslá pri najbližších voľbách je trošku nereálne. Jediný spôsob ako nemať vo vláde to, čo tam je teraz je spojenie viacerých polit. strán a nebojovanie proti sebe. Zjavne ak ste volič strany Smer, rozumiem tomu komentáru ale ak ste pravicový volič, tak nám tu všetkým prosím predstavte Vaše profesionálne riešenia ako dostať (niektoré) kvalitné a odborné pravicové strany do vlády bez toho aby sa spájali. Budeme sa všetci tešiť na Vaše myšlienky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ján R. slovenská politická scéna by

mala inú podobu, ak by v rokoch 1939 až 1945 a v rokoch 1948 až 1989 nedochádzalo v ničeniu intelektuálno - kreatívneho potenciálu. Melieme len z toho, čo nám tu po čistkách zostalo. Mnoho tzv. politikov pochádza zo slovenského vidieka. V mestách si nakúpili obleky, lakované topánky, prečítali knižku o "ľavicovej" a "pravicovej" politike a šup ho do Bratislavy robiť "veľkú politiku". A rozhodne nie som volič strany Smer - SD. Pozostatky ŠTB, komunistickej strany a HZDS nevolím. Takzvaná opozícia je dlhodobo v rozklade. O voličoch si nerobím ilúzie. Väčšina z nich nevie, že nevie. A do okresávania môjho ega sa láskavo nestarajte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach jo

"Stabilita, ktorú ponúka vládna strana SMER je do určitej miery stabilitou."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako keby som kapitána počul
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Moj stary dobry kabat

Je verny kamarat ked sa casy menia a preto ho mam rad
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problém je inde.

Nie je problém, že sa zakladajú politické strany, ale že sa zakladajú len názvy politických strán. Spomeniem, len tie relevantné, ktoré sa nejakým spôsobom dostali alebo takmer dostali do parlamentu a už tu nie sú : VPN (Gál), HZDS(Mečiar), DS(Kaník), DÚ(Moravčík), ZRS(Ľupták), SDĽ(Weiss), SD(Volf), SV, SOP(Schuster),SDK(Dzurinda), ANO(Rusko), PSNS, SNS (Slota, Belousovová), KSS(Ševc), Spolužitie(Duray) atď.
Problém novo vznikajúcich strán je, že buď nemajú vôbec žiadny ideologický zámer, alebo sa ho prestanú pridŕžať a podľahnú módnej vlne a svoje idee zahodia,či na ne zabudnú.
Väčšina politických strán je založená len na jednom človeku a keďten človek odíde, zlyhá, či inak skončí tak s ním končí aj celá politická strana.
U tradičných politckých strán, ktoré sa držia svojho polickej ideologie chyby, či nedostatky predsedu či celého vedenia dokáže členská základňa postupne eliminovať a nemusia zakladať nové strany, aj keď sa to tiež stáva mnohokrát sú za tým ambície jednotlivých členov , ale skôr či neskôr sa ukáže, že pridŕžanie sa ideií je dôležitejšie ako momentálne nálady spoločnosti či ambície jednotlivca.

Pokiaľ si toto neuvedomia zakladatelia nových názvov politických strán tak im nepomôže ani založenie 501. strany na Slovensku, skončia tam, kde všetky ostatné do teraz. A to som nespomenul tie všetky odnože, ktoré vznikali a nikdy sa nedostali do parlamentu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Israel, problémom je najmä to, že

občania - voliči (ale aj nevoliči) nemajú takmer žiadny "ideologický zámer". Slovenské spoločenské prostredie je dlhodobo preplnené klebetením o "politike", o tzv. kradnutí, k tomu sa pridáva kvapka pseudonacionalizmu (alebo rovno nacionalizmu) a hotovo. Hlavnou "ideou" je debata o susedovej čerešni a o tom, či si ten sused nechodí tajne naberať vodu do mojej studne. Už chápete. Tzv. politické strany sú iba odrazom spoločenskej debaty, uvažovania.

Ešte k VPN. Tá do istého času mala svoje autentické opodstatnenie. A rozhodne v nej nešlo len o Fedora Gála a jeho meno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím, že väčšina voličov a asi všetkých nevoličov, nemajú takmer žiaen ideologický zámer. Napriek tomu, alebo práve preto, by to mali byť tie relevantné politické strany, ktoré by to mali mať. Teda straníci sú preto (mali by byť), že majú spoločné idee, názory, spoločnú ideológiu. Ja neočakávam hlbokú ideologickú debatu v krčme, ale očakávam, že krčmovú "ideológickú" debatu nebudem vidieť v parlamente.

Tú VPN som musel spomenúť, lebo aj keď zase súhlasím s jej "historickou úlohou" (fuj aký odporný termín) bola to práve ona, ktorá bola predobrazom vzniku strán bez ideológie len s jednorázovým cieľom dosiahnuť či dostať sa do parlamentu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

veď nám tu dokola vznikajú liberálno-sociálne strany.. už si pracujúci platí toľko politikov a úradníkov čo sa starajú o jeho dobro že chudák pracujúci nevyžije z výplaty..

pokiaľ bude stačiť 5 percent na prelezenie do parlamentu strany sa budú deliť a straničky množiť.. lenže chce to do politiky nových ľudí ktorí nemajú všade spolužiakov a kamarátov..

ešte jedna taká maličkosť od ľudí čo sú už nejaké roky v politike, štandardný politici nečakajte iné myslenie.. to už sú vyhoretý ľudia a chcú si to tam len odsedieť.. jasné že kričia ako to budú oni robiť lepšie od Fica ale to je málo.. tu treba urobiť poriadoch a to chce veľa zmien a makat nad rámec pracovnej doby.. a samozrejme aj odvahu.. ved keby som sa opýtal kto zruší vlaky zadarmo asi by bolo ticho a skôr by to hodnotili ako niečo dobré.. no ked je to dobré prečo to nieje aj pre tých čo to platia ? pracujúci..
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho