Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V čom SME zlyhali? (Názor) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

SME nazlyhalo, problém je FMK

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je nejaká akcia krypto-HZDS?
Ak v niečom SME zlyhali, tak v tom že tam neodmietli ísť aj kvôli Bielikovi a ďalším ľuďom, s ktorými proste v tejto oblasti nie je o čom diskutovať.
Mimochodom, keď už sa bavíme o zlyhaniach: Pozvať na tú istú konferenciu súčasne Bielika, hlasnú trúbu Ficovej vlády, Krejču, ktorý kŕmi národ každý večer absolútne nepozerateľným zhlukom videí z dopravných nehôd a rôznych katastrof a volá to hlavné spravodajstvo, a Rostasa? Kde je Pavel Kapusta? Ten je o čo horší že ho nepozvali? Kaliňákova bejby je kde?
Podľa mňa táto konferencia v tomto zložení celkom slušne ašpiruje na titul estráda roka. Komédia.
Tragikomickejšie už je len ak niekomu na tom všetko vadí len to, že tam nejde SME :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Problém" FMK

je v tom, že je to najlepšia mediálna škola na Slovensku s najväčším počtom študentov, jej konferencie sú vo WoS rovnako ako časopis Communication Today- ten je dokonca aj v Scopuse, že má dosť peňazí a krásnu a múdru dekanku. A tá sa nepokaká, keď začne kaviareň jačať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prosim pozrite si zoznam publikacii mudrej dekanky. Sucasne si pozrite aj Beallov zoznam predatorskych casopisov a porovnajte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Beall svoj zoznam stiahol

Vlado, knihovník zanedbateľného významu bez titulu PhD. - pán Beall - stiahol svoj zoznam pre pochybnú metodiku a zároveň čelí obrovským žalobám za poškodzovanie dobrého mena stoviek serióznych časopisov. Scopus aj WoS sú najvýznamnejšie svetové databázy. Ak je v nich akýkoľvek časopis zaradený, možno ho považovať za významný a vedecky seriózny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Došli argumenty?

Zdá sa, že došli argumenty a potrebujete dekanku "zostreliť" za každú cenu. Verím, že sa nezľakne a neobráti kabát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Beallov zoznam ...

... je skutocne stiahnuty, nahradil ho Zoznam predatorskych casopisov

https://predatoryjournals.com/...

a v nom aj publikacna destinacia krasnej a mudrej dekanky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mainstreamové a vraj mienkotvorné média, hlavne v poslednej dobe vytiahli do boja s tzv. alternatívnymi názormi, no otázka znie, akým spôsobom ony samé prispievajú k vyváženej diskusii ohľadom ekonomických tém, ak neprimerane protežujú jednostranný pohľad zjavne netransparentného a lobisticky sa správajúceho sa INESSU? Môže sa niekto čudovať, že verejnosť siaha po alternatívnych zdrojoch informácií, keď tí, čo by mali podporovať a stimulovať odbornú diskusiu dávajú priestor jednostrannej interpretácii? Možno si média a novinári vystačia len s jednoduchými a jasnými tvrdeniami anarchokapitalistov. Tieto ale zväčša neznesú denné svetlo tvrdých dát a tlak skutočnej diskusie.

Podobne v poslednej dobe sa doslova denne v našich médiách stretávame s článkami, ktoré citujú hovorcov rôznych spoločností rozprávajúcich o tom, aký majú problém zohnať kvalifikovaných zamestnancov, akí sú Slováci leniví, ako sa nechcú sťahovať za prácou, atď. Články, ktoré by sa venovali odvrátenej stránke našej ekonomickej reality, dôvodom prečo ľudia odmietajú pracovať za slovenské mzdy, o realite zamestnaneckého prostredia, prípadne o tom, ako sa firmy na Slovensku delia so svojimi zamestnancami o vyprodukované hodnoty je možné spočítať na prstoch jednej ruky vyslúžilého drevorubača.

http://poleblog.sk/ekonomicke-...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Já žasnem,

a že to píšete zrovna vy? Vy tu dávate link na extrémistický blog, ktorý nielenže nepovolil diskusiu k žiadnemu svojmu článku, ale je semeniskom obhajovania komunistického režimu. Ak by niekto sem dal pronacistickú stránku, ktorá obhajuje život za nacizmu ako bolo vtedy dobre, lebo Hitler staval dialnice a nebola nezamestnanosť vtedy by bol okamžite zmazaný, ale tento poleblog tu má reklamu stále.

Pán Košč, kdde vôbec vy beriete odvahu hovoriť o platoch, keď vy odborári ste proti zvyšovaniu platov. Odmietate ich zvyšovať svojim zamestnancom v Sorea, či na centrále, odmietate a vyhovárate sa prečo sa nemôže štrajkovať aj keď pred médiami máte plné huby štrajku a ako to spravíte. Oklamete zamestnancov, keď im nepoviete celú pravdu, ale len časť na čom ste sa dohodli a už nie nič o úplatkoch , ktoré ako bossovia ste dostali. Tak povedzte kto vás (odborárskych bossov ) platí, a ak máte klamať radšej mlčte.

Pán Košč je zbytočné vám odborárom niečo písať, lebo blokujete diskusie, nas robotníkov nechcete počuť a keď niekto si dovolí trošku kritickejší názor (bez vulgarizmov) tak ho dáte na black list.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. k Sorei som sa už viackrát vyjadroval, pohrabte sa v archíve, nemienim sa zbytočne opakovať,

2. že odbory sú proti zvyšovaniu plativ je pekná blbosť. Pozrite si, aké zvyšovanie miezd si odborari vyjednali tam kde odbory pôsobia a aké zvyšovanie platov prebieha tam, kde odbory nie sú. Napriklad sa opýtajte v Trexime, alebo v NB SR, ktori zistili, ze zamestnanci kryty kolektivnymi zmluvami zarabaku v priemere o 20 % viac, ako odborari nekryty KZ.

3. Na blacklist poputujú vždy tí, čo vipisujú dookola tie isté demagogické hlúposti a nevedia čo je to argumentácia - však, nemodernýchalan?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

* krytí/nekrytí
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poleblog je extremisticky web? Dokonca tam obhajuju minuly rezim?

:)))))))))))))))

Ludia ako vy maju vel.i jednoduchy zivot, taky cierno-biely. Mimochodom, na podla vas extremisticku stranku ste podla zakona povinny podat trestne oznamenie - chodte a podajte...

PS: diakusiu k clankom mat nemusia, napriek tomu k niektorym maju... Ak sa vam to napaci, zalozte si konkurencnu stranku, kde ich demaskujete. Ale to by ste najprv museli mat odvahu zverejnit svoju identitu, co zjavne nemate, pretoze skryvat sa za nick je take jednoduche, vsak?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pán Košč,
K mnohým veciam ste sa opakovali aleak sú pre vás nepríjemné tak sa odmietate. Chápem
2.Samozrejme, že to nie je blbosť vám s radosťou dosvedčia radoví zamestnanci odborári. Frustrácia z podbiehaniu vedeniu je v drvivej väčšine firiem na Slovensku. Na FB vznikajú stránky, kde sa môžu slobodne vyjadriť zamestnanci, lebo nemajú dôveru v odborárskych predákoc spýtali ste sa samých seba (aj vy osobne) prečo tomu tak je? Prečo odbory nezačnú u štátnej firmy Slovenská pošta? Prečo tam nezačnú so zvýšením platov, ale naopak odborári (vedenie) súhlasí, aby doručovateľky predávali losy a poistky súkromnej firmy.
Raz je dôvod vraj demagógia potom zase nevedomosť, jednoducho arogancia bosssov je nekonečná.

Čo sa týka poleblog vy ako aj ja dobre vieme, že svoje články ošetrujú ( pod predpokladám právnym dohľadom), zázračnými formulkami typu : "Nechceme obhajovať komunizmus, ale ...." Nejdeme schvaľovať zločiny spáchané na ľuďoch, ale svet nie je čiernobiely ... " A dokonca v nejakom blogu bolo kritizovaná akási antikomunistická ideológia. Podobne len v zelenom tak čítame na extraplusoch stránkach o tom ako neschvaľujú vyvezenie slovenských občanov, ale ....
Môžte mi ukázať, ktorý zkon mi ukladá povinnosť podať trestné oznámenie? Predpokladám, že žiaden nenájdete, ale ma budete posielať hľadať v TZ. Aby ste to mali ľahšie povinnosť je len vtedy, ak trestný čin s trestom odňatia s hornou hranicou minimálne desať rokov. Trestné činy extrémizmu sú maximálne s hornou hranicou osem rokov. Nečakám, že sa mi ospravedlníte, arogancia vám to nedovolí.

Netvrdím, že musia mať diskusiu, ale je to také signifikantné, že odborové organizácie, extrémistické stránky, a vlastne všetci, čo sa boja verejnej diskusie ju nemajú, alebo dávajú na black list oponentov, len pre ich názory.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podla trestneho zakona:

"Každý musí bezodkladne oznámiť zločin, za ktorý sa trestá najmenej 10-ročným väzením alebo niektorý z trestných činov korupcie, ak sa o nich hodnoverným spôsobom dozvedel."

Treba sa pozrieť, aký trest je za extremizmus, sirenie extremistickych materialov a toto spachane v spolupachatelstve v organizovanej skupine... Trestna sadzba sa zdvojnasobuje...

Takze sup, sup na policiu, alebo prokuraturu.


Co sa tyka posty, tiez som sa uz viackrat vyjadroval. Zamestnanci maju presne takych odborovych zastupcov ako si zasluzia. Ak su ticho a maju v podniku minimalnu odborovu organizovanost, tak presne takych maju aj zastupcov. Rovnako, ak tam nemaju kontrolne mechanizmy. Zamestnanci posty nech hromadne povstupuju do odborov alebo nech si zalozia vlastne odbory a potom budu vediet nieco pre seba urobit. Ale ked su apaticki, tak presne takych maju aj odborarov..


Ty ako oponent si putoval na blacklist nie pre opacny nazor, ale pre opakovanie klamstiev a pozdvovodne ociermovanie... Ludia ako ty nestoja o zbytocne vzrusovanie sa a zbytocne dopisovanie si o vylozenych hlupostiach. Keby si mal sajn, co je to ozajstna diskusia, tak by si narazil na iny pristup, pretoze ja nemam problem diakutovat o hocicom... Diskusia ale musi byt skutocna...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Treba sa pozrieť,

ďakujem za radu pozrel som sa, a žiadna trestná sadzba sa nezdvojnásobuje. Je to len a len váš výmysel.

Takže žiadne šup šup sa nekoná! Vy to dobre viete a aj to, že už som spomenul, že maú všetci extrémisti ošetrené svojimi právnikmi zázračné formulky , ktorými sa vyviňujú.

Čo je , ale neuveritelnejšie , aká arogancia z vás srší, miesto obyčajného priznania si chyby, omylu a jednoducho povedať:"Prepáč, nepoznal som trestný zákon", alebo "Ospravedlňujem sa, že som tvrdil nezmysel" miesto toho si odborársky predák vymyslý novú formuláciu zákona adruhých obviní z klamstva. Vraj nie pre názor blokujú odbory iné názory, ale pre klamstvo. Pri tom vy sám sa dopúšťate klamstva. Veď sám viete, že tí zamestnanci firmy, ktorí nie sú pod KZ majú vyššie mzdy a to mnohokrát rádovo vyššie ako tí čo sú pod KZ v tej istej firme.

Čo im pomôže sa ozvať, keď takí ako vy ich umlčia či dokonca pomôžu k ich eliminácii. Proste dajú ich na black list a je vybavené, veď to je tak jednoduché. Potom už sa len stačí vyhovoriť, že majú také odbory aké si zaslúžia a j mzdy také aké si zaslúžia . A sme doma vraj odbory sú za zvyšovanie miezd.

Nie si jediný odborár, ktorý má problém diskutovať s robotníkmi, odborárska arogancia je veľká a nepredpokladám, že by si sa dokázal skloniť a ospravedlniť, lebo my robotníci sme pod vašu úroveň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Títo ,,demokrati" ma dlhodobe

bavia.Kto nie je s nami,ide proti nám a nebudeme s ním diskutovať.Iba môj názor je správny aj keby som z Vás mal dušu vytriasť aj tak Vás o tom presvedčím.Ak so mnou nesúhlasíš si fašista,rasista a xenofob a nepoznáš svet a nebudem sa s Tebou baviť,lebo môj názor je správny.Iba čakám,kedy v mene svojej jedinej a demokratickej pravdy začnú strieľať.Asi by si mali ujasniť význam slova demokracia :-))).
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME