Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Macronova otázka pre Slovensko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Šimečka III

V rodine Šimečkov existuje nejaký vrodený odpor voči slušnej prospešnej práci? Samý marxistický narcis cítiaci sa byť vyvoleným k riadeniu životov iných ľudí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kď najstaršieho poslali tam

kam bytostne patril a za koho sa skrýval , k robotníkom, považoval to za najväčšiu potupu života (akože) oddaného marxistu. . Otecko tohto talenta to naďalej využíva a zdá sa že ani najmladší si ruky ani hlavu nazašpiní prospešnou prácou. Nikdy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jablonovce

Vecná pripomienka.

Tvoje tvrdenie sa rozchádza z mojou osobnou skúsenosťou.

Milan Šimečka býval v tom istom dome, ako môj otec a ja. A osobne sa dlhé roky dobre poznali. Niekedy okolo roku 1981 sa rozprával s mojim otcom, za mojej osobnej účasti, všeobecne o živote. Tvrdil vtedy, že pracuje ako bágrista a je zo svojou robotníckou prácou celkom spokojný.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak si z neho mali zobrat priklad aj jeho potomkovia. Pretoze ti sa zivia akurat mlatenim prazdnej slamy a prizivovanim sa na state.
Progresivne Slovensko bude iba dalsia socialisticka strana plna takychto zbytocnych kolektivistickych tarajov a ideologov, vraj vyskumnych pracovnikov medzinarodnych vztahov. V tom lepsom pripade. V tom horsom to bude iba dalsi projekt oligarchov ako bol SMER, co naznacuje napriklad aj ucast takeho Stefunka.
EU by mala byt akurat o volnom pohybe ludi, tovaru a kapitalu. Ziadni aparatcici tarajuci o nejakej "integracii" nie su potrebni. Akurat tu slobodu prave obmedzuju a zavadzaju prvky nezmyselneho nasilia, vydierania, byrokracie a vypalovania nevinnych ludi.
Od Progresivneho Slovenska sa da ocakavat akurat neprogresivny neofeudalizmus. Je jasne preco si otieraju huby o SaS, ktora sa aspon snazi proti neslobode bojovat. Zaslo to az tak daleko, ze jeden z hlavnych propagandistov politrukov PS dokonca chrapunsky a arogantne oznacil Sulika za fasistu len preto, ze si dovolil zastat sa prav tych, ktori musia cely cirkus s migrantami (okrem vsetkeho ostatneho) zaplatit - danovych poplatnikov a trval na dodrziavani dohod Schengenu a Dublinu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja uz len dodavam ze je to len dalsia z particiek zavesenych na Sorosove fondy. Takze koho asi tak moze tato particka zastupovat?
Ivana Molnárová, ČLENKA SPRÁVNEJ RADY je predsednickou Správnej rady NOS-OSF, zdroj tu:http://osf.sk/aktuality/spravn...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

krasny clanok, niekde medzi krvavymi ocami na jurzycu a bezradnym putovanim za europskym superstatom.

- marcron nie je progresivny, ale centrista, co nevie co chce, hollandov pudlik
- EU nepotrebuje viac integracie, lebo ju to rozpuci a da viac sanci extremistom
- extremisti nie su len ti krajne "pravicovi" (narodni socialisti) ale aj ti krajne lavicovi (socialisti/komunisti),
- kazdopadne autoritari, ktori si privlastnia moc akymikolvek sposobmi. a ci sa vam to paci alebo nie, predseda EK Junkers je velky uzurpator.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem, kam najmladší Šimečka patrí,

neviem kam patrí dnes Progresívne Slovensko, ale viem, že sú to mená a názvy, ktorých nositelia dnes sami nevedia, kam sa zaradiť.
Ospravedlňuje ich možno vek, možno nedostatok skúseností, možno určitá naivita, ktorá k tomu všetkému patrí. Ale celkom určite ich ospravedlňuje to, že dnes prakticky nikto v Európe nevie s určitosťou povedať, akým smerom z tých naznačovaných sa Európa vyberie.
Celý ten cirkus sa začal nie utečeneckou krízou, ani nie tými krízami, ktoré boli predtým. Aj Snowden, aj ruské výboje, aj posledná kríza a ďalšie veci patria k štandardnému vývoju sveta a ľudskej spoločnosti. Štendardné preto, lebo sa do istej miery veci opakujú. Ale neopakuje sa to, čo je v EÚ. A tam celý ten cirkus začal práve Junkers tým, že spísal tých známych 5 bodov, ako by sa asi mohla EÚ vyvíjať.
Nuž na to treba odpovedať iba tým spôsobom, že Junkersovým poslaním na čele EÚ nie je robiť vedecké analýzy predpokladaného vývoja spoločnosti. To je úloha kohosi iného. On je poverený tým, aby viedol EÚ a to spôsobom, ktorý je v rámci zakotvených Európskym parlamentom a národnými vládami a parlamentmi prijatých zákonov. Toto je jeho primárna úloha. Ak totiž špekuluje o viacrýchlostnej Európe, tým iba vyjadruje podporu jednému myšlienkovému prúdu z tých piatich, ktoré vymedzil.
Čo je to viacrýchlostná Európa? To tým mudrcom nedošlo, že táto myšlienka je proti samotnej podstate, proti samotnej existencii EÚ? To treba akosi filozoficky a ekonomicky rozoberať a meditovať už roky nad tým? Tieto úvahy totiž nevznikli v krajinách, ktoré sú na tom horšie ako priemer. Vznikli práve v tých najvyspelejších, ktoré - paradoxne - EÚ zakladali a zakladali ich na princípe rovnosti, ktorá samozrejme nikdy na začiatku úplná byť nemôže, ale práve úlohou integrácie je sa k nej maximálne priblížiť.
Tu vôbec nejde o to, či som, alebo nie som zástancom EÚ. Tu ide o to, že tí, čo EÚ založili, ju teraz idú presadzovaním viacrýchlostnej Európy rozbiť. Rozbijú ju tým, že sa vo viacrýchlostnej Európe prehĺbia sociálne a následne aj geopolitické rozdiely a názory medzi členskými krajinami a regiónmi a výsledok je už dnes jasný. Kto bude chcieť žiť a bývať v tých zaostalejších častiach Európy? Nevzniknú vnútroeurópske presuny väčšieho množstva ľudí, ako ich poznáme dnes? Tí v inej rýchlosti sa nebudú brániť zatváraním hraníc? Aký to bude mať vplyv na výchovu, školstvo, následne na pracovný trh, následne na investície a s konečným dopadom aj na celkový rozvoj?
A sme tam, kde sme byť nechceli.
V tom asi budem musieť súhlasiť so snahami Progresívneho Slovenska, teda aj s najmladším Šimečkom. A samozrejme nesúhlasiť s Macronom. A to ani vtedy, ak by sa Ficovi podaril husársky kúsok a do tej "najrýchlejšej" Európy nás dostal. (Poznámka na okraj: čudujem sa ľavicovo cítiacemu Ficovi, že toto nevidí a smeruje tam, kde by som mal smerovať naopak ja - zásadne pravicovo cítiaci.)
Námietka voči úvahe na konci blogu: Moderáto RTVS a otázka, čím vlastne do EÚ ako Slovensko prispievame. Odpoveď z ministerstva: Predsa tým, že sme plnoprávni členovia. Môj postoj: A sme členovia preto, aby sme čímsi prispievali? nestačí, že v EÚ žijeme a plníme si záväzky? To musíme v EÚ zásadne presadzovať čosi naše a keď nič mimoriadne nemáme, tak si nejakú odlišnosť vymyslíme? Nuž na hlúpu otázku môže byť iba hlúpa odpoveď.
Posledná poznámka: "Zavesil" som sa na teba Alex B., pretože som nepochopil kam patríš ty a prečo má Eugen Jurzyca krvavé oči. Mne sa Jurzyca vždy javil ako skromný a pomerne krotký, ale hlavne slušný človek, takže mi akosi tie krvavé oči k nemu nejdú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... dovolím si ešte dodatok:

Úvahy o väčšej integrácii v EÚ a boj proti nej - to sú dnes nemiestne žarty.
Všetci sme sa zhodli, že EÚ potrebuje reštrukturalizáciu a tá nespočíva ani vo viacrýchlostnej, ale ani v boji za väčšiu integráciu či v boji proti nej. EÚ je celok, ktorý má svoje pravidlá a ak ten celok s tými pravidlami má fungovať, musí sa aj sám vedieť chrániť a strážiť. Tu treba začať a netárať o tom, kedy sa chrániť a strážiť začneme. Lebo ak toto neurobíme ako prvé, všetky úvahy o centralizácii, či decentralizácii budú zbytočné.
Hlavné zásady rozvoja, teda aj smerovania EÚ už boli dávno vymedzené a stačí iba dodržiavať známe pravidlá.
Na tom ostatnom (vo väčšine prípadov jalovom) sa ešte vedome priživí veľa mlátičov prázdnej slamy.
A my im to z našich daní veselo zaplatíme.
Tak hor´ sa do krajších zajtrajškov, priatelia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kontrolná otázka:

Ako by sa vámn páčilo, keby niekto nástojil na viacrýchlostnom Slovensku? Nie je náhodou našim ciľom dosiahnúť to, aby sa napríklad okresy Medzilaborce, Svidník a ďalšie priblížili čo najviac úrovni, ktorú dnes dosahuje Bratislava, či Trnava? Netúžime náhodou po tom, aby sme diaľničnú sieť, investície a ďalšie faktory dokazujúce určitú úroveň rozvoja považovali za samozrejmé a rovnocenné po celom Slovensku?
Ak to tak bude, bude sa sťahovať pol Slovenska do Bratislavy? Ak to tak bude, neodbremení nás to od Vianočných, Veľkonočných, Dušičkových a ďalších hromadných presunov v štáte? Ak to tak bude, ... nebude menej akútnych problémov na riešenie?
Nie je to náhodou tak aj v iných celkoch, ktoré riadiť treba a vôbec sa netreba báť toho, že EÚ bude akýsi superštát s nekonečne rozvinutou byrokraciou? Nie náhodou pre našu laxnosť a pohodlnosť existujú a prehĺbili sa chyby a dnes musíme hovoriť o reštrukturalizácii EÚ?
Je veľa ďalších otázok. Všetci ich máme skoro rovnaké.
Ale odpovede sú z každej strany úplne iné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Treba si uvedomiť, že veľké mestá priťahujú. Je to tak všade vo svete.
Daj prosím ťa priklad, kde vidiek je na tom rovnako alebo lepšie ako hlavné mesto alebo veľké mestá.

Mne sa zdá, že pod pojmom znižovanie alebo vyrovnávanie regionálnych rozdielov sa naháňame za niečím, čo doposiaľ ešte nikdy a nikde nefungovalo.

A máme byť frustrovaní, že sa to nedarí ani nám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie je mi príliš zrejmé

prečo by ma tá otázka mala trápiť. Či Slovensko bude v jadre alebo na periférii (čiže čo máme teraz - možnosť pracovať, podnikať, študovať v rámci celej EÚ, plus schengen, euro a nejaké ďalšie blbosti), našimi partnermi najoceňovanejší príspevok bude "držať hubu a krok".
Čiže ak už, potom periféria. Bezhlavo preberať všeobecné pravidlá a ad hoc sa, pokiaľ možno separátne len našou vlastnou legislatívou, pripájať k jadru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nechapem ako mozme "nebyt v jadre", my smme uz zapadu dali uplne vsetko)). "nebyt v jadre" za danych okolností, kedy mame volny pohyb tovarov a osob a spoloc hranice aj menu by znamenalo iba jediné: ponechat obetovane socialne odkazane skupiny na nasobne mensich davkach... a to by bol totalny fasizmus o nic ine sa nejedna. dokonca aj polemika o inom nazore na islam ci migrantov je len demagogia, na zapade ich ziju miliony a cez otvorene hranice kedykolvek mozu prist.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Píšeš to čo sa nosí ale nie pravdu !

A možno píšeš aj proti svojmu vnútornému presvedčeniu ktoré si ukryl hlboko vo svojom vnútri . Je to také Judášske tri a tridsať zlatých judášskych ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zatial som si nevsimol

vo vasich navrhoch ako chcete riesit tie sociálne rozdiely v EU. zatial u nas ziadna strana tieto obetovane skupiny nezastupuje. tak ako zlodeji zderu tak aj konzerva ci liber. pravica zastupujú iba slovakov kt. mozu zarobit v EU ako kazdy iny europan. je tu vsak velka skupina starcov,, invalidov, slob matiek atd kt. prijem je nasobne nizsi od rovnakych skupin ludi na zapade...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

3x som si precital tvoj prispevok a vôbec nechapem prečo si ho napisala ako reakciu na mna. myslim, ze situacia tychto skupin je naozaj zlá a nik by si z toho nemal robiť posmech..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pretoze zabudas na to najpodstatnejsie. Ti socialne slabi u nas budu mat vzdy nasobne nizsi prijem oproti rovnakym skupinam na zapade pokial ti produktivni u nas maju nasobne nizsie prijmy ako produktivni na zapade. A toto sa nemoze zmenit, ak je pri moci banda psychopatov, ktori mozu beztrestne rozkradat statne financie, ktore sa snazia pod zamienkou socializmu nasilne vypalovat od tych produktivnych. A to plati pre ten SMER, ale aj pre vacsinu ostatnych stran. Doteraz vzdy a vsade vo vacsej alebo mensej miere vsetci, co sa ohanaju socializmom sa v skutocnosti pokusaju co najviac orabovat tych produktivnych za ucelom obohatenia nejakych zaujmovych skupin. A vzdy je to nakoniec aj na ukor prave tych socialne slabych, ktorych vraj chcu ochranovat.
Prosperujuca produktivna spolocnost moze eistovat iba ak sa minimalizuje nasilna konfiskacia a lupez majetku nevinnych ludi. Na tom je zalozeny volny trh a kapitalizmus a z toho benefituju aj slabe socialne vrstvy. Aj preto v rozvinutych kapitalistickych krajibach, kde existuje fungujuci pravny system bola zivotna uroven tych najchudobnejsich socialne odkazanych na podporu vyssia ako bola v socialistickych krajinach zivotna uroven priemerneho obyvatelstva alebo dokonca aj tych majetnejsich vrstiev. Pretoze socializmus nikdy nebol mieneny vazne alebo aj ak niekedy niekde bol, tak zakonite zdegeneroval do svojej pravej konecnej formy - bezohladneho orabovania tych produktivnych v prospech parazitov. Pretoze to bolo zakonite. Akonahle sa kradez zlegalzuje, tak sa k moci zakonite dostanu psychopati, ktori chcu beztrestne kradnut co najviac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

co je Progresivne pre Slovensko na snahe, vytvorit Spojene staty Europske?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a čo je degresívne pre Slovensko pokúsiť sa byť súčasťou Spojených štatov Europskych, ak také niečo (konečne!) začne vznikať?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Podpredseda parlamentu Glváč nie je chlipník, je len citlivý koordinátor. 5 441
 2. Lenka Bajzíková: Lyžiarsky výcvik 3 907
 3. Martin Ondráš: Otrávená voda Žitného ostrova - pijeme ju všetci ! 2 645
 4. Rudolf Pado: Prípad Danko: Zľakla sa Univerzita Komenského? 2 498
 5. Andy Nosko: Zastavme plagiátora! 1 894
 6. Martin Droppa: Prezident (sa) nevyznamenal 1 245
 7. Michael Achberger: Radi veľa jete? Toto vám určite pomôže! 1 222
 8. Radek Pálka: Kam zmizeli kuchaři??? 1 095
 9. Juraj Peteja: Bohatí a skromní, slepí a bezstarostní. 1 022
 10. Vladimír Koláček: Otvorený list Citrónovi, direktorovi nášho profi hokeja. 832

Rebríčky článkov


 1. Jakub Tinak: Pravda za Dávida- časť 1 (fakty o čine)
 2. Roland Ondrus: Maznák
 3. štefan michalík: Orwell po 30. rokoch
 4. Patrik Mackových: Čína pumpuje do ekonomiky obrovské sumy. Tá však spomaľuje a ohrozuje ju aj rastúci dlh
 5. Katarína Holeková: Správny čas
 6. Marek Kytka: Objem, redukcia tuku tipy, rady, ako zostaviť jedálniček ?
 7. Vladimír Krátky: Žužu
 8. Ľubomír Belák: Zmätky v divadle Nová scéna
 9. Katarína Holeková: Odlúčenie
 10. Barbora Repáková: Naše cesty sú podobné

 1. Kočnera volali Brucho. Tóth sa potajme radil s hovorcom Penty
 2. Pellegrini už Glváča vypočul. Časti jeho obhajoby nesedia
 3. Tóthovi by viac slušalo mlčať a ani nehlesnúť
 4. Polícia preveruje, či Zsuzsová chodila do parlamentu
 5. Dzurinda: Fico ma nevyrušuje, jeho kandidatúra na Ústavný súd áno
 6. Pellegrini: Glváč kontakt so Zsuzsovou okamžite nahlásil
 7. Princeznej Lade zhasla hviezda na čele. Zomrela Marie Kyselková
 8. Kia vrazila do stĺpa. Roztrhlo ju na dve polovice
 9. Mayová nemá plán B, Slovákom v Británii ušetrí peniaze
 10. Zlé koľaje na Slovensku spôsobujú meškanie. Prečo je to tak

 1. Podvodníci zneužívajú kresťanské združenie, ktoré údajne rozdáva pôžičky
 2. Žužu
 3. Tvrdá báseň o Marianovi Kočnerovi a živote v base - Exkluzívne
 4. Zahraniční podvodníci okrádajú Slovákov s falošnou bankou
 5. František Mikloško: Prezident s príbehom a so zmyslom pre spravodlivosť
 6. Ďalšie škandalózne dotácie ministerky školstva Lubyovej
 7. Glváč posielal Zsuzsovej intímne návrhy a svoje fotky
 8. Aj Šefčovič má alobalovú tvár
 9. Vládol Slovensku Marian Kočner?
 10. Fico robil obštrukcie ako treťotriedny mafián

Už ste čítali?