Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list kapitánovi Dankovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

určite ho to poteší...

ešte by som doporučila zostaviť niečo, ako výkladový slovník...možno už na ňom pracuje skupina pripravujúca víziu strany a vlády pre naše chválabohu ešte socialistické školstvo...bola by veľká škoda, aby takto skvelo napísané postrehy zostali druhým ústavným činiteľom nepochopené cez čítanie bez porozumenia.
Do roku 1990 som mala najvyššieho šéfa, ktorý dostal školské vysvedčenia v roku 1965 za to, že bol ako 13 ročný v SNP a celé roky bol presvedčený, že väčšina právnych noriem je napísaných zle a nesprávne, iba jeho "správny" výklad sme mali používať v práci. Nepochádzal z Revúcej, ale z Revúčky...možno i z tejto obce by ste mali prijať poštárku na zastupovanie tej z Revúcej.
Prosím o informáciu, či budete udeľovať autorský súhlas žiadateľom o možnosť použitia textu pre zaslanie listu
klasickou listovou zásielkou, čo iste poteší dámy v podateľni NR SR /možno už nové/ a pána kancelára /asi ešte toho pôvodného/, ako i tú naozaj zlú herečku, hovorkyňu pána kapitána. To už budú riadne kopy listov, možno znížia počet dlhodobo nezamestnaných a na dobu určitú/do rozlepenia strán a vlády/, ale zase budete z toho smutní, lebo už asi nebudete potrebovať tie poštárky potom, keď zvládnu nával ďakovných listov do Vašej obce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zufalstvo v krci.
do nevtipnych pls.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

paráda! dokonale vystihnuté
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vesele citanie o smutnej pravde.........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Vzdelanie nikdy nebolo ani nebude merítkom inteligencie, tú človek má alebo nemá. Sú aj ľudia, čo sa dokážu tváriť slušne a odb/p/orne, ale určite nie dostatočne inteligentne. No a o tom to je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S tými listami je to naozaj ťažké. Keď ich dostávate aspoň vám je veselšie. V opačnom prípade zase veľmi smutno. Ujovi v Amerike bolo tak smutno, že si ich písal aj sam sebe. Manželka mu zomrela a deti sa rozišli po veľkej krajine. Ale mal veľké a dobré predsavzatie, že cudzie listy čítať v žiadnom prípade nebude, lebo je to nielen trestný čin ale hlavne veľmi neslušné !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nápad SNS na trinásty plat je nesmierne hlúpy. Podobne ako mnohé jeho, ale aj iných, ďalšie populistické nápady.
Lenže bojovať proti tým hlúpostiam ďalšími hlúposťami nie je tým najlepším rozhodnutím, pretože hlúposti nie sú nikdy argumentom.

Neustále pripomínanie toho, že Danko bol v zálohe povýšený je úbohé a trápne, naznačuje to, že ide o akýsi zásadný problém, pričom každý kto bol na vojne vie, že povýšenie až v zálohe je niečo ako potľapkanie po pleci, a väčšina záložákov pri výbere medzi povýšením v zálohe a dobre vychladeným pivom by dala prednosť tomu pivu.

Niečo čo nemá prakticky žiadnu hodnotu je zjavne pre tých čo sú tým používaním oslovenia kapitán tak očarení tým najdôležitejším. Dôležitejšie ako vecné argumenty k podstate veci, čo v podstate oslabuje tie vecné argumenty, a čo preto sotva presvedčí voličov z tej druhej strany aby zmenili svoje názory, svoje rozhodnutie koho voliť.

Politika nie je o vzájomnom presvedčovaní sa, akí sme my tí krásni, múdri, inteligentní, vtipní, na rozdiel od tej druhej strany, ale bojom o myšlienky, ideály, o presvedčovaní tých druhých.

Iste, niektorých ľudí je možné presvedčiť invektívami, infantilnými prezývkami, aj rádoby vtipnými textami, ale nie je to tá najlepšia cesta k tomu rozhodujúcemu, a tým je vyhrať voľby.

Ak tomu niekto neverí, stačí ak si pozrie prieskumy voličských preferencií, kde najväčším problémom nie je koľko bude mať tá druhá strana, to by malo trápiť hlavne ich, ale koľko bude mať súčasná opozícia k tomu aby tie voľby vyhrala.
Teda pokiaľ ich vôbec vyhrať chce...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: vzorný ficovolič

To nedokážete diskutovať k veci?

Vaša nenávisť k strane, ktorá čosi pre Slovensko urobila, kde ste na tom rovnako ako každý volič Smer-u, nemá predsa s týmto diskusným vláknom žiaden súvis.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto to Klamm?

Píšeš tu o ňom ako o reálnej osobe. Kto to je? Zaujíma ma to. Dík.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME