Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po hranice so Severnou Kóreou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujal me ...

... ten system pohotovostnich barikad. Staci podtrhnout (odpalit) sloupky vepredu a samo to spadne na cestu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavé,

poucné a nevsedná destinácia. Rád som si precítal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prilba na bicykli

hlavu ešte žiadnemu cyklistovi neochránila.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Preco je taka ostraha na juhokorejskej strane? Spioni pricestuju inym sposobom a utecencov z KLDR asi vela nebude....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V roku 1996

Vyslala Severná Kórea špionážnu ponorku s 25 agentmi akcia sa však nevydarila no vyžiadala si veľa obetí. Viac na:
wikipedia.org/wiki/1996_Gangneung_submarine_infiltration_incident
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sorry z gramatiky som

po 15 rokoch mimo Slovenska vypadol no opravil som čo sa dalo. S tvojou jedinečnou analýzou sa našťastie nestotožňujem. Jediné čo mi chýba je úzky a ustráchaný pohľad na svet. Riadim sa radšej vlastnými skúsenosťami a som presvedčený, že lepšie je raz vidieť ako sto krát počuť. Možno by si to mal raz vyskúšať a rozšíriť si takto vlastný obzor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ad Cycle2Inspire:

Ak je tak ako hovoríš, chápem. Nemohol som však vedieť to, o čom ma presviedčaš. Podľa fotky odhadujem, že som tak zhruba dvakrát taký starý ako Ty. Keď som bol v Tvojich rokoch, pochodil som to, čo mi bolo umožnené. Neviem, či si z tej doby niečo pamätáš. Ale napriek tomu si myslím, že pokiaľ niekto dáva na verejnú konzumáciu svoje múdra, pokiaľ nie je "silný v kramflekoch", mal by si dať veci zredigovať tomu, kto tomu rozumie. Je tragédiou Slovákov, že dokážu zastať pozíciu v akomkoľvek odvetví vedy a techniky, ale nedokážu sa naučiť pár gramatických pravidiel. Nech je produkt akokoľvek dobrý a prínosný, pokiaľ je podaný gramaticky nesprávne, vzbudzuje isté pochybnosti o vzdelanostnej úrovni autora, čím ho zbytočne degraduje. Takže nič v zlom, len trocha rečovej kultúry! Moje vzdelanie nie je lingvistické, ale vážim si vlastný jazyk, tak ako si vážim každý kultúrny prejav v hociktorom jazyku a uráža ma v tejto oblasti duševná subnorma bez ohľadu, či má autor pred i za menom akékoľvek tituly.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím, že oprávnenú kritiku viem prijať a istotne sa budem snažiť po gramatickej stránke zlepšiť. Alebo ako ste navrhli, dám si svoje príspevky zredigovať. Nepokladám však za korektné posudzovať moje motívy cestovania Kóreou. Predovšetkým ak nepoznáte mňa samého ani moju znalosť tejto krajiny. Utvoriť si úsudok o človeku a jeho myslení, či inteligencii na základe gramatiky je veľmi povrchné. Životná múdrosť spočíva v niečom inom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ad Cycle2Inspire:

Ako pozerám - tak pozerám, ale nevidím nejakú zmienku o motívoch Vášho cestovania. Keby som za mojich mladých čias mal možnosti, iste by som sa tiež niekam vybral. Či by to bola akurát Kórea, neviem. Asi nie, hoci voči Kórei a jej ľuďom nemám absolútne nič. Skôr by ma lákal napr. Island, tiež sa mi vždy pozdávali poľské Mazury, ale nikdy som sa tam nedostal. ...caťkrát som navštívil Sojuz a videl som len to čo mi dovolili, to čo som vypozoroval bez ich dovolenia nebudem komentovať. Je to už veľa rokov a rád by som posúdil, či sa niečo zmenilo. Vidí sa mi, že áno, lenže ťažko sa mi o tom presvedčiť. Pokiaľ máte "túlavé topánky", choďte a pozerajte sa. Súhlasím s tým, že je lepšie niečo raz vidieť ako stokrát počuť.
Prajem Vám pokojnú noc!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME