Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zálusk chamtivého západu na našu poľnohospodársku pôdu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Komunizmus v novom šate,

alebo inak :"neokomunizmus". Inak neviem označiť *Vaše názory.Okamžite sa mi tlačí na povrch otázka.A čo tí zahraničný investori stou pôdou urobia ? Postavia na nej novú fabriku ? Asi bez súhlasu a podpori našej vlády nie. A keď už hovorím o tom - teda o záberoch ornej pôdy a využitie tejto plochy na iné účely,kto je jej najväčším "spotrebiteľom "? No predsa náš štát ! Také zábery /PSA,KIA,Samsung,diaľnice / tu na Slovensku neurobil žiadny iný investor ! Ak teda nič na nej nepostaví čo s ňou bude robiť ? Nuž bude na nej podnikať tak ako iný poľnohospodári. Ibaže on za ňu zaplatí majiteľovi a dobre zaplatí.Naši "nákupci pôdy" by ju najradšej dostali zadarmo ! A prepáčte ,prečo by som ju mal predať za pár šupov nejakému tiež podnikateľovi,ktorý ju nakoniec tiež iba predá zahraničnému investorovi. A ak bude na nej podnikať čo urobí s tou produkciou ? Predá ju obvykle najbližšiemu spotrebiteľovi - teda predá ju v tomto štáte.Ak si niekto myslí,že ju vyvezie o Dánska či Holandska tak je na fatálnom omyle. Viete prečo vznikli tzv.kotácie ? preto že na západe bol taký prebytok produkcie potravín,že už ich nemali kde uskladňovať a navyše to vyžadovalo ďalšie investície hlavne do skladov a mraziarní. A teraz tu máte naraz strach,že vari budete hladný ? Dovolím si tvrdiť,že ak títo podnikatelia sem prídu,tak nám ten hlad hrozí oveľa neskôr ako keď na pôde podnikajú naši ľudia. Tak o čo Vám vlastne ide ??????????????????????????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Práve ja si myslím, že mu nejde vôbec

o komunizmus.

Vôbec nevyzýva na "znárodnenie", "prerozdelenie" ako sa to v súčasnosti často robí. Práve on vyzýva chrániť svoju pôdu, t.j. pre roľníka je to kapitál, čiže je skôr kapitalista.
A naivne si myslíte, že čo by robil dánsky farmár so slovenskou pôdou ? No čo, zeleninu bude predávať nám, ale zisk pôjde do Dánska. A ak ho to prestane baviť, pôdu strelí číňanom, ktorí majú veľkú chuť skúpiť všetko, čo má cenu a nedá sa to namnožiť ako papier v tlačiarňach centrálnych bánk.
Prečo sa u nás neoplatí dopestovať potraviny a lacnejšie ich doviezť, je otázka na vládu, ministerstvo zahraničia (prečo nie sú dotácie ako vo FRA), daniarov a ostatné buzerujúce štátne orgány.

Ale keď tú zem skúpia číňania, je naozaj koniec, tí si aj to najhoršie dopestované zrno odvezú do Číny. Kde sa im púšť rozširuje o plochu žitného ostrova každý rok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetkému je na vine násilná kolektivizácia organizovaná komunistami po roku 1948. Aj keď títo činitelia vedeli, že v SSSR zapríčinila hlad a dokonca dve vlny hladomorov, predsa len tento vzor-kolchozy zaviedli u nás. Roľníkov vyhnali z pôdy a odnaučili celé generácie pracovať na pôde. Nik necíti zodpovednosť, aby pôda bola obrábaná a využívaná. Stavy hospodárskych zvierat klesli na tretinu. V Poľsku, kde si súkromných roľníkov udržali, produkcia stúpa a sú dnes najväčšími producentami ovocia a zeleniny v Európe.U nás cez to všetko, všetci tvrdia,že náš kolchozný systém je najlepší na svete, len Čarnogurský všetko pokazil. Nuž on tu zaviedol kolektivizáciu , roľníkov likvidoval, zatváral do väzenia, ba aj vraždil. Sprostý všetkému uverí, čo iný sprostý vymyslí !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Dalibor

súhlasím s vami a dávam vášmu blogu úprimne plus.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME