Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Proletári Slovenska spojte sa!!!! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor textu, čitateľom predostierate

pochmúrny pohľad na "ich životy", aký textovo preferovali aj komunisti a to ešte počas prvej ČSR (roky 1918 až 1939). Konzumentom Vašich článkov sa snažíte uberať aj tú jednoduchú radosť zo života. Akoby už nebolo ničoho, čomu by sa bolo dobré oddávať s dobrou náladou. Naozaj sa donnievate, že občania ako celok si svoje (prípadné) smútky (radosti) odvodzujú iba a len od diania vo vysokej politike? A prečo nesutále konštatujete, že ponovembrové obdobie je také, aké sme vlastne nechceli? Nachádzate sa snáď v hlave každého človeka? Ako môžete presne vedieť kto a s akým očakávaním stál v mesiaci november 1989 na námestiach?

Mne niektoré Vaše názory pripomínajú publicistické "skvosty" istého pána Dolejšíího, ktorý v roku 1990 (alebo 1991) vydal knižku, ktorá november 1989 a ponovembrové obdobie popisovala ako dielo komunistov a pseudodemokratov. Taká tá zmes pochmúrností a mixu všetkého (ne)možného, čo sa dá napchať na stránku (stránky).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor, na rozdiel od dôb komunistického

režimu sa občania v slobodných voľbách rozhodujú, aké bude zloženie parlamentu. V podstate neustále nariekate nad tým, ako ťažko občania žijú pod čižmou politikov. Sú to však práve občania, ktorí si prostredníctvom slobodných volieb utvárajú určitú podobu politickej scény, jej mentálneho nastavenia. Spoločenské prostredie generuje politiku, politikov, kultúru správania. Politické strany navrhujú svojich kandidátov a je len na voličoch, komu otvoria dvere do NR SR. A otvárajú ich aj (najmä) bytostiam, ktoré už mali dávno na rováši kopu káuz. Je snáď Róbert Fico nejaký nováčik v slovenskej politike? Je premiérom tretí krát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale no tak ...

Kedy vás prestane baviť zdôvodňovanie nezdôvodniteľného ?! Dokážete niekedy odhaliť svoju anonymitu ?! Nepochybujem o vašej inteligencii, tú mal vysokú aj Mečiar, má ju aj Kaliňák, Fico aj mnohí iní, čo nás denno denne klamú podvádzajú a okrádajú. To, že Fico je skúsený politik nik nepopiera, ale čo robí pán " sociálny " pre ľudí ?! Sú to stále iba omrvinky spadnuté z bohato prestretého stola rýchlozbohatlíkov. Za temer 10 rokov, čo je Fico striedavo pri moci jeho adlátusi bohapusto zbohatli a obyčajní ľudia schudobneli tak, že dnes je v ohrození chudoby už približne 650 tisíc spoluobčanov. Áno, v jednom, jedinom máte pravdu, občania na Slovensku sú ! politicky mŕtvi ". Avšak kto súcití s nimi nebude nikdy iba sucho konštatovať, že je to len na nich, koho si zvolia. Za slobodu a demokraciu je treba bojovať denno denne aj tým, že skutočný demokrat bude aj tým menej zodpovedným alebo tým menej politicky zorientovaným neustále otvárať oči pred pravdou. No a o tom to je,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef slávik22, zdôvodňovať sa dá

čokoľvek a často dokonca aj to inak (akoby) nezdôvodniteľné. Myslenie a prirodzenú ochranu ega máme práve na zdôvodňovanie plus racionalizovanie.

V prípade inteligencie človeka je na zváženie, o krorej jej časti aktuálne hovoríme (píšeme). Niekto napríklad môže mať super vzdelanie, no po stránke kreatívnej je (takpovediac) mimo poradia. V danom prípade nepíšem len o politike - politikoch.

Aká je definícia Vami spomenutého "skutočného demokrata"? To je akože kto?

A ktoráže je tá skutočná pravda? Tá Vaša?

S pozdravom bloger Martin Š. Antal
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naposledy ...

Niektorým ľuďom sa jednoducho nedá dôvodiť, ich ego je príliš vysoké na to aby mali za cieľ odhaľovať skutočnú pravdu a hľadať možné riešenia. Ja som sa cítil demokratom aj za socializmu aj keď som bol vysoký dôstojník armády, ale bez členstva v KSČ. A takým som aj dnes a iný už nebudem. Ospravedlňujem sa, ale na rozdiel od vás tomu, čo píšem aj verím. Nemôžem vám zabrániť v tom, akým spôsobom diskutujete, iba dúfam, že raz prídete na to, že sú aj prospešnejšie veci ako mrhať zbytočne svojim intelektom na konštatácie a svojské náhľady na svet a to iba na uspokojenie svojho ega.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to umenie diplomacie v politike. Diplomat dokáže človeka tak oblbnúť , že prijme všetko s radosťou a vďakou. To žiaľbohu neplatí len pre babky demokratky, ktoré za Mečiara napadali demonštrantov proti mečiarizmu.
V politike osvedčený scenár je vytvoriť alebo nájsť zodpovedných za problémy ktoré obyčajne sámi spôsobil a ich riešením obohacovať svoju politickú karmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len trošku, trošíčku ...

... by som chcel poopraviť nadpis blogu : Dobrí a obyčajní ľudia všetkých krajín, spojte sa ! Inak s obsahom blogu plný súhlas. Pán Martinčko k dobrým ľuďom určite patrí. Mne neprekáža to, že je predsedom strany proruskej koalície. Je to obyčajný postoj k všeslovanstvu, ku ktorému sa hrdo hlásim aj ja. To nemá nič spoločné ani s Putinom, ani s Medvedevom, ani s ruskými oligarchami, ale iba s obyčajnými a dobrými ruskými ľuďmi ako je pán Martinčko a jemu podobnými. Blogy pána Martinčeka hovoria pravdu, prihovárajú sa k ľuďom ich rečou a hľadajú pravdu aj východiská z problémov a hlavne, hlavne za to, čo pán Martinčko napíše sa aj podpíše, bez anonymity, celkom tak ako aj ja. Ktokoľvek, nech sa volá akokoľvek, nech je v akejkoľvek strane či hnutí a má súcit a pochopenie aj pre chudobných, slabších či bezbranných a bojuje za ich práva, mne ako presvedčenému demokratovi bude vždy blízky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Martincko,

vy sa spravate ako hasic ktori hasi to co jeho predchodcovia zapalili. Pozrite si tuto tabulku, a hlavne jej spodnu cast, asi uplnou nahodou su tu na chvoste prave tie krajiny kde vasi proletarski predchodcovia zrusili sukromne podnikanie, ukradli podnikatelom majetok a rolnikom podu a zruinovali ekonomiku. a to tam este nie su krajiny ktore nie su v EU, ukrajina, Bielorusko, Albansko ktore su na tom este horsie. Vsade na svete uz sto rokov plati, ze kde cizma proletara vkroci, tam desatrocia nic nenarastie. Nie je to nahoda, je to zelezna zakonitost, a ak sa vam nepaci sucasny stav na Slovensku, chodte vypisovat vaswe vyzvy tam kde su ti proletari este pri moci, do S. Korey, Venezuely , na Kubu, tam je raj na zemi. http://www.minimalnamzda.sk/pr...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi ma fascinuje,

ako mnohí kritici súčasnosti (a nekritickí obdivovatelia minulosti) vidia problém že deti iných nevyučia sa remeslo. Všetky deti, len nie tie ich by mali ísť na remeslo. Ich deti môžu študobvať akúkoľvek vysokú školu, len tie druhé sú na to nevhodné.
Pán Martinčko aké školy majú vaše deti? A ešte jedna otázka koľko ste ochotní zaplatť remeselníkom? Alebo aj vy patríte medzi tých čo by chceli opravy len za cenu materiálu a 50€ na hodinu remeselnej práce sa vám vidí moc?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán môj zlatý

Proletári...to sú kto...?
Tí čo makajú za 400 netto a aj tak volia Fica? (Tých bude tak asi 10%).
Alebo tí čo nikdy poriadne nikdy nerobili a čakajú na dávky? (Aj tých je okolo 10%).
Alebo tí čo sú a) mentálne retardovaní, b) štátni úradníci priamo napojení na ficovské darmožráčske fleky a "istoty" s tým spojené, c) bývalí eštebáci a ich sympatizanti, čo si nevedia zarobiť ani na slanú vodu (týchto všetkých je medzi 20 - 30%).
Ku ktorým z uvedených patríte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Propagácia Slovenská, spojte sa! a odstavte od euroválovov bývalých komunistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Proletári Slovenska......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

proagacia komunizmu

Nieje trestný čin, tak ako propagacia fasizmu?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME