Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koncepčná fyzika na Slovensku II (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

nuz takto

odhliadnime od faktu ze ide o nezmysel, v ucebniciach sa nachadza mnozstvo omylov ale keby ste venovali aspon trochu casu zistovaniu ako veci naozaj funguju, tak by ste zistili ze ziadny uradnik ani sud nemoze nic podobne spravit. Ucebnice pisu autori na zaklade vyberoveho konania a podliehaju recenznemu konaniu, nie je mozne vyhlaskou menit zakonny stav.
Kedze tu ide celkom jasny prejav vasej choroby, tak bude zaujimave sledovat ako vas odmietnu. U jaraja nevedeli nasjt dobry dovod, ale to ze jeden aj druhy je v tejto oblasti nesvojpravny je jasne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž inak:

Nie je reč o písaní učebníc, ale fakticky len o doplnení podmienok, za ktorých prvý Keplerov zákon teoreticky platí. A je pravda, že uvažovať daný tvar planetárnych dráh možno iba v súradnicovej sústave spojenej so Slnkom, teda vzhľadom na ňu nehybným astronomickým telesom. Tento prístup sa vyvinul vo fyzike historicky a ja ho pre potreby svojich úvah označujem za "inžiniersky prístup", pretože umožňuje riešiť mnoho praktických úloh na pohyb telies v relatívnom priestore.
Prečo sa bojíte upozorniť študentov, že objektívna skutočnosť - mimo tohto prístupu - je podstatne iná?
Aby si nemali šancu uvedomiť, že im zakladáte "klapky" na oči? Že to vedie k stavu "učením zatemnenej mysle"?
Vážený pán Tyso, nemuseli by ste hovoriť do vecí, ktorým zrejme nerozumiete. Viete vôbec, čo je z právneho hľadiska nesvojprávnosť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Cudiš. Veľmi správne postupujete, lebo akákoľvek vedecká polemika s jedincami utopenými v relativistickej paradigme nie je možná. Tých žiadne argumenty nezaujímajú, lebo nevedia ich ani len pochopiť, nie to ešte vyvrátiť.

Dôkazom je aj diskutér pod prezývkou tyso, ktorý nikdy nepíše diskusné príspevky k obsahu predmetného článku, ale vždy napadá autora článku tvrdeniami ktoré by si iba on želal aby take boli také ako on chce, ale ktoré také nie sú a nikdy neboli.

Pán GRSc. Alexander JÁRAY ani raz nebol vyhlásený za nepríčetného ako to tá kreatúra klamlivo tvrdí a ani vy nie ste nesvojprávny ako sa to on snaží tvrdiť. To že administrátor toleruje jeho urážky je mimo vašej i mojej kompetencie, ibaže práve to tomu primitivnímu drzákovi dáva odvahu urážať každého, kto si dovolí spochybniť súčasnú relativistickú paradigmu ktorá tvrdí, že teleso ležiace nehybne na povrchu Zeme podlieha zrýchlenému pohybu vesmírným priestorom, so zrýchlením (a = g). No a ak za toto tvrdenie nikto z vedeckej brandže nie je liečený na psychiatrii, tak načo sú psychiatrické kliniky?

Platnosť hesla: Pravda víťazí, na šťastie je nezávislá na bludoch a urážkách ktoré diskutér tyso beztrestné šíri v diskusiách. Takže pán Cudziš bojujte ďalej, lebo bez boja sa tí relativistický bludári nevzdajú dobrovoľne svojich relativistických bludov ani do súdneho dňa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za morálnu podporu

Relativistická paradigma niekedy - formálne - vedie k správnym výsledkom (a rozumiem čiastočne tomu, prečo), ale inak je stopercentne poplatná psychóze v samom závere 19. storočia, keď slávil úspech slogan "tá myšlienka nie je dostatočne bláznivá nato, aby mohla byť správna".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

musím

všetko dať za pravdu tysovi. najprv ak niečomu nerozumiem je dobre si to preveriť na fyzikálnych fórach. hlavne českých. prečo sa planéty pohybujú tak a nie inak hovorí rozloženie gravitácie a rozpínanie vesmíru. ja ked niečo nerozumiem tak tyso mi seriozne odpovie tým chcem odpovedať na járayov príspevok. treba si uvedomiť, že navrhujete zmenu fyzikálnych zákonov podľa ktorých boli konštruované najzložitejšie stroje dneška. skúste radšej modifikovať vašu teóriu kozmodriftu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súd sa však môže zaoberať aj návrhmi na zrušenie predchádzaj
úceho pozbavenia alebo
obmedzenia spôsobilosti na právne úkony, ktoré zmení alebo zruší, ak sa zmenia alebo
odpadnú dôvody, ktoré k
pozbaveniu alebo obmedzeniu spôsobilosti viedli. Pozri vzor č. 3.
a
vzor č. 4.
Posudzovanie schopnosti osoby s
duševnou poru
chou robiť právne záväzné úkony, resp.
robiť len určité druhy právnych úkonov jednoduchšej povahy, môže vykonať iba súd v rámci
súdneho konania o spôsobilosti na právne úkony.
Pozbavenie alebo obmedzenie spôsobilosti na právne úkony je v právnom poriadku c
hápané
ako opatrenie v záujme tých, ktorí nemajú možnosť ovlád

svoje konanie alebo posúdiť jeho
následky.
Účelom súdneho rozhodnutia o
pozbavení, alebo obmedzení fyzickej osoby spôsobilosti na
právne úkony je poskytnutie ochrany nielen samotným fyzickým
osobám, ktorých sa
rozhodnutie týka, ale aj ďalším fyzickým alebo právnickým osobám prichádzajúcim s nimi do
styku.
Osobe, ktorá bola pozbavená spôsobilosti na právne úkony, alebo ktorej spôsobilosť na
právne úkony bola obmedzená, ustanoví súd opatrovníka,
ktorý za ňu robí
právne úkony
ktorých bola pozbavená alebo
tie právne úkony, v
ktorých bola obmedzená. V takomto
prípade je právny úkon, ktorý urobí osoba s obmedzenou spôsobilosťou alebo pozbavená
spôsobilosti na právne úkony, absolútne neplatný v
zmysle
§ 38 Občianskeho zákonníka
(napr. otvorenie sporožíra, vyberanie dôchodku a iné).


V vasomn pripade podobne ako v jarajovom, su zrejme ciastocne splnene podmienky. Nie ste schopni rozoznat ze ide o prejav vasej choroby, ale v inych oblastiach ste schopni fungovat. U jaraja sud konstatoval jeho chorobu ale spravne nenariadil ustavnu liecbu, vo vasom pripade je to velmi podobne. Vasa miera agresivity pri presadzovani paronoidnych bludov je este nizsia. Ale svojppravni nie ste.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A Vy so svojimi bludmi,

Tyso, ste? Prosím, ak je to čo len trochu možné, do budúcnosti ma ušetrite od svojho chytračenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nesvojprávnosť vyhlasuje jedine súd a to súdnym rozhodnutím. Uveďte súdne rozhodnutie, ktorými pán GRSc. Alexander JÁRAY bol zbavený svojprávnosti. Ak ak to neviete uviesť, tak nešírte tu klamstvá, lebo tým sa dopúšťate trestného činu ohovárania a zneváženia ľudskej dôstojnosti.

Keď Galileo obhajoval Koperníkovu heliocentrickú sústavu, tak tá jeho obhajoba prešla posudzovaním - recenziou ktorú vypracovali vtedy uznávaní vedci, čiže akademici (na úrovni SAV).

Výsledkom tej recenzie bolo konštatovanie akademikov, že Galileo je blázon a aby nikoho podobné názory nenapadli, Galilea akademici odsúdili na doživotné domáce vezenie.

O tom, či vy tyso máte všetko v hlave pohromade, dá sa s úspechom pochybovať, lebo vy tvrdíte, že sa zrýchľujete aj keď stojíte nehybne na povrchu Zeme, lebo to vyplýva s Einsteinovej VTR, tak normálnym človekom nemôžete v byť žiadnom prípade.

Normální ľudia, stojací, či ležiaci nehybne na povrchu Zeme, nekonajú zrýchlený pohyb, nemení sa ich kozmická rýchlosť ak vám. A ak vašu mentálnu poruchu chcete zamaskovať útokmi na ľudskú dôstojnosť logicky mysliacich jedincov, tak ste taký istý bludár, akými boli akademici, ktorí odsúdili Galilea za obhajobu Koperníkovej svetovej ústavy.

Keď vaše vzdelanie nestačí na to aby ste reagoval na obsah článku, tak čušte a neurážajte slušných a mentálne zdravých ľudí. Alebo navštívte svojho uličného lekára a zdôverte sa mu, že vy zvyšujete svoju rýchlosť aj vtedy, keď ležíte nehybne v posteli. Možno že lekár dá návrh na zbavenie vašej svojprávnosti. Veľmi ju potrebujete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič proti inému názoru

Možno nebudem musieť navštíviť české fyzikálne fóra - možno mi priamo Vy, mastul, ozrejmíte, čo je to "rozloženie gravitácie". A Vaše tvrdenie, že navrhujem zmenu fyzikálnych zákonov, podľa ktorých boli skonštruované najzložitejšie stroje dneška, sa nezakladá na pravde. Ja totiž vôbec nenavrhujem zmenu fyzikálnych zákonov - uveďte čo len jeden konkrétny príklad. Ja len objasňujem okolnosti, za akých niektoré zákony pôsobia. Bez akceptovania nových prístupov vo vede sa k novým výsledkom sotva dostanete. Už Bergier a Pauwels napísali vo svojom diele Ráno kúzelníkov, že aj veda je ako španielska krčma, kde nájdete len to, čo ste si do nej priniesli. Relativisti rezignovali na zdravý rozum a teraz majú svoju relativitu. Ja prihliadam na dôsledky zmyslových klamov pri vnímaní priestoru
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no ako som myslel to rozloženie gravitácie, medzi vlastnosť hmoty patrí gravitácia. tam kde je hmota hustejšia tak tam sú gravitačné sily najväčšie, dajme tomu horizont udalostí. kedže máme telesá vo vesmíre rozložené tak gravitácia kopíruje rozloženie hmoty, je to fakticky model geodetík. tam kde sú gravitačné sily vyrovnané a tam sa bude svetlo najlepšie šíriť pretože gravitácia ho ohýba. uvediem jeden konkrétny dôvod čo píšete o koperníkovi. merania ukázali že výpočty sú správne. mynule som postrehol jeden článok kde bolo udané, že pri posledných meraniach obehu jupitera okolo slnka sa ukázalo, že jupiter neobieha okolo ťažiska slnka. môže mať na to vplyv iných gravitačných síl. myslím si, že dnes vo vede sa ťažko dá už niečo konkrétne dokázať, pretože fyzika ktorá bola dostihnutá našími zmyslami ukončil einstein. dalej je potrebné ju dokázať do detailov a čo sa týka kvantovej mechaniky ja osobne som nevidel niečo čo sa konkrétne potvrdilo. narážam o meraní kvantovom previazaní. nikde som nevidel popis konkrétneho merania, resp. tie popisy ktoré som videl tie sa mohli urobiť aj bez merania. aby som meral. v jeden časový interval dva častice ktoré naraz vznikli tak musím vedieť aký stav bude na obydvoch časticiach aby som ich porovnal. ja môžem poslať signál, že tá častica mala taký spin ale ako budem vedieť aký spin mala druhá častica musím zmerať a vždy bude opačný signál.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za priblíženie

vášho postoja - hlavne o gravitácii. Ale tvrdenie, že sa snažím meniť fyzikálne zákony, ste ničím nepodložili.
Môj osobný názor ohľadom Vášho (zrejme) konštatovania, že fyziku dostihnutú našimi zmyslami ukončil Einstein, a že treba už dopracovať iba nejaké detaily, je podstatne iný. Podľa mňa Einstein mnohé veci nepochopil, aj keď v niečom bol geniálny (to sa nevylučuje). O tom budem ešte na blogu písať a myslím, že si znova podebatujeme.
Nikdy sa vlastne nejedná o to, aby niekto - okamžite a za každú cenu - prispôsobil svoj osobný názor niekomu inému. Ide však o to, aby neustal záujem o vec a aby v diskusii postupne pribúdali podporné argumenty v prospech správneho stanoviska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nuz

argumentovat neviete a nechcete :), tak ostava len ako u jaraja sledovat vasu dusevnu chorobu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak máte potrebu niečo sledovať,

nech sa páči. A len tak na okraj - nie ste Vy, tyso, z nejakého sledovacieho oddelenia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A je to tu zas

Dockame sa konecne nejakeho dokazu, alebo panko bude len dristat rovnako ako jeho "druhovia v zbrani"? Vyvracanie vedeckych teorii sa nedeje na uradoch a sudoch, ale dokazmi/experimentami/meraniami. Kedy vam to dojde, chrobaci truhlici? :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hehe

jasne, sledujem :) to ze je niekto paranoik neznamena ze nie je sledovany :). Aj ked sledujem len blogy a aj to len obcas.

A len tak bokom, wiki >Keplerove zákony sú tri pravidlá týkajúce sa pohybov telies v slnečnej sústave, ktoré na základe astronomických pozorovaní formuloval Johannes Kepler. Rovnako ako platia pre planéty v slnečnej sústave ich môžeme použiť aj pre ľubovoľne iné sústavy obiehajúcich telies (napr. pre mesiace Jupitera).

Za prve ide teda o empiricke zakony, to ze platia len priblizne vieme ( drahy planet ovplyvnuju aj dalsie planety, na zaklade takychto chyb sa napriklad nasiel uran ). Ziadat o ich zmenu teda je snaha zmenit historiu :) , lenze Kepler ich napisal takto, treba sa nanho obratit. Keplerove zakony sa stali podkladom na vytvorenie Newtonoveho gravitacneho zakona a ten dnes pouzivame na presne urcovanie pohybu v slnecnej sustave.

Dalej sa opakuje ze nechapete pojem transpozicie, preto nechapete ze v medziach ich pouzitelnosti su Keplerove zakony spravne a ze vasa "teoria" je nezmyselna kedze obsahuje trivialne poctove chyby.

Ale to je nepochopenie a s tym by sa dalo cosi robit, lenze okrem toho trpite dusevnou poruchou a tak by podobne snahy nemohli byt uspesne. Napad na sudenie je celkom jasnym dokazom, netreba uz ani znalecke posudky, aj ked podobne ako u jaraja by sa urcite vsetci psychiatri zhodli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Škoda nosiť drevo do lesa,

ale - keď už: Vy zrejme trpíte nejakou fixnou ideou v súvislosti so mnou a s mojimi myšlienkami. Ako ste si mohli všimnúť, ja sa len domnievam - preto "zrejme" - kým Vy ste si sa rovno rozhodli, že trpím duševnou poruchou (to skôr Vašou otravnosťou - mohli by ste sa dať vyšetriť, či sa s tým nedá čosi robiť). Netreba už ani znalecké posudky...
Prečo sa teda bojíte, že by súd mohol formálne a byrokraticky skúmať moje oprávnené návrhy na doplnenie textu prvého Keplerovho zákona o podstatné podmienky, bez ktorých jeho dikcia neplatí? Preto, že bude treba odborné posudky zo strany objektívnych fyzikov, ktorí sa nebudú rozpakovať a uznajú, že toto doplnenie nemôže byť nijako na škodu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hehe

no ja nic, len ze stale opakujete nezmysly. Ziaden sud v civilizovanom svete nebude rozhodovat od fyzikalnych zakonoch, naposledy to bolo s Galileom a vsetkym stacilo :). Kedze nerozumiete tomu co sudy a co nie, tak sa ziadnych posudkov nedockate :) Ale zabavne je hladate nejakych objektivnych fyzikov :) To su taki co su tiez blazni ?

Fyzikalne :
Tvrdite:
V zmysle koncepcie helio-dynamickej sústavy Slnko unáša svoju planetárnu sústavu vesmírnym priestorom v dôsledku svojho vlastného pohybu (čo len z dôvodu rotácie našej Galaxie). Je to dokázané a uznáva to aj oficiálna paradigma. Reálne sa teda planéty nepohybujú doslovne okolo Slnka, ale iba V OKOLÍ Slnka, a to po (objektívnych) dráhach tvaru nepravidelných vlnovkovitých kriviek alebo rôzne deformovaných závitníc v priestore, teda po OTVORENÝCH krivkách.

Co je nezmysel, keplerove zakony platia v sustave slnka, kde povazujeme slnko za nehybne. To je z pohladu fyziky sustava ako kazda ina, Pohyb slnka na platnost keplerovych zakonov nema vplyv, to je presne to comu nechapete. Pozorovatel na slnku nameria elipsy, to je vsetko. Vase doplnenie je za nezmyselne z pohladu fyziky, z pohladu historie a vas sposob ako by sa to malo udiat je nezmyselny z pohladu prava. Okrem vasej paranoie teda obsahom nie je nic ine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To "hehe" hovorí za všetko.

Čo ešte dodať? Radšej nič.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

veru nic

ked nie su argumenty, tak treba mlcat a nepisat po sudoch :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

myslim

tyso ze ho dost frustrujes, este mu spalis amygdalu :)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME