Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Páni poslanci, poraďte mi! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani Hasíková,

pýtať sa idiotov na otázku "čo zlé spravil živnostník" je zbytočné a vy to viete. Chápem, že je to informácia pre ďalších idiotov čo ich volia. Dúfam, že sa zobudia a začnú rozmýšľať a aspoň jeden zmení svoj názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

kedysi bolo také príslovie, že s poctivosťou najďalej zájdeš. No smerácki kmotri tento právny chaos vyšpičkovali takým spôsobom, že z poctivcov urobili nielen hlupákov, ale aj doslova žobrákov, často s tragickými následkami. Idiotov pri moci to nezaujíma, oni žijú v inom svete, dokonca boli pri Váhostave v tom zainteresovaní a robili mŕtvych chrobákov. V tomto štáte to je naozaj na grc...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

žiaľ nielen hlupákov, ale aj kriminálnikov, ktorí strácajú prácu, rodinu, sociálne kontakty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

racianus , je korektné doplniť,

že za tento právny chaos a idiotov pri moci, majú svoj diel zodpovednosti aj poslanci, ktorí rovnako ako poslanci SMERU a SNS nedali 11.10.2011 dôveru pri parlamentnom hlasovaní I.R. na čele prvej po 60 r. nekomunistickej vlády v počiatkoch plnenia jej 4 ročného programu/nie programu nasmerovaných kmotrov/.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ten najväčší podiel na tom má tá, ktorá to hlasovanie iniciovala, hoci ešte predtým tvrdila, že tak nespraví. Podporovať hysterickú klamárku? Aspoň sa po tých voľbách vyfarbilo niekoľko jedincov.

Okrem toho by som dodal, že za celý tento právny chaos zodpovedajú v prvom rade tí, ktorí si do parlamentu svoj odpad poslali. Pretože tí tam už predtým boli, nikdy nič dobrého nespravili, no voliči im aj napriek všetkému dali ďalšiu šancu na rozkrádanie a korumpovanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re:tosnaď opakujete

len úbohé výhovorky politického exhibicionistu , ktorý so svojím úmyslom povaliť vládu I.R. oboznámil svojich ministrov za SAS už na ich stretnutí 13.8.2011, vidiac sa na titulku vo Financial Times.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Argumentačne si ma naozaj rozdrvil. Takže zRadičová netvrdila, že hlasovanie nespojí? Nie je obyčajná klamárka? A čo ten obrat v SDKÚ týkajúci sa záchrany Grécka? Predvolebnú kampaň mali založenú na vrieskaní o tom, aká je pôžička Grécku zlá.

https://www.scribd.com/documen...

https://spravy.pravda.sk/domac...

"Podľa Dzurindu odmietnutie poskytnutia pôžičky Grécku bolo správnym rozhodnutím. Novou zmysluplnou výzvou je aj zvedenie zápasu o budúci charakter Európy a teda aj našej vlasti. „Sú politici, ktorých ambíciou je byť znovu zvolený. Rozhadzujú peniaze tých, ktorí platia dane. Populizmus priviedol ku krachu viaceré krajiny Európy. Morálny hazard spôsobil problémy v Európe. Nad ľuďmi vládnu populisti politikou hazardu. Proti nim treba bojovať politikou zodpovednosti. V Európe nám začínajú rozumieť,“ uviedol šéf SDKÚ."


--

Môžeš sa tu vykrúcať ako len chceš, môžeš sa točiť ako lakmusový papierik - celá SDKÚ na čele s hysterickou pseudoprofesorkou z Oxfordu odporne luhali a obracali kabáty, presne ako ich komunistické vzory.

A ako mohol prosím ťa Sulík oboznámiť ministrov o páde vlády, keď ešte deň pred spojením hlasovania nevedel, že hlasovanie spojené bude? Nie si ty tak trochu mimo? O čom sa nás tu snažíš presvedčiť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tosnaďnie, máte problém

s čítaním a reakciou aj na krátky text ? Túto informáciu verejnosti o stretnutí vtedajších ministrov SAS na svojej chalupe v Turzovke poskytol jej účastník exminister za SAS Miškov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ty tomu urazenému Miškovovi samozrejme všetko veríš. K tomu klamstvu SDKÚ a zRadičovej nemáš nič? Máš problém s čítaním a reakciou na dlhší text?

Ale rozumiem - na Slovensku imponujú voličom hlavne strany a politici, ktorí si kadia do úst na dennom poriadku, takže popravde ma tvoj prístup neprekvapuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tosnaďnie, prestaňte

sa naďalej strápňovať obhajobou nezodpovedného politika alias Kočnerového dôverníka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prestaň sa naďalej strápňovať obhajobou klamárov a neposkytovaním žiadnych faktov či protiargumentov. To, že Ivetka s Kočnerom a Haščákom v minulosti bila partiu, ti nevadí? Alebo máme dvojitý meter a opakujeme mantru so Sasankou do zblbnutia? Tá kauza iba dokázala, že Sulík s nikým nekšeftuje, na rozdiel od platinových sitiek v SDKÚ a Fickovho "vlastnou hlavou".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

doporučenie,

absolvujte vyšetrenie u psychiatrov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na podobné odporúčania mám oveľa kvalifikovanejších ľudí v mojom okolí, nie nejakých anonymných diskutérov, ktorí sa vyhýbajú argumentácii a aktívne podporujú hnusných luhárov v politike. Takže sa nesnaž, nemáš na to.

Takže k veci - klamala zRadičová o spájaní hlasovaní? Klamala. Stretávala sa v minulosti s predstavenstvom Penty? Stretávala. Sulík to spravil raz, z čoho nič negatívne nevzišlo, okrem kampane pre menej rozhľadených. Otočila zRadičová a SDKÚ kabáty v postoji voči Grécku? Otočila. SAS si stálo za Slovom? Stálo.

Máš ešte niečo, čím ma chceš potešiť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

s klamm-om sa na tuto cenu nediskutuje, vyzera, ze uz mal moc sprofanovany nick, tak vytiahol bluff, synonymum klamm-u.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bse

mýlite sa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pani Hasíková

určite nebude problém napísať meno veľkého dodávateľa z Vášho príspevku, poprípade názov firmy, zrejme Váhostav to nebude, lebo z textu vyplýva, že firma skrachovala a Váhostav (aspoň podľa môjho vedomia) zatiaľ funguje. Ak máte problém s menom dodávateľa a názvom firmy,tak aspoň jeho iniciálky. možno by sa hodila fotografia jeho domu ( alebo aspoň bazén).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

som advokátka a všetky moje príbehy, o ktorých píšem sú živé veci. Keďže najvyšším princípom advokácie je zachovávanie mlčanlivosti, nemôžem zverejňovať údaje, podľa ktorých by sa mohol konkrétny prípad a jeho aktér identifikovať. Porušenie povinnosti zachovávať mlčanlivosť je dôvodom pre odňatie licencie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otazocka

Pani Hasikova. Nechcem, aby to vyznelo kriticky, ale musim polozit otazocku. Nezda sa Vam trocha divne, ak sa advokatka obracia s prosbou o pomoc na nasich poslancov? Ved kto iny ako nasi pravnici a advokati by mali byt oboznameny s patricnymi zakonmi. Nie som pravnik, len logicky rozmyslajuci clovek. Ak teda dovolite, tu je logika mojho rozmyslania. Ak teda dotycny pan ma v rukach sudne rozhodnutie o tom, ze firma musi zaplatit, kde je problem? ( i ked uz stara firma neexistuje, ma predsa novu ), tak treba podat trestne oznamenie. Nemyslim si, ze by Vam to malo robit problem si pospajat majitela starej s novou firmou a na sude to i preukazat. Neviem, ale mozno to za pokus stoji. Ak to vsak nase zakony nedovoluju, tak v takom pripade treba lobovat u nasich zakonodarcov aby sa postarali o patricne zmeny v zakonoch. Prajem pekny den a o prepacenie ak som sa zvrhol k poucovaniu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Predpokladám,

že tento článok nebol súčasťou práce pani advokátky pre klienta, takže zbytočne jej radíš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Logika a právo?

Nie som právnik, ale v znení našich dnešných zákon a v ich uplatňovaní v praxi sa logika stráca ako povestné zrnko piesku na púšti. Pravdepodobne to nie je náhoda, ak rozhodnutie súdu je v rozpore s tzv. sedliackym rozumom či bežnou logikou a súd to zdôvodní znením zákona (ak aj sa zdá, že rozsudok odporuje aj tomu zneniu zákona, nič nebráni ctihodnosti vyniesť takýto rozsudok a odvolať sa na "vlastný právny názor").

A dokonca ani právoplatný rozsudok nezaručí, že svoj nárok uvidíte. Jednoducho ak firma skrachuje bez právneho nástupcu, niet toho kto by staré jej dlhy niesol. Na rozdiel od živnostníka (ktorý ručí celým svojím majetkom), firma ručí len tým čo vlastní. Majiteľ, spoločník je zodpovedný len do výšky vkladu. Teda ak jednu firmu položí, neexistuje možnosť aby dlhy položenej fy prešli na ním novo založenú firmu.
A možnosť reštrukturalizácie fy je ďalšie možnosť ako neplatiť za vykonanú prácu. Doprastvav, Váhostav apd. zadali subdodávateľom prácu, prevzali, neplatili. Odovzdali štátu vykonané, prevzali od štátu plnú cenu za prácu. Subdodávateľom nezaplatili. S pomocou "súdov" prebehli reštruktúrov a v rámci zákonnosti, spravodlivosti im bolo umožnené vyplatiť "dlhy" vo výške 20, 30 aj menej percent.
Preto otázka na "politikov" je odôvodnená. Oni sú tí, čo tie zákonné možnosti umožnili, a oni sú tí čo majú možnosť ich meniť. Preto by mali byť oni tí, čo nesú za to aj zodpovednosť. Keďže na takéto a podobné otázky odpovedať nedokážu.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Žatko: Zlatý socializmus ... alebo ako mi Blaha moje komentáre vymazal a zablokoval si ma 2 574
 2. Lenka Bajzíková: Lyžiarsky výcvik 2 484
 3. Miroslav Žiak: Aj vy kupujete dopekané pečivo? 647
 4. Daniel Borský: Napodobeninátor, marš z úradu! 622
 5. Vladimír Koláček: Otvorený list Citrónovi, direktorovi nášho profi hokeja. 608
 6. Leonard Malacký: Fekišovce - kultúrne dedičstvo 557
 7. Jerguš Burčík: Navždy sa zachová v pamäti Držková... 509
 8. Július Kovács: Danko a Richter dehonestovali titul JUDr. na hlupák 493
 9. Prvý pokus: Fekišovce – iný pohľad na mediálne šialenstvo 449
 10. Tomáš Benedik: Japonsko V - ostrov Kjúšú 311

Rebríčky článkov


 1. Martin Kips: Vinícius Júnior - vychádzajúca hviezda Realu Madrid a Brazílie
 2. Peter Fabian: Mních a tanečnica
 3. Ján Marton: Ty a tvoje orgazmy (Divadlo, porno a iné dokumentárne slabosti)
 4. Ivan Janíček: Oprava nábytku - 2 časť.
 5. Denis Jacko: Prietrž surrealizmu
 6. Sonya Haraszti: Spln na anglickej riviére. Noc a deň v Bournemouth.
 7. Martin Zibrin: V roku 2019 dajte číslam šancu rásť
 8. Jozef Bakša: Vďaka
 9. Milan Lacúch: Kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme?
 10. Vladimír Krátky: Putinove kone .

 1. Volala ho maznák. Zsuzsová tvrdí, že s Glváčom sa stretla aj osobne
 2. Mal Kočner Glváča na diaľkové ovládanie?
 3. Glváč by mal byť ďalší zo smerákov do partie k Ficovi a Kaliňákovi
 4. Djokovič sa po postupe hneval na organizátorov: Prečo zapli reflektory?
 5. Zsuzsovú vyšetrujú aj pre Bonaparte
 6. Sagan v piatej etape Tour Down Under bojoval o víťazstvo, skončil tretí
 7. Už sedemkrát mu posunuli operáciu. Je to stres, vraví pacient z neurochirurgie
 8. Prvá jazda: Kia ProCeed nie je len štýlové kombi so zaujímavou cenou
 9. Najstaršiu periodickú tabuľku na svete našli pri upratovaní
 10. Ako vyzerala Zem pred desiatkami rokov? Stráca ľadovce aj zelený prales

 1. Odkaz pre Danka a Matoviča: Nebola iná doba. Reaguje vedenie Filozofickej fakulty UK
 2. Remišová vyšla s pravdou von: Bude kandidovať v prezidentských voľbách?
 3. Mojžiš sa pýta Matoviča: Zaplatil si Matovič za diplomovku?
 4. Remišová: Za prezidentku kandidovať nebudem, aj Šefčovič je pre Slovensko hrozba
 5. Kreslo pre Františka Mikloška: Palachovým týždňom sa začal kľúčový rok
 6. Realitný maklér: Zásadný prepad cien bytov v tomto roku neočakávam
 7. Mikloško: Šefčovič kandidatúrou preberá zodpovednosť za politiku Fica a Kaliňáka
 8. Kopírujem, kopíruješ, kopírujeme...
 9. Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom
 10. Čin a otázka

Už ste čítali?