Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Páni poslanci, poraďte mi! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Pani Hasíková,

pýtať sa idiotov na otázku "čo zlé spravil živnostník" je zbytočné a vy to viete. Chápem, že je to informácia pre ďalších idiotov čo ich volia. Dúfam, že sa zobudia a začnú rozmýšľať a aspoň jeden zmení svoj názor.
 

Hm,

kedysi bolo také príslovie, že s poctivosťou najďalej zájdeš. No smerácki kmotri tento právny chaos vyšpičkovali takým spôsobom, že z poctivcov urobili nielen hlupákov, ale aj doslova žobrákov, často s tragickými následkami. Idiotov pri moci to nezaujíma, oni žijú v inom svete, dokonca boli pri Váhostave v tom zainteresovaní a robili mŕtvych chrobákov. V tomto štáte to je naozaj na grc...
 

 

žiaľ nielen hlupákov, ale aj kriminálnikov, ktorí strácajú prácu, rodinu, sociálne kontakty.
 

racianus , je korektné doplniť,

že za tento právny chaos a idiotov pri moci, majú svoj diel zodpovednosti aj poslanci, ktorí rovnako ako poslanci SMERU a SNS nedali 11.10.2011 dôveru pri parlamentnom hlasovaní I.R. na čele prvej po 60 r. nekomunistickej vlády v počiatkoch plnenia jej 4 ročného programu/nie programu nasmerovaných kmotrov/.
 

 

A ten najväčší podiel na tom má tá, ktorá to hlasovanie iniciovala, hoci ešte predtým tvrdila, že tak nespraví. Podporovať hysterickú klamárku? Aspoň sa po tých voľbách vyfarbilo niekoľko jedincov.

Okrem toho by som dodal, že za celý tento právny chaos zodpovedajú v prvom rade tí, ktorí si do parlamentu svoj odpad poslali. Pretože tí tam už predtým boli, nikdy nič dobrého nespravili, no voliči im aj napriek všetkému dali ďalšiu šancu na rozkrádanie a korumpovanie.
 

re:tosnaď opakujete

len úbohé výhovorky politického exhibicionistu , ktorý so svojím úmyslom povaliť vládu I.R. oboznámil svojich ministrov za SAS už na ich stretnutí 13.8.2011, vidiac sa na titulku vo Financial Times.
 

 

Argumentačne si ma naozaj rozdrvil. Takže zRadičová netvrdila, že hlasovanie nespojí? Nie je obyčajná klamárka? A čo ten obrat v SDKÚ týkajúci sa záchrany Grécka? Predvolebnú kampaň mali založenú na vrieskaní o tom, aká je pôžička Grécku zlá.

https://www.scribd.com/documen...

https://spravy.pravda.sk/domac...

"Podľa Dzurindu odmietnutie poskytnutia pôžičky Grécku bolo správnym rozhodnutím. Novou zmysluplnou výzvou je aj zvedenie zápasu o budúci charakter Európy a teda aj našej vlasti. „Sú politici, ktorých ambíciou je byť znovu zvolený. Rozhadzujú peniaze tých, ktorí platia dane. Populizmus priviedol ku krachu viaceré krajiny Európy. Morálny hazard spôsobil problémy v Európe. Nad ľuďmi vládnu populisti politikou hazardu. Proti nim treba bojovať politikou zodpovednosti. V Európe nám začínajú rozumieť,“ uviedol šéf SDKÚ."


--

Môžeš sa tu vykrúcať ako len chceš, môžeš sa točiť ako lakmusový papierik - celá SDKÚ na čele s hysterickou pseudoprofesorkou z Oxfordu odporne luhali a obracali kabáty, presne ako ich komunistické vzory.

A ako mohol prosím ťa Sulík oboznámiť ministrov o páde vlády, keď ešte deň pred spojením hlasovania nevedel, že hlasovanie spojené bude? Nie si ty tak trochu mimo? O čom sa nás tu snažíš presvedčiť?
 

tosnaďnie, máte problém

s čítaním a reakciou aj na krátky text ? Túto informáciu verejnosti o stretnutí vtedajších ministrov SAS na svojej chalupe v Turzovke poskytol jej účastník exminister za SAS Miškov.
 

 

A ty tomu urazenému Miškovovi samozrejme všetko veríš. K tomu klamstvu SDKÚ a zRadičovej nemáš nič? Máš problém s čítaním a reakciou na dlhší text?

Ale rozumiem - na Slovensku imponujú voličom hlavne strany a politici, ktorí si kadia do úst na dennom poriadku, takže popravde ma tvoj prístup neprekvapuje.
 

tosnaďnie, prestaňte

sa naďalej strápňovať obhajobou nezodpovedného politika alias Kočnerového dôverníka.
 

 

Prestaň sa naďalej strápňovať obhajobou klamárov a neposkytovaním žiadnych faktov či protiargumentov. To, že Ivetka s Kočnerom a Haščákom v minulosti bila partiu, ti nevadí? Alebo máme dvojitý meter a opakujeme mantru so Sasankou do zblbnutia? Tá kauza iba dokázala, že Sulík s nikým nekšeftuje, na rozdiel od platinových sitiek v SDKÚ a Fickovho "vlastnou hlavou".
 

doporučenie,

absolvujte vyšetrenie u psychiatrov.
 

 

Na podobné odporúčania mám oveľa kvalifikovanejších ľudí v mojom okolí, nie nejakých anonymných diskutérov, ktorí sa vyhýbajú argumentácii a aktívne podporujú hnusných luhárov v politike. Takže sa nesnaž, nemáš na to.

Takže k veci - klamala zRadičová o spájaní hlasovaní? Klamala. Stretávala sa v minulosti s predstavenstvom Penty? Stretávala. Sulík to spravil raz, z čoho nič negatívne nevzišlo, okrem kampane pre menej rozhľadených. Otočila zRadičová a SDKÚ kabáty v postoji voči Grécku? Otočila. SAS si stálo za Slovom? Stálo.

Máš ešte niečo, čím ma chceš potešiť?
 

 

s klamm-om sa na tuto cenu nediskutuje, vyzera, ze uz mal moc sprofanovany nick, tak vytiahol bluff, synonymum klamm-u.
 

bse

mýlite sa
 
Hodnoť

pani Hasíková

určite nebude problém napísať meno veľkého dodávateľa z Vášho príspevku, poprípade názov firmy, zrejme Váhostav to nebude, lebo z textu vyplýva, že firma skrachovala a Váhostav (aspoň podľa môjho vedomia) zatiaľ funguje. Ak máte problém s menom dodávateľa a názvom firmy,tak aspoň jeho iniciálky. možno by sa hodila fotografia jeho domu ( alebo aspoň bazén).
 

 

som advokátka a všetky moje príbehy, o ktorých píšem sú živé veci. Keďže najvyšším princípom advokácie je zachovávanie mlčanlivosti, nemôžem zverejňovať údaje, podľa ktorých by sa mohol konkrétny prípad a jeho aktér identifikovať. Porušenie povinnosti zachovávať mlčanlivosť je dôvodom pre odňatie licencie.
 

Otazocka

Pani Hasikova. Nechcem, aby to vyznelo kriticky, ale musim polozit otazocku. Nezda sa Vam trocha divne, ak sa advokatka obracia s prosbou o pomoc na nasich poslancov? Ved kto iny ako nasi pravnici a advokati by mali byt oboznameny s patricnymi zakonmi. Nie som pravnik, len logicky rozmyslajuci clovek. Ak teda dovolite, tu je logika mojho rozmyslania. Ak teda dotycny pan ma v rukach sudne rozhodnutie o tom, ze firma musi zaplatit, kde je problem? ( i ked uz stara firma neexistuje, ma predsa novu ), tak treba podat trestne oznamenie. Nemyslim si, ze by Vam to malo robit problem si pospajat majitela starej s novou firmou a na sude to i preukazat. Neviem, ale mozno to za pokus stoji. Ak to vsak nase zakony nedovoluju, tak v takom pripade treba lobovat u nasich zakonodarcov aby sa postarali o patricne zmeny v zakonoch. Prajem pekny den a o prepacenie ak som sa zvrhol k poucovaniu.
 

Predpokladám,

že tento článok nebol súčasťou práce pani advokátky pre klienta, takže zbytočne jej radíš.
 

Logika a právo?

Nie som právnik, ale v znení našich dnešných zákon a v ich uplatňovaní v praxi sa logika stráca ako povestné zrnko piesku na púšti. Pravdepodobne to nie je náhoda, ak rozhodnutie súdu je v rozpore s tzv. sedliackym rozumom či bežnou logikou a súd to zdôvodní znením zákona (ak aj sa zdá, že rozsudok odporuje aj tomu zneniu zákona, nič nebráni ctihodnosti vyniesť takýto rozsudok a odvolať sa na "vlastný právny názor").

A dokonca ani právoplatný rozsudok nezaručí, že svoj nárok uvidíte. Jednoducho ak firma skrachuje bez právneho nástupcu, niet toho kto by staré jej dlhy niesol. Na rozdiel od živnostníka (ktorý ručí celým svojím majetkom), firma ručí len tým čo vlastní. Majiteľ, spoločník je zodpovedný len do výšky vkladu. Teda ak jednu firmu položí, neexistuje možnosť aby dlhy položenej fy prešli na ním novo založenú firmu.
A možnosť reštrukturalizácie fy je ďalšie možnosť ako neplatiť za vykonanú prácu. Doprastvav, Váhostav apd. zadali subdodávateľom prácu, prevzali, neplatili. Odovzdali štátu vykonané, prevzali od štátu plnú cenu za prácu. Subdodávateľom nezaplatili. S pomocou "súdov" prebehli reštruktúrov a v rámci zákonnosti, spravodlivosti im bolo umožnené vyplatiť "dlhy" vo výške 20, 30 aj menej percent.
Preto otázka na "politikov" je odôvodnená. Oni sú tí, čo tie zákonné možnosti umožnili, a oni sú tí čo majú možnosť ich meniť. Preto by mali byť oni tí, čo nesú za to aj zodpovednosť. Keďže na takéto a podobné otázky odpovedať nedokážu.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Vysoký, naozaj vysoký...krvný tlak 10 153
 2. Anežka Richtariková: Kiska sa správal obdivuhodne 6 914
 3. Martin Sukupčák: Pellegriniho generátor floskúl a klamstiev 4 338
 4. Monika Vojčíkova: Zabudnite na Chucka Norrisa, hasiči sú skutoční. 3 837
 5. Jozef Legény: Výbuch v Prešove - treba vylúčiť podozrenie na kotolňu aby spravodlivosť vážila správne 2 854
 6. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 2 434
 7. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 2 003
 8. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 1 762
 9. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 1 300
 10. Rudolf Pado: Jedy v obciach a v Liptovskej Mare 1 173

Rebríčky článkov


 1. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov
 2. Olívia Lacenová: Saudi Aramco sa tento týždeň stane oficiálne najhodnotnejšou firmou sveta
 3. Štefan Vidlár: Mojej pani
 4. Peter Fiabáne: Rok v živote Žiliny: Odpočet práce primátora
 5. František Cudziš: Vede do vienka. II.
 6. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 7. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 8. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 9. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 10. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po

 1. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 2. Traja obvinení v kauze výbuchu bytovky idú do väzby (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 5. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 6. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 7. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 8. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 9. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke
 10. Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

 1. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 2. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 3. Jaroslav Daniška: O rizikách stíhania Fica, Kisku a Naďa
 4. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 5. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 6. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 7. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 8. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 9. Opozičný líder Kiska v politickej relácii Na telo porazil premiéra Pellegriniho
 10. Francie: „Obrácená kolonizace“

Už ste čítali?