Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo si zaslúžime dvojnásobné platy? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

100% - ne súhlasím,

len mi nedá, spýtať sa. Ako sa tá produktivita počíta? Je metodika rovnaká pre finančné (výrobok, cena, ...) alebo čisto štatistické porovnania? Možno sa hlúpo pýtam, tak uvediem príklad:
Pracujem v nemeckej firme. Podiel thp pracovníkov (oproti materskej firme v GER) je asi 1/2-čný. Podiel pracovníkov vo výrobe asi 2-násobný.
Norma pre pracovníčku vo výrobe: na SVK 200ks za smenu, v GER 100ks.
Plat za mesiac brutto: na SVK 600,- €; v GER 1.200,- €

Ak prac. na SVK vyrobí (200+220+220+210+200 ks) je jej produktivita 105% = 1050 ks!
Ak prac. v GER vyrobí (100+120+120+110+100 ks) je jej produktivita 110% = 550 ks!

Zhrnutie: pracovníčka na SVK vyrobí za polovičný plat 2xkrát viac výrobkov a ešte má aj nižšiu produktivitu?
Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

istotne

a teraz tu o cervenej ciapocke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak máš ..

.. opačnú skúsenosť, podeľ sa s nami, prosím!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem ..

.. vidím, že nás všade berú rovnako. Máš pravdu a stretol som sa s tým osobne aj ja.
Fajčenie (u nás zákaz!), neporiadok (u nás chodil na audity riaditeľ s bielymi rukavicami!), kým v GER boli na zemi všetky druhy potravy, ohorky, dámske hygienické potreby z čias periody (?!), normy, vrátené kusy z 1.-vých SVK sérií (vyhádzané z foriem a nekompletné, aj keď by takto cez výstup. kontrolu neprešli, bo je tam pomerová váha), ... no grc
Poturčenci (čítaj SVK kindermenežéri) ale ani nepípnu (chcú byť pápežskejší ako pápež, uznajú neoprávnené reklamácie, na druhej strane ochotne pošlú chybné diely - aby sa splnilo), tí vedia vrieskať len na Slovač, chrapúni! Profesionality žiadna, loajalita len predstieraná, zodpovednosť len voči svojmu PIN-u!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Existuje este vobec ta tovaren v Nemecku? Pri takomto takmer extremnom rozdieli v kvalite, cene a efektivite (vsetko vyhradne v prospech Slovenska) je dost mozne ze sa vedenie rozhodlo ponechat si v Nemecku akurat R&D a vedenie, stroje prestahovat do novej haly vedla tej uz existujucej slovenskej. Na vyrobkoch namiesto "Made in Germany" je "Designed and Engineered in Germany" co vacsina zakaznikov vnima rovnako.

Vedenie takej firmy by bolo s prepacenim hlupe keby to takto neurobilo, a pokial nie, uz to urobila konkurencia a cela tato firma sa moze ist v najblizsich rokoch akurat tak past.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K niektorým omylom

Ak jeden človek robí na rýpadle, na nejakom výkope, tak produktivita jeho práce voči druhému, ktorý kope rovnaký výkop, akurát na inom mieste a to pomocou čakana a lopaty, je mnohonásobne vyššia, a to rádove vyššia.

Nie je žiadnou záhadou, že pokiaľ sa tí dvaja vymenia, tak v zmysle toho ako sa často počíta produktivita práce, tak tá prudko vzrastie tomu druhému a naopak prudko klesne tomu prvému.

To čo tu uniká, a to aj autorovi, je produktivita toho stroja, teda produktivita kapitálu, ktorá sa podieľa na celkovej produktivite podstatne viac ako produktivita práce daného pracovníka.

Pokiaľ autor píše "príchod zahraničných investícii zabezpečil zvýšenie produktivity práce" tak to môže byť,ale aj nemusí byť pravda, zvýšila sa totiž celková produktivita, nie produktivita práce.

Na jednoduchom príklade, ako som vyššie dal, je vidieť že autorove tvrdenie " mzdy a produktivita zo strednodobého hľadiska musia rásť jedna k jednej" je nezmysel.
To by ten bagrista mal nárok najmenej na 30 násobne vyššiu mzdu, voči tomu kopáčovi s čakanom a lopatou.

Autor síce píše o zahraničných investíciach, ale už ignoruje, že ten kapitál je takisto produktívny. Ak by nebol, tak by nikto neinvestoval, žiadne investície neprinášal.
A pokiaľ je, prečo v tých tabuľkách sa ani nespomína?

Takže tie tabuľky, bez čo i len spomenutia produktivity kapitálu, sú o ničom, autor zmiešava produktivitu práce a celkovú produktivitu, v ktorej je aj produktivita kapitálu, v rámci čoho je aj osobnostný kapitál pracovníkov, daný ich pracovnou morálkou, pracovnými návykmi, vedomosťami, a skúsenosťami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môžte to vysvetliť ..

.. mne, v súvislosti s mojim predchádzajúcim príspevkom? Obidve pracovníčky (SVK aj GER) precujú na rovnakej linke. (?!)
Mne to vychádza tak, že máme na SVK 1/3 až 1/4 platy za 2 až 3-násobnú produktivitu.
Ďakujeme SVK manažéri, bodaj Vám zaskočilo!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"zasluzime si dvojnasobne platy" ???

tabulky ktore uvadza bloger zamlcuju najpodstatnejsie informacie ktore vplyvaju na vysku platu.

Dam priklad, si investor ktory pri investicii zohladnuje riziko, kedze neexisujte bezrizikova investicia, budes pozadovat rovnaky urok pri investicii do nemeckej firmy, slovenskej (kde ta kazdy druhy chce o*ebat) a ruskej (kde te o*ebe kazdy)? Tak ako je 'spravodlive' ked z 1000ky investovanych do dlhopisov Ti nemec da rocne 20eur, slovak 60 a grek 120. Preco tolka 'nespravodlivost' (?)

druhy dovod, tieto tabulky nehovoria nic o tom ze ludia co si dobrovolne zvolili 3x meciara a 3x fica, si zasluzia presne take platy ake maju a o nic vacsie. Ked sa nam podarilo zvolenim dzurindu dostat z ciernej diery prisli do ke it firmy. Prirodzenym vyvojom stupli platy za 11 rokov (odhadujem) 2-3x, nebyt tej ciernej diery, tie platy ake su teraz mohli byt uz pred 8mi rokmi, a teraz by boli take ake budu o 8 rokov.

Treti konkretny priklad, narieka sa nad tym ako slovensky 'kapitalista' neda CNC operatorovi slusny plat a ten potom ide do nemecka za xnasobny. Nas podnikatel si najde nemecku firmu pre ktoru na
CNC moze vyrabat. Nakupil CNC za rovnaku cenu ako nejaky nemecky dodavatel, a vyrobi na nich presne take iste vyrobky. Nemecky odberatel vsak mu nikdy nezaplati tolko kolko by zaplatil nemeckemu. Preco? Skuste pohladat vysvetlenie. A to je nasledne dovod preco slovensky podnikatel nema sancu zaplatit zamestnancovi kolko by si 'zasluzil' - kedze ma rovnaku produktivitu ako nemec mal by dostat rovnako.

Chcel som tym povedat ze bloger aj ostatni odborari maju sice tabulky ale nejako nevedia rozumne vysvetlit, kde ta ciastka o ktoru by sme mali mat zvysene platy sa momentalne straca - kde vysublimuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1/1

Rozdiel odíde do materskej firmy, v hore spomínanom prípade do Nemecka, napríklad cez spomínané "požičovné" za stroje, cez platby za know-how a podobne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

potom by som ocakaval ze pri takomto astronomickom zisku by tu maa byt miliarda zamestnavatelov. Ved kazdy slovak si moze zalozit matersku firmu ktore 'pozicia' do filialky, dtto know how. Mas aj vysvetlenie preco sa tu nepotkyname o slovakov zakladatelov (materskych firiem)?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: Satan12

A komu patrí tá linka? Lebo aj tá linka vyrába peniaze.
To je totiž ten kapitál, ktorý som spomínal.

Samotné mzdy nie sú dané produktivitou práce, ale ponukou a dopytom.
Ak ide nejaká ošetrovateľka zo Slovenska pracovať do Rakúska či Nemecka, tak to je preto, že tam dostane viac.
Myslíte, že pri ošetrovaní starého človeka v tých krajinách má nejakú vyššiu produktivitu práce?

Rovnaké je to pri všetkých profesiách a všade.

Pokiaľ príde nejaký Rumun či Ukrajinec pracovať na Slovensko, tak jeho vyššia mzda nie je výsledkom rastu jeho produktivity, ale dopytom po jeho práci, a napríklad taká zdravotná sestra asi ťažko zmenou krajiny kde pracuje tú svoju produktivitu zvýši.

To čo rozhoduje je ponuka a dopyt. Ak príde do mesta nejaká automobilka porastie vari produktivita práce tých ľudí, čo sa tam zamestnajú? A kde paradoxne sa zvýšia príjmy aj tých, čo tam nepracujú, pretože v danej oblasti sa zvýši celkový dopyt po pracujúcich a pritom produktivita ich práce ostala nezmenená.

Pokiaľ chcete nadávať na slovenských manažérov, nie že by si to niektorí nezaslúžili, skúste porozmýšľať, či by ste nemali skôr nadávať na politikov, ktorí nás do tej situácie priviedli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chápem,

máte +.
Prečo sa ale potom zamestnávatelia, pri zdôvodňovaní prečo nemôžu ľuďom zvýšiť plat, vyhovárajú na nízku produktivitu?
Viem, že my to tu nevyriešime ... bohužial.
P.S. tá linka má viac ako 10-15 rokov, je teda účtovne odpísaná ešte v GER, tak to pre mňa nevysvetluje tak nízku mzdu. Prečo pri 2-násobnej produkcii nemôže byť plat (keď to trošku preženiem) rovnaký?
P.S.2 Ľudia nie sú kapitál? V minulosti zamestnávateľ nezvyšoval adekvátne (myslím s narastajúcou produktivitou, príp. valorizačne) platy a teraz na to dopláca. Odchádzajú kmeňoví zamestnanci a má problém nájsť akýchkolvek nových. Stráca konkurencieschopnosť ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Produktivita linky je len jedna časť,

Ako tu už bolo spomínané je to kapitál, ktorý tvorí produktivitu, ale nielen on, lebo mnohí mali kapitál, ale nemali odbyt re svoje produkty a to je to jadro problému. Nie je problém niečo vyrobiť, ako vidno na Slovensku sa dajú vyrobiť luxusné autá, ale nik ich nevie v takom množstve predať ako len tá materská firma, ktorá si ich tu nechá vyrobiť. Veď skúste vyrábať luxusné SUV BAZky či TAZky a predávať ich o celom svete. To bude výhovoriek prečo to nejde.
Lenže je tu ešte ďalší problém a to je kolaborácia odborov s vedením firiem, aby v prosperujúcich firmách zamestnanci nežiadali veľké platy. Odbory nemajú záujem na spokojných zamestnancoch, lebo by nebol dôvod byť v takých odboroch a živiť nezmyselných príživníkov. Vynútilti si, že nik okrem odborov nesmie vyjednávať si mzdu mimo kolektívnej zmluvy. Tento stav vyhovuje zamestnávateľom, odborom, aj vládam. A robotníci sa nechajú opiť rožkom vianočnou kolekciou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Prečo nenapisete o tom, kolko si zo mzdy odkrojí štát a koľko daní ľudia platia (vrátane 20% DPH). Nikto sa nezamýšľa nad tým, koľko peňazí minieme na "fungovanie" obrovskej statnej mašinérie 5 a pol miliónového štátu... každý by mal mat právo alokovat svoje finančne prostriedky sám a dobrovoľne, pretože tak urobia podstatne efektívnejšie, než štát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak by existovala len superhrubá mzda

čiže ak by si z tvojej mzdy štát nezobral ani cent, mediánový plat by nedosiahol minimálnu mzdu v štáte Washington, ktorá je po prerátaní na štandardný 20 dňový pracovný mesiac v SR vo výške 1760 dolárov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Pointa? Každý môže byt platený len do výšky hodnoty, ktorú svojou prácou produkuje... keď budete predávať Fornetti v stánku po 50 centov, tak hádam nemôžete očakávať, že Vám bude zamestnávateľ platiť 1200 EUR v hrubom. Na druhej strane ak by stať nezdanil všetko 20% a ľudia bývali mohli uchovať viac príjmu a kupovať si Fornetti trebárs aj každý deň, mzda by bola vyššia. Fornetti uvádzam len ako hypoteticky príklad... samozrejme sa bavíme len o veciach, po ktorých je na trhu dopyt.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME