Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Macron - ten nesprávny víťaz (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Otvoril som

to vlastne len kvôli tomu,aby som napísal čo si o Vás po tomto článku myslím. Tak to napíšem. Článok pobavil,bol napísaný s nadhľadom. Chválim a prajem pekný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano, je to tak

článok je napísaný vtipne a výstižne. Obávam sa však dvoch "faktorov" - slovenskí fašizoidní sympatizanti korytnačky Le Pen majú po a, - nízke I.Q a po b, - žiaden zmysel pre humor. Dúfam že si jedotlivé body v článku nebudú vykladať ako fakty, pri nich človek nikdy nevie... :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otázočka

Chcem sa diskutéra "ardboe" opýtať, prečo nazýva sympatizantov korytnačky LePen fašizoidnými ? Ak tak, potom sú to ľudia, ktorí majú bližšie k nacionálnemu, poťažmo expresívne vyjadrené nacistickému mysleniu. Zámenu pojmov fašizmus x nacionalizmus robia radi slniečkári. Patríte medzi nich ? Ľudia dnes tak vehementne používajú slovko fašizmus, až si prestali všímať, že na susednej Ukrajine sa fotia deti s našim prezidentom pri zástave s fašistickým symbolom. Bol by som opatrnejší pri používaní, resp. zneužívaní tohto hanlivého označenia v popise priaznivcov nacionálnych strán kdekoľvek v EU. Ale slniečkárom dnes evidentne rastie na podobných fórach vyjadrovací raj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odpovedík

Preto, lebo fašizoidnými vačšinou sú. Ako by som ich mal nazývať?

No a čo sa mna týka, tak sú mi škodlivé "ideologie" ako nacionalizmus, fašizmus, rasizmus, antisemitizmus, islamizmus, izolacionizmus, konzervativizmus, populizmus atd, úplne cudzie. Som človek kozmopolitný, tolerantný a liberálny. Ano, pre vás som slniečkar.

Moja tolerancia však nie je bezbrehá. Som toleratný len a len voči tolerantným. S fašistickými imbecilmi snažiacimi sa izolovať Slovensko a vytvoriť v nom nejaký proruský paštát by som zatočil tak, že by sa im žiť nechcelo!

Nejaké dalšie otázočky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie, ďakujem

Sympatie s vašimi tvrdeniami sú podložené hodnotením okolo 26% zo škály v pravom hornom rohu vašich diskusných príspevkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale iste pane.

Na svojstojnom Slovensku plného "špecifík" (xenofobia, rasizmus, nacionalizmus, ale aj závisť, neprajnosť, atd.) iné hodnotenie ani neočakávam. Dodávam len, že tak tam aj život potom vyzerá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Macron hlavne nasľuboval hory doly na obe strany. Proste centrista. Jeho sľuby sú nesplniteľné (vzájomne sa vylučujú, potreboval by ekonomický zázrak), a to ešte kto vie ako dopadnú voľby do parlamentu. No a keď sa ešte k tomu všetkému pustí do konfliktov v zahraničí, pričom má doma pomerne veľkú časť nespokojných voličov, tak mu to zrátajú, že kašle na Francúzov. Však skoro 9% populácie (voliči syna imigrantov a ťažkého komunistu) tam prišlo k urnám vhodiť prázdny hlas. Budú štrajky ako keď sedel u Hollanda vo vláde ako minister. Žiadne Francúzsko vpred, víťazstvo Macrona bude zároveň jeho labuťou piesňou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

si dobrá,

sybila
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, keď chce umožniť zamestnávateľom požadovať viac ako 35 hodinový pracovný týždeň, prepustiť vyše 100 000 štátnych zamestnancov, okresať výdavky vlády o desiatky mld Eur aby sa Fr zmestilo do 3% deficitu. A pritom znížiť dane. A hospodárstvo nerastie, takže by potrebovali naozaj ekonomický zázrak.
a čo najviac poškodilo Hollandovi? Zákonník práce! Ktorý Macron spolu s ním tvoril, a ktorý chce teraz znova presadzovať.

Nehovoriac o tom, že ich zníženie daní im v udržaní low tech pracovných miest nepomôže, čo ako bude Macron bojovať proti sociálnemu a environmentálnemu "dumpingu". Jeho videnie EU je proste v prudkom rozpore s tým, čo akože chce pre Francúzsko (v deklaratórnej rovine). Tam je proste medzi mlynskými kameňmi: ak bude bojovať za presadzovanie prísnejších pravidiel v EU, tak ho Francúzi zničia za to, že sa nestará o nich ale o nejakých východniarov. Alebo zľaví zo svojho eurooptimizmu, čo mu neprepáčia jeho skalní voliči.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Macron je cesta do pekla
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Len tak na margo. Fakt, že jeho manželka je "stará bosorka" nie je ten problematicky. Čo je problematické je to, že aféru s Emanuelom začala, keď on mal len 15 rokov. Ona bola vydatá matka dvoch deti... tak mi nevravte, že je tam všetko v poriadku. Inak odporúčam si vypočuť tuto analýzu. Je tam všetko, čo o Macronovi vedieť. https://youtu.be/8Jt6_A_CXwU
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME