Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kľúč k Bezákovi je v emóciách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Ak robia dvaja to isté

nie je to, to isté, zaiste.
_
Prvé tri odstavce je teória, niet čo namietať.
_
Farár jazdil na sanitke, Korec opravoval výťahy, páter António makal na stavbe, ale tých nevyhodili z cirkevnej hodnosti, cirkevníci, jeho vlastní. Ich vyhodili komunisti. Prečo ich vyhodili (a to píšem všeobecne), pretože niektorí boli ešte dedičmi klérofašistického Slov. štátu. Vášho farára nepoznám, kardinál Korec odhaľoval bustu Tisa, a potom to ako sv. Peter popieral najprimitívnejším spôsobom, že on ani nevedel, čo odhaľuje. Páter António má tu istú minulosť a potom ešte bol najnebezpečnejším spolupracovníkom ŠTB.
_
Ak mal nejaké prešľapy Bezák, tak nevyhodili ho pre tieto záležitosti, pretože by ich cirkev prikryla, ako iných, ale preto, že poukázal na Sokola a jeho machinácie financiami. A tak ako je každý, kto je pri moci zlikviduje poukazovateľa na machinácie, tak zlikvidoval Vatikán Bezáka. Deje sa to bežne i v civilnom živote.
_
Tie nehoráznosti, ktoré cirkev nekresťansky vytiahla na Bezáka, ho veľmi zasiahli,psychicky zdeptali. Človek by musel obuť jeho topánky, aby pochopil, či je schopný ešte nejakej aktivity, činnosti. Nebohý Srholec, by najlepšie vtedy urobil, keby nikomu nič neradil. Neposielal by som Bezáka do výroby, ako to robili komunisti, ale ak by mal nejaké svoje okienko, reláciu v televízií, rozhlase , snáď by sa mu uľavilo.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Po poriadku.

K strýkovi sa neviem vyjadriť. K takýmto výpovediam treba hlbší rozbor a čo robil strýko počas Slovenského štátu. Čo kázal ?
_
Podľa čoho považuješ Bezáka za odpadlíka, sektára ? Hlása nejakú inú verziu ako oficiálnu ? Ja som to nepostrehol. Veď vlastne exkomunikovaný bol.
 

Exkomunikácia latae sententiae

Bezák je stále právoplatný katol.biskup

Pápež ho odôvodnene odvolal z postu arcibiskupa, ale povedal, že dôvody nezverejní, čo aj dodržal.
Zverejnenie dôvodov by pravdepodobne poškodilo isté osoby, ktoré sú podľa všetkého dokonca nie katolíckeho náboženstva. Okrem toho by čiastočne naštrbilo aj povesť samotného Bezáka, ktorý sa pred dávno odvolaním, ale ešte viac po ňom, nekriticky upol na isté osoby typu Vrabcovej alebo Hríba. Vyšlo by najavo, ako s ním manipulovali osoby takéhoto typu. Najmä pre ochranu osobnosti sa pápež rozhodol tak, ako sa rozhodol, t.j. dôvod verejne neprezradiť. Zdá sa, že tajomstvo dodržali a nič verejne neprezradili aj všetky zainteresované osoby vrátane biskupa Baxanta.

Najväčšiu chybu spravili novinári, keď v záujme vysokej čítanosti svojich výplodov povymýšľali množstvo dohadov a vymyslených príčin, ktoré v článkoch rozoberali ako keby im ich bol povedal niekto dôveryhodný. V skutočnosti im nikto dôveryhodný dôvod odvolania nepovedal. Nestalo sa to prvý raz, že novinári varili z vody.
 

Poviem ti, čo sme robili my.

V čase mojej mladosti sme chodili do kostola potajomky, do susedného okresného mesta. Mať v rodine trestaného kňaza, dve mníšky, trestaného a vyvlastneného kulaka, trestaného a väzneného profesora kat.gymnázia bol takmer hrdelný zločin. V šesťdesiatomôsmom to vyzeralo celkom sľubne, ja som na tých samizdatových publikáciách prikrytých dekou sedel. Pašovali sa z trenčianskej tlačiarne v strýkovej škodovke.

V tom čase si Kiska užíval detstvo boľševického papalášskeho decka a azda bol aj v pionierskom tábore Artek Tam decká boľševických papalášov chodili. My sme sa museli uspokojiť z hrou v chotári, v prírode.

No a dnes sedí to boľševické papalášske decko v prezidentskom kresle. Tak sa doba zmenila. Je to výsmech nás všetkých, ktorí sme boli viac-menej boľševickým režimom stíhaní.
 

 

Sokol bol nespravodlivo obvinený, čo dokázal aj na súde.
Písaním neprávd médiá dokázali zničiť dobré meno čestného človeka.

Netvrdím, že sa aj v Cirkvi nemôžu vyskytnúť a aj sa vyskytujú aj rôzni nehodní ľudia.
Statočný arcibiskup Sokol medzi nehodných ľudí určite nepatrí, aj keď bol nespravodlivo obvinený zo všetkých podlostí, ktoré nactiutŕhačom prišli na um. Ani jedno obvinenie sa nepreukázalo.

Utrpenie arcibiskupa Sokola, ktoré znáša od falošných okydávačov, považujem za formu hrdinského mučeníctva, ktoré vyprosí u Boha pre svet určite mnoho milostí a Božieho požehnania.
 

ty vieš

prečo Bezáka odvolali? ..... alebo si len myslíš, že to tak bolo?
 
Hodnoť

možno bezákovi

naozaj ukrivdili, ale je čas, aby nad sebou prestal plakať a aby sa prestal považovať za stred vesmíru -- aj ježiš niekoľkokrát padol na ceste na golgotu pod ťarchou kríža a rán -- a vždy vstal a šiel ďalej, paradoxne, na smrť --
je si len spomínam na jednu bezákovu vetu, keď ho vymenovali za biskupa, ako hovoril zelenskému: a my si tu pekne budeme biskupovať... o čom to bolo?
 

Veď práve Ježíš,

riekol...prečo si ma opustil ? Ak padol ako píšeš na ceste na Golgotu, vstal... a išiel robiť stolára ? Mal možnosť x-krát sa vrátiť počas jeho činnosti a nespokojnosti vrchnosti s ním, k stolárstvu. A nemal dostatok síl to učiniť, pretože cítil, že to už nie je jeho cesta, cesta stolárstva. Návrat k stolárstvu, by bolo možno väčším utrpením ako zomrieť na kríži. Ináč sa nedalo. Kto sa ocitol niekedy v takejto dileme, chápe.
_
Ale uznávam, že o svojich pocitoch by už nemal Bezák rozprávať na verejnosti. Čím viac bude o tom rozprávať, tým viac škodí sebe. Nič už nezmení, a všechno vodnese čas. Keď všetko, tak všetko. To pochopiť a zmieriť sa s tým je kus múdrosti. Kto to dokáže ?
 
Hodnoť

 

svet by sa asi zrutil keby si Javor nekopol do Bezaka...
 

 

Asi tak.len až ako kopnutie by som to nebral, možno ale vidíš do toho viac ...
Čo je podstatné - Bezák má pravdu v tom uzatváraní slovenskej RKC , Tibor má možno pravdu v tom, že Bezak by si mal najsť normálnu prácu a v podtexte k idealom Bezáka že otváranie pre samotnú cirkev nemusí byť terno, mal k tomu inak zaujímavý článok, už hodne dávno, tie myšlienky majú niečo do seba ..
https://tiborjavor.blog.sme.sk...
.
Ale logicky ma to tiahne viac k mysleniu a výpovediam Bezáka , v tej besede výborne povedala aj Radičová z čohože to vzniká extrémizmus, ľudia sa pravdepodobne budú znova viac obracať na náboženstvá, cirkvi, no a obraz tej slovenskej teda nie je nádejou, že tam nájdu odpovede, skôr pôjdu presne v smere extrémizmu...
.
Kňaz Jozef Červeň , ktorý pôsobil na Luniku IX a nakoniec v Rakúsoch odchádza na Moravu, lebo tu už nedokázal zniesť maniere katolíkov rozdelujúcich ľudí podľa toho, kto je Róm a kto nie
Rozumiem mu, uplne ľudsky, nie je stroj. Detto rozumiem Bezákovi , ktorý v RKC nachádza nepochopenie.
Neviem prečo by mali byť novodobými Ježišmi.
Tam, kde boli robili dobre , robili RKC prijateľnou a príťažlivou pre ľudí. Uplne stačilo to.
To by mohol byť ten tromf v rukáve pre cirkev , o ktorom písal Tibor Javor, nie mystická spiritualita .
Tú prevalcujú ezoterici...
 

 

že si to Ty Milan tak som si ten článok prečítala :) . Ano je tam niekoľko zaujímavých myšlienok. Aj keď myslím že je to iba jeden aspekt a napríklad prečo by mala nejaká cirkv iba stále rásť? nie je normálne že počet jej členov aj kvalita kolíše? na to nemusia byť žiadne špeciálne dôvody. Aj ked informovanosť ľudí a možnosti iného uplatnenia našich potrieb- ako sociálnych tak duchovných ktoré sú nesporne k dispozícii - určite ovplyvňuje situáciu. Nie je to len o škandáloch. Pre mňa osobne je väčšina odpovedí v 4 štádiách duchovného vývoja Keď v nejakom spoločenstve prevládne bigotnosť druhého štádia vytlačí to ľudí do tretieho a tých zo štvrtého to posunie úplne niekde ide - ak sa nerozhodnú vrátiť a znášať nedokonalosti cirkvi s pochopením a nadhľadom z úprimnej lásky k nej - a to je tiež štádium označované ako mystické... inak v samotnej cirkvi nie je podľa mňa veľká podpora mysticizmu, ktorá pre nich hraničí s gnosticizmom a to je pre mainstream cirkevného života ohrozujúce... nie je zrejme celkom ani možné vytvoriť dhodobo také veľké spoločenstvo, ktoré bude rovnako domovom pre ľudí z 2 aj 3 aj 4 štádia...iba ak - podľa Pecka sa to dá ak je skupina v štádiu komunity ktoré zodpovedá tej 4 úrovni, kedy ľudia prijímajú iných takých akí sú a nechcú ich neustále obracať na svoju vieru - ale to sa dá dosiahnuť iba dočasne a v menších komunitách, dlhodobo je to nesmierne náročné až nemožné.... byť si toho vedomý je náročné tiež a málokto sa na to odhodlá... vyžaduje to tiež neskrývať vlastnú zraniteľnosť a nedokonalosť, byť autentický a otvorený, preberať zodpovednosť za to kto som... - nosiť masky je jednoduchšie... a niekde v pozadí v tom vnímam akože prečo by práve katolícka cirkve mala byť riešením? ľudia majú dnes naozaj oveľa viac možností duchovne rásť, ako sa upnúť na jednu cirkev - prečo by to mal byť problém? okašlať sa môžeme rovnako v cirkvi ako v budhizme alebo ezoterike- doležité je ísť dalej... trošku za tým cítim tú ich tézu "jedinej pravosti" tejto cirkvi, čo je podľa mňa tiež hoooodne kontraproduktívne z istého hľadiska...

pre mňa boj Bezák vs cirkev je práve bojom medzi človekom/predstaviteľom 4 štádia a prevažujúcim bigotným charakterom štádia druhého kedy sú pravidlá a vonkajšie dekorum viac ako otvorenosť a autenticita... a prosím Ta máš nejakú predstavu akú "normálnu prácu" môže robiť arcibiskup? nie je to trochu na hlavu postavená požiadavka? bude sedieť niekde v kancelárii a vyrábať tabuľky v exceli? ved on má úplne iné danosti a poznatky - nehovoriac o tom že kto dnes vezme do zamestnania človeka v jeho veku - a s akou praxou? podľa mňa to je neriešiteľná situácia z praktického hľadiska... podnikať asi tiež nebude a či sa začne venovať nejakej charite či sociálnemu problému - to tiež nie je pre každého... ak je pravdou to že teraz sa venuje rodičom a stará sa o nich je to ok pre mňa - možno sa bráni tomu jedinému čo mňa napadá a kam to smeruje, že totiž jemu ostáva iba si vytvoriť vlastnú cirkev, spoločenstvo, nejakú otvorenú teologickú nekonfesne kresťanskú univerzitu.... :)
 

 

ešte prepáč, až teraz som pochopila Tvoj záver. A súhlasím s ním.
 
Hodnoť

Ja by som čakala návod ako pomôcť sa

Preto sa tu tak ťažko žije, lebo ľudia, ktorí nesiahajú Ľuďom ako pán Bezák po členky si tak radi kopnú. Chýba tu úcta k osobnostiam, ktorí svojím postojom a rozhľadom prevyšujú ostatných. A to vo všetkých sférach. Všade sa tí malí veľmi radi zomknú, aby pošliapali všetko skutočné a pravdivé.
 

 

doplnenie úvodu : sa vyhrabať z toho nespravodlivého marazmu
 
Hodnoť

Preco

neadresujete tuto vyzvu vsetkym excelenciam - clenom slovenskej biskupskej konferencie vratane ich vysoko produktivnych a uzitocnych podriadenych ??
Preco iba Bezakovi?
 

...no preto mily DelMonteCristo,

...neadresuje, ze ostatne excelencie nie su taki prostacikovia ako ON, aby si spinili do vlastného hniezda za cenu docasnej bulvárnej popularity.
Udajne mu ide vraj LEN_ON dobro Cirkvi na Slovensku.
Predpokladm, ze ani ty si nespinis do svojho vlastného....., alebo sa mylim ???
 

Ostatne excelencie

nie su prostacikovia, su to clenovia mafianskeho gangu.
Preto Bezak dopadol tak ako dopadol. Postavil sa mafii a moze byt vlastne rad, ze sa mu neprihodila nejaka smrtelna nehoda..
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 260
 2. Stanislav Martinčko: Veľká radosť psa generálneho prokurátora D. Trnku ! 149
 3. Jozef Sitko: Neslýchaná vulgárnosť Počiatka, Trnku, Jankovskej a ďalších! 137
 4. Maroš Chmúrny: Zodpovednosť podľa Fica 106
 5. Jozef Šátek: Kto je zodpovedný za blamáž v prípade D. Trnku? 76
 6. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 71
 7. INEKO: Ako odvolať Bugalu či Kováčika 54
 8. Natália Blahová: Kto má morálne právo viesť túto krajinu? 52
 9. Monika Nagyova: Denník starej dievky - Och, aké škaredé sú moje rúčky bez obrúčky 48
 10. Vanda Tuchyňová: Žilinský primátor vzdal zápas o hodnoty, volí tvrdý pragmatizmus 47

Rebríčky článkov


 1. Martina Meriačová: Svojich tieňov sa viac nebojím. .
 2. Ľudovít Herman: Páčilo by sa mi byť homosexuálom...
 3. Štefan Vidlár: Predceda Andrej
 4. Milan Kulkovský: Nechcem byť Catmann, ale občas by to nebolo od veci...
 5. Ján Franz: Čiernobiela krajina
 6. Milan Lacúch: Uvidel som smrť!
 7. Július Kovács: Prečo Kotleba rastie, lebo neprotestuje pred prázdnymi budovami potme.
 8. Ľudovít Herman: Ja voliť nepôjdem. No a čo!
 9. Simona Mačorová: Sexuálna Výchova
 10. Ľuboš Šimún: Prečo odovzdať svoj hlas vo voľbách do NRSR 29.2.2020 ? (3)

 1. Vypovedal Haščák aj Bödör. Výrobca zbrane dostal podmienku (minúta po minúte)
 2. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 3. Kuciakovi kolegovia ukázali na Kočnera, súd rozhodne o Threeme (minúta po minúte)
 4. Prieskum: Voľby by vyhral Smer pred ĽSNS a koalíciou PS/Spolu
 5. Čo dávajú jesť Kočnerovi a môžu sudcovia čítať noviny (ďalšie otázky o procese)
 6. Kotlebovci predčasne ukončili míting v Levoči, odporcovia ich vypískali
 7. Nemám úctu k prezidentke, povedal v parlamente Danko
 8. Danko povedal, že nemá k prezidentke úctu. Nemal by piť, odkazuje mu opozícia
 9. Princ Harry: Nie som ľahkovážny, inú možnosť som nemal
 10. NAKA zadržala bývalého šéfa odboru školstva košickej župy. Už je na slobode

 1. Igor Matovič navštívil smeráka Počiatka na francúzskej riviére
 2. Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list
 3. Iniciatíva Kresťania proti nenávisti varuje pred Kotlebom a Harabinom
 4. Najväčší hriech Roberta Fica: Bödör mal k Ficovi častejší prístup než nejeden minister
 5. Bödör mal pre Kočnera zabezpečovať policajné lustrácie, aj ich spolufinancovať
 6. Židovský cintorín zničili deti. Liberáli vinili národovcov či tradičnú rodinu
 7. Ako vyzerá zodpovedná zmena v podaní Smeru
 8. Urobil Jozef Makúch z NBS-ky bankomat pre súkromnú firmu?
 9. Lajčák cez štátnu akciovú spoločnosť pomáha pred voľbami nekalo financovať Smer
 10. Ako sa generálny prokurátor Trnka nechal korumpovať Kočnerom

Už ste čítali?