Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na počátku roku 1948 je v ČSR zahájena operace DI (Důvěrné Izrael) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Ledva usli z Europy hrobarovi z lopaty a uz ich cakali arabske nabrusene noze. Tomu poviem perspektiva. Izrael jednoducho musel vzniknut, inak by sa ti ludia s najvacsou pravdepodobnostou "stratili v preklade".
Bolsevici u nas vsak nelenili a s celnymi podporovatelmi Izraela zatocili. Ani Slanskeho to neminulo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nejako si "pozabudol" par veci. O.i. to, ze v Europe tomu hrobarovi uz lopata bola zobrana, takze dovody padli.
Ze ich Arabi necakali s otvorenou narucou je pochopitelne - vpadla im do ich zeme hromada imigrantov, zacala tam robit bordel a este prisla s tym, ze tam bude vladnut ona a Arabov sa ani nespytala, ci maju zaujem.
Takisto si zabudol dodat, ze je pochopitelne, ze zidov, prichadzajucich s nabrusenymi nozmi, len tazko mohol niekto vitat chlebom a solou. Len tato cast je z historie vcelku dosledne scenzurovana. Taka masova vrazda britskych vojakov - to bolo dost zvlastne podakovanie, ktore sa tym, co brali tomu hrobarovi lopatu, dostalo od tych, co nou mali byt pochovani. Pachatelia podobnych vrazd, vojnovych zlocinov a zlocinov proti ludskosti sa nasledne v Izraeli so zeleznou pravidelnostou stavali najvyssimi predstavitelmi. Toto mali Arabi vitat s otvorenou narucou?

Slanskeho len pomlelo to, co sam chystal inym.

Maloktora "oficialna" historia je popisana tak jednostranne a demagogicky, ako vznik Izraela.
Ze autor teroristov ukryva pod pekny a nic nehovoriaci pojem "zidovske organizacie" moc pekne nie je. Ze spomenie iba pogromy spachane Arabmi, ale nie masakre spachane Zidmi, tiez nie je prave ukazkou objektivity.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokud si přečtete první větu blogu ...

...cit. "Na základě oboustranně vzrůstajících masakrů civilistů a zhoršující se bezpečnostní situace ", tak zjistíte, že Váš poslední odstavec je nesmysl.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

samozrejme, že nezmysel nie je - zabúdate, že Arabi boli v tomto priestore po stáročia doma, zatiaľ čo Židia boli imigranti (pred zánikom Osmanskej ríše ich v tejto oblasti žilo minimum, jediná významnejšia žid. populácia bola tuším v Jerichu, alebo Jeruzaleme). Arabi sa teda - hoci radikálnym sposobom - bránili invázii Židov a okupácii Britov, zatiaľ čo Židia boli agresori, útočiaci nie len na povodné obyvateľstvo, ale aj na príslušníkov národa, ktorý mal v tejto oblasti zabezpečovať mier a poriadok (viď atentát na hotel kráľa Dávida).

Mimochodom je zaujímavé pokrytectvo Židov - chceme v Palestíne vlastný štát, lebo na toto územie máme nárok podľa našej svätej knihy (čo na tom, že nás tam veľa nežije). A že naša svätá kniha vraví, že nárok na vlastný štát síce máme, ale až keď príde druhý prorok? No čo, zas tak doslovne tú knihu brať nemusíme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O přistěhovalectví nespekuluji,

i když židé většinově po příchodu do oblasti pozemky a nemovitosti od Arabů nakupovali (proč jim je tedy prodávali), narážím na Vaši větu ...Ze autor teroristov ukryva pod pekny a nic nehovoriaci pojem "zidovske organizacie". A Blog je primárně o čs. pomoci Izraeli, v žádném případě nehodlám spekulovat o tom, kdo se choval hůře - to už by jsme se dostali do roviny ideologického pohledu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nejedná sa o moju vetu, jej autorom je crtk.

Do ideologickej roviny ste skĺzol už otázkou, prečo Arabi predávali podu Židom - vulgárna paušalizácia. Predávali všetci Arabi podu? Keď predá moj sused podu niekomu, kto mne prekáža (Cigán, moslim, černoch, mimozemšťan, iluminát) mám ja byť ticho len preto, že sme obaja Slováci? A keď zistím, že je Maďar, alebo Poliak, už sa možem ozvať? To je rovnaká paušalizácia, ako tvrdenie, že Nemci si zaslúžili odsun, lebo volili Hitlera, prípadne, že Slováci majú právo mať na Čechov zlý názor, lebo to oni dotiahli v roku 1948 k moci komunistov.

Viete, aká bola vlastnícka štruktúra pody v Palestíne? Vlatnili všetci nejaký malý, bezvýznamný kúsok (podobne ako v Uhorsku dedili všetci rovným dielom, čím dochádzalo k drobeniu pozemkov), ktorého sa radi zbavili i za cenu predaja "nepriateľovi"? Vlastnilo menej ľudí väčšie celky (podobne ako v českých krajinách podľa nemeckého práva zdedil nehnuteľnosti len najstarší syn) a tak sa predaj pody Židom týkal len malej skupiny Arabov? Vlastnili podu len predstavitelia miestnej šlachty a tak predaj pody Židom išiel úplne mimo bežných ľudí, ktorí len mohli mať "vztek", že podu, na ktorej oni hospodária kupujú cudzinci? Pokiaľ platí tretia varianta, človek si povie, keby boli Arabi šikovní a mali peniaze, mohli kúpiť aj oni - potom je ale dobré vedieť, že prostí Židia nekupovali podu za svoje, ale za peniaze sionistických organizácií (viď Theodor Herzl) živených Rothschildovcami, Walburgovcami a podobnými.

Čím viac sa človek oboznamuje s podrobnými dejinami tohoto územia, tým viac zisťuje, že aplikácia čiernobieleho videnia "dobrý Izrael, jediná demokracia na blízkom východe, kontra zákerní teroristickí moslimskí Arabi", mimochodom tak obľúbeného v ČR, stojí na hnilých základoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mark Twain ve svých cestopisech,kolem roku 1870,píše.Jeruzalé má 12000 obyvatel.Z toho je 6000 židu a 3-4 tisíce křesťanu.Palestina je liduprázdné uzemí.Konkrétně na Jeruzalém nemají Palestinci historickej nárok vubec.A palestinský národ vlastně ani neexistuje.Je to pulstoletí starý politický konstrukt.Jsou to puvodem Jordánci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pekná demagógia. Takže:

1. Mark Twain nie je žiadny demograf a jeho dielo má hodnotu beletristickú, nie informačnú. Rozhodne sa nejedná o nejaký relevantný štatistický zdroj.

2.práve dielo, na ktoré sa odvolávate, je kritizované ako tendenčné (vaša odvolávka na toto dielo má rovnakú hodnotu ako keby človek povedal "pozrite, akí sú černosi menejcenní, veď už aj Gobineau o tom písal vo svojej Eseji o nerovnosti ľudských rás"). Je mu vytýkané, že sa zaoberal popismi menej početnej arabskej populácie v Nábulu a väčšie populácie pri svojom popise ignoroval.

3. Mark Twain bol filosemita, viď jeho esej o viedenskom starostovi Lügerovi, ktorý objektívne antisemita bol, ale na úžasnom rozvoji Viedne (ktorý bol jeho dielom) a jeho pozitívnych dopadoch na viedenskú židovskú populáciu to nič nemenilo. Mám ja v neprospech Židov začať argumentovať nejakými antisemitmi? Hádam sa zhodneme, že je to nemiestne.

3. k ľudoprázdnosti územia - odmyslime si, že cielene ignoroval početnejšie arabské populácie. Je logické, že riedko osídlené územie (zdorazňujem riedko osídlené, nie územie bez výskytu ľudskej populácie) označí beletristický autor, ktorý prešiel miliónovými metropolami, za ľudoprázdne. Miesto dlhej argumentácie len stručný príklad - http://cestovani.idnes.cz/vide... - A otázka - sú Brdy skutočne "liduprázdné?"

4. Twainov cestopis je z roku 1867. Židia začali vo väčšom prichádzať do Palestíny po 1. svet vojne a v ohromných množstvách po 2. svet. vojne, tzn. viac než pol storočia po vzniku Twainovho diela. Pri vysokom prirodzenom, i migračnom prírastku v tejto oblasti (prirodzený bol daný o. i. mnohoženstvom i veľkým množstvom detí na jednu ženu, migračný bol cielene organizovaný pánmi a vlastníkmi celej oblasti, Osmanskými sultánmi) je rozdiel vo veľkosti populácie za 50 rokov v rádoch stoviek percent, tzn. v násobkoch povodného počtu. Argumentovať 50 rokov starými (vo vzťahu k začiatku žid. imigrácie) a beztak nie objektívnymi informáciami, je demagógia najvyššieho rangu.

5. O palestínskom národe v mojom príspevku nepadla ani jedna zmienka. Vždy hovorím dosledne o Araboch. Váš príspevok sa v slovenčine označuje prímerom "čo sa babe chcel, to sa babe snilo".

ad marginem - väčšinovú žid. populáciu v Jeruzaleme nespochybňujem, sám som uviedol, že tvorili väčšinu v jednom (jedinom!!!) meste daného regiónu, nebol som si istý, či to bol Jeruzalem, či Jericho, viď moj príspevok vyššie.

Myslím, že ani takto podrobná argumentácia vás nepresvedčí o vašom omyle a nezabráni vám v používaní argumentačných faulov, dúfam ale, že objektívnu skutočnosť si uvedomí aspoň nestranný čitateľ našej diskusie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

a myslis, ze jedno c-b videnie sa da uspesne nahradit inym b-c videnim (dobri arabi, zli izrael)?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

moj posledny odstavec nie je nezmysel vzhladom na zvysok textu a predrecnika.
To pokial by si si precital poriadne, by si vedel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Moji predkovia bojovali 150 rokov proti Osmanom. Dovod? Osmanska rozpinavost. Nastastie to moji predkovia ustali a nedopadli ako Srbi, ktori platili 300 rokov dan z krvi t,j, odovzdavali Osmanom prvorodeneho syna. Z takychto synov potom Osmani vyrabali janiciarov, ktorych sem posielali v cele armad aj napriek tomu, ze kriziacke vypravy voci nim viedol zapad, nie my.. To je na margo tej arabskej ludomilnosti a nevinnosti.

Cize, vznik Izraela vitam. A je uz len na nom samom, ako sa tam etabluje a bude vyvijat. Drzim Zidom palce.
Ked uz spominas Britov, tak pokojne dopln, ze prave Briti zacali budovat prve koncentraky a vsade kam prisli, nechali len neporiadok. Ved sa skus spytat Cinanov, ako na Britov spominaju.

A este jednu vec.
Ked uz rozoberas rok 1948 ako rok daaavno po vojne, tak si zisti, co sa dialo u nas. Cez menu penazi a znarodnovanie po pripravovanu kolektivizaciu a deportaciu kulakov a dalsiu menu penazi. Hotova idylka.

Treba sa na veci pozerat triezvo. Zidia v Europe nemali cez vojnu na ruziach ustlane a tak ich cast utiekla do Palestiny. Neutekali k cudzim, ale k svojim, k Semitom. Skus sa teraz zamysliet nad tym, ako sa da s Arabmi pokojne vychadzat, ked nie su schopni v pokoji zit ani s vlastnymi pokrvnymi pribuznymi? Nielen so Zidmi, ale aj v ramci sunnitsko-sitskych komunit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

>Moji predkovia bojovali 150 rokov proti Osmanom. Dovod? Osmanska rozpinavost. .. To je na margo tej arabskej ludomilnosti a nevinnosti.

Akurat Osmani su ci boli Turci, ktori si podmanili aj Arabov na Arabskom polostrove. Pekny priklad si vymyslel :). Zasa je pravda, ze Arabi v case svojej expanzie ovladli velku cast sev. Afriky, ktora vtedy bola krestanska (provincia Rima, neskor Byzancie), vacsinu Pyrenejskeho polostrova, Siciliu, juzne Taliansko, atd. Ale o tom si nepisal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iba pre doplnenie.

Tie stíhačky Avia S.199 sú pôvodom nemecké stíhačky Messerschmitt Bf 109 G-14,ktoré počas vojny Nemci montovali práve v Avii.
Zaijímala by však ešte aj iná vec.Podnes deň sa iba "potichu" hovorí o tom,že aj známy Izraelský Mossad,respektíve jeho budúci agenti boli v tom období cvičený našou rozviedkou. Ale oficiálne informácie neexistujú /alebo ja ich neviem nájsť/. Má autor nejaké informácie o tejto spolupráci ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Díky za otázku a doplnění

Snažil jsem se nespekulovat. O výcviku agentů se hovoří (tak jako o dodávce cca 26 ks tanků LT.38 a stíhačů tanků ST-1 (Hetzer) přes Švýcarsko v roce 1949), ale nenašel jsem žádné relevantní informace, které by to potvrzovaly na 100%.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oficiálne :-)

neoficiálne - výcvik hagany, o. i. letcov prebiehal aj v piešťanoch. je nekorektné to zmieňovať, pretože tadiaľ vozíme "platiacich klentov kúpeľov :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takzvaná

"korektnost" je cesta do pekel ......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ještě k těm Aviím,

je to drak Vámi zmiňovaných Messerschmitt Bf 109 G, ale s motorem Jumo 211 (v originále používané Daimler-Benz DB 605 nebyly k dispozici).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uff

zaujimave, skoda, ze si nenapisal viac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Židia

Ako jediný si dokážu poradit z arabášom. Mali by sme sa od nich učiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj ja si ich preto vazim.

Keby tam neboli tak je uz s nami amen.Zastavat sa fanatikov po utokoch v europe je smiesne.Izrael by mal mat vzdy volnu kartu hocico urobi.je to v nasom zaujme.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME