Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neuveríte, čo všetko požadujú od majiteľov reštaurácií (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

iba v skratke

viete si predstaviť ako čašník vychádza z WC a čapuje pivo? pekná predstava aj chuť:))
viete si predstaviť že čašník zoberie riedidlo alebo okenu a naleje do pohára vám?
viete si predstaviť ako pred 500 rokmi, že odpad z kuchyne pôjde pred dvere
Vy neviete jedno.
Toto ne je šikana na Vás, ale ochrana Vás aby ste mohli podnikať a neplatili odškodné
V reštikách sa zamestnávajú ľudia, le ako a aby nemysleli a nepozerali ako sa robia podvojnéúčty a podobne, všetko je to na ruku a minimum ak vôbec a všetky vychádzajú v strate. Stačí si pozrieť Finstat.:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chcel by som Vás vidieť ako tomu zabranite teraz, keď ráz niekto nemá hygienické návyky, tak môže mať aj 11 umývadiel. Keď raz niekto chce naliať savo do piva tak to urobí.
Všetko je len vec výchovy. Kontrolou a nezmyselnymi príkazmi nič nezmeníte. Takéto prísne legislatívne predpisy nemajú nikde Na západe, žeby výchova?

Neviem ako vy, ale na na to aby som si umyl ruky, tak na to neporebujem vyhlášku.

Prajem pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Nuž takéto "tupelá" produkujú naše univerzity!

Mne, ako zákazníkovi sa uvedené podmienky nezdajú nijako drastické! Podmienky pre priemyselné výrobné podniky pre upratovanie, WC, sprchy, oddychové miestnosti, klímu v budovách....sú veľmi obdobné, hoci ani neprodukujú potraviny.....

Keď zamestnanci nie sú povinní žiť ako zvieratá, prečo by nedostatkom hygieny mali trpieť zákazníci reštaurácií?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mám iba skúsenosti

nie som ani tupelo ani ing a mám za sebou veľa rokou v pohostinstvách, je to o skúsenosti a videní vecí z oboch strán a ak pôjdete na pivo tak si to všimnite.:)
A čo sa týka podnikov, viete aký je predpis na počet sprch a ľudí?
aj na to je predpis. a verte, že to dokáže majiteľ otočiť ako sa mu chce.
povedzme predpis na 20 zamestnancov sprcha a zamestnávateľ si to vyloží na 20 zamestnancov v danom čase a mieste jedna sprcha.:)))
pointa je na počet zamestnancov celkovo bez toho, či sa sprchuje alebo nerobí:)
a takto sa vykladajú zákony
a som iba obyčajný chlapec z dediny a iba v ďaka Sme som našiel sever a chuť niečo meniť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pankreo

Ja presne poznám hygienické predpisy, nakoľko som autorizovaný bezpečnostný technik. Kým nevznikla pracovná zdravotná služba mali otázky pracovnej hygieny, teda aj vybavenia výrobných a pohostinských zariadení technici BOZP. Mal som aj na starosti viaceré reštaurácie, bary a krčmy.

Samozrejme, že podnikateľ nemusí dodržiavať žiadne hygienické predpisy, kým sa mu na to nepríde a dostane mastnú pokutu. Mal som na starosti aj malú strojársku firmu, kde si robotníci kúrili v kachličkách a jedli paštiku z konzervy s rukami špinavými od oleja na sústruhu.No hnus! .....Bohužiaľ s majiteľom nebolo reči. Ale dielnička bola tak malá a zastrčená a ochota robotníkov pracovať v takom hnuse tak veľká...

Chápem, že krčiem je naotváraných ako maku a často majú problém s financiami, ale to neznamená, že možno zľaviť z hygienických požiadaviek. Len si spomeňme, aký poprask sa stal, keď socka pažravo, napriek upozorneniu, zjedla paštiku a skoro z toho umrela! Výrobca skoro skrachoval, hoci za to ani nemohol!

Je v najvlastnejšom záujme podnikateľov v stravovaní a pohostinstve, aby nielen že dodržiavali platné predpisy, ale ich hygiena zariadenia bola dokonca ešte na vyššej úrovni, ako v predpise!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zamestnavatel si este v dnesnej dobe ulahci tym, ze polovica pracujucich/niekedy i viac/ su brigadnici z agentur, ktorych vobec do tychto predpisov nikto nezapocita.
Potom sa prezliekaju 30-40 na priestore 3x3.5 m v ktorom je regal, kde si odkladaju veci, alebo po stolickach.
Maju malu skrinku na cenne veci po dlhorocnej kritike, kde si ich maju davat. Aj to iba ti co tam pracuju pravidelne/ To znamena pol roka a viac./
+ teda kmenovi zamestnanci cca 30. Pre tychto su 3 sprrchy a 2 toalety. Ak idu vsetky sprchy naraz, tak skoro vobec nejdu.
Je zaujimave, ze castokrat su medzi tymi co si po ziadnej toalete neumyju ruky aj vysokoskolaci. Narozdiel od obycajnych robosov co si tie ruky umyju aj pred toaletou. Kolegu to neskutocne rozculovalo, ale jeho snaha pozitivne vplyvat sa minala ucinku.
Toalety pravidelne upchate, kedze su tam nejake zvlastne kolena a nestandartne uzke potrubie.
Jedalen s 10 stolickami a neustale upchatym umyvadlom.
Ako bonus je to renomovana nadnarodna spolocnost tvariaca sa enviro momentalne a pod.

A s tym capovanim a toalety co je vyssie.
Takyto standard nedodrzi nikto kto capuje v stankoch napr jarmok, futbal a pod a ten co capuje musi kde tu aj na zachod. A co ak su tam len tfuj -tfujky.
Mam odskusane, mal som tam zvlast vodu na umytie, ale ked som sa na to pytal, tak odpoved bola - "Neries!" Zariadil som sa sam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľký súhlas ako s Vami, tak aj...

...s preddiskutujúcim "pankreo."
Autor blogu to má nejako pomýlené a v podstate sa snaží porieť aj tie základné hygienické predpisy a nariadenia. Je podľa mňa celkom jedno, koľko obedov či iných jedál reštaurácia alebo jedáleň varí a vydáva - hygiena je prvoradá. Stačí malý lapsus a na svete je napríklad epidémia salmonelózy alebo nejaké iné črevné ochorenia, chrípky a pod. zákazníkov - klientov.
Alebo sa teda vráťme do nejakého stravovacieho stredoveku, keď budeme v reštauráciách jesť len drevenou lyžicou z drevených mís, ktoré sa namiesto umývania budú vytierať rukami chlebom a kdesi vzadu na dvore bude jedna latrína pre všetkých a splašky sa budú vylievať oknom na chodník z udupanej hliny...
Na Slovensku je veľmi veľa veľmi dobrých reštaurácií, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie predpisy, vyhlášky. Keď to ide tam, musí to ísť aj inde - darmo autor blogu sníva svoje sny.
+++
Občas ideme do reštaurácie a mám taký zvyk, že si pred jedlom umyjem na toalete ruky. Často sa stane, že toaletu aj použijem, to je prirodzené. Čo ma ale nesmierne popudzuje a zaráža, je to, keď "na malej potrebe" stojí vedľa mňa chlap, vykoná potrebu a neumyje si po nej ruky - napriek možnosti využiť teplú aj studenú vodu, vonné tekuté mydlo, vzdušný sušič rúk... Rukami, ktorými pred chvíľou držal svoj "ehm-ehm" potom obchytáva kľučky. Protiví sa mi to a hnusí. Ale to je o niečom inom - o kultúrnosti mnohých mužov.
Ako je to na dámskych toaletách, to neviem, lebo na ne nechodím, ale domnievam sa, že veľký rozdiel v tomto medzi ženami a mužmi, nenavyknutými na základné hygienické návyky, nebude.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

problematiku kľučiek

ale aj vodovodných kohútikov a možno aj iných obdobných mechanických zariadení je možné (a v zariadeniach s vyššou premávkou ľudí by sa podľa mňa mali povinne) riešiť senzormi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to sa mi snáď len zdá

Prosím radšej neblogovať ako sa takto strápniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme nemusíte čítať :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Miroslav

Ááááále musíme, v záujme zachovania svojho zdravia!

Čaro nechceného! Teraz sa opäť zjavila správa, že umreli 2 ľudia v Spišskej Novej Vsi na salmonelózu.
Zatiaľ nevieme podrobnosti, asi asi nejde o pohostinstvá, ale to nie je v podstate dôležité.

Jednoducho, ak takí potravinárski odborníci a géniovia, ako ty, znížia úroveň hygienických pravidiel, pretože tieto obťažujú podnikateľov, tak budú umierať nevinní ľudia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavé, že v civilizovanom svete takéto prísne kritériá nemajú a ľudia mezomierajú. Možno stačí vidieť ďalej ako na špičku svojho nosa. Prajem pekný a hygienický deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Miroslav

V prvom rade by som rád vedel v ktorých "civilizovaných krajinách" konkrétne i pôsobil v kulinárstve tak dlho, že si naštudoval a pochopil miestne hygienické predpisy! Trúfam si tipovať, že si tak najviac v Írsku pár týždňov umýval riad alebo robil servírku, ty "špička nosa" a o hygienických predpisoch v civilizovaných krajinách nemáš ani páru.

Trúfam si tipovať, že máš akurát tak teoretické vedomosti načerpané na prednáškach popletených vysokoškolských asistentov a odpozorované po slovenských, dedinských krčmách, kde si hral futbal.....

Áno sú dokonca krajiny, ako UK, kde nemajú ani písanú ústavu a všetko dobre funguje. Sú krajiny, kde je kulinárstvo a pohostinstvo na vysokej, špičkovej úrovni, pretože ich úroveň nebola komunizmom zhodená do suterénu, teda tým časom, keď zákazník bol pre komunistov iba hnoj!

O čo tu teda v tomto blogu ide? Ako "futbalista" nemáš veľa úderných tém, aby si sa presadil na kandidátku Sas. A tak ťa napadlo zopakovať úspech tvojej fešnej spolustraníčky, ktorá trefne a treba napísať, že aj oprávnene, zabojovala proti zbytočnej byrokracii pracovnej zdravotnej služby.

Nuž tak ako opakovaný vtip prestáva byť vtipom, tak aj recyklovaná téma na "tvoj bezvedomý spôsob" sa stala iba paškvilom!

P.S. Aby bolo politicky jasné, som opakovaným voličom SaS!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ad Hominem

Na útoky typu Ad Hominem od anonyma pre mňa nemá zmysel reagovať.
BTW. v Írsku som bohužiaľ nebol, no rád sa tam pôjdem pozrieť. Zrejme s umývaním riadu v Írsku máte vlastnú skúsenosť. Preto skúste prevádzkovať ZSS, možno na základe takejto skúsenosti a opätovnom prečítaní môjho blogu s porozumením zmeníte názor.
PS: skúste si zahrať futbal, osviežuje to myseľ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Miroslav

Skúste, skus prevádzkovať ZSS.....!!!!!!

Takže tvoje scestné bláboly môže kritizovať iba podnikateľ? V žiadnom prípade nie spotrebiteľ, nie človek, ktorý pôsobil v hygiene práce, nie lekár alebo hygienik?

Ako budúci politik, kandidát na poslanca, musíš zniesť vyššiu hodnotu kritiky, dokonca podľa Európskeho súdu aj nepríjemné slová a nadávky.

Vieš čo, radšej nechaj politiku tak ako je. Ty ničím pozitívnym neprispievaš, nerozumieš ničomu a nie si schopný vydržať kritiku!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri našich zákonoch vôbec nejde očloveka

Zákony SK sú predovšetkým nástrojom príjmov štátneho rozpočtu. Čím viac predpisov, tým viac možností na pokuty a sankcie. Ak by malo ísť o zákazníkov, tak školy by nepúšťali do praxe ľudí bez návykov a orgány štátneho dozoru by mali pôsobiť predovšetkým metodicky a preventívne. Hygiena je absolútne najdôležitejšia ale jej dodržiavanie závisí od všetkých, ktorí sa na pracovisku nachádzajú, bez ohľadu na počet umývadiel či správne označených metiel a handier. Pri dnešnom sortimente čistiacich a dezinfekčných prostriedkov, ale aj technologických zariadení nemôže byť problém udržiavanie čistoty. Ak je niekto odborne spôsobilý, tak by predovšetkým mal vzbudzovať dôveru a rešpekt a toto nemôže nahradiť akákoľvek prehnaná evidencia, ktorá skôr či neskôr sklzne do rutiny, len aby všetko bolo v "súlade so zákonom". Takto lekár nemá čas na pacienta llebo dôležitejšie sú zápisy, záznamy a štatistiky než nejaký pacient , učiteľ venuje viac času prípravám na učenie, než samotnému učeniu. Logickým dôsledkom je, že čoskoro každý postihnutý nezmyselným náporom "pravidiel"pochopí, že postupne nikto nerieši čo robím, len keď mi sedia papiere a podpisy. Sankcia by mala byť krajným riešením, po zlyhaní iných krokov a vtedy by som pochopil, že zákony majú zmysel. Perlička na záver: V Krakove , či Zakopanom, kde sa pohybuje množstvo turistov z celého sveta poznám niekoľko stravovacích zariadení, kde WC pre zákazníkov sú spoločné a aj pri 20 stoloch je len jedno! Alebo je to iná europska únia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Osobná skúsenosť z Francúzska

1. Paríž - v kaviarni kúštik od Eiffelovky na toalete diera v zemi a dve stupaje na lepšie zamierenie + studená voda
2. Mesto v strednom Fr., asi 50 tisícové - sedím v reštaurácii pri stole, priamo odtiaľ je vstup do toaliet, otvoria sa dvere a čo nevidím, za dverami je rovno záchodová misa, ktorú vidím priamo od stola.
Nie žeby toto bolo to, po čom túžim aj na Slovensku, ale prečo je niekde v EÚ možné to, čo je u nás absolútne nemožné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A toto predsa nechceme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Žiak,

Vyštudovali ste hygienu a bezpečnosť potravín, preto nechápem, prečo sa vám požiadavky na hygienu zdajú príliš prísne. Musíte predsa posznať všetky riziká kontaminácie potravín a aká je prevencia. Spomínané pravidlá sú práve o prevencii. Skúste sa vážne zamyslieť nad tým, čo ste sa v škole naučili, a potom sa možno opravíme. SPŠP NITRA 1983.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdravý rozum a úsudok

Asi preto, že študoval hygienu potravín, tak vie o nezmyselnosti týchto nariadení...
Už ste skúsil prevádzkovať reštauráciu?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME