Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

RTVS: "Ľudia netušia, čo sa vo vnútri deje" (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ľubo môj

Ak si myslíš, že niekto túto Tvoje síce múdru, ale predlhú dizertačnú prácu dočíta do konca, tak...sa čudujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

áno, je to iba pre trpezlivých

len všeobecne napísať, že sa to zle manažuje, tak to by nikto neuveril.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

suhlasim, nik to nedočíta dokonca, takéto siahodlhé články a aj keď môžu byť dobre 90% čitateľov nedočíta, zbytočné mrhanie svojim časom ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

on bol

vždy ukecaný a prázdny -- ak sa dovoláva chmelára a rothmayerovej, je to pre neho príznačné -- chmelár je z druhého sveta (skôr podsvetia, rusofil, totálny amerikanofób a kadečo iné) a rothmayerová, okrem toho, že je zlá spisovateľka, je roduverná komunistka a členka ficovho poradného zboru -- ľubo, čuš už, všeatko si dod..bal ako politik -- je čas odísť do dôchodku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Blog sa má písať, čo najstručnejšie.

Na takú šíravu slov nikto nemá čas, ani chuť. Nedočítal som blog.
_
Áno je to tak, či už Z. Ťapáková, J. Rezník, F. Flašík, P. Abrahám, M. Ruttkay chcú pretvoriť súčasný RTVS na niekdajší "obraz I. Kubiša, aspoň tí, ktorý má šancu zvíťaziť.
_
Neberiete v úvahu, že časy sa menia (možno RTVS dovidenia) a dnes mimoriadne rýchlo. Pozrime si aká je koalícia, čo sleduje, kto je im vzorom. Už len to, že Miku nechcú, značí, že Mika sa vybral správnym smerom. RTVS je momentálne najlepšia od r. 1993. Veď len Fico sa zmenil oproti roku na nepoznanie. Stratil akýkoľvek pevný bod, a pre moc urobí čokoľvek. Nikto z jeho nominantov na riaditeľa RTVS sa mu neodváži ani v najmenšom postaviť na odpor, ak sa stanú riaditeľom. Doteraz si Fico demokratické praktiky ctil, mám dojem, že tie časy sú za nami.
_
Čo sleduje súčasná koalícia. Zabetonovať sa, príkladom sú spôsoby hen za rohom Orbána a Kaczynského. Nestačí im TA3, potrebujú RTVS ako propagandistickú televíziu, kde by vystupoval ob týždeň Fico a Danko sám, bez oponujúceho, ako to vidíme v TA3. Fico ani Danko nevedia diskutovať.
_
Prečo chce televíziu RTVS Danko ? Dnes v Denníku N je článok, že SNS hlasovala za kultúrnu autonómiu menšín (hlavne maďarskej). To je cieľ Danka, nielen kultúrnu ale aj územnú. To je veľmi nebezpečné pre Slovensko. Danko na internáte býval s G. Gálom, ten ho pozdejšie predstavil Bugárovi. Ak Danko mal plamennú reč voči Bugárovi a Mostu, ešte za predsedníctva Slotu, bolo to len hranie, pretože už vtedy dostával know how od Bugára a spol. ako odstrániť Slotu. Danko vie sa pretvárať až neuveriteľne a hrajú, že takýmito kamarátmi sa stali počas koaličných rokovaní. Verí tomu iba ten, čo verí, lebo verí.Nie je tajomstvo, že Dankova matka je Maďarkou to nie je zločin, ani hanba a výchovu dostal maďarskú, maďarský cit, čo je v poriadku, keby tento cit neprenášal do vysokej politiky. Danko sa odsťahoval k Bugárovi poblíž Šamorína a nie je možné, aby niekedy nepodporil maďarskú menšinu, pretože tí, slovami Erszéka by ho naložili do suda kapusty. O nadávkach štipľavých ani nehovoriac. (To sú moje subjektívna úvaha na základe pozorovania, žiadne dôkazy nemám).
_
Čo som tým chcel povedať. Fico prečo chce RTVS je jasné. Danko bude tlačiť v RTVS akože slov. národnostné prvky a to, že moderátorky budú v krojoch s čepcom na hlave, hemžiť sa bude folklórom... v pozadí budú s Bugárom pracovať na územnej autonómií.
_
Veci o ktorých píšete pán Lintner sa oproti tomu javia ako malicherné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ľubo píš stručnejšie a zozumiteľnejšie aj pre mamičky v domácnosti.Tie si kvôli takému dlhému a zložitému text u neodtrhnú decká od svojich pŕs...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presné postrehy

ale príliš odborná téma pre Mika- adorátorov.Nejde o žiadnu misiu-okrem tej záchrannej, ktorú vymyslel s prog. riaditeľom Búzom pre svojich kámošov a ich protežantov z Markízy, ktorí sa masovo presťahovali z potápajúcej sa Markízy s vidinou zlepšenia alebo udržania životnej úrovne.
Ale o tom by sa asi p. Lintnerovi ťažko písalo...Už od začiatku vytvorili na schopných rredaktorov profesionálov v spravodajstve taký tlak, že ho radšej opustili.Dosadili beznázorových samocenzurujúcich sa mládežníkov, ktorí si plnia sen byť videní v STV....Spravodajstvo nechal Mika poctivo vypreparovať, takže žiadne pre vládnu moc ošemetné témy sa tam príliš nepestujú.Nakoniec neviem, či práve on nezlomil v Markíze palicu nad reláciou PAĽBA, ktorej razancia sa v slovenských pomeroch nikdy nezopakuje.... A urobiť trošku poriadok v inštitúcii, ktorá je demoralizovaná personálne , koncepčne a materiálne diletantskými zásahmi politikov bola za tie peniaze povinnosť, najmä za tých 6 miliónov, čo vyplatil na mzdách svojim ľuďom, zatiaľ čo radoví zamestnanci čušali na 800 brutto a boli radi, že ešte majú flek.Nakoniec odbornú prácu robili pre verejnosť neznámi profesionáli ale zásluhy médiá pripisujú jeho teamu.Iste si nikto z profesionálov nemyslí, že programovú službu jednotky zmenila na pozerateľnú poverená vedúca- slečna niekoľko rokov po skončení VŠ ktorej študijné zameranie nekorešponduje príliš so zastávanou funkciou.Mala však niekoľko mesiacov praxe v Markíze....Pán Lintner sa celkom pochopiteľne nevenujeasi hlavnému dôvodu tlaku na zmenu-balíku na výrobu programov-tzv. Zmluva zo štátom, ktorý sa počas celej svojej existencie teší takmer rovnakej pozornosti rozličných lobby ako chuť ovládať spravodajstvo.Možno aj tu treba hľadať vysvetlenie k nátlaku zo strany SNS.....Proste jedna skupina manažérov s koreňmi v media representative agentúre PSMA- o ktorej ešte budeme počuť bude vystriedaná inou skupinou.....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME