Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

ŠTB, výsluha rokov a obete komunizmu. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Realita ...

Od boľševikov nič dobré nečakajme. Čudujem sa len našej opozícii, že trpne znáša ich ošúchanú propagandu v podobe boja proti extrémizmu a fašizmu a nevyužívajú na jej elimináciu denno denné pripomínanie zločinov komunizmu. Od Fica a jemu podobných sa nikdy nikto nedočká, že položí aj tú najskromnejšiu kytičku k pamätníkom zločinov komunizmu, že sa ospravedlní za ne. Nie, toho sa nikdy nedočkáme. Takže, ľudia, nebojte sa, ako povedal kedysi svätý otec, pápež Ján Pavol II. Komunizmus ešte rezonuje v mnohých ľuďoch, ešte nie je porazený, ešte dýcha, ešte škodí !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri všetkej

úcte k Vám dovolím si uviesť niektoré upresnenia:

1. Predsa Štb nemala na starosti len boj proti protisocialistickým živlom. V posledných rokoch to bol dokonca minimálny podiel. A dokonca zorganizovala November 1989. Keď to potvrdila aj parlamentná vyšetrovacia komisia pán Havel sa nechal počuť, že netreba brať ľuďom ilúzie.

2. Väčšina neprávostí bola v 50. rokoch. A je evidentné, že aktéri už nebudú na tomto svete a už vôbec nepoberajú výsluhové dôchodky. Treba tiež pripomenúť, že išlo hlavne o vyrovnávanie si účtov straníckej špičky medzi sebou.

3. Na výsluhové dôchodky sa skladajú zložky, ktoré majú na ne nárok.

4. Dôchodky za socializmu neboli závislé od toho kto a koľko si za svoj život zaplatil do poisťovne. Zisťovalo sa aký mal priemerný zárobok za posledných 5 alebo 10 rokov, podľa toho čo bolo pre neho výhodnejšie a z toho sa dôchodok vypočítal. Pritom pri vyšších zárobkoch sa do výpočtu dôchodku nad určitú hranicu započítavala len jedna destina zárobku.

5. Jedným z postihnutých bol aj človek ktorý kdesi na Záhorí prestrihával telefonické vedenia. A bolo to v čase keď telefón bol jediné spojenie obce so svetom. No neodškodnite ho.

6. Tá povestná čierna diera vznikla u Havla, keď tam bola Albrightová. Pritom je to výraz z astronómie. Ale málokto vie čo znamená.

7. Československo bolo v roku 1938 jedným z najvyspelejších štátov sveta. Ale celkom určite to neplatilo o Slovensku. To bolo agrárnou krajinou a ako sa dobovo hovorilo baňou na mäso a masť. Značná časť Slovenska bola bez elektrickej energie. No a v roku 1989 bolo už úplne iné.

No a toto zrejme treba pripomínať, pretože ľudská pamäť, ako vidieť, zďaleka nie je dokonalá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si iste jeden z tých ha...lov eštebáckych ,keď zľahčuješ ich protiľudské konanie. Čím si oni zaslúžia vysoké dôchodky- potom ich dajme aj príslušníkom Hlinkovej gardy a prisluhovačom nacistov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

úcte?

jedno na ktorej fronte bojovala štátna bezpečnosť, vždy bola železnou päsťou. to tvrdenie o minime je neskonalá sprostosť, práve v posledných rokoch si ministerstvo objednávali špeciálnu techniku na potláčanie demonštrácií - nielen tie BVP s mrežami, ale aj vysokozdvižné plošiny na postrek, na snímanie (nahrávanie) davu, aj motorové rogalo, mínomet na favorita, "delobuchy" ktoré vydávali tresky, záblesky, dokázali skákať hore schodiskom, ...
zatvárali aj v lete a na jeseň'89!
je jedno, kto presúva peniaze z štátnej pokladne, nie je jedno komu a za čo, súdruženko!
ak niekoho prenasledovali, nedovolili mu zamestnať sa bližšie ako stopäťdesiat kilometrov od rodiny, už tým mu znížili príjem. a ak ho povolili zamestnať sa iba v slabo platenom zamestnaní, aký mohol byť vypočítaný dôchodok?
písať o tom, že sa niečo postavilo zásluhou strany a vlády je debilina od ficoida!
tak, ako sa diaľnica stavia a nedostavia preto, že je kapitalizmus!

a urobili sme chybu v decembri '89 - mali sme v predvianočnom čase lýásky vyzdobiť kandelábre ako začali maďari v '56-om, alebo nóri po skončení IIWW.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME