Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

„Ak ľudia neprestanú urážať Boha, vypukne nová krutejšia vojna“ - Fatima (druhá časť). (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo sa dá proti tomu robiť? Ako môže niekto, nech by to bol ktokoľvek, presvedčiť väčšinu z 8 miliárd ľudí, čo žijú na Zemi, aby zmenili svoj životný štýl?
Všetci autori podobných varovaní a "vyhrážok" podľa mňa už dopredu vedia, že sa ľudstvo aj tak nepolepší, že bude ešte viac materializmu, ešte viac exhalátov, ešte menšia poslušnosť voči autoritám, ešte viac extrémizmu, ešte viac morálneho úpadku, ešte menej veriacich ..., takže aký majú tieto varovania vlastne význam?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rszilina, vidím, že ste prepli na

vyjadriovacieho autopilota: "... bude ešte viac materializmu, ešte viac exhalátov, ešte menšia poslušnosť voči autoritám, ešte viac extrémizmu...". Také tie pochmúrne, mechanicky používané frázy.

Skúsme sa na "vec" pozrieť podrobne. Vzťah k tzv. materializmu a metérii je úplne prirodzený a bol tu vždy, lebo všetko navôkol je matéria. Dokonca aj naše mozgy sú materia, tie mozgy, ktoré produkujú tzv. dichovné hodnoty. Je neprirodzené mať radosť z vecí, z vecí, ktoré vyrobili ľudia? Je "hriešne" mať radosť z niečoho, čo je matéria, materiálno? Aj kniha zvaná biblia je matéria. Je hlúpe z nej mať radosť, keďže je matériou? To pseudomoralizovanie o nebezpečenstve hromadenia metérie prevzali v 19. storočí aj marxisti a to od kresťanov (z kresťanskej literatúry). Mimochodom: nie je chrám plný sôch a pozlátok tiež matériou?

A čo tzv. poslušnosť voči autoritám? To mám akože ja poslúchať niekoho, koho som si napríklad zvolil vo voľbách? Také niečo je na poslúchanie? Sme snáď malé deti v škole? Autority môžem akceptovať ale nemusím ich poslúchať. To platí všeobecne.

A čo spomenutý morálny úpadok? Koho úpadok? Píšte konkrétne.

Bolo snáď morálne popravovať ľudí, ktorí sa vzopreli voči katolíckej viere? Povedzme v 16. storočí? A čo krížiacke výpravy?

Ešte k tzv. Bohu. Ak je Boh autorom všetkého a všade, tak bol autorom aj nacistických koncentrákov.

Alebo tzv. satan? A ktože stvoril satana?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava: malo byť duchovné hodnoty a nie

dichovné hodnoty. Toľko k môjmu príspevku zo 7:36 hod.

Ešte niečo pre autora článku: viera v niekoho a v niečo nemá nič spoločné s logikou. Viera je "vecou" snahy o udržanie si duševnej rovnonáhy, konzistencie. To ostatné je konverzácia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dokážeš iba jedno - zmeniť seba

Veľmi ťa zaujíma, ako môžeš ty sám zmeniť miliardy ľudí. To veru nemôžeš. Ale môžeš zmeniť seba. Prípadne sa zmenia ľudia v tvojom okolí, keď uvidia tvoj dobrý príklad.
Chce to iba dobrú vôľu a snahu. Skús a uvidíš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nádherná Alica, ľudia akceptujú tie

príklady, ktoré za akceptovateľné považujú, lebo im vyhovujú a prípadne im aj rozumejú.

Ak niečomu nerozumejú a "to niečo" im pripadá nepochopiteľné, tak dochádza k odmietaniu, prejavuje sa averzia.

To nie je otázka dobrej vôle a snahy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Albert Einstein povedal (napísal):

"hlavným zmyslom ľudskej existencie sú pocity a túžby".

A ja len zopakujem: ostatné je konverzácia o štrukturovaní našich pocitov a túžob.

V danom prípade je aj "Boh" súčasťou konverzácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak chces zmenit svet, zacni sám od seba...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Člověka až zamrazí, jak se dá "prodat" válka, utrpení lidí, vraždy k PR záměrům církve... Všiml si vůbec někdo, že pro tyto PR záměry se z NZ Boha vždy stává u křesťanů Bůh SZ, který měl pro svoji úctu vždy zdůvodnění ve vyvražďování měst a nařizování zabíjení nemluvňat, který sliboval pro své syny, že si porobí cizí národy?!!!

To je ten Bůh míru?

Tedy ten "Bůh", který ponechal rovněž Jóba v rukou Satana? A právě skrze to v NZ Kristus vykupuje především Boha než lidstvo (vykoupení lidstva je sukundární smíření mezi SZ bohem a bohem lásky), který nemá svědomí? A my se k němu vracíme. Nějak se lidem onen SZ Bůh zalíbil. Jistě, je totiž daleko "lidštější" než skutečné, mravní požadavky života... Osvědčil se při vyvražďování novoplatoniků, pohanů, Aztéků, při pálení čarodějnic.

Ale nejen tam. Vždyť i první a druhá světová válka, americké okupace, netrpí ničím jiným, než bludem Ega, psychologickým nadceněním sebe sama. A tato paralela má svůj obratz ve SZ Bohu. Vykupovat tento blud bludem je jako hasit oheň olejem. Tolik k této Fatimě.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavne, že Boh a jeho vyvolený ľud v Starom zákone vyhladil v prepočte na vtedajšiu svetovú populáciu viac ľudí, než všetci diktátori dohromady. Nevadí,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže jeho veličensto sa nám urazilo?!

Ak sa mu nebudeme denne klaňať a pokorne sa k nemu modliť, pošle na nás vojnu?! To je ten dobrotivý a milosrdný stvoriteľ, ktorý nás miluje?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vojny vyplývajú

zo vzťahov medzi ľuďmi a národmi. Ľudstvo svojím správaním si privoláva vojnu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naozaj nechápeš?

Prečo by mal vojnu posielať Boh? On nám necháva slobodnú vôľu konať ako chceme.
Iba je natoľko milosrdný, že sme dostali upozornenie, kam smerujú naše kroky.
Bez rešpektovania Božích zákonov ideme do záhuby.
Bolo by dobré si to uvedomiť a nepokračovať v zhubnom konaní.

Kto si to uvedomí?
A kto si to pre svoju pýchu uvedomiť nechce?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všimla som si popri cestách obrovské plagáty s nápisom Ježiš sa vráti ako sudca. Znie to ako vyhrážanie :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo sa bojíš, keď si spravodlivá. :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo vyhrážanie?

Je to iba upozornenie na pravdivú skutočnosť, ktorá raz nastane. Aby každý o tom vedel a potom sa nemohol vyhovárať.. Každý zodpovedá za svoje slobodné rozhodnutia sám. Má právo sa rozhodnúť, ale aj má povinnosť znášať za svoje rozhodnutia následky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a ako mame zistit

ake su bozie zakony?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavá logika. Takže na jednej strane máme vraj nejakú "slobodnú vôľu", no na strane druhej boh už vraj vie, kam smerujú naše kroky. Táto kontradikcia v tvojom vlastnom príspevku nie je ani tak trochu podozrivá :)

Ako môže teda boh vedieť, kam smerujú naše kroky, keď máme slobodnú vôľu? Nemáme už všetko od neho nadiktované vopred? Veď on je predsa všemohúci a vševediaci, takže nepochybne vie, čo každý z nás v najbližších rokoch, mesiacoch, dňoch, sekundách spraví a teda z toho mi vyplýva, že vlastne žiadnu slobodnú vôľu nemáme a všetko je ním vopred dané.

Zákony ktorého z tých 4-5000 bohov máš na mysli? Jahve? Alláh? Thor? Ra? Šiva?

Nuž a na záver, čo sa týka tej smiešnej argumentácie fanatikov v diskusiách asi len toto: http://imgur.com/JAIaPWs
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podľa všetkého

nikto nikoho do ničoho nenúti ... tento blog beriem ako výzvu a pozvanie ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Síce tá "vizionárka Lucia

možno nebola úplne na hlavu, len mala bujnú fantáziu. Čo sa aj, vzhľadom na prostredie v ktorom vyrastala, dá pochopiť. Viem si predstaviť tú výchovu doma, v škole, volá sa to indoktrináciou. Napríklad, ak sa nepomodlíš, nebudú raňajky, ak toto, alebo tamto nespravíš, nedajbože spravíš, skončíš v pekle. K tomu existujúce stovky príkladov, ako to peklo vyzerá. Počnúc Dantem, končiac Hieronymom el Boschom. Viď príklad.
https://www.museodelprado.es/c...
Srandovné sú tie prirovnania "priesvitných" duší a čertov netvorov s podobami zvierat, aj to priesvitné uhlie. Určite to bolo naše dotované Handlovské, síce výhrevnosť nula, ale čo sa majú hádam čerti popáliť?
A potom príde to hlavné, pointa. BOH CHCE uctievanie nejakého nepoškvrneného srdca, denne ruženec, ináč bude zle nedobre. Vie si niekto predstaviť, že Boh potrebuje sám seba presvedčovať o svojom bytí, a navyše vnucuje akúsi modlu, ktorá by ho mala nahradiť? Hoci v Tóre je to celkom jasné. Nielen zobrazenie, ale aj vyslovenie jeho mena bolo neprípustné a trestalo sa kameňovaním? A toho hysterického a chorobne žiarlivého Jehovu do ruda vytočilo akékoľvek koketovanie s nejakým konkurentom? A tu zrazu sa objaví nejaká rodiaca panna (uzákonená iba hlasovaním na koncile) šlohnutá z okolitých starších náboženstiev, ktorú volali Isis, Ištarta, Magna Mater je pre tohto žiarlivca aq mužského šovinistu tak dôležitá, že sľubuje novú Sodomu? Aj pre nevinných, ktorí drmolia kľačiacky ruženec vo dne v noci?
A tá nepoškvrnená na niektoré prosby trpiacich povie, že na nich zvysoka kašle, lebo to potrebujú.
Vidieť, že nielen Lucia a jej kamošky mali bujnú fantáziu. Ak k niečomu dôjde, po bitke je každý generál. A koniec koncov, pápeža nezabili, iba postrelili, takže aj s tými tajomstvami a ich presnosťou to pokrivkáva.
Najlepšia sranda je, že tu RKC vystupuje ako schizofrenik. Vraj doba prorokov a zázrakov je dávno za nami, všetko nové je iba lož. Chápem tú obavu z možného nového konkurenta, ktorý by došiel s ešte lepšou víziou. Veď nebyť Konštantína, už by v konkurencii s Mithraizmom dávno neprežili. A na opačnej strane by prišli nielen o biznis, ale aj časť ovečiek. Vystihol to Legelli nado mnou.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Radovan Bránik: Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von 12 615
 2. Michal Šimečka: Jeden dôvod, prečo by Ľuboša Blahu mali čo najskôr vymeniť 7 556
 3. Štefan Hrivňák: Logo alebo štátny znak? 4 841
 4. Leonard Malacký: Vrchol, na ktorý sa oplatí vystúpiť 3 982
 5. Radovan Bránik: Neznesiteľná ľahkosť vraždy 3 800
 6. Blanka Ulaherová: Mesto, v ktorom nepotrebujete dáždnik (Bolonský výlet 1/2) 3 598
 7. Transparency International Slovensko: Vládna novela predraží zákazky a podporí korupciu 2 297
 8. Tomáš Benedik: Rusko I - republika Burjatia, jazero Bajkal a ruská pohostinnosť 1 973
 9. Júlia Piraňa Mikolášiková: V pozadí neznámych politických strán sú bývalí siskári 1 926
 10. Václav Mika: Riadiť hlavné mesto nie je brnkačka 1 910

Rebríčky článkov


 1. Ján Popovič: Ako sa stať veštcom?
 2. Helena Michlíková: Bojovať s vetrom
 3. Milan Lacúch: Akým spôsobom stal Kristus naozaj zmŕtvych? A aké to má dôsledky?
 4. Mária Trellová: Vždy sa nájde dôvod na úsmev
 5. Martin Šterbák: Naše tzv. slušné Slovensko bude aj pravdivým Slovenskom?
 6. Ľubomír Belák: Kytica pre Janku
 7. Martin Turek: Volebný program
 8. Peter Fiabáne: Prečo považujem pomoc seniorom a ich rodinám za dôležitú?
 9. Lórant Kulík: Aktualizované: Najpodrobnejšie detaily o populárnych 0 € bankovkách
 10. Jozef Kováč: „HORNÁ – DOLNÁ“

 1. Trump má novú Beštiu. Limuzína vyzerá ako Cadillac, ale je to kamión
 2. Je Rybanič whistleblower? Odborníci sa nezhodli
 3. Najťažší šampionát? Sagana by som neodpisoval, vraví český cyklista
 4. Fábry nenaplnil potenciál. Môžu za to dievčatá, diskotéky i hádky s trénermi
 5. Hudáčkovi tlieskali i nadávali. Na konci ostali len východniari, tvrdí
 6. Je to paráda. Vitana vyhrala spor o frázu zo známej piesne
 7. Na Dankovom diplome vlastne nezáleží
 8. Rusko už nebude tolerovať izraelské útoky. Vyzbrojí sýrske nebo
 9. Ich ikonické šaty nosila aj princezná Diana. Versace bude patriť Američanom
 10. Dobré ráno: Vietnamské bistrá u nás nie sú vietnamské

 1. Shooty: JUDr. Danko
 2. Ľ. Galko (SaS): Lobizmus a diletantizmus SNS v praxi
 3. Komentár Daga Daniša: Ako sa mečiarovci presťahovali k Ficovi
 4. Za slušné Slovensko zvoláva na piatok protest: Pellegriniho vláda nie je dôveryhodná
 5. Ivan Mikloš: O Serene, slobode a politickej korektnosti
 6. Kotleba namočený v močiari mafie: Kotlebov zázračný strojček na peniaze
 7. Mesežnikov hodnotil debatu: Sulík je ekonóm, Fico len politický administrátor
 8. Primeraná rozlúčka s ministerstvom
 9. Exminister ide na dovolenku...
 10. Danko povedal, že má doktorát z UK v Bratislave. Pochybnosti nevysvetlil

Už ste čítali?