Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

„Ak ľudia neprestanú urážať Boha, vypukne nová krutejšia vojna“ - Fatima (druhá časť). (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo sa dá proti tomu robiť? Ako môže niekto, nech by to bol ktokoľvek, presvedčiť väčšinu z 8 miliárd ľudí, čo žijú na Zemi, aby zmenili svoj životný štýl?
Všetci autori podobných varovaní a "vyhrážok" podľa mňa už dopredu vedia, že sa ľudstvo aj tak nepolepší, že bude ešte viac materializmu, ešte viac exhalátov, ešte menšia poslušnosť voči autoritám, ešte viac extrémizmu, ešte viac morálneho úpadku, ešte menej veriacich ..., takže aký majú tieto varovania vlastne význam?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rszilina, vidím, že ste prepli na

vyjadriovacieho autopilota: "... bude ešte viac materializmu, ešte viac exhalátov, ešte menšia poslušnosť voči autoritám, ešte viac extrémizmu...". Také tie pochmúrne, mechanicky používané frázy.

Skúsme sa na "vec" pozrieť podrobne. Vzťah k tzv. materializmu a metérii je úplne prirodzený a bol tu vždy, lebo všetko navôkol je matéria. Dokonca aj naše mozgy sú materia, tie mozgy, ktoré produkujú tzv. dichovné hodnoty. Je neprirodzené mať radosť z vecí, z vecí, ktoré vyrobili ľudia? Je "hriešne" mať radosť z niečoho, čo je matéria, materiálno? Aj kniha zvaná biblia je matéria. Je hlúpe z nej mať radosť, keďže je matériou? To pseudomoralizovanie o nebezpečenstve hromadenia metérie prevzali v 19. storočí aj marxisti a to od kresťanov (z kresťanskej literatúry). Mimochodom: nie je chrám plný sôch a pozlátok tiež matériou?

A čo tzv. poslušnosť voči autoritám? To mám akože ja poslúchať niekoho, koho som si napríklad zvolil vo voľbách? Také niečo je na poslúchanie? Sme snáď malé deti v škole? Autority môžem akceptovať ale nemusím ich poslúchať. To platí všeobecne.

A čo spomenutý morálny úpadok? Koho úpadok? Píšte konkrétne.

Bolo snáď morálne popravovať ľudí, ktorí sa vzopreli voči katolíckej viere? Povedzme v 16. storočí? A čo krížiacke výpravy?

Ešte k tzv. Bohu. Ak je Boh autorom všetkého a všade, tak bol autorom aj nacistických koncentrákov.

Alebo tzv. satan? A ktože stvoril satana?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava: malo byť duchovné hodnoty a nie

dichovné hodnoty. Toľko k môjmu príspevku zo 7:36 hod.

Ešte niečo pre autora článku: viera v niekoho a v niečo nemá nič spoločné s logikou. Viera je "vecou" snahy o udržanie si duševnej rovnonáhy, konzistencie. To ostatné je konverzácia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dokážeš iba jedno - zmeniť seba

Veľmi ťa zaujíma, ako môžeš ty sám zmeniť miliardy ľudí. To veru nemôžeš. Ale môžeš zmeniť seba. Prípadne sa zmenia ľudia v tvojom okolí, keď uvidia tvoj dobrý príklad.
Chce to iba dobrú vôľu a snahu. Skús a uvidíš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nádherná Alica, ľudia akceptujú tie

príklady, ktoré za akceptovateľné považujú, lebo im vyhovujú a prípadne im aj rozumejú.

Ak niečomu nerozumejú a "to niečo" im pripadá nepochopiteľné, tak dochádza k odmietaniu, prejavuje sa averzia.

To nie je otázka dobrej vôle a snahy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Albert Einstein povedal (napísal):

"hlavným zmyslom ľudskej existencie sú pocity a túžby".

A ja len zopakujem: ostatné je konverzácia o štrukturovaní našich pocitov a túžob.

V danom prípade je aj "Boh" súčasťou konverzácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak chces zmenit svet, zacni sám od seba...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Člověka až zamrazí, jak se dá "prodat" válka, utrpení lidí, vraždy k PR záměrům církve... Všiml si vůbec někdo, že pro tyto PR záměry se z NZ Boha vždy stává u křesťanů Bůh SZ, který měl pro svoji úctu vždy zdůvodnění ve vyvražďování měst a nařizování zabíjení nemluvňat, který sliboval pro své syny, že si porobí cizí národy?!!!

To je ten Bůh míru?

Tedy ten "Bůh", který ponechal rovněž Jóba v rukou Satana? A právě skrze to v NZ Kristus vykupuje především Boha než lidstvo (vykoupení lidstva je sukundární smíření mezi SZ bohem a bohem lásky), který nemá svědomí? A my se k němu vracíme. Nějak se lidem onen SZ Bůh zalíbil. Jistě, je totiž daleko "lidštější" než skutečné, mravní požadavky života... Osvědčil se při vyvražďování novoplatoniků, pohanů, Aztéků, při pálení čarodějnic.

Ale nejen tam. Vždyť i první a druhá světová válka, americké okupace, netrpí ničím jiným, než bludem Ega, psychologickým nadceněním sebe sama. A tato paralela má svůj obratz ve SZ Bohu. Vykupovat tento blud bludem je jako hasit oheň olejem. Tolik k této Fatimě.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavne, že Boh a jeho vyvolený ľud v Starom zákone vyhladil v prepočte na vtedajšiu svetovú populáciu viac ľudí, než všetci diktátori dohromady. Nevadí,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže jeho veličensto sa nám urazilo?!

Ak sa mu nebudeme denne klaňať a pokorne sa k nemu modliť, pošle na nás vojnu?! To je ten dobrotivý a milosrdný stvoriteľ, ktorý nás miluje?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vojny vyplývajú

zo vzťahov medzi ľuďmi a národmi. Ľudstvo svojím správaním si privoláva vojnu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naozaj nechápeš?

Prečo by mal vojnu posielať Boh? On nám necháva slobodnú vôľu konať ako chceme.
Iba je natoľko milosrdný, že sme dostali upozornenie, kam smerujú naše kroky.
Bez rešpektovania Božích zákonov ideme do záhuby.
Bolo by dobré si to uvedomiť a nepokračovať v zhubnom konaní.

Kto si to uvedomí?
A kto si to pre svoju pýchu uvedomiť nechce?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všimla som si popri cestách obrovské plagáty s nápisom Ježiš sa vráti ako sudca. Znie to ako vyhrážanie :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo vyhrážanie?

Je to iba upozornenie na pravdivú skutočnosť, ktorá raz nastane. Aby každý o tom vedel a potom sa nemohol vyhovárať.. Každý zodpovedá za svoje slobodné rozhodnutia sám. Má právo sa rozhodnúť, ale aj má povinnosť znášať za svoje rozhodnutia následky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a ako mame zistit

ake su bozie zakony?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavá logika. Takže na jednej strane máme vraj nejakú "slobodnú vôľu", no na strane druhej boh už vraj vie, kam smerujú naše kroky. Táto kontradikcia v tvojom vlastnom príspevku nie je ani tak trochu podozrivá :)

Ako môže teda boh vedieť, kam smerujú naše kroky, keď máme slobodnú vôľu? Nemáme už všetko od neho nadiktované vopred? Veď on je predsa všemohúci a vševediaci, takže nepochybne vie, čo každý z nás v najbližších rokoch, mesiacoch, dňoch, sekundách spraví a teda z toho mi vyplýva, že vlastne žiadnu slobodnú vôľu nemáme a všetko je ním vopred dané.

Zákony ktorého z tých 4-5000 bohov máš na mysli? Jahve? Alláh? Thor? Ra? Šiva?

Nuž a na záver, čo sa týka tej smiešnej argumentácie fanatikov v diskusiách asi len toto: http://imgur.com/JAIaPWs
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podľa všetkého

nikto nikoho do ničoho nenúti ... tento blog beriem ako výzvu a pozvanie ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Síce tá "vizionárka Lucia

možno nebola úplne na hlavu, len mala bujnú fantáziu. Čo sa aj, vzhľadom na prostredie v ktorom vyrastala, dá pochopiť. Viem si predstaviť tú výchovu doma, v škole, volá sa to indoktrináciou. Napríklad, ak sa nepomodlíš, nebudú raňajky, ak toto, alebo tamto nespravíš, nedajbože spravíš, skončíš v pekle. K tomu existujúce stovky príkladov, ako to peklo vyzerá. Počnúc Dantem, končiac Hieronymom el Boschom. Viď príklad.
https://www.museodelprado.es/c...
Srandovné sú tie prirovnania "priesvitných" duší a čertov netvorov s podobami zvierat, aj to priesvitné uhlie. Určite to bolo naše dotované Handlovské, síce výhrevnosť nula, ale čo sa majú hádam čerti popáliť?
A potom príde to hlavné, pointa. BOH CHCE uctievanie nejakého nepoškvrneného srdca, denne ruženec, ináč bude zle nedobre. Vie si niekto predstaviť, že Boh potrebuje sám seba presvedčovať o svojom bytí, a navyše vnucuje akúsi modlu, ktorá by ho mala nahradiť? Hoci v Tóre je to celkom jasné. Nielen zobrazenie, ale aj vyslovenie jeho mena bolo neprípustné a trestalo sa kameňovaním? A toho hysterického a chorobne žiarlivého Jehovu do ruda vytočilo akékoľvek koketovanie s nejakým konkurentom? A tu zrazu sa objaví nejaká rodiaca panna (uzákonená iba hlasovaním na koncile) šlohnutá z okolitých starších náboženstiev, ktorú volali Isis, Ištarta, Magna Mater je pre tohto žiarlivca aq mužského šovinistu tak dôležitá, že sľubuje novú Sodomu? Aj pre nevinných, ktorí drmolia kľačiacky ruženec vo dne v noci?
A tá nepoškvrnená na niektoré prosby trpiacich povie, že na nich zvysoka kašle, lebo to potrebujú.
Vidieť, že nielen Lucia a jej kamošky mali bujnú fantáziu. Ak k niečomu dôjde, po bitke je každý generál. A koniec koncov, pápeža nezabili, iba postrelili, takže aj s tými tajomstvami a ich presnosťou to pokrivkáva.
Najlepšia sranda je, že tu RKC vystupuje ako schizofrenik. Vraj doba prorokov a zázrakov je dávno za nami, všetko nové je iba lož. Chápem tú obavu z možného nového konkurenta, ktorý by došiel s ešte lepšou víziou. Veď nebyť Konštantína, už by v konkurencii s Mithraizmom dávno neprežili. A na opačnej strane by prišli nielen o biznis, ale aj časť ovečiek. Vystihol to Legelli nado mnou.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. SK Service: Pracujete počas sviatkov a ste zamestnanec? Čítajte pozorne... 1 074
 2. Michal Sivák: Luník IX. - "mestečko" kde ľudia žijú ako kedysi 945
 3. Vladimír Bednár: 10 najčastejších neprávd spojených s vozidlom BOV Vydra 941
 4. Stanislav Martinčko: Oblečie si aj Slovensko žlté vesty?? 935
 5. Rudolf Pado: Bullshit v podaní Lidla 875
 6. Miroslav Lukáč: Ako poslanec Fico a prezident Zeman prekonali vojvodcu Otta von Bismarcka. 816
 7. Martin Ondráš: Podiel slovenských potravín na pulte - skutočná pravda 761
 8. Radovan Bránik: Kauza Butinová - česká a slovenská stopa 598
 9. Marek Páva: Štát sa chce o bratislavské lesy starať motorovou pílou 533
 10. Jana Hanuliaková: (Ficov) sociálny štát 462

Rebríčky článkov


 1. Peter Ďuroška: Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov si zvolila nové vedenie
 2. Jakub Zibura: Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom
 3. Milan Lacúch: Úvaha o konci sveta!
 4. Paula Beinsteinová: Tieň
 5. Ivan Janíček: Ako skladovať palivové drevo?
 6. Uršula Šilleová: Rozhovory
 7. Milan Koval: Milovníci“ žltého“ moku , na slovíčko.
 8. Jarmila Halgasova: Iné ako slovenské kura nekupujem, i keď aj to ukrajinské musí spĺňať prísne pravidlá EÚ
 9. Richard Malý: Harabin je vlastne Ježiš Kristus
 10. Uršula Šilleová: Ná(vody)

 1. Fialková zopakovala svoj najväčší úspech, v stíhačke skončila druhá
 2. Nová Mazda 3 pozná slovenské ceny. Spôsobí revolúciu nielen motorom?
 3. Smer padol, ale Danko jeho voličov nepritiahol. Ako sa za rok vyvíjali preferencie strán
 4. Švajčiarsky lyžiar mal hrôzostrašný pád, zjazd mužov prerušili
 5. Most by podľa Gála išiel opäť do koalície so Smerom a SNS
 6. Putin spravil z Vladivostoku hlavné mesto východu krajiny
 7. Tréner Rakúska po debakli: Slováci nám ukázalo, ako sa to robí
 8. V Škótsku vyliezol muž na vianočný stromček. Pád neprežil
 9. Chatári po voľbách postupne ovládajú obce pri Domaši
 10. Huby stále rastú. Košičan nazbieral plný batoh hlív

 1. Rusofili v politike znižujú našu bezpečnosť a sú odmeňovaní najvyššími postami
 2. Karol Galek (SaS): Vládny návrh ukončenia doby uhoľnej nie je kompilát, ale opajcát
 3. OKS podporuje Františka Mikloška: Koho podporuje KDH?
 4. Kandidát na prezidenta Mistrík mal lukratívne trafiky v Slovenských elektrárňach
 5. Prezidentská diskusia: Mikloško, Krajniak, Čaputová,
 6. Ján Kubiš – kandidát Smeru v zálohe
 7. Ondrej Dostál: Slovenská upratovačka v Marakéši
 8. Robert Mistrík: Prehľad politických trafík v manažmente Slovenských elektrární
 9. Leninova revolúcia by bez podpory Nemecka neprežila
 10. Ex-ex-Drucker rozvrátil financovanie liekovej politiky - Kaľavská pokračuje v tomto rozvrate za 135

Už ste čítali?