Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neurotransmiterové egá. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdá sa,

že aký taký vývoj v poznaní fungovania našej šedej hmoty tu je a to je potešiteľné. Avšak na druhej strane je až zarážajúce poznanie,že samotné fungovanie tej hmoty a výsledky jej činnosti nedoznali ani len stopu nejakého vývoja a táto hmota si veselo funguje v nemenných stereotypoch primitívne geniálnej prapodstaty bezpečne vpečatenej tam kdesi v najtajnejších zákutiach,tam kde pre skúmajúcu šedú hmotu ostávajú len tie "večné otázky".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno moje riadky vyzneli pesimisticky, ale dúfam, že je to lepšie, aspoň, čo sa týka sivej hmoty mozgovej, horšie je to, myslím s tým, ako tú mozgovú kapacitu ľudia využívajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jednou z mnohých

odpovedí je,že ju využívajú stále rovnako,ale nie všetci v rovnakej miere.Pravda o každom mojom slove by sa dalo siahodlho polemizovať záležalo by len na uhle pohľadu a isté by nebolo nič,lebo veď už sa to dávno vie,že sa nič nevie.Ach jaj ,kedy sa už konečne bude aj niečo vedieť? No nič nebudem to ďalej dramatizovať a len tak na okraj pripomeniem,že predsa len sa niečo aj vie a síce je to "vekmi" potvrdené všeobecné poznanie,že ľudská hlúposť je nekonečná.No ale nič v zlom ,ospravedlňujem sa za to ľahtikárske ľapotanie,to sa len makovicovému softvéru mojej šedej hmotky zrejme zachcelo sa zabaviť a čo už ja chudiatko s tým narobím,keď na to nemám žiaden vplyv.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Ale spoznávanie seba samého, tobôž mozgu, je neskutočne náročný projekt. Obávam sa, že dokonalé spoznanie jeho fungovania, celej neurobiologickej podstaty ľudskej osobnosti je takmer nemožné."

To sa obávam aj ja, ale...:
https://kuceravy.blog.sme.sk/c...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME