Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Staré letá, staré príbehy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Čítam všetko,

čo si napísala. Vnímam to a celkom tomu aj rozumiem. Nie cez seba. Ale cez človeka jedného z mojich najbližších. Ani neviem, čo viac by som Ti napísala ... podľa mňa stačí. Si dobrý a vnímavý človek, to cítim. Ahoj, ahoj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...áno, vnímavá, citlivá,

hlboká ... Ako sa však meria dobrota človeka... ? A či takýto kompliment je pre autorku podstatný ? Aj ja ju čítam a vnímam jej pozdvihnutia i pády, no mám obavu, či sa jej priveľmi nerozhýbala zem pod nohami...Vnímam aj to, že jej texty šifrujú signály, ktoré sú volaním - napr. o pomoc.Inteligentné texty plné smútku, vyjadreného nevšednou - jedinečnou poetikou. Takýto talent, povedala by som reinkarnovaná Emily Dickinson prózy, čo si píše však len pre seba a pre nás, ktorí zachytíme vibráciu originálne vyjadrenej seba samej a ďalej za tým sa opäť dvere zatvoria...Po (nevypočítateľnom) intervale sa znovu otvoria. Takto sa to opakuje neustále. Trochu labyrint mysle, trochu labyrint duše a trochu - obava.Toto však nie je nič neprirodzené, skôr - prináša to výnimočný talent a zaň si život "pýta" istú daň.
Saša - pre Vás: minule spomínaná Rúfusova báseň je zo zbierky Až dozrieme... Kedysi som robila rozbory jeho textov, a práve na nich som vyrástla a tak som vyrástla aj inak...Že som pochopila zmysel umenia v individuálnom bytí človeka a jeho absolútne najhlbší jedinečný - neopakovateľný dotyk smerom dnu...
A propos: vyznal otcovskú lásku svojej mentálne postihnutej dcére tak, ako nik iný ...A preto si dovolím jedno: oslobodzujúca vážnosť tohto ponoru je niečo, čo sa v dejinách literatúry hľadá zložito a zdĺhavo. A nie som si istá, či liečba umením má iný ekvivalent.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dagmar,

nebuď necitlivá, v tomto prípade to fakt nie je vhodné.
Ďalší dialóg by bol vhodnejší mimo tejto verejnej diskusie.
Ináč si , b-a-c-h, fajn baba, viem, že som Ti raz celkom dosť ublížila, ale určite to nie je dôvod, aby sme si to vybavovali tu. Maj sa, posielam úsmev:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Janka,

ja sa s Tebou nevybavujem - považujem za vysvetlené to nedorozumenie z minulosti. Priznám sa, že som ho vonkoncem nemala na mysli.Chcela som sem priniesť nadväzujúcu tému, ktorú si v komente príjemne otvorila - a práve preto. Takže ak som Ti spôsobila blbý pocit, nebolo to mojim cieľom. Tvoj virtuálny úsmev mi dobre padol, opätujem a teším sa.
K textu autorky blogu som zaujala stanovisko, ktoré je vyjadrené empaticky a nijako (aspoň si myslím) jej nebrnká na nervy.Chcela som jej dať najavo, že viem, čo viem...a tak trochu aj, že treba sa vnútorne podporovať v kreatívnom sebavyjadrení.Lebo aj ono môže byť cestou von, cestou k svetlu. Prenikanie vnútorné vytvára v človeku ďalšie vrstvy a tie potrebujú prejavenie sa smerom von.
Janka, takto bol môj príspevok mienený. V umení je cesta pre hlbokých ľudí otvorená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Beriem, vďaka, Dagmar:)

Asi som bola zbytočne precitlivená, lebo som sa na chvíľu vžila do príbehu autorky, ale možno to ani neviem vysvetliť.
Vďaka, že si sa ozvala a som rada, že "vojnová sekera" je zakopaná:)
Maj sa, pekný deň Ti prajem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to

je fajn že píšeš, píš, píš... tým sa človek určitým spôsobom ventiluj, poznám to. Chce to čas, veľa času a naučiť sa stým žiť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME