Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O päť minút dvanásť s Richterom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, predstavitelia vlády si

kondíciu pereferencii udržujú aj preto, lebo vedia, že práve rétorické čarovanie im zabezpečuje vládnutie aj v rokoch 2020 až 2024 a ja sa odvažujem skonštatovať, že aj v rokoch 2024 až 2028 a ďalej "až do nekonečna". A iba zpakujem, že problém je vo voličoch, ktorí chcú mať denne pred očami ponaťahované ilúzie o lešpom živote. Je pre nich dôležitejšia viera a nie osobná schopnosť zobrať život do svojich rúk.

Nebyť mentality priemerného slovenského voliča, tak na Slovensku máme iné zloženie parlamentu a vlády.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A to iné zloženie by prestalo dotovať zahraničných otrokárov, zvýšilo by mzdy, znížilo dane a ceny, postavilo fabriku v každom okrese, . V čom vlastne by to nové zloženie bolo iné?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

koňar, iné zloženie parlamentu?

Nemarxistické, nenacionalistické, bez túžby hovoriť len to, čo chcú počuť prosťáčkovia a ich rodiny. Lenže taký parlament tu bude tak za 30, 40 rokov. Možno sa ho ešte dočkám. Vek na to mám.

S pozdravom bloger Martin Š. Antal
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

HABR

A poznáte nejakého politika či politickú stranu zo svetovej histórie,
ktorý (-é) by dokázal (-i) ovplyvniť "osobnú schopnosť (voličov) zobrať život do svojich rúk"...?
...a ak, tak ako...?
...hádam tak, že si ich nevšímali...?

VTIP
"Prepáčte...ak sa Vás smiem opýtať, ako ste prišli ku svojej výnimočnej osobnej schopnosti zobrať život do svojich rúk...?
"No jednoducho...ignorovali ma predstavitelia vlády."
:-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

už tu bol taký pokus o politický systém

kde stačilo vymeniť občanov. Podľa mňa by stačilo, ak by svoj prístup k politike zmenili príslušníci toho iného parlamentu a dali ľuďom tie ilúzie, napr.:
- stop vyľudňovaniu východu (žiadne dotácie pre firmy v Trnave, diaľnica do KE do piatich rokov)
- stop okrádaniu ľudí s minimálnou mzdou (nezdaniteľné minimum na úrovni minimálnej mzdy)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja už tieto nezmysly

nemôžem čítať -- diaľnicu do Košíc dokončili v roku 2010 a basta, tak to konečne zoberte na vedomie!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravda,práca,právo,poriadok,prosperita.

Ktoré z týchto známych veličín presadzuje súčasná vláda, alebo pán minister Richter ? Odpoveď pozorný čitatelia určite poznajú. Inak bravó Habr, čo sa týka mentality priemerného voliča, tak to sme na rovnakej linke. V tom a ničom inom je ten pes zakopaný. Dovidenia v lepších časoch - to je odkaz pre nášho správcu, ktorý je momentálne v službe a mentálne usilovne mi vymazáva moje diskusné príspevky, ktoré zrejme ťajú do živého. Mňa však neodradí a ani neznechutí. Pravda je len jedna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja len na okraj:

portál = dub, na dube, na portále;
takže citujem: na pracovnom portály; má znieť na pracovnom portále.
Chápem, že mnohým nesedí akuzatív mužských podstatných mien zakončený na l utvorený samohláskou e, tak aspoň keby tam mákké i bolo!!!
Rovnako tak lokál: mail - o maile, tunel - o tunele
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dovolím si poopraviť gramatiku

Aj keď blog a príspevky nie sú o tomto, tak, ak ste to načali a aby sme nehovorili (a nepísali) ako náš kapitán :

Slovo (napr.) tunel sa skloňuje podľa vzoru dub, iba v lokáli jednotného čísla má pádovú príponu -i (ako vzor stroj), t. j. v tuneli. Takto sa skloňujú niektoré neživotné podstatné mená mužského rodu zakončené na -el, ktoré sú cudzieho pôvodu, napr. panel – na paneli – dva panely, hotel – v hoteli – dva hotely, areál – v areáli – dva areály, seriál – v seriáli – dva seriály, ako aj tunel – v tuneli – dva tunely. V nominatíve a v akuzatíve množného čísla má podstatné meno tunel príponu -y, t. j. správny tvar akuzatívneho spojenia, na ktoré ste sa spytovali, je cez dva veľké tunely. Pri podobných slovách sa v Pravidlách slovenského pravopisu aj v Krátkom slovníku slovenského jazyka, ktoré sú sprístupnené aj v elektronickej verzii na stránke Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV http://slovniky.korpus.sk, uvádza okrem prípon genitívu a lokálu jednotného čísla aj prípona nominatívu množného čísla (ktorá je pri vzore dub zhodná s príponou v akuzatíve).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tie posledne dve vety v clanku

by si zasluzili Nobelovu cenu, naozaj by to tak malo fungovat, ale zamestnavatelia to neradi pocuju. A nie len na Sk, tu je film z inej, bohatsej krajiny, a to este nehovorim o Japonsku alebo Korei, bohatstvo krajiny nie je zarukou spokojnosti obyvatelov. https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vzniká teda otázka

patrí vôbec právnik do riadenia mocenských štátnych štruktúr napr. vlády či ministerstva ? ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobré ráno, pán minister

Pán minister Richter nech ide mávať papiermi medzi jeho zväzákov-dôchodcov. Ak si nevšimol, karta sa obrátila. Doteraz firmy zametali s pracovníkmi s konštatovaním:" ak sa Ti nepáči, odchod. Čaká ďalších 100 ľudí." Teraz aj firmy, kde bolo voľné miesto jedine po známosti, vypisujú inzeráty a ponúkajú ľuďom smiešny plat. Takže pán minister Richter, prečo by firmy, ktoré štedro podporuje štát, nemohli premiestniť svoju prevádzku napríklad na východ? Prečo by mali za ich vykorisťovateľskými podmienkami cestovať ľudia a rozbíjať si svoje rodiny?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho