Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jaký to tedy je - odejít z práce, kterou máte rádi a jste s ní skoro prorostlí? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vitaj u "nás", a nech sa tu cítiš ako doma! :) Aj zo SME odišlo mnoho vynikajúcich blogerov, ale aj kvalitných diskutérov, ostalo tu pusto, preto som rada, že prichádza nový vietor. ;) Nech sa na SME cítiš dobre, uvoľnené, aby Ťa nikto a nič neobmedzovalo v tvorbe, vyjadrení názorov, či nastolení témy. Vitaj, a nech Ti to píše, Tebe aj blogerským kolegom z Vašej domovskej stránky. :) Hlavu hore, sme radi, že ste k nám prišli... :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Moc děkuju!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No na druhú stranu, chápem, že to musí byť ťažké. Ale skús si z toho zobrať to najlepšie, čo si predošlé pôsobenie dalo, a áno, musí to byť ťažké, ak si na jednom mieste dosť dlho, práca Ťa strhla akoby celú, ale aspoň si otvorené novej príležitosti, a spozná nových ľudí, kolegov, určite Ti to veľa dá. Aj zmena je k životu nevyhnutná. Držím Ti palce!
A ešte k tomu odchodu. Tiež mi bývalo clivo za blogermi, či diskutujúcimi, ktorí tu, na SME, už nepôsobia, ale odniesla som si z toho obdobia len to naj. Myslievam na tie časy, ale niekedy je asi lepšie, nechať ich odísť. Veľa veľa šťastia, nápadov, entuziazmu. Ahoooj :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Moc díky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dilemata

I když se to tak úplně nedá srovnat, tak jsem před cca 3 měsíci řešil situaci, jestli zůstat v pěveckém sboru Noach, který jsem miloval pro jeho krásné písně v hebrejštině, ale podřizovat se nesnesitelnému šéfovi s manipulacemi všeho druhu, nebo odejít a zůstat s vnitřní svobodou.
Udělal jsem to druhé, zůstala mi někde uvnitř jizva, ale vím, že to jinak nešlo.
Měj se fajn.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mně přijde, že je to velice podobná situace a klobouk dolů... Občas děláme nelehká rozhodnutí. Ale ve výsledku se často ukáže, že správná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podľa mňa pre Sme je Tvoj príchod a príchod Tvojich kolegov vykúpením.Pretože prišla kvalita. Obhajovať tento portál bolo už čoraz ťažšie a napr systém Piana v Sme považujem za totálne kontraproduktívny. Ak by sa ešte pristúpilo k zrušeniu možnosti prispievať anonymne ako to svojho času zaviedol idnes, tak tu končím.Tak ako som skončil v idnes pred rokmi a tiež ma to štvalo, lebo diskutovalo sa tam dobre, prijímaný som tam bol dobre, kvalita blogerov ale aj príspevkov tam bola vysoká.
.
Tie pocity, ked človek opúšťa niečo, čomu veril v mene niečoho nového čomu chce veriť som tiež zažil,to sú ešte dobré pocity. Horšie, keď nemá čomu veriť.Potom uverí hocičomu. Parafrázujem Chestersona, samozrejme :)
A to je podľa mňa realny stav spoločnosti z globalneho pohľadu, ktorá vie, že niečo nie je v poriadku, ale nevie to zmeniť. Vie, že oficiálne médiá jej neodzrkadľujú pravdu, ale vie, že alternatívne media sú ešte iracionálnejšie. Ako v takom svete žiť ?
.
Možno by stálo za to zadefinovať pre media čo robiť .Možno aj výzva pre bývalú adminku idnes :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Díky moc za reakci... Přesne o tom, co jste zachytil - je následující reportáž o médiích... Mohlo by se vám líbit. http://www.ceskatelevize.cz/po...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Terezko, tohle už naštěstí nemusím řešit. Mě čeká jen důchod, neb jsem prase - pracující senior. Konečně mám víc peněz - plat a důchod. Jo, my rentiéři umíme žít! :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pra se, jsem neznala :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z článku som nepochopil veľa,

skoro nič, až z diskusných príspevkov som pochopil , o čo ide. Dedukujem, že do iDnes prišiel šéfovať nejaký tupý šikanózny blbec (poprípade aj s poskokmi a lokajmi) a tak sa tam už nedalo vydržať? Je to tak?
Ak ano, tak to som zažil v školstve, po normálnom inteligentnom riaditeľovi (odišiel do dôchodku) bol zhora vymenovaný totálny totalitný idiot a ***** do zástupcovských funkcií dosadil sebe rovných idiotov, bojoval som s nimi pár rokov , kým sa ako tak dalo, večne som mal mindráky po ich tupých a šikanóznych nariadeniach, ked človek niečo navrhol, vždy to zamietli a po pár mesiacoch s tým prišli oni akože so svojim nápadom, ľudí-učiteľky na poradách večne zastrašovali, často pre prkotiny si volali na "koberec" ako na gestapácky výsluch, svoje chyby ba porušovania zákonov prehliadali, naopak u nevyvolených podriadených z komára vedeli spraviť slona. Z absolútnou nechuťou som chodil do školy ako nejaký žiačik , čo sa desí a bojí školy a učiteľov. Hoci som bol zrelý dospelý muž s vlastnou rodinou, často som mal pocity ako malý chlapec a povedať - "Mami, ja už nechcem viac ísť do školy" . Nakoniec som sa rozhodol dať výpoved, oni ma však predbehli, vôbec som neprotestoval, práve naopak.
Je hrôza, ako sa do funkcií po 20-25 rokoch od 1989 znova dostali rovnakí idioti a ničia život normálnym a slušným ľuďom ešte viac ako pred ´89, lebo teraz ich možnosti šikanovať, vyhrážať sa nepomerne väčšie ako pred ´89. Čo s tým? S mnohých ľudí sa vytratila veselosť a spokojnosť, nahradil to strach, frustrácia, nepokoj, bezmocnosť. Bude konečne niekedy dobre?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nesrovnávej, prosím

taky jsem zvonil klíčema na náměstí, ale srovnávat dnešní sešlost u koně s tím co bylo kdysi prostě nejde - ale to ty, pochopitelně, nemůžeš pamatovat. Taky, prosím, opatrněji s odsudky..." Babiš je lhář", apod. Kdybys napsala DOMNÍVÁM SE, že pan Babiš je lhář, tak to beru. Kde bereš tu jistotu? Je to prostě podnikatel a žralok, ale dnes to ani jinak nejde, ti "protivníci" nejsou jiní, jenom se to na ně zatím ještě neprovalilo. A takového jsme si volili. Přece nečekáš, že se bude ptát: Můžu si ty noviny koupit, prosím?
Jinak fajn, vítám Tě mezi námi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z podobnými pocitmi som odchádzal z bývalej roboty. Strávil som tam 7 rokov a doslova som sa išiel pre tú firmu zodrať keď bolo treba, lebo som ňou proste žil. Potom tam došlo k zmene na riadiacich pozíciach, výmena vedenia a tí začali kopu starších zamestnancov vytláčať preč a dosadzovať si svojich lokajov, vačšinou neschopných ľudí čo im poklonkovali. Demotivovali nás, zametali s nami, proste zle. Nechápal som, že toto sa môže diať vo veľkej súkromnej firme. Snažil som sa s nimi bojovať, ale nedalo sa, kedže oni to riadili a oni mali všetky tromfy v ruke. Až som sklamaný dal výpoveď, žiadne ďakujem, nič. Ono na Slovensku si nikto neváži prácu druhého. Dnes mám už inú robotu, kde som spokojný ale určite sa už pre tú firmu nejdem zodrať (po minulých skúsenostiach). Už som opatrný a mám kľud :-)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME