Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krokom po minulosti rodiny Migazzi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujímavá fotoreportáž z určite...

...vydareného podujatia. Vďaka za ňu, K+!
Zaujala ma dvanásta fotografia v poradí zhora - mohli by ste nám napísať, čo je na nej? Mne to príde ako nejaká okovaná truhlica či trezor s dômyselným zamykacím mechanizmom. Ale možno sa mýlim.
+++
Mal by som jednu malú technickú pripomienku. Pravidelne sledujem Vaše fotoreportáže, fotografie sú výrečné, ale čo mi akosi prekáža, to je to ich rámovanie do čiernej farby. Často mi to pripadá ako parte :-( Nemohli by ste sa, pán autor, pokúsiť "odtrhnúť" od čiernej a fotky zarámovať napríklad do sivej farby, ktorá zvýrazní farebnosť fotografií, ktoré sú podľa mňa celkom vydarené?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vydarené podujatie...

tá truhlica je akýsi starý trezor, do ktorého návštevníci vhodia na pamiatku nejaký kovový peniaz. Každý do nej nakúka zo zvedavosti, koľko je v nej mincí.
Pokiaľ ide o tie rámiky na fotografiách, inšpiroval som sa na stránke ephoto.sk fotografie. V tom jednoliatom čiernom pozadí fotografie viac vyznievajú. Skúšal som aj so sivou, ale môj vkus sa stále prikláňa k tej čiernej. No a k čiernobielej fotografii, - to nemá chybu. Neviem, ešte sa pokúsim popozerať na tej stránke, či neobjavím niečo viac lahodiace oku.
Ďakujem pekne...:)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za odpovede,...

...potešili ste ma, už aj preto, lebo mnohí blogeri a mnohé blogerky na diskusie vôbec nereagujú (a asi tak vysielajú signál, kde majú diskutujúcich a z čo ich považujú) :-)
+++
K tej čiernej a sivej: Obľubujem čiernu farbu, dokonca mám aj všetky pozadia na počítači čierne, aj pozadie na e-mailovej schránke. Neťahá mi to tak oči ako keby mi mala celá obrazovka naplno svietiť do tváre.
Sivých farieb je veľa odtieňov a sivá je podľa mňa dokonalá komplementárna farba ku každej farbe. Fotografie (farebné aj čiernobiele) zvyknem paspartovať do sivých papierov, do takej holubej sivej. Farby potom pekne vynikajú, nestrácajú sa ako napríklad v bielej pasparte.
Skúste teda zaexperimentovať a možno sa Vám bude niektorý z odtieňov sivej páčiť v kombinácii s Vašimi peknými fotkami.
Už sa teším na ďalšiu fotoreportáž :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len tak krátko:

mne sa viac páči čierne pozadie, ako keby tam bolo sivé. Podľa mňa na čiernom pozadí fotka vynikne viac ako na šedom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tonko,

tam u Vás to viete. Tá výstava je krásna a Ty si ju nádherne zdokumentoval. Zase som si niečo z Tvojho blogu odniesla. Ďakujem. Pozdravujem a prajem všetko dobré.:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tonko,

a Ty ako dvorný fotograf takýchto zaujímavých historických podujatí by si mal mať ako povinný úbor tiež niečo historického:) Už si bol niekedy oblečený napr. v kroji alebo nejakom historickom oblečení? Celkom si Ťa viem predstaviť, hoci väčšinou Ťa na foto zazriem v niečom športovom, ale to nie na takýchto udalostiach.
Maj sa a foť, foť:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Janka,

už som si myslel, že si na mňa zabudla, lebo na moje prezentácie z našich podujatí chodievaš prvá. Už som na ten historický úbor fotografa myslel, ale možno sa aj k tomu dopracujeme. Dovtedy budem fotiť a fotiť, len neviem, kedy aj Teba odfotím ?...:)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tonko,

keď pôjdeš fotiť sólocyklistov, tak určite na mňa natrafíš v okolí Piešťan alebo Trnavy:)
Aj dnes som bola na super cyklotúre, dokonca ani protivietor som nemala:)
Na Teba som nezabudla, lebo Ťa mám medzi obľúbencami a tak mi príde avízo o Tvojom článku a tiež potom aj od Teba. Ale keď som videla Tvojho prvého diskutéra pri tomto článku, radšej som sa zdekovala a prišla v pohode neskôr. Nemám s ním dobré skúsenosti a kde sa dá, sa mu vyhýbam. No asi to je moja chyba, ale nezamýšľam sa nad tým nejako intenzívne, radšej ho okľukou obídem:)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME