Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pán premiér, preboha to je čo? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Protagonistov treba vyzdvihnúť!

Spoločenská rovnováha sa v tomto bananistane udržuje najmä tak, že sa predpokladajú a aj využívajú rôzne nezodpovednosti veľkého množstva jej občanov. Predstavme si (hypoteticky), že všetci tí, ktorí dokážu bez problémov žiť so svojou nezodpovednosťou by si (naraz) povedalo, že od zajtra už budem vo všetkom veľmi zodpovedný. Stalo by sa to, že štát by následne veľmi rýchlo skolaboval. Aj preto sa predvádzajú rôzne nezodpovednosti aj politikov, aby si ľudia dokázali vážiť príklady a opičiť sa po nich. Aj preto tá pripravovaná amnestia pre jedincov, ktorí tu tomu dávajú ten správny " šmrnc." A teda výborne sa vodia za nos občania štátu, ktorý má všetky potrebné atribúty džamahýrie či banánového stanu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a dokedy je este cas

vziat si nejaku pozicku, na ktoru sa bude vztahovat amnestia na jej (ne)zaplatenie?
stihnem to este? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ viem, tak exekučná amnestia sa bude týkať len osôb, ktoré sú schopné splatiť istinu svojich dlhov bez navýšenia exekútorom. Takže jediný, kto "utrie hubu" budú nenažraní exekútori. Tak som ja prečítal plánovanú amnestiu. Tak sa nevzrušuj a rozmýšľaj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Amnestia je odpustenie niečoho

Podľa mňa vláda chce niečo robiť, pustila to do éteru a teraz bude chvíľu čakať na ohlasy. Občania by svojimi názormi mali vláde a hlavne tej terajšej ukázať , kde sú mantinely. Asi takto treba tento článok chápať.
Pokaľ viem ja, tak sa to má týkať minimálne úrokov z omeškania a v podstate každý to vníma inak, pretože vláda to nijak nespresnila.
Zoberme si príklad, že veriteľ požičia niekomu peniaze a dohodne sa , že do roka mu to dlžník vráti a ak nie tak zaplatí aj úroky z omeškania. Prejdú tri roky, alebo aj viac a nič. Veriteľ sa kľudne môže medzitým ocitnúť v zlej životnej situácii, môže prísť o byt, auto, alebo aj o všetko. Na druhej strane dlžník si dal svoj majetok špekulatívne založiť nejakej firme , takže mu exekútor nemá na čo siahnuť . Dlžník sa smeje veriteľovi do očí a teraz mu ešte štát odpustí aj keď len úroky z omeškania, ktoré by veriteľovi pomohli sa odraziť od dna. Bude to spravodlivé? Mimochodom o podobnom prípade viem. Takisto ak exekútor a to ich nechcem obhajovať, urobí nejaké úkony, tak prečo by ich mal robiť zadarmo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Takisto ak exekútor a to ich nechcem obhajovať, urobí nejaké úkony, tak prečo by ich mal robiť zadarmo?" tak toto si poriadne prestrelil. Mám bohužiaľ osobné skúsenosti s tými nenažrancami. Asi pred 12 rokmi som meškal s čiastkou do Zdr. poisťovne, potom som ju uhradil, pár dní na to súd rozhodol o exekúcii. Poisťovňa mi potvrdila písomne úhradu, čo poslala aj exekútorovi. Ten nenažranec mi poslal len jeden doporučený list o vyrovnaní jeho nákladov 1270,- vtedy SKK. Zavolal som, nech mi pošlú písomne výpočet nákladov, nič neposlali. Ozvali sa mi až o rok, že som im dlžný 1650,- SKK. Znovu som zopakoval svoju požiadavku písomného doloženia výpočtu nákladov exekúcie, ktorá ale neprebehla. Od vtedy mám od nich pokoj. Účty mi zablokovať nemohli, lebo návrh na exekúciu bol zrušený. A ak si dobre pamätám, poistné do ZP vtedy bolo niečo vyše 750,- SKK.
Ak by si mal záujem, môžem ti ešte dokázať nenažranosť exekútorov na ďalších príkladoch, kde sa exekučné sumy pohybovali v čiastkach 13,- 15,- 20,- EUR. Ako SZČO od roku 1996 mám s nimi bohaté skúsenosti. Všetky spomínané dlhy boli ročné penále z omeškania platieb do Soc. poisťovne v čase, keď na poistnom dlhovali štátne firmy sociálke státisíce EUR. Ja som poistné uhradil vždy, aj keď niekedy s malým oneskorením.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pred par

rokmi, ked som este bola zivnostnickou, mi zo socialnej poistovne dosla vyzva na zaplatenie penale, asi za styri az 5 rokov mi vycisli penale za oneskorenu uhradu poistneho, rovnako ako tebe, sa mi obcas stalo, ze som uhradila o den dva neskor, za tych niekolko rokov to zbierali po par centoch az sa konecne dopracovali na horibilnu sumu 3.80 eur a drsne :D ma vyzvali aby som tu sialenu dlznu sumu zaplatila, inak ... samozrejme, hned sa vyhrazali exekutorom :D hanbila som sa jak pes! :D platobna disciplina musi byt, ved ako si to ta stredna vrstva spolocnosti predstavuje? na koho sa ma stat spolahnut, ked uz ani na tu strednu triedu nie? :D
zaplatila som,v pokore, fakt som nechcela cakat kym si nenazrany slovensky exekutor nenauctuje 100 eur exekutorske poplatky a uz len dufam, ze som svojou nedisiplinovanostou neohrozila chod socialnej poistovne v pocas tych 4-5 rokov
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME