Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo hasiči prichádzajú tak neskoro? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mam podobne skusenosti a preto by som postupoval takto 1:02 hladam vedro, 1:05 našiel som vedro, 1:06 mam vedro naplnene vodou, 1:07 nastupim do vytahu, 1:10 vylievam vedro do horiaceho kontajnera.
ak treba dalšie naplnim si ho v hydrante na prizemí. 1:15 požiar je uhasený. 1:16 idem domov po občiansky lebo pomahači a chraniči ma chcu legitimovať za rušenie nočneho kludu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám podobnú skúsenoť. Horela mi spálňa, kým prišli hasiči, cca 25-30 min. Medzitým manžel, kt akurát prišiel domov, ešte s jedným pánom hasili. Zvyšok susedov stál okolo vchodových dverí a pozeral sa. Ľudia z okolia, keďže plastové okno vyletelo s poriadnou ranou a dym sa valil cez okenný otvor sa zhromažďovali na ulici a mali divadlo. Je fakt, že v priebehu cca 2 min po mojom volaní ma kontaktovali a preverovali situáciu od požiarnikov.
To, že veľké hasičské auto nemôže ísť 100 km/hod po mestských uliciach chápem. Ale pred ním išlo menšie hasičské auto, tuším nejaký tereňák so 4 hasičmi, z kt jeden bol veliteľ zásahu. Tí mali aj prenosné hasiace prístroje a pod. Tí mohli ísť rýchlejšie. Avšak musím aj napísať, že zásah a ich prístup bol perfektný. Či ku mne, keďže som bola nadýchaná splodín, k manželovi atď. Takisto musím pochváliť prístup operátorov, či už zo 112-ky alebo od požiarnikov. Pomohli mi totiž prekonať paniku, kt ma chytila. Kto to neprežil, ťažko uverí. Možno aj také základné veci ako hasiť požiar a pod by mali byť súčasťou toľko diskutovanej brannej výchovy. Pretože stať sa to môže každému a pokiaľ nemáte nadrilované základné úkony, panika a stres spravia svoje. Bolo to vidno aj v staršej komédii so Schwarzenegrom - Policajt v škôlke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemohli ísť rýchlejšie.
Hasiči (na rozdiel od policajtov) sú zviazaní toľkými nezmyselnými predpismi a nariadeniami, že môžeme byť radi, ak vôbec vyrazia zo svojho stanoviska. Aj to je mnohokrát len na ich vlastnú zodpovednosť.
A na rozdiel od policajtov, si každé porušenie týchto predpisov, alebo osobné zaváhanie, aj tvrdo odskáču.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to si mali dolámať

nohy keď horel smetťiak a nikomu nehrozilo nebezpečenstvo?
a samozrejme neverili - v takom čase je veľa ľudí, ktorí si robia srandu.
ps druhý krát za rok - za ten smetiak nedostanete náhradu, pretože si naň nedávate pozor. a strkáte doň horľavé veci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hej, dávajú do toho smetiaka papier, pretože je na papier určený ;-)

Ja som raz v Žiline večer videl začínajúci požiar chaty na opačnom brehu Váhu (záhradkárska osada pod Dubňom, kto to pozná), tak som volal 150ku a operátor ma tak dlho spovedal (tiež si asi myslel, že si robím srandu, alebo vidím táborák), že chata sa medzitým poriadne rozhorela. Keď sme dotelefonovali, po pár minútach sa tam objavili hasičské autá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hej hej... pretoze operator kym telefonuje nemoze vydat prikaz aby tam isli hasici, ze??
je dokonca predpis, ze operator ma ukoncit v niektorych priladoch hovor AZ KED DORAZI TEAM NAMIESTO...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A možno

kúsok ďalej býva nejaký kretíno živočicháro ktorý sa rád díva do ohňa a rád sleduje prácu hasičov a hodil do kontajnera na papier trebárs sirku to za 1. Za 2. Definuj " dávať si pozor na msetiak" to akože sa majú obyvatelia bytovky meniť na stzráži pri smetiaku??? Ad 3 kontajner na papier - aké nehorľavé veci tam majú pchať?? Ad 4 nikomu nehrozilo nebezpečenstvo ??? jukni z okna čo je vedľa kontajnerov postavené...... A ešte pre autora... p. Drahovský všade ste bol všetko ste videl čo takto oznámiť požiar na 112 a zobrať hasičák spoza dverí - lebo ho tam určite máte - a utekať k smetiaku aby nezačali horeť autá okolo???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

si hlupák alebo sa na neho iba hráš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takýto článok by som sa hanbil napísať. Zavolať hasičov a sledovať ako horí obyčajny kontajner a držať stopky miesto toho aby ste zobrali vedro vody a uhasili to? Pre mňa ste čistý diletant a byť hasičom tak po prečítaní tohotohto článku k vám pridem a vylejem vedro vody pred prah.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skor diletanska je tvoja reakcia. Ak byva v Karlovke, predpokladam ze v byte, tak mal vlastne podla teba: utekat do kupelne naplnit kybel vody niekde do vane(2 minuty), potom ist po schodoch alebo vytahom ku kontajneru a vyliat to tam (3-5 minut) a zase ist naspat do bytu pre novy kybel (3 minuty), zase naplnat (2 minuty) a zase dole atd atd.
Takto mohol hasit mozno nejaky mali smetiak na zastavke ale nie plastovy kontajner plny horlaveho papiera, na to ti jeden kybel vody nestaci. Navyse zavolal poziarnikov, co aj urobit mal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bloger má pravdu,

hasiči by mali byť na mieste ešte pred vyuknutím požiaru
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: tahotny

Hasili ste už horiaci kontajner alebo aspoň videli ako sa hasí? Asi 5 rokov dozadu som to zažil. Horel polootvorený kovový kontajner neďaleko budovy, ktorá sa v Bratislave nazýva kukurica. Prišiel k nemu hasič aj s hadicou a ešte nestačil do neho pustiť prúd vody a vzal sa výbuch. Odhadujem, že vybuchla nádoba z laku na vlasy alebo obdobného kozmetického prostriedku niekde po vrstvou horiacero materiálu. Z kontajnera vyleteli horiace kúsky priamo na hasiča.
.
Keby hasič nemal hasičskú prilbu so štítom chrániacu tvar a zásahové oblečenie a ďalšieho kolegu, ktorý mu pomohol, tak skončí na popáleninovej a očnej klinike.
.
Vy chcete aby niekto v civilnom oblečení išiel hasiť s vedrom vody horiaci kontajner, ktorý aj tak s jedným vedrom neuhasí? Pritom zhodou okolnosti parkovacie miesta okolo boli voľné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

u nás v Petržalke v paneláku o 1:30 v noci, keď na schodisku v jobke prasklo kúrenie a voda natiekla do el. káblov a izolácia začala horieť, tak po telefonáte za 5min dofrčali 4 požiarne autá, 8 chlapov nabehlo do schodišťa a za minútu bolo po ohni. Ráno nabehli elektrikári z bytového, vymenili obhorané káble a pred obedom bolo už všetko OK.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Moja skusenost je tiez pozitivna, niekto neuhasil ohnisko v lese, nic zavazne, asi by to bolo dohorelo aj samo, ale clovek nikdy nevie. Hasici prisli s malym autom dost rychlo, uhasili a odisli.
Z tych 3 zloziek co za nich riesi 112 su hasici podla mna na tom najlepsie. Aj k nehodam casto stihaju psirst dokonca pred zachrankou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vsak to je presne o tom ze je rozdiel co sa hlasi...
kvoli kontajneru maju ist 80tkou po meste a zrazit nejakeho opiteho chodca v noci??!!
kvoli kontajneru pojdu pokojne, aj tak je lepsie ked dohori...:)) menej roboty..
ked sa hlasi poziar v panelaku je najvyssia pohotovost, a kvoli tomu aj risknu rychlejsiu jazdu...
ked horelo v nemocnici na Mickiewiczovej tak tam boli za 10minut hasici zo vsetkych stanic z Bratislavy, tolko ze sa nezmestili na dvor:)) lebo ked sa hlasi horiaca Mickiewiczova... tak to nie je ako horiaci kontajner:))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže v prvom rade treba volať rovno 150 lebo 112 nefunguje a keď vás prepoja znova vyrozprávate to iste, ďalšia vec ktorú treba brat do úvahy je prejazdnosť, keď sa s nákladným autom snažíte prejsť pomedzi zaparkované autá. Všetci parkujú ako debili a na nikoho neberú ohľad. Zaparkujem, jedným očkom kuknem....ááá, osobák vedľa mňa prejde, to stačí .A ak nechcete zavadiť s nakladným autom o spätné zrkadlo a vyrobiť si byrokratický problém idete pomedzy zaparkované auta veľmi pomaly. Takže radšej neskôr ako vôbec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pochrómované nárazniky

Bol som nejaký čas v USA. Tam ak ide požiarnické auto k požiaru na sídlisko (sú zväčšia menšie ako u nás), tak veľké požiarnické auto ide ako prvé, a nárazník používajú ako radlicu na nesprávne zaparkované autá. Ak je tam aj tvoje auto, je to tvoja chyba, zle parkuješ. Hovorím o mieste, kde požiarnické auto prechádzalo z cesty na trávnik, aby sa dostalo k horiacej budove (takmer všetky sú z dreva a sadrokartónu). Podľa domácich, takému šoférovi, ani havarijne poistenie nepomôže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetko je o predpisoch. Tu si nikto nedovolí poškodiť pri výjazde auto, lebo mu spôsobenú škodu dajú k náhrade. Bude pol roka behať po škodových, disciplinárnych a iných komisiách.
Viem o požiari, zhodou okolností na dlhých dieloch, keď horelo auto a hasiči stáli s veľkým autom (LIAZ 101) asi 1 km od požiaru, lebo nevedeli prejsť a čakali kým príde menšie auto (MB Vario) z iného požiaru v DNV. Zatiaľ sa požiar rozšíril na 3 ďalšie autá. Takže ak máte problém s časom dojazdu hasičov, skontrolujte si ako parkujete Vy a Vaši susedia!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PS:

Alebo sa zasaďte za zmenu zákona, že hasiči pri výjazde si môžu medzi zaparkovanými autami rozraziť cestu, a nebude za to voči nim hon na čarodejnice tak, ako je to dnes, ak niekomu ohnú zrkadlo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cesta

Ja hovorím o tom, že každá budova má mať stanovený prístupový koridor pre záchranné zložky. Nie všetky ulice, len konkrétne miesta okolo budov, ktoré spájajú štátnu cestu s prístupovým miestom. Predpokladá sa, že na štátnej ceste je miesta dosť. U nás také máme, iba ak ide cez dedinu cesta druhej alebo tretej triedy. V mestách máme miestne komunikácie a cesty prvej triedy. Chcelo by to urobiť poriadok napríklad medzi NDS a DSAS, mesto vs. župa, atď.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Monika Kozelová: Len aby sa nezabudlo, Peter Pellegrini. 12 637
 2. Transparency International Slovensko: Skončí s Ficom klientelizmus v rozdávaní premiérskych dotácií? 11 284
 3. Martin Droppa: Zvláštny prípad Marián Kuffa 10 498
 4. Ľubomír Belák: Milý Maroš Kramár, herec a môj priateľ, 8 840
 5. Monika Nagyova: Strašiak menom Alzheimer 3 545
 6. Timea Keresztenyiova: Nehanbíte sa?! 3 018
 7. Eva Gallova: Škandál, o ktorom sa v Bratislave na intráku, ešte dlho hovorilo 2 983
 8. Tomáš Benedik: Tadžikistan III - Život cudzincov v Kurgan-Ťube 2 794
 9. Stanislav Martinčko: Bude teraz R. Fico Hlavný štátny radca namiesto M. Troškovej?? 2 314
 10. milan resutík: Dobre sa pozrite! 2 289

Rebríčky článkov


 1. Drahoslav Mika: Hrdza
 2. Janko Cigáň: KPO 7 - Pellegrini ako Ficov poskok, Maďarič premiérom
 3. Miroslav Mikuš: De iure,de facto,per analogiam-je to možne?
 4. Naďa Mitanová: Môj nočný život
 5. Róbert Andiľ: Ako Slováci zistili, že Nežná revolúcia je oxymorón
 6. Naďa Mitanová: Nechcem sa báť vlastných slov
 7. Ján Onderčanin: Manifest Evropské Pirátské strany
 8. Anna Harumová: Analýza a prognóza generátorov hodnoty podniku
 9. Július Kovács: Pár otázok organizátorom za slušné Slovensko. Píše chuligán, čo bol pred úradom vlády.
 10. Anna Harumová: Úspech fúzie a akvizície potvrdzuje vznik synergického efektu

 1. Najmocnejší muž štátu
 2. Boli sme u Vadalovho otca v Kalábrii. Je nevinný, tvrdí o synovi
 3. Ústavný právnik Drgonec: Fico stále vykonáva funkciu premiéra. Môže to trvať aj dva roky
 4. Ministri aj zamestnanci Úradu vlády. Kto sú mocní muži na motorkách
 5. Dobré ráno: Kiska sa postavil Pellegrinimu, vojnu vyhlásil Ficovi
 6. Na Slovensko prichádza Lada Vesta Cross so zaujímavou výbavou
 7. Čo je za veľkým vzostupom nášho výnimočného mladíka?
 8. Stopové prvky Kaliňáka
 9. Politici reagujú na Druckerovu nomináciu do vedenia ministerstva vnútra
 10. Chránila aj včelu. Britku Annu zabili Turci, keď v Afrine bránila Kurdov

 1. Zostavuje v pozadí novú vládu Kočner? Kočnerovo auto parkovalo v hoteli Zlatý kľúčik
 2. Ficov začiatok konca
 3. Richard Sulík v nemeckej TV povedal pravdu o smeráckej mafii na Slovensku
 4. Ivan Mikloš: On naozaj nechápe
 5. Brat zavraždeného novinára Kuciaka: Popravu vyšetrujú hlavní podozriví!
 6. Milan Kňažko v priamom prenose OTO: Premiérkou by mala byť Trošková
 7. Sulík: Bugár sklamal veľa ľudí a je škaredou tvárou tohto divadla
 8. Sulík o Rážovi ml.: Je to osobný priateľ Kaliňáka a jeho predĺžená ruka!
 9. S Vadalom Trošková vraj vybavovala pozemky, aj keď už dávno pracovala pre premiéra
 10. Rodičia zavraždeného J. Kuciaka a M. Kušnírovej žiadajú odchod Gašpara

Už ste čítali?