Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Medvedica Ingrid a zdravý rozum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bolo mi smutno čo sme za ľudia a čo sme to za krajina kde hocijaký smrad môže zabiť zviera len tak.
Aby sa tam 30 ľudí pozeralo na popravu zvieraťa ak sa dokážu pozerať na toto,potom sú schopní pozerať sa aj na to ako raz ublížia človeku a ani okom nemrknú.
Stále sa na Slovensku presviedčam,že sme ešte nedorazili na morálne dno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je mi smutno keď vidím, že ľudia

strácajú schopnosť myslieť. To, čo píšeš nemá ani hlavu, ani pätu, ani oporu v realite.

Nezastrelil ju "hocijaký smrad". Zastrelili po x pokusoch s ňou niečo urobiť, po vybavení všetkých povolení. Čo by si ešte chcel, referendum? Samozrejme, referendum prístupné len pre ľudí tvojej mentálnej výbavy, výsledky inakšieho by si neuznal?

Medvede nikto nechce, je ich priveľa. Keby sa počas tej doby ponúkla nejaká zoo, s radosťou by im ju dodali. Ver, že zoo potrebujú peniaze na dôležitejšie veci než na vytváranie útulkov pre všetky kontajnerové medvede. Aj Štátna ochrana prírody SR má aj dôležitejšie poslanie než prevážať kontajnerové medvede na miesta, o ktorých je vopred jasné, že tam neostanú, pretože tam už dávno žijú iné medvede.

Snahy, po ktorých ty voláš (nekonečné pokusy "zachrániť" prebytočné medvede) nesľubujú nijaké riešenie. Čím viac budeme takéto medvede chrániť, tým viac sa budú množiť. Čím menej budeme medvede strieľať, tým menej sa nás budú báť. Ak slabšie jedince budú hľadať útočisko medzi nami, silnejšie jedince sa začnú tlačiť za nimi. Dokážeš si tento trend v hlave extrapolovať?

Slovensko je husto osídlenou krajinou. Divočinu tu máme len v hlavách mimovládok, mimo toho je aj z toho najzapadlejšieho kúta do najbližšej dediny maximálne 10-12 km, čo medveď hravo prejde za hodinu. Je tu, samozrejme, možnosť sa na divočinu hrať, pokiaľ do toho vrazíme obrovské peniaze - môžeme nejaké pohorie oplotiť elektrickým plotom (predtým súkromné pozemky vykúpiť a výnos zo štátnych pozemkov oželieť, veď peniaze nám netreba, však?), ten potom udržiavať a strážiť, dovnútra ľud´vpúšťať len s ozbrojeným doprovodom, prevažne len na zabezpečené pozorovacie veže, prípadne ich tam aj prikrmovať napr. masovým vypúšťaním pstruhov do vodných tokov ale rozmiestňovaním zdochlín.

Alebo je tu podstatne lacnejšia možnosť, pri ktorej dokonca prežije viac medveďov - medveďa chrániť tam, kde ho chceme a všade inde ho strieľať. Tým sa zregulujú jeho stavy a udrží sa jeho rešpekt pred človekom.

To, ako to celé skončí, bolo jasné hneď na začiatku. Všetky peniaze, ktoré do toho štát investoval, boli vyhodené zbytočne. Boli vyhodené na to, aby podobní útlocitní jedinci ako si ty mali "blažený pocit na duši", že sa o tie "úbohé tvory" staráme. A najspokojneší by ste boli, keby ju odviezli niekam, kde by zmizla a nikomu by nevadilo, že ju pravdepodobne nejaký medveď zabil a to ďaleko bolestivejším spôsobom ako je zastrelenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s tym oplotenim

nejakeho uzemia a umiestnit tam prebytocnych medvedov si povedal jednu myslienku ,ktora tu ale uz volakedy bola.Vlastne by to bola velka Zoo pre medvede. V Cechach este za socializmu mali tzv. medvediu jamu ,ktoru som ako decko videl.Bola pri hrade taka priekopa a tam boli 4-5 medvedi a bolo to zamrezovane ,aby tam ludia nepopadali.V Madarsku maju nieco podobne len vo velkom a asi sa uz dopredu pripravuju na mozny odchyt zatulanych medvedov od nas. Nejako sa to bude musiet riesit lebo pripad s medvedicou je len vrchol ladovca.
PS ....kacirska myslienka-mozno by sa na vybranych miestach mala pridavat antikoncepcia do navnad na medvede
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto by to žral?

Medvedice nie sú také hlúpe ako niektorá baby, cha-chá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čítajúc ťa

mám pocit, že pre túto krajinu by bolo lepšie, keby patrila skôr medveďom ako ľuďom -- nezakladali by politické strany, nepestovaii by korupciu, nenávideli by sa, iba ak by išlo v ruji o samicu, a azda by aj boli ľudskejší ako ľudia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To cislo je vysoke.Ine odhady hovoria o pocte 900-1000 kusov.
V USA a rovnako i v Kanade je na plochu skoro 2x viac medvedov ako na Slovensku a nejdu znizovat ich stavy.
Psi na Slovensku napadnu viac ludi ako medvede, casto cloveka i zabiju co medved nerobi.
Podla tvojej logiky ideme znizovat stavy psov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ved ale ked ta medvedica nema teritorium, pretoze kvoli samcom odide z Tatier, tak kam ma ist?
Do lesa nemoze, do mesta tiez nie.

Ci ako urcite kedy uz budu stavy medvedov "naplnene"? Ked bude v kazdom lese jeden? Ked sa im minie potrava, tak sa prestanu mnozit?
Pridu medzi ludi a budu vykradat vceliny, mozno sem-tam ovcu, povalaju ploty, budu sa tulat po dedinach - ci to dame po celom Slovensku "bear-proof" smetiaky?

V Alpach vsetky vlky aj medvede vystrielali do posledneho - aby mohli past ovce a dobytok. A nik ich, najvacsich ekologov na svete, cuduj sa svete nepranieruje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepranieruje

ih nikto, lebo tie medvede boli vystrielane v 19. storoci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak by sme tie medvede mali ponuknut Rakusanom zadarmo.
A ak ich nevezmu, tak ich budeme pranierovat.

Hadam len nebudu namietat, proti umiestneniu medvedov do ich prirodzeneho prostredia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trochu ste nedomysleli:

SR: rozloha - 49 036 km.km, počet obyvateľov 5,436 mil. (asi)
Kanada: rozloha - cca 9,9 mil km.km, počet obyvateľov cca 33,5 mil.
Pomer rozloha-počet obyvateľov - Slovensko: 110,857, Kanada 3,383

Porovnávate neporovnateľné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

medvede na Slovensku su spocitane celkom presne, z analyzy DNA trusu, pred 2 rokmi ich bolo 1256, takze teraz este o par desiatok viac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovensko je husto osídlenou krajinou

Útlocitnosť na Slovensku nie je namieste. Veď išlo len o zviera, ktoré je aj tak na Slovensku premnožené. Ide o nadbytočné zviera. Predtým boli x pokusy, ako napr. zobrať jej mláďatá. Teraz budem trochu odveci, ani v 2. svetovej vojne nebolo miesto pre útlocitnosť. Tiež boli x pokusov ako naučiť poslušnosti ľudí, ktorí boli nežiadúci (tak ako medvede na Slovensku). Tiež boli odoberané ľudské mláďatá na prevýchovu a takisto ich matky skončili bezbolestnou smrťou. Veď to bolo vtedy úplne normálne. Tí "ľudia" tiež neporušili žiaden zákon. Dotyčný nepochopil, že sme to my, ktorí berieme voľne žijúcim zvieratám ich životný priestor. Nech si dotyčný pozrie ako sa z Tatier robí slovenský Disneyland. Koľko haciend sa načierno stavia v chránenom prostredí a nikto nie je vinný. Stačí sa pozrieť na nenásytnosť zberačov čučoriedok, ktorí to na autách niekoľkokrát otočia, aby čo najviac nazbierali. Nájazdy hubárov, ktorých je pomaly viac ako húb. Je im jedno, že zbierajú v oblastiach, kde je to zakázané. Zvieratá, na rozdiel od nás, si nemôžu nakúpiť v obchode, sú odkázaní len na nami drancovanú prírodu. To my sa nevieme správať a to nielen voči prírode, ale aj voči sebe. Tá medvedica nikomu neublížila, len hlupáci si pomýlili ju s cirkusovou atrakciou (selfie, facebook), aby boli cool. Zámer bol od začiatku ju zlikvidovať, aby získali peniaze za mláďatá, alebo ich dajú Maďarom zdarma? Ani medvedia trofej nie je na zahodenie. Aj tu sa potvrdilo, že účel svätí prostriedky.
Uvidíme o rok, čo sa stalo s mláďatmi. A ak chce riešiť premnoženie medveďov, tak určite nie odstrelom medvedice s mláďatami, ktoré ju evidentne potrebovali. Dotyčným, ktorí zdravý rozum považujú za útlocitnosť, len toľko, že nech si uvedomia, že aj ľudia sú súčasťou prírody a tiež sme oproti minulosti premnožení. Čo budeme strieľať starých ľudí alebo likvidovať nežiadúce národy, ako nám to v minulosti ukázali Nemci a Angličania?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

si mimo...

tie medvieďatá nikto nezobral na prevýchovu - podarilo sa ich umiestniť, ale ver, že to tak nebude naveky. Už teraz je ťažké nájsť záujemcu, o pár rokov to bude úplne nemožné. Medveďov je priveľa, záujemcov o ich chov primálo. Ale aktivisti ako ty majú jednu možnosť - minimalizovať svoju konkurenciu voči zvieratám. To znamená život na minime metrov štvorcových, príjem minimálneho množstva kalórií, vzdanie sa väčšiny výdobytkov priemyselnej revolúcie. A, samozrejme, nesmieš mať žiadne deti a ak spáchaš samovraždu, dostaneš dobrý bod. Ak váz bude pár tisíc, vytvoríte priestor pre jedného medveď navyše.

Ak už porovnávaš s vojnou, tak medvede symbolizujú skôr agresora - rozširujú si svoj lebensraum. Keby to bolo na nich, kľudne ťa zabijú a nebudú mať ani najmenšie výčitky svedomia. Nezabijú ťa len preto, lebo ZATIAĽ ešte nevedia, že nemáš zbrane. Za svoj život vďačíš tým nenávideným poľovníkom ;-)

Nechápem, čo tu vypisuješ o trestoch - tá medvedica nebola potrestaná. Bola jednoducho "eliminovaná". Rovnako, ako sa zbavíš napr. mravcov, ktoré sa rozhodnú urobiť si mravenisko v tvojej kuchyni, strom, ktorý sa rozhodne vyrásť na tvojom balkóne... Nie je dôvod ju personifikovať - ničím sa neprevinila, ale porušila naše pravidlá, rovnako ako tie mravce, myši a p. A vzniknutý problém nevieme vyriešiť inak. Ani ty nemáš riešenie, okrem "nechajme ju na strome, vysťahujme pol Smokovca, rozostavme hliadky a čakajme na zázrak - možno sa tá medvedica vyparí". Alebo sa možno naučí programovať a zamestná sa v treťom sektore.

Zúčastnení odkladali riešenie dlho, dá sa povedať, že pridlho. Od začiatku bolo jasné, že to skončí takto.

Zvieratá si nemôžu nakúpiť v obchode, ale možno ťa prekvapím - tie potraviny v obchode musel niekto vypestovať. Tie nám nepadajú z neba. A na vypestovanie tých potravín potrebujeme priestor. A na ich kúpu potrebujeme peniaze - tí, čo majú peňazí málo, si chodia prilepšovať zberom lesných plodov. Ver, že bohatého človeka pri zbere nestretneš. Ale tých by si nechal pomrieť, na ľuďoch ti nezáleží, teda okrem seba.

Táto medvedica neušla z lesa kvôli nedostatku čučoriedok - opäť ťa prekvapím, žiadne ešte nerastú a zo dva mesiace ešte nebudú. Ani s hubami to zatiaľ nie je slávne, navyše majú málo kalórií. Medveď potrebuje na prežitie čosi viac a to znamená priestor. BTW, v čase, keď dozrievajú čučoriedky má medveď ďaleko lepší zdroj potravy - kukuricu. A aj ju plne využíva, pretože mu poskytne nielen obrovské množstvo potravy, ale aj úkryt. Naše medvede nehladujú, naopak množia sa, samice mávajú viac mláďat ako kedysi.

Pozerám, že by si veľmi rád vylúčil človeka z krajiny - zavrieme sa do miest a nebudeme ani vychádzať, aby sme zvieratká nerušili. Seba zrejme vidíš ako výnimku, ty by si smel chodiť všade, pretože ty si priateľ zvieratiek a ty ich nevyrušuješ. Ale možno len teoreticky - tvoja odtrhnutosť reálneho vidieckeho života mi napovedá, že v skutočnosti do prírody chodíš len málo. A keď už, tak využiješ ten lunapark.

Rozdiel medzi premnožením človeka a medveďa je obrovský - my, ľudia, sa dokážeme potlačiť. Na ploche, na ktorej by prežil jeden medveď, sa nás pomestia tisíce. Okrem toho máme schopnosť regulovať svoju pôrodnosť a sme k sebe ďaleko menej agresívni ako medvede.

Tvoje konšpiračné chápanie udalosti je tiež úplne odtrhnuté od reality. Získanie medvieďat celkom určite nebolo cieľom - opakujem, medvede nikto nechce. Predpokladám, že Maďari ich dostanú zadarmo, pokiaľ im ešte nebudeme musieť priplatiť. Slovensko s tým má len náklady, od karantény až po dopravu do Maďarska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uff

tak to prirovnaniek k 2sv. vojne je riadne, ale riadne mimo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...to je asi prvý krát, čo s tebou súhlasím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na morálne dno dorazili Nemci

Keď odbachli jediného medveďa, ktorý sa k nim zatúlal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ironia toho je, ze ti Nemci sa chodia k nam pozerat na divu zver.Osobne sa poznam s clovekom, ktory na Slovensko vodi Nemcov a ukazuje im dive zvierata a ti mu za to platia.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME