Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aj sudcov treba súdiť: nové hodnotenie slovenských sudcov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako obcan

dakujem za taketo hodnotenie a prosim takto rozpitvat aj prokuraturu. To je alfa a omega statnej kriminality na SK
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mafiáni

mafiánov a teda ľudí z prokuratúry treba rovno do basy zavrieť a nie ich hodnotiť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Okresný súd Pezinok

Zo zisteniami ohľadom Okresného súdu Pezinok môžem iba súhlasiť. To čo sa deje na tomto súde je unikum ! Špeciálne Judr. KRCHNÍKOVÁ. V rozvvodovom konaní : nechala bez povšimnutia rok stáť spis na odvolacom súde KS BA, keby som nenapadol u KS BA prieťahy, je tam doteraz. Týmto sa jej predľžilo konanie na 3 a pol roka ! Aby skrátila dobu dopustila sa opakovaných porušení zákona : 1, prizvala znalca skôr vôbec skončila s výsluchom odporcu, námietku voči prizvaniu znalca v danom stave konania ani nezaslala na rozhodnutie vyššie, opodstatnenú námietku zaujatosti voči znalcovi ani neposlala na rozhodnutie vyššie, o námietke voči znaleckému posudku rozhodla sama, nakoľko porušila viacero zákonov musel som na ňu normálne podať trestné oznámenie a následne preukázateľnú námietku zaujatosti o ktorej rozhodla sama a odmietla ju zaslať na nadriadený súd, po začiatku trestného konania voči nej MERITÓRNE rozhodla vo veci, samozrejme keďže jej horelo u zadku odmietla vykonať podstatné a dôležité dokazovanie v súvislosti s konaním, ktoré som ja ako odporca zabezpečiť zo zákona nemohol !!! Ako dopadlo trestné oznámenie na Krchníkovú ? Policajt v Pezinku zaslal sudkyni trestné oznámenie na vyjadrenie a telefonicky ju kontaktoval .... Mňa sa potom pýtal či si myslím že oni tu na "okrese" dokážu obviniť sudkyňu , že kde žijem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To že svojím arogantným konaním, neschopnosťou a drzosťou " šak čo sa mi móže stať" s......la život a budúcnosť dvom malým deťom a ďalším ľuďom, to už nikto nenapraví ... Teraz môžem čakať rok a pol kým sa ku tomu dostane senát odvolacieho súdu a čakať či aspoň tam majú zdravý rozum ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tebe šibe, alebo čo? Myslíš, že okresný sudca môže ovplyvniť ako dlho je spis na odvolacom súde. Sa zobuď, mudrenko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty budeš dobré teľa .... zrejme z prostredia súdu, alebo frustrovaná matka ? Samozrejme že sudkyňa môže ovplyvniť !!! Ak môžem ja ako účastník sporu podať sťažnosť na prieťahy v konaní a veci sa "zázračne" pohnú tak sudkyňa može tento krok zo svojej pozície urobiť 3x ! Špeciálne ak sa jedná o maloleté deti. Zaujímavé že flagratné porušovania zákonov zo strany sudkyne Ti nevadia :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čas

Môže, on ho tam nemusí dlho ani len zaslať. Niekedy sa rozhodne a kým to príde na odvolací súd prejde mnoho týždňov, samozrejme, niekedy to vedia poslať na odvolací súd aj do pár dní. Záleží, či platíš úplatky ale nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No konečne aspoň niečo! Vďaka!
Sudcovia sú nedotknuteľní... a to nie je dobré... Niektorí absolútne nemajú čo robiť na svojich miestach... treba sa popýtať na príbehy ľudí, ktorí mali tú smolu, že sa museli so sudcami potýkať!!!
A áno, treba spracovať podrobnú analýzu práce prokuratúry a polície...
... a nastaviť zmenu legislatívy!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Co dalej

Mame metriku ale co s nou? Ak by bol podla merani niekto dlhodobo pod priemerom, ake su moznosti napravy? A zaujimavy fakt, ze pracu sudcu vyrazne ovplyvnuje podporny aparat, co sa urobilo za poslednych 20 rokov pre zvysenie jeho kvality v oblasti vzdelavania a financnej motivacie? Ak ma taky vplyv, preco je taky priepastny rozdiel v ohodnoteni?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krok správnym smerom

Súdy predstavujú jeden z pilierov moci v štáte a paradoxne kvôli deklarovanej nezávislosti a deľbe moci nemajú žiadny riadny kontrolný mechanizmus. Navyše, mnohí sudcovia sú veľmi zbehlí v tom, ako obhájiť vlastné práva, viď diskriminačné žaloby a kontrolujú sami seba viď nefunkčné disciplinárne senáty v mnohých prípadoch.

Je to vrcholný a evidentne najslabšie kontrolovaný článok moci. Preto akýkoľvek spôsob zviditeľnenia súdcov, ich odanonymizovanie a snaha o objektívne vyhodnotenie je prvým krokom k tomu, aby sa zaviedla verejná kontrola, a následne navrhli a implementovali aj spôsoby ako zvýšiť vymáhateľnosť nápravy tam, kde sudca buď nie je pre výkon funkcie dostatočne kvalitný (prieťahy, časté pochybenia, neodôvodnené resp. logicky a preukázateľne neodôvodniteľné výroky) alebo kde je dokonca silné podozrenie, že nerozhoduje nestranne alebo existujú podozrenia na personálne prepojenie a jeho vplyv na rozhodnutie.

Vítam tento krok, je veľmi potrebný, súdnictvo je dlhodobo do seba uzavretý systém, posledné voľby do súdnej rady ukázali jeho konzervativizmus a neochotu pre otvorenosť, vyhovujúci stav fungovania podľa starých pravidiel, nič na tom nezmenila ani iniciatíva sudcov združených v otvorenej justícii a ani snaha predchádzajúcej vlády o otvorenie súdnictva.

Je to teda veľmi dobrý krok. Zaoberal som sa myšlienkou či by sa aká taká kontrola nedala dosiahnuť i spôsobom,
že by čelní predstavitelia súdov neboli priamo volení a tiež ako dosiahnuť, aby doživotné menovanie okrem klasického zbavenia talára po výroku disciplinárneho senátu, kde by skutočne tieto senáty mali byť odčlenené od bežného súdnictva, aby sa nevytvárali väzby vrana vrane oko nevykole, by malo i iný aspekt a teda aby bolo možné dosiahnuť niečo ako ostrakizmus a teda ak by sudca dosiahol dostatočný počet negatívnych hlasov, určite by cenzus musel byť nastavený tak, aby sa to nedalo bežne zneužiť, bol rovnako zbavený talára. Samozrejme, je to len téma na diskusiu, ako snaha vyvážiť doživotnosť menovania, ktoré mnohých sudcom znižuje motiváciu aby počas celého svojho pôsobenia vnímali svoj úrad ako službu ľuďom a nie ako svoj post ktorý ich chráni pred kritikou a dôsledkami, lebo majú nárok na svoj právny názor a istotu, že ich každý iný sudca podliehajúci viac či menej rovnakým stereotypom či kolektívnemu tlaku vzájomnosti a prepojení podrží.

Krok správnym smerom, treba sa zamyslieť aj nad identifikáciou a zohľadnením osobitných prípadov, kde zlyhanie sudcu má vplyv na celkovú morálku spoločnosti. Viď analýza káuz, kde je silné podozrenie z nedodržania nestrannosti, bolo by super mať zapojenú odbornú verejnosť, ktorá by sa vedela v jednotlivých v takýchto špecifických prípadoch zhodnúť, vyjasniť podstatu a tak tlačiť na zmysluplné a logické a odôvodnené výroky zrozumiteľné aj pre bežných občanov. Takisto navrhnúť prerobenie systému bŕzd a protiváh pri súdnej moci, aby sa rozbili tu aj týmto prieskumom a teda aby výsledok bol nielen individuálne hodnotenie ale i systémový návrh na nápravu identifikovaných nedostatkov.

Dík, že sa staráte, trochu optimizmu, že sú ľudia, ktorí sa snažia veci posúvať správnym smerom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V článku spomenutá sudkyná Dulovičová z RS rieší moju zálobu od roku 2001 ( nie je to preklep) a dokonca od UŚ mám nález že v mojej veci nekonala 4 roky a dostal som odškodnenie 3000 E. Pri hodnotení mali by sledovať aj to že Štát (občania) kolko zaplatia za ich nečinnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Samotní sudcovia, tí mladší

v súkromí povedia, aká bagáž sudcovská dnes rozhoduje. To je ich výraz. hanbia sa sami za seba a svojich kolegov ako zneužívajú privilégium "doživotia". Len som čumel, ako sudkyňa tvrdo kritizovala sudcov s ktorými spolupracuje a pozná ich. Bol to pre mňa šok, ako si !ne)plnia svoje povinnosti a ako zneužívajú talár.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tzv. Harabínové súdy Pezinok a Malacky sa hodnotia ako keby negatívne, napriek tomu, že majú obrovský nápad vecí. Teda ich myšlienka zriadenia bola správna, otázka je chabé personálne posilnenie početného nápadu veci, ktoré tieto súdy hltia. Myšlienka tzv. zlúčenia súdov (kam mimochodom podľa projektu Pezinok a Malacky aj tak patriť nemajú) do Mestského súdu je len zlodejina na predaj pozemkov a budov v súčasnosti v majetku štátu o hodnote aj do 60 mil €. Nasťahovanie sa do prenajatej budovy od JNT hovorí za všetko (takýto je plán, resp. takto sa to už predostrelo ako alternatíva, ktorú MS SR prezentuje ako preferenčnú). O tom, že by to zdevastovalo súdnictvo v BA nateraz nemá význam už hovoriť, ale faktom zostáva, že aj keby tam Pezinok a Malacky boli zlúčené (čo aj tak nemajú) tak ich nápad by sa prerozdelil medzi ostatných a teda by to spomalilo ostatné "lepšie" súdy a nič by sa takto nevyriešilo. cca 150 okresných sudcov minimálne na trištvrte roka by zastavilo chod oddelení v súvislosti so sťahovaním napr, do budovy Orange na Prievozskej. Pri nápade 170 % slovenského priemeru ide o deštrukciu, z ktorej sa BA x rokov nespamätá. Nehovorím o tom, že z rôznych častí by ľudia museli na tieto súdy dochádzať, ale to by už zrejme nikoho netrápilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Moja skusenost so slovenskymi "nestrannymi" a "nezavislymi" sudmi a exekutormi: Mne exekutor ukradol peniaze z uctu ("vykonal exekuciu") 2.4.2008 napriek tomu, ze odvolaci sud dna 26.2.2008 v plnom rozsahu zrusil exekucny titul... Okresny sud MT nemal problem vydat poverenie na vykonanie exekucie 25.10.2007 napriek tomu, ze dna 26.7.2007 bolo proti exekucnemu titulu podane odvolanie... Exekucny titul bol vydany proti osobe s rovnakym menom ako mam ja, ale z ineho okresu... Krajsky sud skonstatoval, ze boli porusene moje zakladne prava... Podla predsednicky okresneho sudu to bol "zvoleny procesny postup sudcu", proti ktoremu nie je pripustna ani staznost. Podla Okresnehho sudu BA I taketo konanie nie je ani nespravny postup... Krajsky sud BA potrvrdil rozsudok, podlaktoreho toto nie je nespravny postup... Verejna ochrankyna prav v takom konani nevidi ziadne porusenie zakladnych prav... No a ministerstvo spravodlivosti navrh na disciplinarne konanie vyhodnotil ako navrh na prerokovanie navrhu na nahradu skody a ignoroval ho. Skratka slovensko a na slovensku je to tak. Vsetky relevantne dokazy su verejne dostupne na https://www.uloz.to/soubory/pa... priebeh "konania" je popisany v odvolani https://www.uloz.to/!ncGW65qiW/2015-09-17-odvolanie-4c5 0-2011-pdf dotazy rad zodpoviem na palo951@centrum.sk
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Statistiky. Presne rovnake hovadiny, ako si robi ministerstvo. priklad: kolegyna sudkyna ide na matersku a sudca co ma 400 veci (co pri 2 pojednavacich dnoch za tyzden sa neda spasit zo sveta ani za 2 roky) dostane hoc len polku jej agendy - cca dalsich 200 veci, pricom par mesiacov sa caka na prerozdelenie a su tam aj odlezane veci, pripadne nieco vratene z kraja, a cele statistiky su bez akejkolvek vypovednej hodnoty o danom sudcovi. Pricom na okresoch v sidle krajov, kde sa brakuju okresy pre kraje, co je dalsia celkom bezna vec, je to o to znasobene. Ale hlavne ze je statistika :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pochybná metodika

Štatistiky sú fajn, určite v mnohých veciach pomáhajú. Avšak výhradu mám voči prvotnému kritériu: potvrdenie rozhodnutia odvolacím súdom. Toto kritérium je podľa mňa veľmi nesprávne a absolútne nehovorí nič o kvalite rozhodovania toho-ktorého súdu alebo sudcu. V podstate hovorí to, že nižšie súdy musia sledovať judikatúru vyšších súdov, aby boli kvalitne rozhodovali, čo implikuje, že judikatúra vyšších súdov je kvalitná, dobrá a nasledovaniahodná. Uvedené možno platí v krajinách, kde hrá dominantnú úlohu precedensové právo (preto sa táto metóda používa v USA, ako hovorí štúdia), ale nie v kontinentálnom práve, kde o nejakej stabilnej judikatúre vyšších súdov, resp. o jej kvalite, sa hovoriť nedá. Myslím, že to pekne vidno na Najvyššom súde SR, kde to, ako sa vec rozhodne závisí od senátu, do ktorého sa dostane. Podobne to funguje aj na krajských súdoch. Teda kritérium, že som kvalitný sudca, pretože mi vyšší súd neruší veci je absurdné berúc do úvahy svojvoľné rozhodovanie vyšších súdov (vrátane senátov Ústavného súdu) do úvahy. Rozhodnutie prvoinštančného súdu môže byť skvelé, dobré, spravodlivé a kvalitné, ale podľa tejto metodiky je sudca zlý, ak mu ho vyšší súd zruší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ťažko odolať

Mobbing a bossing umožňuje prostredie, v ktorom sa odohráva a poukazuje na nízku kultúru a úroveň etiky firmy. Zodpovední nadriadení majú nedostatočnú kvalifikáciu pre vedenie ľudí. Preto základným bodom práce s mobbingom a bossingom je osveta, ich odhaľovanie a netolerovanie, k čomu patrí vzdelávanie lídrov tímov. Práve tento spôsob vysporiadavania sa s mobbingom a bossingom je hĺbkovým a skutočným riešením daných foriem násilia. Úroveň tejto osvety nie je aktuálne dostačujúca.

Možnosti, ktoré majú pracovníci voči týmto javom sú napríklad zručnosti efektívnej komunikácie, asertivita a učenie sa vhodným formám správania na pracovisku. Pravda je však aj taká, že v skutočnej situácii to nemusí byť efektívna forma riešenia problému, ktorému musia čeliť, a skôr volia odchod pri zhodnotení svojej situácie.

V zásade by ste mali rešpektovať isté rady, ako napríklad: brániť sa voči osobným útokom, hovoriť s pôvodcom mobbingu o jeho správaní, snažiť sa vystupovať sebavedome a nedať najavo svojim vystupovaním, že ste ustráchaní či neistí, neodhaľovať svoje slabé miesta pri vstupe do kolektívu, mať svoju sociálnu sieť, ktorá vás podporí a podrží. V niektorých prípadoch by ste si mali zaobstarať aj právnu pomoc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Divnô.

Prečo? Vysvetlím.Futbalový zápas má svoje pravidlá a na ich dodržiavanie dbá rozhodca/sudca?/ píšťalkou, žltou a červenou kartou.Nad rozhodcom/sudcom?/ je komisia rozhodcov/sudcov?/,ktorá ho pre zlé rozhodovanie/súdenie/ môže pokarhať alebo vylúčiť.Článok je rozhovor divákov po zápase v krčme, kde sa jeden/TIS/ rozhorčuje, že v americkom futbale by rozhodca po tomto zápase, kde jeho mužstvo prehralo, bol už z rozhodovania dávno vylúčený.Nevšíma si, že tu sa hrá iný futbal.A uzurpuje si moc mať v ruke červenú kartu a dať ju rozhodcovi/sudcovi?/ po každom zápase, kde jeho mužstvo prehralo alebo nevyhralo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani a damy, ktori ste splodili

tento cladok, co si tak vzat na paskal napr. novinarov a menovite ich rozpitvat podobne, ako ste to teraz urobili so sudcami.

To by bolo nieco.

Za napad mi nemusite dakovat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj sudcov treba súdiť

Hľadám zdatného a objektívneho novinára, ktorí na základe podkladov bude uverejňovať vedomé porušovanie zákonov v konkrétnych prípadoch, vyšetrovateľov, prokurátora a sudcov. Materiál mám podrobne zadokumentovaný za posledných 7-rokov. Za vierohodnosťou podkladov ručí jedno občianske združenie.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Prvý pokus: Fekišovce – iný pohľad na mediálne šialenstvo 156
 2. Jiří Ščobák: Alena Zsuzsová, aneb: Vkus, který mají někteří politici na ženy, nechápu 116
 3. Martin Sukupčák: Za socializmu bolo lepšie. 72
 4. Stanislav Martinčko: Bude Alena Zs. ďalším tromfom SMERU, ak cúvne komisár?? 56
 5. Rudolf Pado: Slovensko v sankčnej pasci 42
 6. Transparency International Slovensko: Ako Martin Daňo zneužíva myšlienku transparentnosti 41
 7. Martin Droppa: Od myšlienky cez slová k vražde 40
 8. Martin Navratil: Jazero Bajkal alebo ako zažiť pravú ruskú zimu 35
 9. Jaroslav Čačko: Buďte pripravení na novú ekonomickú krízu! 33
 10. David Haring: VIDEO: Tip na výlet za polárnou žiarou 22

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Putinove kone .
 2. Patrik Mackových: V decembri akcie padali, v novom roku zase rastú. Čo sa zmenilo?
 3. Jakub Tinak: Chorvátsko - turistická perla a Chorvátsko - jedna z najzaostalejších krajín EÚ
 4. Ján Raclavský: Prípad Fekišovce
 5. Juraj Poništ: STOP manipulácii, ŠTART Vašim snom - 3 účinné rady ako na to
 6. Ján Marton: SPOD STRIECH - úryvok
 7. štefan michalík: Všetci prezidenti naši (naši?)
 8. Patrik Slanina: KRST KNIHY ČERVENÁ
 9. Marek Kytka: Výber cvikov, poradie, počet sérií
 10. Peter Mrázik: Naša jednota je dôkazom, že veci sa menia

 1. Poslanci odmietli Mayovej dohodu o brexite (minúta po minúte)
 2. Svitko nespadol, zlyhala mu motorka. Na Dakare skončil
 3. Mayová zažila historickú prehru. Čo bude ďalej s brexitom?
 4. Pre koho robila Kočnerova paralelka
 5. Poslanci vrhli Britániu do najhlbšej krízy v moderných dejinách
 6. V Oravskej Lesnej sa zrútila strecha výrobného závodu, nikto sa nezranil
 7. Do Košíc mieri nábytkársky reťazec, nahradí legendárny štadión
 8. Je to už tradícia. Vlhovej víťazstvá naštartujú Shiffrinovú
 9. Slovenské elektrárne predali kaštieľ v Jaslovských Bohuniciach
 10. Minúta po minúte: Gajdoš povolal armádu na pomoc s kalamitou

 1. Pani kolegyňa, viete, aká je to rigorózna skúška?
 2. Herec Richard Stanke: Smeráci sú bývalí komunisti. Zostanú, kým ich ľudia nevyženú
 3. Beblavý o kandidatúre Šefčoviča na prezidenta: Je to zlá správa pre Slovensko
 4. Ivan Mikloš: Boris Kollár, Pamela Andersonová a budúcnosť kapitalizmu
 5. Slávny rodák z Malaciek by dnes mal 91 rokov. Jeho prejav očaril masy
 6. Matovič ako Ficova obluda: Z Mikloška sa pre mňa stáva neprijateľný kandidát
 7. Mikloško predstavil svoj program: Cieľom je druhé kolo
 8. Mladí pod tridsať: najhlúpejšia generácia
 9. Prípad Fekišovce
 10. Glváč zo Smeru flirtoval s objednávateľkou vraždy a vyškieral sa slušným ľuďom

Už ste čítali?