Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Legálny tatarák je vlastne ilegálny alebo Kde udělali soudruzi chybu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

podľa mňa je rozdiel v tom

že v jednom odseku sa zakazuje všeobecne, ale v tom druhom odseku sa povoľuje "len v prevádzkach verejného stravovania".

Čo v princípe nie je nič zvláštne - zákony sú plné výnimok alebo všeobecných zákazov so špeciálnymi výnimkami (ak ti jednu uvalím, to byť trestný čin iba ak nejde o nutnú obranu).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vysoká škola života

Pán má očividne právnické vzdelanie vysokej školy života.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je taký problém zrušiť jeden bod, aby to celé dávalo zmysel? Celý tento štát tak potom funguje, nezmyselné zákony z ktorých sú rôzne výnimky. Každý deň pribudnú v priemere 2 nové zákony z čoho nakoniec vznikne ohromný guláš...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zmysel to dáva

ide o to, aby ti tatarák mohli ponúknuť v reštike, nie tvojmu potomkovi v školskej jedálni, ktorý o možných rizikách nemusí vedieť (viz § 26 zákona 355/2007 Z.z.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím, preto citát...

(1) Zariadenia spoločného stravovania sú zariadenia, ktoré poskytujú stravovacie služby spojené s výrobou, prípravou a podávaním pokrmov alebo nápojov na pracoviskách, v školských zariadeniach, školách, zariadeniach sociálnych služieb, zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, zdravotníckych zariadeniach, v prevádzkach verejného stravovania, v stánkoch s rýchlym občerstvením a v iných zariadeniach s ambulantným predajom pokrmov a nápojov a na zotavovacích a iných hromadných podujatiach.

Ako čítam, tak čítam, tak potvrdzujete len moje slová...

Prajem všetko dobré.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nemyslím

v jednom odseku je zákaz pre všetky zariadenia spoločného stravovania, v ďalšom odseku sú z týchto zariadení spoločného stravovania vyňaté zariadenia verejného stravovania.
Rozpor tam nevnímam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zabíjam čas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To, že tomu zle rozumiete, alebo tomu vôbec nerozumiete, neznamená, že je to naozaj zle. Už Vám to napísali viacerí, že tatarský biftek sa môže podávať len v reštauráciách, teda vo verejných zariadeniach, a nie napr. školských jedálňach. Body i) a k) nie sú v rozpore, bod k) rozširuje možnosti a dopĺňa tak bod i).
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME