Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je třeba zabít Babiše (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Mám širokú rodinu na Morave. Pri poslednej príležitosti sme sa zišli a až na "uvoľnenej atmosfére" karu som sa s pýtal moravských rodákov, aký majú názor na Babiša. Pretože, hoci len okrajovo sledujúci českú politiku, sa mi zdajú Babišove preslovy, reči a vysvetlenia pravdivé, jednoduché a zrozumiteľné. Jeho politika vedenia štátu, ako úspešnej firmy sa mi zdá logická a správna. Nakoniec aj náš všetkými obľúbený, milovaný, slovenský vodca Robinko sa správa vééééééľmi podobne, akurát on neriadi štát ako firmu, ale ako svoj osobný, súkromný kšeftík.

Nezrozumiteľný, podozrivý, duševne chorý a zmätený sa mi zdá naopak taký Sobotka ako aj celé "jeho" ČSSD.

Nuž a aspoň tí starší mi odpovedali, že sa tak zdá aj im, že ho budú voliť. Svorne sme tiež skonštatovali, že možno aj my všetci sme spolupracovníci ŠTB, lebo sme museli vypĺňať po návšteve Juhoslávie podivné dotazníky a akurát nie sme tak dôležití, verejne činní, známi a slávni, aby tento fakt spolupráce niekto vyniesol na svetlo božie.

Nuž asi nebudú sami, keď ma babišovo hnutie vyše 30 percent a je v preferenciách ďaleko, ďaleko vpredu...Puč ČSSD Babišovi neuškodil, naopak!

Čo s tým budeš robiť milý občan Českej republiky v podivnom klobúku, samozrejme okrem tvojho návrhu politickej vraždy?

U vás už neplatí, že "slovo ľudu, slovo Božie" a slobodné voľby sú najvyšším demokratickým zákonom? Vari už naozaj vládnu v Česku iba nadšení "Slniečkári"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý jaronpb

Vaše široká rodina na Moravě jistě může volit koho chce - to zatím ještě jde, ale je otázka, jak dlouho. Možná se spolu shodneme aspoň na jedné věci - politik by měl být aspoň trochu morální a čestný /pakliže si to nemyslíte a je Vám to fuk, pak nemusíte dále číst/. Pan Babiš má za sebou tolik prokázané špíny, že spojit jej s uvedenými slovy je oxymorón. Před cca měsícem jsme všichni slyšeli nahrávky, na nichž se chystá zaříznout některé politiky a určuje svým podřízeným, kdy a kde mají ony materiály vynést na světlo Boží. Svým konkurentům ničí vzrostlé pole herbicidy. Bylo by toho více.
Chápu, že jednodušším lidem stačí jeho prohlášení, že on je svatý a kradou všichni okolo. Ti přemýšlivější začnou aspoň na chvíli uvažovat, jestli jeho slova jsou totožná s činy.
Víte třeba, že on jako předseda hnutí ANO má právo kohokoliv ihned ze strany vyloučit? Že vůbec není důležité, co onen člen dělá a jeho existence v hnutí záleží na názoru pana Babiše?
Stát jako firmu vést nelze. Pokud by tomu tak bylo, bylo by nutné zavřít všechny neefektivní provozy - tedy občanskou vybavenost, hospice, nemocnice atd. Jeho výrok je v tomto ohledu mimořádně pitomý.
Myslím, že sice máte svého Roberta, ale ten je proti Vašemu - teď našemu - Andrejovi jen drotár.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len ďalší pražský malomeštiačik

čo sa potreboval "vymedziť" voči Babišovi. Keby bol pred 40 rokmi internet "vymedzil" by sa voči Charte 77.
Podobní kaviarenskí blogeri, analytici, novinári nás aj cez hranice zaplavujú svojimi komplexami z Babiša a kriminálne obvinenia sa len tak sypú. A žiaden bloger, analytik, novinár sa nepochváli že by podal trestné oznámenie na Babiša. Vedenie firmy ako štátu - no fuj. Prebytkový rozpočet - no fuj. Elektronické pokladnice - hrôza. Splatenie časti štátneho dlhu z prebytku - katastrofa. Jasné slová a činy k voličom - popuslizmus. Preferencie - totalita demokracie. Fuj, prisťahovalec. Dokonca zo "drátenického" Slovenska. Nevie perfektne česky. Na Morave má podporu - no jednoduchí ľudia. V bratislavskej kaviarni by ich označili za "sedlač".
Pražskí kaviarenskí Pepíci budú musieť strpieť demokraciu. A to je v postkomunistickej "Matke měst" niekedy neuveriteľne náročné aj 28 rokov po "Sameťě". Zodpovednosť, odbornosť a tvrdá práca jednoducho nepasujú na "vyčúranosť".
PS:
Pisateľ nie je nemôže byť voličom Babiša, len sa občas baví na zúfalstve pražských "elít" a "tradičných" strán, ktoré svoje komplexy exportujú aj na východ. Zabudli že nie je rok 1948 a na rieke Morave vybudovali hranicu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jablonovce a Aharon

ad Jablonovce: Ďakujem za vyjadrenie. Nemám k tomu čo dodať, iba že by som to lepšie ani nenapísal :-D!

ad Aharon: Pristavím sa iba pri nahrávkach. Samozrejme normálneho profesionálneho politika, by asi ilegálni nahrávači ( ilegálne súkromné nahrávanie je špina u nás dokonca zakázaná zákonom ) neuspeli, pretože tí ostražito nikdy nič podstatné a rozumné radšej nikdy nehovoria. Babiš asi nie je profesionálny politik a tak si nedáva pozor ( aj keď u nás nachytali a nahrali na "coca-cole" aj nášho milovaného vodcu ). Chápem to skôr ako Babišovo plus.

Vo svete sa všeličo mení. Mení sa klíma, biosféra, ľudia aj spoločenské vzťahy. Chápem, že sa ti to ako "slniečkárovi" nepáči, ale občanov klasické učesané strany, vzniknuté po 2.sv. vojne a ich neustále klamanie a detinské blábolenie, prestáva baviť. Odrazu sa zjavujú práve nepolitickí politici, ktorí chcú štát riadiť efektívne, teda ako spoločenské firmy...... Babiš, Macron, Trump...

Uvidíme, kam dospejeme. Ale skutočne nevidím nijaký dôkaz, že by ohrozovali demokraciu. Áno realistický pohľad na spoločnosť ohrozujú existenciu 3. sektora, "slniečkárov", podivné spoločnosti podivných nadšených bezvedomých magorov nadrogovaných bezhraničnou láskou, ktorí iba cucajú ako vši zdroje spoločnosti a nič jej, okrem planého poučovania a falošného moralizovania, nedávajú. Pre mňa je "slniečkár" oveľa nebezpečnejší pre demokraciu, ako hore uvedení "technokrati štátu". Príkladom môže byť postoj "slniečkárov" k moslimskej záplave..............
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja ťa podporím, pretože mám

na Babiša a Fica rovnaký názor ako ty. Ľudia bez morálky, slušnosti a empatie nepatria do vrcholovej politiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie som Babišovec

ale nejakého Babiša by sme potrebovali aj na Slovensku.
Výsledky vlády v Česku nie sú zásluha rozdávajúcich socialistov ale práve preto, že Babiš riadi štát ako firmu. Nulový deficit, veľmi slušný rast, odstrihnutie Kalouska, Sobotku, atď. od rozkrádania štátu (Bakala asi autorovi nič nehovorí), len ukazujú že Babiš vie čo robí a má z toho prospech aj občan Česka.
Nie je svätý ani Babiš, ale v poprovnaní s lotrami čo v Česku doteraz vládli je anjel.
Takých malých človiečikov ako je autor blogu je všade dosť, veď by ináč komunisti neboli pľundrovali bývalú republiku 40 rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Navrhujem výmenu

Slováci si zoberú Babiša, ale Česi si musia naoplátku zobrať celú SMER ZD (zbojnícku družinu).
Ja len žasnem, u nás sa hovorí, že keď je koze dobre, ide na ľad skákať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mily Aharon,

moj nazor je ten, ze prave vedenie statu " obcianskej vybavenosti ' je superneefektivne. Prave hospice, nemocnice, skoly atd. by sa mali podrobit konkurencnemu tlaku privatneho podnikania. System socialistickeho prerozdelovania statkov nikdy k nicomu nepovedie. Tkz. prerozdelovacy v statnej sprave su vo vacsine politicky dosadeni odborni nevzdelanci, ktorych jediny ciel je osobne obohacovanie { cest vymimkam}. Jedina cesta z tohoto marazmu je obmedzenie statnych zasahov na ekonomiku na minimum. Individualna zodpovednost jedinca, ekonomicka sloboda, volny trh, to vsetko znamena tvrda praca ale je to jedina mozmost ako sa zbavit socialistickeho rovnostarstva. Maje sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"aj my všetci sme spolupracovníci ŠTB"

"...aj my všetci sme spolupracovníci ŠTB, lebo sme museli vypĺňať po návšteve Juhoslávie podivné dotazníky ..." Niektorí museli, niektorí nemuseli. Museli tí, ktorí sa tam dostali, ktorí dostali devízoví prísľub. Boli to zvyčajne tí, ktorí už predtým podpísali podivný dotazník so sľubom spolupráce. Ktorí nepodpísali, nemali šancu. Akurát tak šancu na Zemplínsku šíravu, Balaton a Bulharsko. Stačilo po roku 1989 otvoriť archív a zistilo sa, prečo a za čo dostávali niektorí (spolupracovníci) devízový prísľub takmer každý rok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

phm

Nuž teraz asi naruším tvoj čiernobiely pseudorevolučný svet, tvoje videnie ŠTB kontra svet a teba.

Na začiatku roku 1989 odrazu komunistický štát vyhlásil, že v tom roku každý, kto doteraz o devízový prísľub nežiadal, ak zažiada, tak ho automaticky dostane. To mi pasovalo, túžil som ísť k moru a do Juhoslávie, deti už boli tak veľké, aby cestu prežili, už som mal nejaké úspory a tak mohol zaplatiť 21 000.- Kčs za celý devízový prísľub. Začal som vybavovať a hoci bolo potrebné na pas, devízový prísľub a vycestovaciu doložku 14 podpisov, podarilo sa.

Nikto po mne nič nechcel, nič som nepodpisoval, žiadny ŠTB-ák za mnou nebol. Radosť mi trochu skalila zločinecká skupina pašerákov v banke v Považskej Bystrici a z moci úradnej ma skoro o časť devízového prísľubu pripravila, ale to je iný, aj keď veľmi zaujímavý príbeh.

Až keď som sa vrátil, dostal som na stôl firemnou poštou dotazník, kde som mal vypísať s kým som sa v cudzine stretol, či som stretol nejakých emigrantov z ČSSR, o čom sme spolu hovorili.... O spolupráci s ŠTB v dotazníku nebolo reči. Neskôr som sa dočítal, že boli hrdinovia, čo dotazník roztrhali, ja som taký hrdina nebol, naklamal som odpovede a dotazník odovzdal.....

Neskôr po roku 1989 mi bolo aj trochu ľúto, že som bol pre ŠTB a iné tajné zložky štátu taká nepatrná, nezaujímavá persóna, že mi spoluprácu ani len neponúkli ( napríklad počas pohovoru s pracovníkom vojenskej tajnej služby počas absolvovania základnej vojenskej služby ), aby som ju mohol hrdo odmietnuť :-D!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žil som v tej dobe.

A viem svoje. Neberiem Ti Tvoju (použijúc Tvoj slovník, ktorý si môžeš nechať pre seba) pseudoskúsenosť, ani netvrdím, že to nie je pravda. Ale kvôli tomu, že skapíňajúci bolševický režim v roku 1989 blahovoľne vysypal odrobinky na zem (nech sa - z jeho pohľadu - kuriatkam zaslepia oči), predsa nezabudnem na svoju skúsenosť s ním.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iba sladká nevedomosť

môže viesť k velebeniu Babiša. Babiš mal do začiatku „iba“ provízie z obchodu s umelým hnojom vo švajčiarskych bankách + 400 miliónov korún, ktoré si podvodom prisvojil zo slovenského Petrimexu. Takú štartovaciu pozíciu nemali ani naši najslávnejší vexláci. Veselé sny o jeho návrate na Slovensko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súdruh redaktor

Jakešovskej Pravdy či Smeny, kedy ste dal na Babiša trestné oznámenie za Petrimex ? Kto sníva o jeho návrate na Slovensko ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo sa doteraz nikto nepredstavil,

že ho Babiš udal alebo mu nejako poškodil. Ak sa vrátite do tých rokov, tak pracovať a špicľovať v Maroku (koho? tých zopár pracovníkov ČS vyslanectva, konzulátu prípadne firiem?) - pracovať vo Washingtone a bonzovať na našich ľudí pracujúcich ale žijúcich v USA , boli tam krajanské organizácie, financovali vysielač Slobodná Európa, Hlas Ameriky, podporovali opozíciu - porovnajte to s Marokom a to je podstatný rozdiel !
Môj znýmy i tom čase pracoval v Alžírsku stretol zástupcu ČSA tak ten mu povedal : "to víte já mie l lepší štace" ... Tak čo je to za štace v Maroku ? Kde sú "naši" bývalí reprezentanti z Nemecka, Belgicka, Anglicka, Francie, Švajcu tam možno hľadať ozajstných štb-ákov ...aj so skutkami !
Taký Bystrozraký = to je formát štb-áka a všelijakých v pozadí čo riadia zo šedej zóny ...Taký Lexa je nevinný ale Babiš je vinný ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Babiš postavil svoje impérium za pomoci zatial akceptovanej obrovskej krádeži, ktorá tu kontinuálne prebieha už viac ako 25 rokov.
Je zdokumentované, že Babiš a spol. vytuneloval v tom čase ziskovú a úspešnú štátnu PZO Petrimex. Spôsob bol viac štandardný ako originálny. Najskôr Babiš a spol. odčlenili najlepšie obchodné prípady do novovytvorenej dcérskej spoločnosti Agrofert a.s. a potom v roku 1992 Agrofert Babiš ovládol spôsobom, ktorý nie len, že vyvoláva otázniky, ale takmer s istotou je ho možné označiť za lúpež. Lúpež, pri ktorej sa zamestnanci zmocnili podniku mala podla dostupnych informacii niekoľko fáz:
Najprv ešte za socializmu si najvyšší zamestnanci Petrimexu ulievali peniaze do zahraničia na účty sprostredkovateľských firiem, ktoré vlastnili. Jednou z nich mohla byť aj firma švajčiarska Ameropa . Inou tak isto švajčiarska O.F.I. alebo Ost Finanz und Investment AG.
Po prevrate komunistickí menežeri vyviedli najlepšie biznisy Petrimexu / aj iných PZO/ do dcérskych spoločností. Jednou z takých firiem bol aj Afrofert.
Následne tieto firmy ovládli prostredníctvom majetkového vstupu tých firiem, ktoré ešte za socializmu používali na krádeže prostredníctvom sprostredkovateľských provízií. Ameropa a O.F.I určite neboli ojedinelé prípady nastrčených sprostredkovateľských firiem. Petrimex a jej menežment určite nebola jedniná PZO, kt. takto postupovala.
Posledným krokom bola likvidácia matky . Petrimex šiel do konkurzu v roku 1994.

Že sa jednalo o fiktívnú valnú hromadu a zápis z nej je iba panfletom potvrdili neraz vtedajší zástupcovia akcionárov Petrimexu ako aj členovia dozornej rady. Najväčším argumentom proti signatárom panfletu nazvaným valná hromada je , že nemali súhlas dozornej rady a akcionárov Petrimexu k takémuto úkonu, k čomu ich zaväzovali stanovy akcionára Petrimex a.s..

Andrej Babiš teda s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou Petrimex vytuneloval do Agrofertu a neskôr Agrofert ukradol resp. kúpil prostredníctvom OFI za bagatel. 2,6 mil. Kčs. Nasledovala reťaz podobných obchodov. Istrochem za 208 mil. SK od slovenského štátu za pomoci dohodnutých a špecifických podmienok, ktoré prakticky vylučovali konkurentov, Lovochémiu za pomoci polmiliardového tunelu voči IPB atď. atď.

Dnes pred nami stojí miliardár Babiš, ktorý tvrdí, že on nie je ako tí druhí. Asi myslí na to, že on nekradne tak málo ako tí druhí, ale že kradol vždy viac ako tí druhí. Zatiaľ beztrestne.

Aj preto môže podľa neho uskutočniť poslednú a najväčšiu lúpež svojho života. Ukradnúť demokraciu a nastoliť diktatúru. To jej jediný cieľ Andreja B., / a mnohých iných/ ktorý sa nikdy s nikým nedokázal podeliť, kt. si vždy všetko nechával iba pre seba, kt. má chorobnú ctižiadostivosť a túžbu po moci.

Aké je možné riešenie proti ľuďom ako je Babiš.
1/ konečne si musí niektorá politická strana na Slovensku /a v Čechách/ osvojiť agendu revizionizmu- t.j. politického smerovania, ktorého cieľom bude náprava hospodárskych krívd z minulosti.
2/ Táto politická sila musí, získať reálnu moc aby mohla svoj program uskutočniť. Dnes je zbytočné dávať trestné oznámenia, / ako navrhuje predrečník / pretože takéto podania nemajú žiadnu šancu na úspešné dotiahnutie nespravodlivostí.
3/ Je potrebné aby sa tento program uskutočnil ešte za života tejto generácie, pretože dediči obrovských ukradnutých majetkov si budú svoje majetky celkom pochopiteľne brániť a nebude možné ich konkrétne z ničoho obviniť, pretože oni budú z pohľadu trestného práva absolútne nevinní.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME