Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Blýska sa v KDH na lepšie časy? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Určite neblýska

Je nekresťanské zachranovať malú skupinku ľudí aby sa previezli do parlamentu so svojou izolovanou mentálnou nemohucnosťou. Po štvrťstoročí skúsenosti je trestuhodné opakovať chyby. Kresťanstvo aj v politike má byť soľou a nie čínskym korením..KDH značka je len prostriedok a cieľom musí byť v tejto realite zjednocovanie pravice, či konzervatívcov ale nie do jedného lietadla ktoré môže tak ľahko spadnúť.Chlapec z Oravy nikdy nepochopí mentalitu východu počnúc duchovnými cirkusan tmi z Kežmarku až po slovakizovaných právo, či Grécko veriacich. Na prekuknutie týchto miništrantov by chlapec potreboval jeden život.škoda......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlas ...

Prial som si omladenie vedenia KDH, pretože " stará garda " akosi nemala záujem, aby sa hnutie zaujímalo o skutočné problémy kresťanov na Slovensku. Vždy im pri voľbách stačili tie nejaké percentičká na to, aby mali niekoľko teplých miestočiek v parlamente. O prevzatie moci a teda reálne riadenie štátu nemali nikdy vážny záujem. Je pravdou, že ochotne kolaborovali aj s komunistami v prvej Dzurindovej vláde, čo veľmi dehonestovalo ich konzervatívny imidž. V druhej Dzurindovej vláde pôsobili ako rozkladný činiteľ, keď nedokázali presadiť zákon o výhrade vo svedomí, tak opustili vládnu koalíciu. V Radičovej vláde pôsobili vlažne a nevýrazne ako ich vtedajší predseda pán Fígeľ. Bývalí predsedovia KDH nikdy nedokázali prekročiť svoj tieň vo vzťahu k cirkvi a to aj hlavne spoliehaním sa na podporu tradične ortodoxných veriacich. Nikdy nemalo KDH vážny záujem osloviť zbytok veriacich ako potencionálnych voličov. Hľadanie a nachádzanie prirodzených politických spojencov a teda partnerov na presadzovanie konzervatívnych a teda pravicových myšlienok pri spravovaní štátu cez svoj stranícky program nikdy nedokázali doviesť k reálnym možnostiam. Bráni im v tom v prvom rade nereálne zhodnocovanie momentálnej politickej situácie, keď v minulosti aj v súčasnosti jej vedenie pravidelne uskutočňuje neadekvátne vyhlásenia, ktorými KDH dopredu anuluje možných koaličných partnerov. Úplným majstrom sveta je v tomto prípade nový predseda hnutia pán Hlina. Ako sa ukazuje síce mierne zdvihol preferencie hnutia, ale za akú cenu : jeho verejné vyhlásenia i osobné konania sú dosť chaotické a vedú hnutie k politickému hnitiu. Čo iné si myslieť o tom, keď sa KDH dáva do spolupráce s liberálmi, ktorí sú svojimi myšlienkami a volebnými programami úplným opakom konzervatizmu. Zvolenie tohoto pána za predsedu hnutia nebolo veľmi šťastné riešenie a až takto som si " omladenie " vedenia ani vo sne nepredstavoval. KDH určite patrí do parlamentu a možno aj do vlády, ale nie za takýchto podivných okolností, keď si nepremyslenými počinmi jej predsedu piluje pod sebou konár koaličného potenciálu s prirodzenými partnermi, ktorí majú v svojich volebných programoch zakotvené tri piliere svojej politiky : národný, kresťanský a sociálny. Preto by si mali v KDH silne poupratovať, alebo svojho predsedu mierne povedané pozitívne usmerniť. SNS na tieto tri piliere tiež trochu zabúda a ak sa u nej neprejavia pozitívne sily, pán kapitán Danko ju dovedie kolaboráciou so Smerom - SD a Mostom - Híd na perifériu politického diania tak, ako kedysi pán Slota. Voliči a členovia SNS by si mali konečne uvedomiť, že každá vláda je len dočasná a raz bude musieť skladať účty za svoje konanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To by Loojzo mal do KDH verbovať rovno len nevychytralých študentov, mladých kresťanov nedeformovaných mentálnym slovenským katolíckym komplexom, majúcich ideál a odvahu k obeti lebo nakopilo sa znovu veľa špíny ktorej čistenie bude nepríjemné a bolestivé.a starší môžu robiť poradenstvo,podporu a kontrolu..mohol by sa keď už pokúsiť o všeobecnú , nie len katolícku kresťanskú stranu. Na Slovensku to musí byť skôr spôsob CSU., teda keď už..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie

to by sa muselo zbavit svojej minulosti a predstavit viziu. Bocian cyprian,novy november,my sme konzervativci... su hluposti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie

to by sa muselo zbavit svojej minulosti a predstavit viziu. Bocian cyprian,novy november,my sme konzervativci... su hluposti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Snívajte sami

KDH má zaujať zásadné stanovisko vo veci ÚPN, dokonca majú v kauze ÚPN nekompromisne hľadať pravdu a zastávať sa pravdy?
To nehrozí.
Pri menej citlivých témach sú predposr atí.
Nezdá sa ani to, že by sa kajali za chybu, ktorú im zazlieva väčšina ich bývalých voličov - že nehlasovali za zvrchovanosť Slovenska.

Lojzovou hlavnou starosťou je najmä pchať sa kamsi SaS a nepohnevať si LGBTI. Robí si z názvu hnutia kresťanské dobrý deň.
Vhodnejšie by bolo, keby svoju aktivitu nenazvali Nový november, ale Nový 1. apríl.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem o tom, žeby im nejaký bývalí voliči zrovna vytýkali "nehlasovanie" za bolševícko-mečiarovskú zvrchovanosť. Skôr naopak, práve že sa vtedy jasne a zretelne oddelili od bolševíckych pohrobkov.

To, že Lojzo tam nemá čo hľadať je druhá vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlúposť rozum múti

Iné národy dokážu zabudnúť na svoje žabo-myšie vnútorné rozpory, keď ide o vec, ktorá je pre celý národ správna. Hlasovať za našu zvrchovanosť bola správna vec. To je čo za "kresťanská" logika, že radšej poškodím svoj vlastný národ a jeho záujmy, len aby som sa vymedzil proti niekomu, koho nemám rád. Na vymedzovanie bolo dosť priestoru vtedy, keď ten druhý konal nesprávne. Ale sabotovať správne kroky je chyba.

To, že tam Lojzo nemá čo hľadať, je žiaľ smutná pravda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neverím Hlinovi,ani celému KDH.

Ak budú mať možnosť po parlamentných volbách určite sa rozhodnú zachraňovať Slovensko.V koallícii so Smerom a SNS.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne o tom to je.

Lojzko sa už vyjadril, že keď sa mafiánska smerácka partaj zbaví zopár kmotrov, sú ochotní so zvyškom mafie spolupracovať. A kapitáň Tomtom je rovno ich krvná skupina. Veď v KDH sú rovnakí exoti ako Hrnko a jemu podobní dinosauri.
Sú totiž rovnaké prostitútky ako Béla Luhár. Čo im dali pocítiť voliči pri posledných voľbách. U Luhára trafili vedľa dúfajúc v "hatakter", ináč by kvákali a plne zaslúžene teraz spolu spoua dverí NRSR.
ale čo nie je môže byť, aspoň dúfam.
A u zlatého chlapca ten 1. apríl sadol.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Koalícia KDH+Smer+SNS ?

Keby sa aj určitej časti voličov páčila a inej nie Koalícia KDH+Smer+SNS, neverím, že sa uskutoční. Je to čisto teoretická utópia.
To sa nikdy nestane!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

číry nezmysel

Smer, KDH a SNS nikdy nevytvoria spoločnú koalíciu.
Hovoriť sa o takej možnosti môže...... ale len hovoriť.
Skôr sa každý z nich spojí s Mostom alebo dokonca aj s OĽaNO.
Spolu sa tieto 3 strany nikdy spojiť nechceli.
Ale keby sa aj v budúcnosti chceli spojiť, nikdy to nedokážu.
Nebudú sa vedieť dohodnúť.
Škoda času o takej možnosti uvažovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keby mali spolu dost percent tak sa spoja.
Maju totiz vsetci traja rovnake ciele(zarobit, kdh uz viac krat predvadzalo podobne praktikty ako sns a smer.
Dokonca sa da povedat ze su si programovo aj hodnotovo velmi blizke, vobec sa nejako nevylucuju.
KDH a Olano? No, to je ako most a olano. To sa nikdy nestane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Preboha naco

ten nestastnik ozivuje mrtvolu ktora smrdela uz za ziva? Chyba pravici dalsi fragment? Ups, zabudol som kolko je poslanecky plat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lsns...kotleba

napr. mne sa kotlebove zmyslanie celkom pozdava aj to, ze je ekonom a nie pravnik.....vadi mi tam len jedna vec a to, ze sa schovavaju za boha........za boha za narod...nerozumiem, co ich viedlo k tomu...uz, ked tak..../za slovensky narod,. alebo nieco podobne...nerozumiem taktiez, preco slovensko ma patronku panenku mariu.....ona je zidovka a bude ochranovat nie slovakov ale jej sukmenovcov...co aj robi ....k d h by som nikdy nevolila, je to pokrytecka banda hlavne s tym lojzom.......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mazurek

mam rada, ked niekto rozprava i ja mu rozumiem, co nemozem povedat o dankovia kiskovi..............................https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kotlebove zmýšľanie je Za Boha a za národ.
Ak ti vadí Boh aj národ, tak voľ Sulíkovcov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kydáš na idovku už 17.6.a nevymazali ťa?

Kydáš, že ona neochraňuje Slovákov?
Jááj, ty kydáš na Pannu Máriu.....tak to ti dajú výnimku, to je jediná idovka, na ktorú môžeš beztrestne v diskusiách kydať.
Veľmi smutné. Nech to Boh odpustí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja osobne som KDH nikdy doteraz nevolil

ale v sucasnosti ak este dozijem volby tak maju u mna velku sancu, Nie preto zeby ma nejako zvlast oslovil ich volebny program alebo osobnosti, ale jednoducho zo zufalstva, pretoze nikoho zo zlodejskej koalicie uz nikdy v zivote volit nebudem, a z opozicie tak isto nie, pretoze ani tam nie je koho. Je to ako v tom filme blby a blbejsi.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME