Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

7 dôvodov, prečo nám voľba Kotlebu jedine uškodí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak skúsme diskutovať

Je naozaj ľahké napísať, prečo nevoliť Kotlebu a v živote by som na to nevynaložil toľko úsilia, aby som hľadal nejaké dôvody, o siedmych ani nehovorím.
Ďaleko ťažšie je však zastávať svoj názor pri otázke, koho voliť.
Tak sa troška vráťme späť, keď tento bloger vyzýval k voľbám s tým, že predsa ponuka je dostatočne široká a dáva veľa možností, ako zvoliť toho majlepšieho. K tomu kandidujúcich rozdelil s tým, že najlepšiu známku dostanú tí, čo najviac napĺňajú jeho kritériá.
Okrem okrajových - čo sa do parlamentu nedostali - to boli Most, Sieť a SaS.
A tu sa zastavím.
Kotleba nemá odborníkov, ktorí by .......
Nuž tí odborníci za Most či Sieť aj s ich mentálnou výbavou sú tí, ktorí ťahajú to Slovensko vpred. Sú v zahraničí akceptovaní, nechcú vystúpiť z Nato, majú správny pohľad na minulosť, nechcú byť sebestační - bez eurofondov a mohol by som pokračovať.
A napriek tomu si väčšina národa myslí, ba je priam presvedčená, že tieto strany nikdy viac.
Prečo to píšem ?
Lebo je jednoduché skritizovať Kotlebu a ĽSNS.
Ale okrem kritiky je treba dať ich sympatizantom - nie tomu tvrdému jadru - možnosť zvoliť si čosi lepšie.
Ale ak im ponúkame zhnitý tovar, nečudujme sa, že volia - častokrát - zo vzdoru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jaj

koho voliť? to je veľmi, veľmi jednoduché. tých, ktorí sa zaujímajú o to, čo je pre teba zaujímavé. dať hlas tam, kde sú odborníci, nekradne sa tak ako "u tých zlých" a podobne. konkrétnu stranu môžem povedať - ale najlepšie je, keď si vyberie každý. nemáme len jednu, je ich viac. osobne som volil viac strán a myslím si, že v daných voľbách som volil čo najlepšie.

Myslím si, že najjednoduchšie je povedať, že všetci sú zlí. zhnití. whatever. A tí, čo zo vzdoru vyberajú tú najhoršiu možnosť, robia samozrejme zle ostatným. čo však s nimi, na to je viac rôznych názorov a riešení.

je jednoduché skritizovať ktorúkoľvek stranu, nie len Kotlebu. osobne zvažujem väčšinou 3-4 strany a vyberiem si na základe konkrétnych ľudí, programu... i toho, čo mi kde vadí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

viacere argumenty

pripominali dokaz a definiciiu kruhom, cize ich vypovedna hodnota je nulova
Ovela vacsiu zavaznost by mal clanok ktory by analyzoval hlbsie priciny a dovody ako len tie povrchne (v style "nikdy sa nechce s nimi bavit" tak ich nevolme)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jajajajaj

vec sa má tak, že je kvantum politikov , najčastejšie "politikov", ktorí sa zaujímajú o to, čo je pre mňa zaujímavé. Akurát veľká časť z nich sa o to zaujíma najmä preto, lebo si čosi chcú z toho odmontovať a odniesť domov. Najlepšie tak, aby ich nikto nevidel.
Potom zostáva druhá strana, ktorá možno aj odborníkov má, ani nekradne tak, ako tí zlí, ale ich ochota dohodnúť sa na čomsi s iným človekom je nula. Ohromné egá a pocit nutnosti byť predsedom spôsobuje, že hlas pre nich je o ......
A to ani nehovorím o témach ako ľudské práva, migranti, rodina, LBGT, Európa, svet, Rusko, doplň, čo uznáš za vhodné.
A jedna drobnosť. Som presvedčený, že Kotleba či LSNS je téma, ktorú Fico umožnil, dopomohol, živí, cizeluje.
Aby mohol nakoniec prehlásiť, že bez neho to proti extrémizmu nepôjde.
Bolo by načase, aby sa za extrémistov nepovažovali iba tí, ktorí majú extrémne názory na Tisa, holokaust , iné rasy ako biele, ale aj tí, ktorí extrémne kradnú.
Potom by sa nám možnosť rozhodovať sa krásne zjednodušila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jajaj

myslím si, že žiadna strana sa nepostarala o vzostup Kotlebovcov tak veľmi, ako práve Smer.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jajajaj veď ja neprotestujem

a z hľadiska všakovakých relevantných a irelevantných dôvodov je potrebné presviedčať pozitívne. Teda nie len písať koho a prečo nie. Ďaleko hodnotnejšie - teda pre mňa osobne - je na úrovni "kortešovať" za tých svojich.
Nemusia byť mojej krvnej skupiny, to vôbec nie.
Ale mne sa skrátka javí byť zmysluplnejšie a najmä úpremnejšie roboiť pozitívnu propagáciu.
Lebo ak napíšeme či povieme koho nie, zákonite vyplynie otázka, koh teda áno a prečo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možno

že aj zámerne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

umne Ste sa vyhli odpovedi na

... otázku, tak poďme konkrétnejšie:
Predovšetkým strany=ľudia. Akí sú ľudia(jednotlivci), tak také sú aj strany...
SMER - je jasný - v žiadnom prípade, u nich tá známa koza aj nostra trčí ako slama z topánok.
SDKU - mŕtva strana, pravicový volič, ktorý nemá amnéziu stále nezabúda na korodujúce platinové sitká, daňový úrad Košice, tunelíky Branisko, i na pamätnú vetu: "ty nebuď neurotik a ja sa ti budem snažiť pomôcť", prípadne - pre osvieženie: "Gabo to vidí alternatívne". Kto už dnes vie, ktorýže klasik to povedal?
KDH - strana vo fáze predsmrtných kŕčov, síce zresuscitovaná, ale stav kritický. Možno ju Hlina (aké príznačné meno) pochová... Za rok od resuscitácie nedokázali nič.
SNS- ktorá akoby sa stále nie a nie dostať z nabubranosti, elitárstva a alkoholizmu. Martin Rázus sa v hrobe otáča ako ventilátor... Jej predseda, sťaby hlavný líder strany - ako to slušne povedať - neoplýva prílišnou inteligenciou, hoci sa tak všemožne snaží tváriť.
SMK-nacionalistické snahy niektorých Uber-menschov
MOST - totálne zdiskreditovaná aj ľuďmi, ktorí mali tú drzosť sa tváriť, že sú slušní.
SmeRodina-multiotecko spolu s dobrodruhmi na reálne riešenia jednoducho nemajú. Táto strana dokáže tak v osobe predsedu maximálne produkovať "babies-boom"....
Sieť - strana, ktorá skončila skôr, než začala.
OLANO - strana, ktorá sa zbytočne vyčerpala na antikorupčnej agende, v osobných limitoch predsedu však nemá šancu sa posunúť dopredu...
SaS-na relatívne mentálne nastavený konzervatívny národ (aj keď má rozumnú ekonomickou agendou) nedosiahne nikdy potrebný "výtlak". Navyše, keď predseda, ktorý zosobňuje charakter strany "šteká" proti EU... Slovák bol vždy naučený "byť pod ochranou" niekoho...
LSNS - vieme-nevieme kde ju zaradiť. Jej názory však nekorešpondujú s moderným vnímaním sveta. Bezmocnosť a znechutenie ľudí - hlavne tých myslením jednoduchších-dáva šancu na možnosť rastu ešte pár percent. Pri riziku zrušenia, však pocit "ohrozenia" istôt voličov tejto strany bude mať veľmi mobilizujúci charakter.... Jánošíkov syndróm ukrivdenosti v tejto krajine funguje dokonale... Je pozoruhodné, že "vrece zemiakov" obviňujú zo všetkého možného, len mu to jednoznačne právoplatne nevedia dokázať... Magiján si skrátka dáva set-sakramentský pozor... A ako nováčik hrá svoju hru veľmi dobre pozične a účinne... Ostatné strany sú len ako ryby na súši... Vypálil im rybník, hoci nepotizmom a korupciou tzv. "štandardné strany" už aj pomaly prekonáva... Len ho nikto nedokáže "nachytať na hruškách" a "klepnúť mu po prstoch"...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Uplny suhlas. Hlavne taky clanok, ktory hovoril iba "preco nikdy nie toto", sluzi tym co volia zo vzdoru ako ciste PR pre danu volbu. A takych clankov sa uverejnuje vsade vela.

Je potreba argumentacne presvedcit, nahodit alternativy, skritizovat aj tie - nech maju (ak si sami nevedia / nechcu tvorit obraz - takych mame bohuzial tiez vela) ako vazit vsetky pre-proti. Len to je cesta k volebnej osvete z neprijemneho (aj ked negativneho ale predsa) PR clanku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jajaj

nepísal som PR článok, písal som krátky názor, prečo je podľa mňa nesprávne voliť konkrétnu stranu. Samozrejme dá sa to viac rozpísať, ukázať alternatívy a odporučiť konkrétne kroky. Faktom ostáva, že neviem napísať konkrétne body, prečo by voľba napríklad tejto strany bola prínosom. O inej strane by som to možno mohol napísať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som len poukazal, ze takto podany nazor moze byt negativnym ale predsa PR clankom. Nemieril som to ako utok na vas. A skutocne hladat pozitiva sa v tomto pripade neda, to je pravda. Avsak ako pisete, mozno by bolo dobre napisat v com (a to myslim vo vela veciach) sa lisi politika inych stran od tejto - proste taku nazorovu analyzu. Neberte to v zlom, asi som len alergicky na vsetko to "Kotleba nie, urcite nie" v mediach a na blogoch, bez poriadkej diskusie. Potom skutocne ti "vzdorovi" toto beru iba ako "No jasne, broja proti nim lebo sa trasu o svoje koryta" atd...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jajaj

súhlasím. je možné, že som z nich nechtiac urobil tak trochu martýrov. je to už o každom konkrétnom človeku. a tiež je rozdiel, či je niekto presvedčený kotlebovolič, alebo či dáva hlas tejto strane s tým, že si myslí, že práve oni niečo rozumné urobia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravdu má Dopravnik 16:25

Tento clanok sluzi ako "ciste PR pre danu volbu" (t.j.PR pre volbu LSNS). "A takych clankov sa uverejnuje vsade vela."

Kým iné strany v predvolebnej kampani platia za reklamu vôbec nie malé peniaze, Kotlebovým chlapcom (aj dievčatám - aby som nikoho nevynechal) úúúplne stačí usmievať sa na autorov takýchto článkov a opakovať: "Ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme...."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kotlebove "dievčatá"?

Podľa veku to už nie sú žiadne pubertiačky. Poslankyňa Ing. Jana Nehézová sa narodila v r.1975, je už štyridsiatnička! Poslankyňa MUDr. Natália Grausová je od nej ešte staršia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Irónia osudu?

Poslankyňa Ľudovej strany Naše Slovensko Jana Nehézová
patrí medzi tzv. "Husákove deti" :D)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Snáď sa tie dámy neurazia... :)

Napísal som Kotlebovi chlapci a dievčatá, ale nemyslel som poslancov a poslankyne v Národnej rade SR.
Označením Chlapci a Dievčatá som mal na mysli voličov ĽSNS, pretože táto strana najviac boduje medzi študentmi stredných a vysokých škôl.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...Ktovie , koľko tomu písalkovi platia za tie nezmysly , čo nám tu popísal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan autor

opieram sa o vasu vlastnu charakteristiku a s toho si vyvodzujem ze ste mlady a inteligentny clovek, miernej a vyrovnanej povahy.
Je to tak dobre.Len s jednym mam taky maly problem,to co tu pisete neni s vasej hlavy,v tom dobrom slova
zmysle.Je to prebrate s liberarnej propagandy, ktora je na nestastie v mode aj na Slovensku.
Omluvam sa dopredu,tu sa nejedna o charakterizaciu vasej osoby,jedna sa tu o vasom clanku.
Mozno ze by som vobec nemal pisat tento prispevok,pretoze ludia ktori nerozumeju co je to demokracia
ma tu asi upecu zaziva.Bod po bode,bolo by treba omnoho viac miesta na dostatocne vyjadrenie sa.
Vsimnite si prosim,ze budem ignorovat osoby alebo mena politickych stran.
1.Odbornici na skolstvo,zdravotnictvo,ekonomicku situaciu,sudnictvo, policiu.kde su vsetci teraz?!
2.Sucasna vladnuca politicka strana,ked je taka uspesna,preco na nu vsetci len nadavaju a este ju aj volia?!!!
3.Medzinarodna dohoda s popieracmi?! Da sa na tomto zalozit prosperujuci stat?Len pre zaujimavost v zabehnutych demokraciach mozete pochybovat o com len chcete,hovori sa tomu sloboda.
4.Sebastacnost, je to najdolezitejsie co moze jedinec alebo stat dosiahnut pocas svojej existencie.Zavislost je vzdy len otroctvo!
5.Ci je niekto schopny zastavit alebo zminimalizovat korupciu sa treba spytat dnesnej vlady.
6.Teraz sa dotknem priamo nervu,EU a Nato je vynikajuci obchod,ale nie pre Slovensko.Prudky narast cien
a nezamestnanosti? To je nejaky kruty vtip?
7.Tiso a Hitler zili v minulom storoci stale nimi strasit je naozaj detinske,vynechali ste tam Lenina a Stalina.
Na strane druhej,ked ludia podlahnu chorej propagande,ktora zda sa je uz pandemicka, tak sa mozu len tesit na islamsky stat aj na Slovensku.
P.S.Myslite si ze Poliaci a Madari su "optimisticki blazni"?
Ako som uz pisal hore,mozno ze som tu nemal pisat svoj slobodny nazor,ale povazoval som za svoju povinnost, hodit kamienok do krovia a cakat co s neho vylezie,vtacik alebo medved.
Prajem krasny den.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jajaj

nuž, je to z mojej hlavy. a rozhodne si nemyslím, že som nejako extra ovplyvnený niektorou propagandou. samozrejme, možné je všetko :)

1) v tých rozumnejších stranách. Napríklad SaS, oľano, most... rôzne. veľa sa ich samozrejme nedostalo cez krúžkovanie. navyše odborník sa radí s ďalšími odborníkmi a keď niekto dostane konkrétne ministerstvo, tak samozrejme by mal spolupracovať so špecialitami na tú oblasť. Nemyslím si, že by to zvládali ľudia z ĽSNS. Ale to je samozrejme môj osobný názor.
2) nadávajú hlavne mladí ľudia s prístupom na internet. jadro voličskej základne sú starší ľudia, ktorí využívajú internet v oveľa menšej miere.
3) samozrejme, s týmto súhlasím. problém je však v tom, že spolupráca s popieračmi holokaustu môže znamenať problém v danej krajine. prípadne sa v prípade dvoch podobných ponúk skôr vyberie tá, ktorá nepočíta so spoluprácou s takýmito ľuďmi.
4) ak odmietneme spolupracovať, pôjdeme dokelu. na slovensku je napríklad veľa ľudí, ktorí pracujú pre cudzie spoločnosti. prišli by o prácu. domáce firmy prídu o zakázky.
5) hlavne Kaliňáka :) niektorí ľudia z aktuálnej koalície s tým aj niečo robia, napr pani Žitňanská z Mostu.
6) práve pre Slovensku je EÚ i NATO veľmi výhodné. Vďaka NATO nemusíme toľko investovať do armády a máme chránené hranice. Iste, nemyslím si, že potrebujeme perfektnú armádu, ale na to základné použitie je dobre, že sme v NATO. Pokiaľ ide o EÚ, vystúpením by sme si narobili neskutočné problémy, zatiaľ čo pre EÚ by náš odchod nebol nejakou tragédiou.
7) Voliči ĽSNS preceňujú diktatúru. Myslia si, že vyrieši problémy. Niečo podobné si myslel aj Hitler, aj Stalin. A čo urobili? To si zodpovie každý sám.

Sme v demokracií, môžeš povedať svoj názor a aj ja si ho rád prečítam. Či sú Poliaci a Maďari optimistickí blázni, to ja veľmi nezodpoviem. Možno niekto tu v komentároch áno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tayko by som ich volil, ale

to co pises tazko presvedci volica Kotlebu.

1, SNS tiez. Ale hlavne, ze strany, ktore dodnes vladli a maju odbornikov dostali zdravotnictvo, skolstvo, vedu, kulturu ale aj "ekonomiku" do dnesneho marazmu. Tazky presviedcaci manever.

2, Myslim, ze na to tiez chyta body, ked hra ukrivdeneho. Po poslednych volbach by si tiez myslel jeden ze Fico sa nebude mat s kym dohodnut. Vidiet na politikoch, ze ked vidia kdesi svoj zaujem pojdu aj cez "mrtvoly" vid Bugar.

3, Tiez myslim, ze im to nevadi kedze Kotrleba sa na spolupracu pozera inym svetovym smerom. Ludia na Slovensku dost nadavaju na Ameriku a vidia cosi na slovanstve. Aj ked nerozumiem ich viere v nasich byvalych okupantov a taktiez nevidia nevrazivost medzi Polskom versus Ukrajina a Rusko navzajom a pod.

4, Vobec ich nezaujimaju Slovaci v zahranici a zabudas, ze vela ludi vidi, ze kedy si sme si vela veci dorobili sami a dnes dovazame aj to co mame doma. Inak je dost schizofrenicke od nich, ked vzapati kupuju zahranicne, aj ked nemusia. Nepaci sa im ze zahranicne firmy prisli kupili spolocnost potom ju zavreli a prisli k dalsiemu trhu, kde len dovazaju.

5, Mozno mas pravdu, ale tato amaterska korupcia ich daleko menej trapi, ako Zder premakana mafia. Navrch nedostavaju priestor a jednostrannej kritike z medii uz neveria. Media maju pekne maslo na hlave.

6, Odbornikov na eurofondy vidia hlavne ako obohacovacov vlastnych a blizkych, ktore viac skodia , ako pomahaju, kedze su casto velmi ucelovo minane na uzku spolocnost a nie pre verejne blaho.
Bez EU by bolo Kotlebovi lepsie, kedze by sa im ho horsie ovplyvnovalo. Preto mu o to ide. Vela slovenskych pripecnikov v nej nevidi ziadnu vyhodu.

7, tento bod je uplne mimo. To ze maju inu retoriku k tejto historii neznamena, ze budu opakovat. Navrch aj medzi nimi navzajom je vela rozporov.
A ked uz chces seriozne pisat, tak by ma celkom zaujimalo, ako si sa dopracoval k porovnaniu so Sev. Koreou a IS? To je ciste bububu. Autoritativnych rezimov najdes dost a urcite by boli blizsie pravde niektore z nich.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME