Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako zo zlej policajnej rozprávky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Keby to auto, ktoré nič neporušilo nechali bez povšimnutia, dôjde bezpečne do svojho cieľa a nikomu sa nič nestane."

A to vieš ako? Vyveštil si z kávy?

Nebudem komentovať zásah polície. Želám si, aby to bolo riadne vyšetrené. Smutnou skutočnosťou už navždy zostáva, že jeden mladý život vyhasol úplne zbytočne.

Ale neobhajuj tu chrapúňa, ktorý nie je ani schopný urobiť si vodičský preukaz, napriek tomu drzo jazdí po cestách a ohrozuje životy ostatných účastníkov cestnej premávky okamžite, ako si sadne za volant. Osoba bez vodičáku nemá nárok sedieť za volantom a viesť motorové vozidlo bez dohľadu inštruktora! Už v živote by nemal dostať ani len šancu urobiť si ten vodičský preukaz, nieto ešte jazdiť! A to, že nezastavil, ani keď bol spolujazdec zasiahnutý nábojom, tak to vypovedá veľa aj o jeho charaktere.

Jazdím skoro každý deň, a to s akými šialencami sa stretávam, je neuveriteľné. Nechce sa mi o tom ani písať, ani na to myslieť. Bezohľadný chrapúň, ktorého obhajuješ, nemá čo hľadať za volantom. Na cestách ide o životy a kvôli takým idiotom sa niektorým ľuďom už nikdy nevrátia ich najbližší domov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s Vami...

...vari do poslednej bodky, písmena.
Za mňa K+ !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže keď osoba nemá čo sedieť za

volantom tak zastrelíme toho, kto s ním je v aute?
Čo majú spoločné šialenci ktorých denne stretávaš (s vysokou pravdepodobnosťou s platným oprávnením so zastreleným mladým mužom?) Stojí chytenie blbca bez oprávnenia za mladý ľudský život? Nemal by tu fungovať nejaká primeranosť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Takže keď osoba nemá čo sedieť za
volantom tak zastrelíme toho, kto s ním je v aute?"


Čítajte viac: http://www.sme.sk#ixzz4kU9XLNP...

Čo z môjho textu ťa priviedlo k tomu, aby si sa ma opýtal takú hlúpu otázku?

Na druhú svoju otázku si tiež odpovedz sám, ani tá mi nedáva zmysel v súvislosti s tým, čo som napísala.

Odpoveď na tvoju tretiu otázku: "Nie, nestojí."

Odpoveď na tvoju štvrtú otázku: "Máme zákony, porozprávaj sa o tom s právnikom."

Ja som zásah polície nekomentovala, napísala som svoj názor na chrapúňa, ktorý neuposlúchol výzvy polície a svojou šialenou jazdou ohrozoval minimálne životy svojich spolujazdcov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som si ten jeho blog

prečítal pre istotu ešte raz a nikde som v ňom nenašiel obhajovanie chrapúňa. Skus to aj ty, prečítaj si to, ten blog je práve o tom, o čom som písal v príspevku aj ja, o primeranosti použitých prostriedkov.
Preto tá moja otázka, o tom že dotyčný jazdiaci bez oprávnenia je chmuľo a chrapúň a v živote by nemal dostať vodičák asi nepochybuje nikto súdny.
Jeden mladý život vyhasol zbytočne, v tom s tebou úplne súhlasím, otázka ale znie, kto akou mierou prispel k jeho zbytočnej smrti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A o collateral damage si počul? Taká smrť je smutná, ale občas sa jej vyhnúť nedá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To sa ľahko píše,

keď obeťou nie si ty alebo niekto, kto ti je blízky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

máš 100% pravdu, no argument "keby tvoje deti" nie je racionálny argument, takže nemá zmysel ho používať v racionálnych diskusiách, čo teda diskusie na sme nie sú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmmm

To má polícia ignorovať porušenie zákona?...aby náhodou nezačal nietko polícií utekať?
Viem si živo predstaviť ako by vyzerali naše cesty ak by polícia púšťala tých, čo porušujú zákony.
Ten kto uteká pred políciou musí počítať aj s tým, že polícia bude po ňom strielať a teda že môže zomrieť on aj tí, čo sa s ním vezú. Jednoducho zákon dovoľuje použiť polícií zbraň.
Ak sa Vám to nezdá primerané, občania musia tlačiť na politikov aby zákon zmenili.
Táto tragédia je výsledok aj jeho zlého rozhodnutia, lebo nastúpil do auta s niekym, komu zobrali x krát vodičák. Vtedy musí človek tiež rátať s tým, že sa môže prihodiť všeličo. A ešte dodám, ak by som bol v pozícií spolujazdca a počujem varovné výstrely, ver že by som toho vodiča donútil zastaviť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Medzi ignorovaním

a naháňaním a streľbou je široká škála iných možností. Príčina prečo budeš niekoho naháňať je dosť dôležitá o streľbe ani nehovoriac. Musí predsa platiť určitá primeranosť. S tou streľbou to nie je také jednoduché, nie sme predsa na divokom západe, to musí byť krajný prostriedok, najmä keď sú v aute aj iní ľudia. Iné je auto plné zločincov unikajúcich po lúpeži v banke či auto plné teroristov, iné je vozidlo v ktorom je človek podozrivý z toho, že jazdí bez oprávnenia a s ním iní ľudia, ktorí ako vyplynulo, sa vlastne stali nechtiac rukojemníkmi. V tomto prípade je streľba podľa môjho názoru neprimeraná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmmm

Ak policajti dajú výzvu aby auto zastavilo, a ono nezastaví, tak ho určite nemôžu nechať újsť a musia ho prenasledovať pokiaľ sa dá. Ako som písal vyššie, ak by bolo nejaké pravidlo, podmienky, napr. že by to bolo nebezpečné, kedy by auto nechali újsť, tak by sme tu takýchto vodičov mali niekoľko násobne viac. Je to určitá forma prevencie a odstrašujúceho príkladu.
Stielanie je samozrejme iná vec. Tie podmienky by sa mali nejako obmedziť - napr. ak vidia, že v aute sú ďalšie osoby, alebo ak využili všetky iné prostriedky - pomoc inej hliadky, záterasy...
V iných prípadoch nevidím dôvod nestrielať na auto, resp. pneumatiky. Lebo ide aj o to, aby to auto bolo zastavené čo najskôr, aby sa znížilo riziko, že niekoho zrazí. Ten vodič sa rozhoduje sám že nezstaví a sám preberá na seba riziko zastrelenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vela ludi asi zije v inej dobe,zaspali cas.Policia ma tiez pocitace/aj v autach/ a dokonca ich aj vie pouzivat a tak si vedia kazde auto podla SPZ "preklepnut"- ci ma platnu STK,EK, zakonne poistenie,ci nahdou nema nezaplatenu pokutu a aj ci sa nim nespachal trestny cin.A kedze o predmetnom aute nieco vedeli tak ho jednoducho chceli skontrolovat, no ako to skoncilo vieme :smrtou jeho kamarata.
Tak nechapem ako niekto moze pisat taketo hluposti ako autor.Ved potom by policajti asi nemali nikoho zastavovat aj ked vedia ze auto bolo pred chvilou pouzite pri lupezi v banke ale teraz sa nedopusta ziadneho dopravneho priestupku.
A plne suhlasim s "punchtime" a prave pre taketo individua ohrozujuce ludi na cestach som si zaobstaral kameru do auta a keby sa dalo,tak by som par nahravok kludne zavesil na net.Asi by sa obhajovaci chudacikov mladikov,pubertakov velmi divili a asi by sa aj zhrozili co podobne individua dokazu vystrajat na ceste.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý autor, domnievam sa,...

...že Vaša nenávisť voči polícii prekračuje hranice slušného správania sa.
Kde sa vo Vás berie taká nenávistná zatrpknutosť, že si dovoľujete len na základe znenia priezviska policajného prezidenta tohto človeka urážať a zosmiešňovať? Je to úbohé a prízemné.
+++
Vo svojom výtvore tvrdíte, okrem iného aj, citujem:
"...spozorovali auto, o ktorom vedeli, že často porušuje dopravné predpisy..."
Podľa Vás auto porušuje dopravné predpisy? Vždy som si myslel a myslím si, že dopravné predpisy porušujú vodiči... Ale ako píšem - nenávisť Vám radila pri písaní tohto blogu a diktovala Vám.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME