Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ostrý štrajk na Slovensku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Jozef,Jozef,máš sa zrejme

dobre a je ti ukradnuté ako sú na tom ostatní.No čo už.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pekný blog, s obsahom plne súhlasím. Ak je pravda to vyhrážanie, určite so štrajkujúcimi nesúhlasím, veď niekomu môžu podmienky vyhovovať, prípadne si nemôže dovoliť výpadok príjmov, tak prečo by nemohol ísť pracovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mozem potvrdit, bol som tam dnes poobede okolo pol druhej, vytvorena ulicka v dave ludi smerom k vstupnym turniketom a tadial sme museli prejst, vyhrazky a slovnik ako v piatej cenovej, kazdu chvilu som cakal, ze ma niekto prinajmensom opluje. A to ani nie som zamestnanec VW, ale davu to bolo zjavne uplne jedno..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Strajkokaz si vzdy najde vyhovorku pripadne ohne poslusne chrbat, ze..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, oopäť zjednodušujete

Vraj policajt zastrelil mladíka. Chcete snáď povedať (napísať), že cieľom policajta bolo mladého muža zastreliť? Mieril na konkrétnu osobu s úmyslom ju zabiť? Vôbec nemáte problém len tak niečo šľahnúť do textu na blogu.

Používate krčmové zjednodušujúce komunikčné skratky, aké používajú návštevníci krčiem po užití alkoholu. A nie iba tí.

Istý bloger - dôchodca pravidelne prispieva so svojou "troškou" do bloglandu. Píše pod zastrešením akejsi "veľkej proruskej koalície". Má neuveriteľnú schopnosť zovšeobecňovať, zjednodušovať, akoby bol reinkarnovaným redaktorom denníka Pravda z rokov 1969 až 1989.

Autor, zrejme idete v jeho šľapajách.

A tie Vaše "konštatácie" o štrajkoch z úvodu aktuálneho článku sú "famózne".

Skúste trocha sebareflexie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aha

ale ja si dovolím jednu poznámku ---- kto zastrelil toho chlapca v tom aute? Ja si myslím, že ak niekto vystrelí zo zbrane a tá niekoho zabija, tak ho zastrelil. Alebo sa mýlim?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

emilko123, nedomnievam sa, že

úmyslom policajta bolo zastreliť mladého muža. V tom zmysle som prezentoval svoj názor.

Autor aktuálneho blogu sa k téme vyjadroval už predvčerom, značne afektovane, hystericky, čo som taktiež spomenul. A dokonca naznačoval, akoby za smrťou mladíka stál politický subjekt.

Jeho najnovší text je taktiež plný zjednodušovania. Kritizuje štrajk, lebo sa mu nepozdáva správanie nahnevanej štrajkujúcej obce, no "vec" prezentuje tak, akoby bol štrajk komunistický vynález.

Dokonca v istej časti článku autor píše, že ho nezauímajú detaily. Ak ho však nezaujímajú detaily, ako môže dôsledne komentovať udalost ako celok?

Ja poukazujem na tie časti textu (textov), ktoré sa mi nepozdávajú z hľadiska "posadenia" slov, slovných spojení, pozadia viet, textovej kompozície.

Nekritizujem autora za jeho snahu, ale za nedôslednosť pri písaní.

Ešte odkaz pre nick toerotik, nezamestnanosť, sociálne konflikty, averzie a všetko možné - nemožné nespôsobuje systém parlamentnej demokracie, ale sociálne vzťahy ako také, ktoré sú poznačené dualitou, prirodzeným rozporom v ľudskom spolunažívaní, ktoré je súčasťou živočíšnej ríše. Prirodzený rozpor má v sebe niekedy aj jedinec, sám so sebou, keď asi nevie uhrať svoje emócie. To píšem zjednodušene.

K nezamenstnanosti: za komunistického režimu existovala tzv. plná zamestnanosť, ktorá bola platená zo štátneho rozpočtu. Poznali sme zákon o príživníctve, čo znamená, že kto nebol v zamestnanckom pomere, ten musel ísť do väzenia. Štátostrana sa nenechávala voliť v slobodných voľbách, páchala závažnú trestnú činnosť, no občanov nútila mať zamestnanie, nútila ich byť na určitom mieste niekoľko hodín denne. A čo horšie, často politicky rozhodovala o tom, kto má nárok na akú prácu, kto bude spisovateľ a kto kotolník. Uvedené píšem opäť zjednodušene.

Všetky tie tzv. sociálne istoty platili občania zo štátneho rozpočtu.

A vraj strana sa starala.

Prežrali sme si budúcnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Článok ako z Pravdy z roku 1985

Štrajk je zlý lebo je proti nám. Aj vtedy bolševíkom vadilo, keď si dovolilo pár odvážlivcov prejaviť svoj názor, okamžite boli označení za zapredancov, rozbíjačov pokojného života pracujúcich, neprajníkom našej skvelej budúcnosti a podobne.
Tvrdenia, že ak sa šikovnému robotníkovi nepáči má možnosť ísť inde je nezmysel podobný ako tvrdenia totalitných bolševíkov za komunizmu, že ak sa niekomu nepáči komunistický režim má možnosť sa realizovať všetkým ľuďom.
Autor blogu by si maal najskôr zistiť ako to funguje vo firmách s Kolektívnou zmluvou.
1. Novo nastupujúci zamestnanec nemá možnosť rokovať o svojich podmienkach nástupu, buď prijať už uzavretú KZ, alebo nenastúpiť.
2. Kolektívna zmluva je uzavretá na určité obdobie väčšinou rok, rok a pol. Po uplynutí sa rokuje o novej KZ či predĺžení pôvodnej.
3. Štrajk je aj keď posledné a krajné riešenie, ale je rovnako legálne ako danie hromadnej výpovede či iného legálneho jednania.
4. Len v totalitných krajinách je štrajk neprípustný, v demokratických krajinách je štrajk úplne norálny a legitímny prostriedok na dosiahnutie kolektívnych či individuálnych požiadaviek. Podobne má možnosť zamestnávateľ na tzv výluku.

P.S. : Súhlasím s autorom, že je nesprávne ak niekoľko jednotlivcov kričali hanlivé slová po tých čo nesmeli štrajkovať z rozličných dôvodov, alebo aj nechceli tiež z rozličných dôvodov. Druhá vec je, že zamestnávateľ chcel násilne doviezť zamestnancov priamo do fabriky, ktorí chceli štrajkovať bez toho, aby ich vyložil pred fabrikou, ako to robili do teraz. Tento čin zamestnáavteľa neospravedlňuje osočujúcich štrajkujúcich, len vysvetľuje ich emocionálne vypätie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...zákonník práce sr

...v § 43 upravuje povinnosti zamestnávateľa pri uzatváraní pracovnej zmluvy v bode 1. odseku d citujem : "V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú d.)mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve...neviem ako to čítate vy ale tento predpis nijako nezakazuje zúčastneným stranám konať nad rámec dohody určených povinnosťami vyplývajúcich zo zákona...čiže ak sa dohodnú obe strany na výške mzdy nad rámec kz nič tým neporušia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bolo by to tak, ak by existoval len

Zákonník práce. Ale keďže ako si sám citoval ZP sa tam píše "ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve" No a teraz si musíš vyhľadať Zákon o Kolektívnom vyjednávaní č. 2/1991, ktorí spomína tú kolektívnu zmluvu a kde sa priamo v "§ 5 (1) Kolektívna zmluva je záväzná pre zmluvné strany." Teda, ak je v kolektívnej zmluve napísané, že pre pracovníka takého a takého je určená tarifná trieda tá a tá je to pre zamestnávateľa povinné! Nemôže dohodnúť indi-vindi nad rámec KZ aj keby sám chcel!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

...najradsej mam takychto blogerkov ako si ty...nevies o co tam islo,myslim,ze si videl len nejake videjko a mas potrebu sa k tomu vyjadrovat...ja som tam stal cele dopoludnie az do druhej..nevidel som tam nikoho sfanatizovaneho...a ak aj ano,neovplyvnis niekolko jednotlivcov,to by si uz mohol vediet...drtiva vacsina ludi sa tam spravala slusne,tak nehadz vsetkych do jedneho vreca...ale skoda slov,pretoze po precitani tvojich blokov som si urobil nazor...len kritizovat,ale ziadne vychodiska...nech sa ti dari blogerko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jediný sfanatizovaný

sa tu javíš ty, milý blogerko. A nerobíš to z presvedčenia, tuším, že za tým bude nejaký obolus.
No čo, vyštrngali sme si, prepytujem, demokraciu a slobodný trh a k tomu patria okrem nezamestnanosti, kriminality a korupcie aj štrajky, protestné zhromaždenia a tiež politické špinavosti, kampane a antikampane. No a do tých sa radi zapájajú aj zneuznaní géniovia pera, ktorí rýchlejšie píšu než rozmýšľajú a hľadajú pravdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty v o l e,

ty si pekne preskoleny.

Vidiet ze pravdy nasich otcov, len tak nezajdu prachom. Asi v kazdej dobe plati tato veta:
Iniciatívny 6l6ec horší ako triedny nepriateľ
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://tv.hnonline.sk/5d10534d... ak budeš mať čas, tak si to pozri. On presne vysvetlil, prečo ľudia štrajkujú.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME