Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

5 základných pravidiel na prežitie počas cestovania (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslel som si, že hneď prvá fotografia bude popísaná ako Príklad ako to nerobiť: Na skútri bez prilby a okuliarov, v šľapkách, držať sa len jednou rukou a druhou držať selfie tyč. V regióne, kde je najviac smrteľne zranených skútristov.
Po takomto úvode mi príde "5 základných pravidiel na prežitie počas cestovania" trochu pokrytecké.

"Rob to ale so správneho dôvodu - a to je - rob to pre seba" ... a informuj o tom v blogu širokú verejnosť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S prvým bodom tvojho komentára súhlasím,ale prečo by o tom nemohla písať. Robí to pre seba,ale tým sa nevylučuje to že o tom nemôže písať. Stále je potreba mladým ľuďom ukázať ako môžu žiť, a čím viac ľudí o tom bude písať tým lepšie. Neviem či cestuješ, ale e cestovanie otvára oči a zuslachtuje vlastnosti človeka. A to rozhodne veľa mladých ľudí potrebuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vo svojom blogu (celkom slušná a nie lacná webová záležitosť) píše:
"Celý tento čas sme spali v aute vzadu na matraci, vkrádali sa do kempov aby sme sa osprchovali zadarmo, varili na prenosnej dvojplatničke a parkovali každú noc za kríkmy pri ceste. V USA sa totiž mimo kempov v aute spať nesmie. My sme ale platiť za kempy nechceli, tak sme to každý večer zaparkovali tak, aby nás z cesty nebolo vidieť."

a na tej istej stráne pár riadkov nižšie:

"(cestovanie) Robí to zo mňa lepšieho človeka, posúva ma to dopredu a mám zo seba dobrý pocit."

Čo je toto ak nie pokrytectvo, čo je na tomto preboha šľachetné? Takéto príklady mladí ľudia potrebujú?
Tiež som cestoval a občas niečo vyparatil, no nechválil som sa tým pred celým svetom, lebo som cítil, že to je nesprávne.

Iný "travelbloger" zas písal ako žgrlošil každý cent pred cestou (žil v stane, umýval sa v potoku a chodil do ofisu za každého počasia pešo) a potom ako našiel na zemi peniaze, ktoré si s kľudným svedomím nechal.

Nie, šľachetnosť v tom nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemal som ani tušenie, že táto blogeeka má aj iný blog. Reagoval som čisto len na tento článok a v ňom mi neprišlo nič zlé, okrem tej úvodnej fotky ako si spomínal. Ale pokiaľ je to tak ako píšeš, že sa chváli tým ako spávali mimo kempov kvôli tomu aby ušetrili, tak rozhodne s tým nemôžem súhlasiť.
Jedna vec je to, že mnoho cestovateľov chce ušetriť za každú cenu a na všetkom a tak volia aj takéto extrémne riešenia. Pritom v kempe by stretli iných ľudí a bola by sranda.

Ale horšie je, že sa tým verejne chváli na svojom blogu. Je to v podstate navádzanie na to, aby to druhí robili tiež. Tiež si myslím, že netreba ľudí navádzať na to, aby robili niečo nezákonné. Potom to nie je o zušľachťovaní, ale je to obyčajné využívanie a vyhýbanie sa za každú cenu plateniu. Aj za cenu, že je to nelegálne. Pokiaľ je to pravda, tak súhlasím že to vôbec nie je šľachetné. Cestovanie by nemalo byť o len o hľadaní cestičiek ako obísť zákazy a platiť čo najmenej. A potom o tom písať na blogu aby to podľa vzoru blogerov robil aj niekto iný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Stačí kliknúť na tú fotku a presmeruje to na jej web. Je to tam až príliš pekné a na druhej strane je tam dosť "chybičiek krásy".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak mi napadlo, že keby si mala tých 10 000 eur so sebou, tak by si si dávala možno lepší pozor na kabelku... ale nič v zlom, blog sa mi páčil.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME