Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Triedim, triediš, triedime ... a niekto zarába? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale, ale veď máme najlepšieho ministra ŽP z krajín V4 /aspoň to tvrdia niektorí ochranári, s ktorými vraj bol na pive/ a vy takto
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

p.Pado...

za Vašimi zverejnenými materiálmi je množstvo práce...konkrétne tento a zaujíma ma, či zistenia oznamujete i ich autorom, alebo výsledky zistení zverejňujete iba na blogu ? Bola by to veľká škoda, oboznámiť s nimi iba čitateľov blogu na SME.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobry den, a komu to mam oznamit? Ministrovi, ktory neodpoveda na otvorene listy, autorom projektu, ktorym to takto vyhovuje, organom cinnym v tr. konani - skutok nie je tr. cinom, novinarom vytazenym kauzami v zdravotnictve, ... tak intenzivne, ze na ZP nemaju cas ... ???? Vyjadril som moj postoj a pohlad, bodka. zije tu 5,4 mil. ludi ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rozumiem...

prepáčte, 5,4 mil.ľudí ? Ak odpočítate negramotných, pologramotných, kojencov, chorých, prestárlych, postihnutých, neprispôsobivých, vlastníkov kúpených diplomov, zbohatlíckych zlodejov, politikov, "spokojných úradníkov" v štátnej správe, majiteľov politických trafík a ďaľších podobných komunít, koľko asi zostane ?
Napriek tomu si myslím, že otvorené listy ministrov k ničomu nezaväzujú a z komunikácií zákonnou cestou máte asi zlé skúsenosti, ale koľko čitateľov absolvuje kritické blogy s konkrétnymi faktami.
To nie iba vyjadrenie postoja, ale množstvo faktov a výsledkov Vašej práce... asi som naivná napriek vysokému veku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

- ano

- otvoreny list isiel ministrovi na meno

- za 5 rokov sme do organizacie obdrzali asi 3 500 doporucenych listov akoé vysledok podani (rozhodnutia, uznesenia, ...) a ja osobne som bol na cca 100 vypocutiach ... aj aktivizmus ma svoje hranice ...

- mimochodsom, velmi rad pocuvam nasho p. prezodenta, pekny prid slov, ibaze pan prezodent je v inom financnom, spolocenmskom a inom postaveni, ak by bol obycajnym obcanom, tak by som velmi rad videl jeho angazovanost a mieru angazovanosti, p. prezodent rad posiela listy typu "fandim vam" ako odpoved na zaslane dokumenty, ale agilni ludia nepotrebuju fandenie ... Ja naozaj nedokzam vysvetlit luzdom, ani vam, ake je to 20 rokov mat plnu postovu schranku kadejakych skrivodlivosti voci ZP po celom slovensku, dalsie objsavovat v terene ... a denno-denne celit tomu comu celim, v prostredi totalneho financeho marazmu (vyzvete ludi, aby organizaciu pracidelne podporovali mesacnym prikazom a bvysôedok je zalostny ...). Okolo mna nikto neriesi ziadne veci verejne, ludia len ak ziju, staraju sa len o seba, kradnu a podvadzaju v malom, rekonsruuju kupelne, kupuju auta, ... a netrapia ich ani vyruby, ani skladjy, ani program Triedim, troedis, triedime ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dodatok...

zabudla som na najpočetnejšiu skupinu obyvateľstva v aktívnom veku a tou sú absolventi množstva škôl, síce s diplomom, ale pod limitom IQ, ktorého výšku žiadna škola slovenského typu nezabezpečuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano, stovky absolventov odborov s privlastom eko ci enviro a xty krat sa pytam "kde su?". ako je mozne, ze tzv. aktivisti sa po Slovensku pozname po mene, za nami je generacna priepast ... vysokoskolski studenti z tychto odborov nas akurat vedia tak obtazovat roznymi dotaznikmi k diplomovkam, bakalarkam ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Váž. pán bloger

Áno, separuje sa na SK málo a vyhadzuje sa veľa, lebo je veľká ľahostajnosť ľudí (a nielen v oblasti odpadov) a absolútna nečinnosť kontrolných orgánov (napr. živ. prostredie či mestská polícia). Zákon máme nádherný , na papieri je to super, dokonca od r.2012 už neplatíme ani pokutu 17000€ denne.

Ak zákon o odpadoch a separovaní porovnám napr. s protifajčiarskym zákonom, tak Zákaz fajčiť, či Prísny zákaz fajčenia v zmysle zákona ... je vycapené pomyly všade a na každých dverách danej budovy. Prečo nie sú podobné plagáty na všeobecných kontajneroch , napr. Prísny zákaz vhádzania skla, papiera, kovov, plastov, bioodpadu a ďalších odpadov v zmysle zákona ...

Ja viem, Vám to nemusím hovoriť, Vy to viete. Len to konšatujem, že kým budú kontajnery na všeobecný odpad prevládať, kým separovanie nebudú kontrolovať a neseparovanie pokutovať, nič sa nezmení, väčšina ľudí je ľahostajných k prírode.
Vlastne ste to popísali vo svojom článku, veľmi presne ste to vystihli.

Apropó, bolo by zaujímavé navštíviť dotyčnú "projektovú pani" v jej firme a byte , ako ona separuje, či má doma a vo firme aspoň 5 odpadových košov ( bio, plast, papier, kovy, sklo) ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zijeme v krajine zakazov, ktore sa aj tak nekontroluju. V uliciach mame kamery, ktore nikdy nic nevidia ... Kontrolovat stovky kontajnerov v meste je pre system nezvladnutelne. Vybudovali sme svet, kde akoze tridime, akoze je nelegalne vytvarat skladky ... v ktorom akoze kontrolujeme. Idete na skolu, ktora sa vasnivo zapaja do ekoprojejtov a nemate kdew odhodit papier, lebo na chodbasch v triedach ziadny separovany zber ... Len teoretizovanie. SIZP nepojde kontrolovat ziadnu skolu, kym nedostane podnet ... Auz aj Brusel sa tvari, ze niektore veci nevidi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano, je to tak

a ak človeka sa to dotýka ako Vás alebo mňa, tak je z tej ľahostajnosti a sebectva väčšiny ľudí frustrovaný. To na zaplakanie je v mnohých oblastiach, zastavanosť narastá, výrobné haly budujú na poľnohospodárskych úrodných pôdach, takisto na orniciach postavané domy. A to by som mohol pokračovať a pokračovať a spomenúť kopec ďalších vecí aj mimo oblasť živ. prostredia. Najhoršie je, že celý svet je v marazme, ako píšete, aj Brusel.

Len čo s tým? Oplatí sa ešte bojovať? Napr. Matovič má svoju agendu a rezignoval, ja som podobne bojoval na niekoľkých frontoch (rôzne záležitosti) po mnohé roky a rezignoval som. Poviem Vám rovno, čakám na zásah Boha ... Nehovorím, že som s tým úplne praštil, ale už nebojujem tak ako voľakedy, už som oveľa miernejší, proste už nevládzem.

A v tých školách je to presne tak, učiteľky sú ľahostajné, učia o ekologii ale koše na separovaný odpad nemajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Netreba byt rezignovany. Treba robit veci na ktore mat cas, energiu ... Zakldatel hlbokej ekologie J. Seed povedal: Kazdy cin - tu a teraz - je ako modlitba. Kazdy podnet, kazda vec ktoru nenechate tak ... ma potencial krok po kroku menit okolie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Analyza

stav kontrolnej cinnosti dokumentuje napr. analyza odpadu z obce Dlhe nad Cirochou:

http://www.menejodpadu.sk/anal...

Z uvedeneho je vidiet kolko vyseparovatelnych zloziek sa nachadzalo v zmesovom odpade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekná analýza

ale karavána ide (bez postihu) ďalej.

Na ľahostajhných ľudí platia len dve veci - 1 pozitívna - ekonomiucky ich zainteresovať alebo 1 negatívna - pokuty.
No neaplikuje sa ani 1 ani 2.

Kontroly-pokuty, to je jasné , nebudem to rozoberať.

Rozoberiem 1. možnosť. Za zmesovú nádobu vyberať od ľudí 10-násobok poplatku, čo teraz a naopak, za separované kontajnery nebrať nič, vynášať zadarmo.

No opakujem, rezignoval som, my tu môžeme o tom diskutovať ale kompetentní na to kašlú a ľahostajní ľudia naďalej vyhadzujú všetko dokopy v čiernych mechoch maskujúcich v nich neseparovaný bordel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Doslo mi e-mailom

Pekný deň prajem, p. Pado,

Prečítala som si dnes v monitoringu Váš blog.
Potešilo ma, že sa niekto ozval, pretože som minulý týždeň bola veľmi rozčarovaná TK, ktorá sa udiala v Bratislave a ktorá informovala o projekte do ktorého je zapojených 58 škôl (956 tried aby to nafúkli).

Pre Vašu informáciu, aj my v Bratislave sa venujeme výchove a vzdelávaniu niekoľko rokov, nie je to len Daphne a Živica...Naša spoločnosť OLO a.s. – Odvoz a likvidácia odpadu v septembri zaháji už v poradí svoj 7. ročník (mali sme aj nultý) obľúbeného projektu Olománia (predtým Olompiáda). Projket získal pred rokmi Zlatého mravca, či tretie miesto v enviro Oskarovi.

Do nášho len bratislavského projektu je zapojených 112 materských, základných a špeciálnych škôl. Počet tried ma nikdy nenapadlo rátať ale počet žiakov a detí je 21 948
Bude mi teda potešením ak vy, odborník znalý problematiky, spomeniete občas teda aj ten náš „maličký“.

Olománia počas celého organizuje podujatia pre deti ako sú trojdňový Filmový festival v interakcii s hosťami z odborného prostredia (tento rok bol v spolupráci s National Georaphic, K2 studio, dive2000production a STV), trojdňový festival umenia OLO art, Mesiac exkurzií, kde žiaci navštívia Spaľovňu, Vetropack Nemšovú, General Plastic, či tí najmenší absolvujú smetiarsky kurz pre najmenších a samozrejme každá celoročná súťaž má svoje vyhodnotenie, v tej našej je to Veľké finále, pretože decká zbierajú plast a papier.

Viac si môžete pozrieť na www.olomania.

Prajem Vám veľa úspechov vo Vašej zmysluplnej činnosti.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Radovan Bránik: Keď na bitie detí potrebujete Dve Ruky 10 733
 2. Zuzana Šubová: Mamičkár v mamahoteli versus samostatný twenny 5 682
 3. Filip Pastorek: Manažér poisťovne UNIQA napísal strhujúcu pravdu o tom ako sa uzatvárali poistné zmluvy 2 046
 4. Robert Fico: K opozičnému návrhu zákona o umelom prerušení tehotenstva 1 758
 5. Janka Remešíková: Ženy vo veku 62 + 1 726
 6. Miroslav Žiak: Pri pití minerálky buďte obozretní. Toto vám hrozí 1 695
 7. Jozef Drahovský: GDPR v praxi už deň vopred. 1 586
 8. Júlia Hanesová: Prečo dobrí zamestnanci odchádzajú? 1 528
 9. Dominika Dongova: 15 predností, ktoré má len silná žena 1 198
 10. Stanislav Martinčko: Dosiahla v nedeľu na TA3 ministerka Matečná svoje dno?? 1 172

Rebríčky článkov


 1. Jonáš Štepita: Rýchliky na trati z Bratislavy do Košíc spomaľujú zastarané vozne
 2. Petra Babanova: Tajomstvo
 3. František Cudziš: O čase, I.
 4. Peter Fabian: Satan na pumpe
 5. Filip Kuruc: Verejný dopis ministerke Matečnej
 6. Michal Cimmermann: Zdivočelý park a zarastené pozemky. Aj to je obraz nášho mesta
 7. Miloš Mášik: Myslieť menej. Načo je to dobré ?
 8. Jana Križanová: Bez nadpisu
 9. Petra Volečková: Staromestské lavičky – zanedbaný mestský mobiliár
 10. Ján Bábeľa: Keď láska príde rýchlo

 1. Nekradnite, Boh vás vidí. Ako vyzerali prvé zájazdy po Nežnej revolúcii
 2. Psychologička: Rodičia robia chybu, ak nechajú dieťa plakať až do vyčerpania
 3. Liga majstrov by sa mala premenovať na CR7, tvrdí Ronaldo
 4. Real využil šialené chyby brankára. Liverpool je v slzách a Salah vážne zranený
 5. ONLINE: Trenčín sa ujal vedenia nad Žilinou v baráži o Európsku ligu
 6. Kužmová vyradila veteránku Schiavoneovú po dvoch víťazných tajbrejkoch
 7. Švejna: Neexistuje obed zadarmo, niekto na strop na dôchodky doplatí
 8. Majiteľka svadobného salónu: Vracia sa trend vydaja veľmi mladých dievčat
 9. Tesári stavajú drevenicu, bude z mesačného dreva. Tak ako kedysi
 10. Nie som slniečkar, ale Sulík je mimo

 1. Matovič o Matečnej: Je to obluda, škodná a hlava pozemkovej mafie
 2. Podozrenie z netransparentného čerpania dotácií na šport z rozpočtu mesta Hlohovec
 3. Martin Mojžiš: Hanus trafil do čierneho
 4. Komentár Mareka Vagoviča: Prečo Kiska nechcel predčasné voľby
 5. Economist: Smer slúži biznisu, oligarchovia sú nedotknuteľní. Slovensko bojuje o budúcnosť
 6. Týždeň v kocke Daga Daniša: Kiska má nevysvetlené účty za 300-tisíc eur
 7. Beblavý odmieta slová Sulíka, že Kiska je rozbíjačom pravice
 8. Kiskove tvrdenia nesedia. Kampaň zaplatil cez rodinnú firmu, a nie z osobného účtu
 9. Agrodracula Matečná nevylučuje, že sa problémy s pôdou nebudú opakovať. Vinu necíti
 10. Autorka krimifilmu Bolero: Výhrůžky odsouzených za vraždu!

Už ste čítali?