Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O nepotrestanom plukovníkovi a nostalgickom kapitánovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pozeral som ten dokument. Otras. Ale som si isty , ze volici sucasnych vladnych stran Smer a SNS by si ho dobrovolne nepozreli.
Ludia , ktori si dobrovolne volia komunistov /a je jedno za co prezlecenych/ si nic ine nezasluzia. Oni svojou volbou dokazuju,ze s nimi a ich cinmi suhlasia. A rovnako i s cinmi ich predchodcov,kedze sucasni Ficovci sa od
nich nikdy nedistancovali.
A kapitan Líbavý je kapitola sama o sebe. To je ina rozpravka o vykale a zakusku na polici , kombinovana s Durom Trulom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani Antalová,

"Železo sa kuje zahorúca" Skutky komunistických pohlavárov sa mali riešiť vtedy, keď to bolo aktuálne. Poďme ale spolu zaspomínať čo sa po r.1989 dialo na československej politickej scéne. Všetci súdruhovia ostali na svojich flekoch akurát zmenili politickú príslušnosť. Do novo vzniknutej federálnej vlády sa dostali opäť komunisti, na čele s komunistom Čalfom. Slovenská vláda to isté-premiér komunista Čič. Všetci tí vychýrení disidenti si bratsky podávali ruky s komunistami vo FZ.
Keď som sa súdruha Jozefa Mikloška opýtal, prečo sme sa nevyrovnali s komunistickou minulosť odstavením komunistov z politického života, z verejnej a štátnej správy, dostal som odpoveď, žeby nebola zachovaná odborná a politická kontinuita. Argument hodný súdruha.

Mohli by ste mi to vysvetliť aspoň Vy? Vopred ďakujem za odpoveď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán palur,

zase ste zabudli, ako sa pustili do J. Čarnogurského, keď si dovolil povedať, že treba vymeniť všetkých komunistických generálnych riaditeľov v štátnych podnikoch, lebo to tu rozkradnú. To bolo rečí, že sú to odborníci, že to treba riešiť individuálnee, najlepšie vôbec, že zrazu štát nemá zasahovať do riadenia firiem atď ...
No a teraz sa v tom vyznaj.
Mimochodom v Česku bol odsúdený generál Lorenc u nás ho oslobodili. Čo treba viac napísať? Ľudia si zvolili komunistov, aby im vládli tak čo? Každý národ má takú vládu akú si zaslúži.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...môj názor je ten,

že riešiť otázku komunistov a ich "zásluhy" po 89.nebolo v spoločenskej objednávke,pretože veľké percento občanov a ich rodinných príslušníkov malo s toho obdobia"maslo na hlave" a boli by si "kakali do vlastného hniezda"....inak sa čudujem odbojárom ,keď ich začali takto likvidovať,že to nechali len tak,že sa nepostavili??...ja som vychovaný ako kresťan,akože odpúšťať druhým,ale nie apriori,ale začal som uznávať aj židovskú filozofiu Starého zákona-oko za oko,zub za zub....nie je predsa možné,aby bolo odpustené bez trestu ľuďom,ktorí majú na svedomí životy miliónov....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Krestanstvo nas uci previnenia odpustat. Lenze - najprv si treba vinu uvedomit,potom priznat,potom poziadat o odpustenie,prejavit lutost a ak sa da, tak napravit.
Co z uvedeneho vykonali clenovia komunist. strany? Nic.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a Vaš sa ešte cítil

ukrivdený a mal čisté svedomie. On bol fanatik a každý fanatik je nebezpečný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ASI TAKTO:

...snažiť sa vyzývať niekoho k niečomu takmer 30 rokov po páde režimu, v ktorom bol aktívne nadšeným funkcionárom, mi príde komické. Zbytočné. S krížom po funuse.
LEBO
to považujem za volanie k svedomiu niekoho, ktorý preukázateľne to svedomie nikdy nemal.

Boľševický systém bol systémom oligarchickej vlády jedinej politickej strany.
Bol nahradený systémom striedania vlád v oligarchickom systéme niekoľkých relevantných strán.
Princíp je vždy istý: pri moci je vždy ten, kto je schopný uplatňovať ju bez škrupúľ.

Problémom totiž nie sú názvy politických strán,
ale existencia samotnej Moci, ktorú je možné uchopiť.

Práve preto sa pán Danko občas podobá súdruhom z dôb minulých--
a to i odhliadnuc od faktu, že to kpt. Danko určite s tou "nostalgiou" nemyslel tak, ako to bolo s radosťou mediálne interpretované.
---
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME