Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto a kedy sprivatizuje Pisztoryho palác v Bratislave (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Kalinovská knižnica sa ide sťahovať,

Kalinovská knižnica sa ide sťahovať, kancelária je vraj vhodnejšia. Znie to ako jeden vtip z "Tisíc a jeden vtip", dotkni sa politikov a budeš pykať! Ján Kalina o tom čosi vedel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neskutočné

Keď to čítam, ježia sa mi vlasy na hlave (teda to, čo po nich ostalo). Aj pre iné metropoly je príznačná taká obrovská miera arogancie, chamtivosti, bezohľadnosti, nenažranosti a spupnosti, ako pre "krásavicu na Dunaji"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Príšerná fabulácia,

za ktorú by sa nehanbili ani zemavekári.

Vážený pán Puk, analogicky by aj Vás kdekto mohol podozrievať z pedofílie iba preto, že Vás videli pohybovať sa v okolí materskej školy :) Preto si vyprosím takéto ničím nepodložené obvinenia. Nikdy som nič neprivatizoval, nemal som žiadne štátne zákazky, nežiadal o eurofondy a vo verejnej funkcii som obstál bez jedinej kauzy alebo škandálu. Vždy som sa živil vlastnou prácou, vo svojich firmách som zamestnával stovky ľudí, odviedol štátu milióny na daniach a nemienim na tom nič meniť.

Ale k poďme k podstate. Keby Vás viac zaujímali fakty ako domnienky, zistili by ste poľahky, že som vlastníkom susednej nehnuteľnosti - historickej budovy a kultúrnej pamiatky na Štefánikovej č. 41, ktorú som za vlastné peniaze starostlivo zrekonštruoval. Samotní pamiatkári mi dnes hovoria, že ide o jednu na najkrajšie zrekonštruovaných budov na Štefánikovej ulici.

Teším sa z každej opravenej budovy na našej ulici tak, ako sa teším z rekonštrukcie Pisztoryho paláca, ktorú som si bol osobne ako Staromešťan a vlastník susednej nehnuteľnosti pozrieť. Ak Vás tiež zaujímajú remeselne poctivo zrekonštruované historické budovy, pozývam Vás na prehliadku tej mojej súkromnej a budem Vás po nej aj osobne sprevádzať. A to bez najmenšej obavy z toho, že by ste mi ju chceli sprivatizovať alebo zreštituovať :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Urcite bez jedinej kauzy?

za 2 sekundy mi google vyhodil, napr. toto: Podľa denníka SME si firma Hayek Consulting vybojovala štátne zákazky aj v čase, keď jej spolumajitelia Martin Chren (SaS) a Ivan Švejna (Most–Híd) boli už štátnymi tajomníkmi v novej vláde. V júli tohto roka podpísala spoločnosť zmluvu na 8 100 eur s Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania, ktorá patrí pod ministerstvo hospodárstva. Tam je štátnym tajomníkom Chren, rovnakú funkciu zastáva Švejna na ministerstve dopravy. Z firmy Hayek Consulting odišli až neskôr, po podpísaní kontraktu. V polovici augusta hayekovci zmluvu narýchlo vypovedali.

Minister hospodárstva Juraj Miškov, ktorý je zároveň podpredsedom SaS, SME tvrdil, že logike obvinení proti Chrenovi a Švejnovi nerozumie. „Za objektívnosť tendra predsa vždy zodpovedá jeho vyhlasovateľ a nie účastníci,“ povedal minister. Zákazku pritom zadávala agentúra, ktorá patrí pod ministerstvo riadené Miškovom. Výstupy mali podľa zmluvy slúžiť aj samotnému ministerstvu. Zmluvy s Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania mala spoločnosť Hayek Consulting aj v minulosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len pre úplnosť.. (by Google)

V auguste Hayek Consulting zmluvu vypovedala. Chren i Švejna sa podielov vo firme po nástupe nového kabinetu vzdali, v čase podpisu zmluvy však ešte stále boli spolumajiteľmi. Chren i Švejna zdôrazňovali, že o podpísaní kontraktu nevedeli. "Len čo som zistil, že to bolo podpísané, požiadal som kolegov, aby zmluvu vypovedali," tvrdil Chren. "V čase podpisu zmluvy som nemal o tejto skutočnosti vedomosť," vyhlásil Švejna. Štátni tajomníci Radičovej vlády Švejna a Chren odstúpili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No pochybujem že by sa Miškov ulakomil n

na spoločné kulturne dedičstvo.Je to vraj charakter vraj len v Chorvatsku má haciendu a jachtu za 2 milonoy a určite nie je odkázaný ošklbať Bratislavčanov o kulturnu pamiatku.

Keby chcel tak si kupi zrucaninu a urobí z nej palác prečo by okradol Bratislavčanov?aby na neho v zlom spomínali a pľuli na jeho hrob ? pretože naše dni sú konečné a život kratky a vôbec to nestoji za to.Každý skončí za lopatu prachu nič viac len hodnotných ľudí si budu potomkovia pamätať a niektoré šelmy.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME