Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zneužitie právomocí (Mečiar). (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to na neuverenie,

ako dlho sa preberá tento prípad s amnestiami.

Ak vyjmem nešťastný prípad Remiáša, zabili niekoho ? Uniesli jedného človeka (podozrivého z finančných machinácií), pričom mu nespôsobili zranenie. Bolo by okolo toho toľko humbugu, keby sa jednalo o obyčajného človeka a nie syna dôležitého človeka (u mňa prezident nie je najdôležitejší, je len pre reprezentačné účely).

U mňa oveľa väčší pocit krivdy vyvolalo za Mečiarových čias, keď vo fabrikách v našom kraji riaditelia a ich námestníci vytunelovali štátne podniky, založili si s.r.o-čky a po krachu týchto podnikov si desiatky ľudí siahli na život, porozbíjali sa rodiny, keď otcovia museli odísť na západ. To sa dialo za Mečiara, toto nebol prečin, keď týchto riaditeľov nikto nestíhal, za podvod ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetko je zločin ! A únos a zabitie mimoriadny ! V poľnohospodárstve napríklad za uvedené obdobie došlo ku najväčšiemu poklesu poľnohospodárskej výroby a poklesu stavov zvierat. Dotácie na podporu poľnohospodárstva presunuli z podpory na stavu zvierat, na jednotku tkzv. obhospodarovanej plochy. Tá predstavovala a predstavuje podnes podporu a platbu aj za nevyužívanú plochu, len raz do roka ledabolo kosenú, alebo zmulčovanú. A najväčšie výmery takých plôch si privlastnili ONI..! Z toho dnes žijú.Skutočným roľníkom zamedzili prístup k majetku. Vypracovali metódu, ako zachrániť schátralé družstvá vykradnutím a oklamaním bánk tak. že si zmenili názov. A dnes ešte vytrubujú, že ONI družstvá zastabilizovali.
Napríklad okres Žilina nemá ani 20 % zvierat zo stavu pred II.svetovou vojnou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Každý, ktorý podpísal členstvo do JRD, priložil polienko do veľkej komunistickej vatry. Pre mňa je to komunista. Každý komunista, ktorý po tzv. pražskej jari, opätovne podpisoval dokument o poučení z krízového vývoja, ktorým defakto odsúdil akýkoľvek demokratizačný proces v Československu, je pre mňa zločinec. Každý, ktorý si prisvojí niečo, čo mu nepatrí, je pre mňa zločinec.

Pán Jozef, kto sú to ONI, ktorí si privlastnili cudziu pôdu? My sme JRD nepodpísali, pôdu nám zobrali, po 89. sme ju v rámci reštitúcii dostali späť. Nikto si z nej nezobral ani 1m2. Všetko sme vydokladovali listami vlastníctva.
Hovorí vám niečo výveskový zákon? Uvedniem konkrétny reálny príklad. U nás podpísali JRD väčšinou gazdovia, ktorí vlastnili malé výmery pôdy. Jeden z nich (po novembri zakladajúci člen KDH v obci), sa na základe výveskového zákona po r.1989 dostal k obrovským hektárom pôdy. Samozrejme zákon neporušil. Ponovembroví mocipáni (KDH+VPN) mu legálnu krádež umožnili.

Pred II. sv. vojnou Slovensko bolo zaostalou agrárnou krajinou. Až 67% ľudí v produktívnom veku sa "živilo" poľnohospodárstvom. Priemyselná výroba tvorila iba 20% HDP.V druhej polovici 30. rokov, prišla prvá vlna industrializácie Slovenska, žiaľ, nemáme byť na čo hrdí, nakoľko sa jednalo o vojenskú výrobu pre fašistickú nemeckú armádu. Potvrdilo sa, že keď sa jedná o peniažky, svedomie ide bokom.

Poľnohospodárska výroba bola, je a bude vždy stratový podnik pre farmára, preto je dotovaná štátom a EU, aby aspoň niekto svojou namáhavou prácou, zabezpečil potravinovú sebestačnoť krajine. Keďže dotácie z EU na nášho farmára sú o 50% nižšie ako v západnej Európe, sme odkázaní na cudzie potraviny.

Ešte jedna otázka na vás. V jednom zo svojich príspevkov ste napísali, že máte 6 detí. Koľké z nich sa venujú poľnohospodárskej výrobe ako hlavnému zamestnaniu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

>Každý, ktorý podpísal členstvo do JRD, priložil polienko do veľkej komunistickej vatry. Pre mňa je to komunista.

Do JRD mohli ludia vstupovat aj z donutenia, ked najvacsich sedliakov zavreli pre vystrahu, ostatni sa zlakli a podpisali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Máš zrejme iné skúsenosti. Môžem hovoriť iba za seba a svoju rodinu. Patrili sme k tým najväčším sedliakom. U nás nikto nikoho nezatváral.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemam nijake skusenosti v rodine, viem iba z citania, ci z pocutia - zrejme u vas bolo dost sedliakov na zalozenie druzstva, tak im stacilo Tvojim predkom skonfiskovat podu. A dost zalezalo od "vedenia dediny" - ako sudruh vedel presviedcat. Nakoniec mas o tom aj viac filmov, niektore natocene koncom 60. rokov, napr.: https://www.csfd.cz/film/4786-... .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

>Ak vyjmem nešťastný prípad Remiáša, zabili niekoho ?

Urcite, v 90. rokoch zmizlo, ci zomrelo dost ludi (aj RR zabila mafia, stat si asi iba objednal sledovanie, ci zastrasenie).

>U mňa oveľa väčší pocit krivdy vyvolalo za Mečiarových čias, keď vo fabrikách v našom kraji riaditelia a ich námestníci vytunelovali štátne podniky, založili si s.r.o-čky a po krachu týchto podnikov si desiatky ľudí siahli na život

Sam si si odpovedal na svoju otazku, A co Ti vadi, ze idu niekoho stihat za ine ako by si chcel? Za to, co by si Ty chcel, asi nemozu, ved z tych penazi ziju aj sucasni sudruhovia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Politici a ich strany si uzurpujú moc?

Autor, napíšte ktoré strany konkrétme. Nie každá strana sa správa rovnako a naviac nie keždá strana je členom vládnej koalície, čo znamená, že nie je pri moci.

Nepriame kriminalizovanie politiky ako takej nahráva subjektom, ktoré sľubujú "zavedenie poriadku".

Autor, asi viete o čom je reč.

Odkaz pre bobby.d, ak unesú syna prezidenta, tak okolo toho treba robiť krik. Keď si niekto trúfne ne syna prezidenta, čo potom syn neprezidenta. HZDS svojho času tiež tvrdilo, že je jedno, či sa jedná o syna prezidenta, alebo syna ktoréhokoľvek občana.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milá pani Herichová, neprekáža Vám, že Mečiar je zločinec, ktorý okrem únosu prezidentovho syna ako pomstu za to, že prezident nesúhlasil s jeho rozkrádaním majetku celej republiky, ktorým obdaril celú svoju rodinu a svojich oddaných kamarátov, objednal vraždu jedného mladého človeka (a ktovie koľkých ešte, o ktorých nevieme), atď. ??? Tomuto bezočivému mafiánovi najhrubšieho zrna máme dať pokoj?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Právo a demokracia ...

Z tohoto hľadiska nepovažujem Slovensko za právny a už vôbec nie demokratický štát. Preto podporujem a budem podporovať všetky aktivity smerujúce k tomu, aby naša ústava aj keď nie úplne dokonalá, nebola pre tých rovnejších iba zdrap papiera. Práca, pravda, právo, poriadok, prosperita - to ľudí zaujíma a je im jedno kto im blahobyt a bezpečnosť zaručí. Už ma pomaly unavuje to večne a ničím nepodložené obviňovanie tzv. extrémistov, fašistov či nacistov. Tí, čo ich bez dôkazov obviňujú zároveň mlčky prehliadajú ešte väčšiu obludnú ideológiu - komunistickú a boľševickú, vládnu nám dodnes. Nikomu nevadí, že nás stále klamú, zavádzajú a okrádajú ?! Uplatňujú totalitný systém riadenia štátu, nikto to nevidí ?! Dnešní boľševici sa nič iné od svojich predchodcov nenaučili, nič iné ako prznenie slobody a demokracie nepoznajú. Nikdy sa od zločinov komunizmu nedištancovali, nikdy sa za ne neospravedlnili, to nikomu nevadí ?! Mečiara jeho učenlivý žiak Fico sú ich verným obrazom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef slávik22, ak by Slovensko nebolo

právny a demokratický štát, tak Vy by ste nemali kde verejne písať, že Slovensko nie je právny a demokratický štát. Jednoducho a jasne by niečo také bolo zakázané mocou nastolenou diktatúrou (napríklad) "proletariátu".

Reči o nedemokratickom štáte pomáhajú niekdajším ŠTBákom, tzv. zeleným gumám a Kotlebovcom.

Súčasný parlament bol zvolený demokraticky. O kvalite voličskej základne zámerne písať nebudem. Len konštatujem, že voľby boli demokratické, to jest, že nežijeme v diktatúre.

jozef slávik22, niektoré Vaše textové súpravy majú masturbačný charakter. Takú tú návalovú opakovačku, ktorej cieľom je robiť si dobre.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

>ak by Slovensko nebolo právny a demokratický štát, tak Vy by ste nemali kde verejne písať, že Slovensko nie je právny a demokratický štát.

To su taraniny, od pravneho statu mame daleko, inak by tu nevladla zberba, co tu vladne, A aka je u nas vymozitelnost prava, ked sudruh predseda vlady a strany Smer sro sa zapiera pred sudnymi zasielkami? A preco sa nevysetria afery sudruha min. vnutra? V pravnom state by obaja uz davno sedeli v base. A spolu s nimi asi aj dalsi sudruhovia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

js6, Róbert F. a pán K. si môžu

robiť takmer čo chcú, lebo vo voľbách opakovane dostávajú podporu PLUS kolaborácia od niekdajších pseudoopozičníkov PLUS ďalšie okolnosti, ktoré majú dosah na danú situáciu. Napísané inak: čo si ľudia nechajú to majú. Problémom nie je "nejaká" (ne)vymožiteľnosť práva.

Ak sa napríklad aj uskutoční tzv. pochod proti korupcii, tak nemá rýchle, adekvátne pokračovanie, nemá adekvátnu podporu od tzv. opozície, lebo tá sa obáva, že nejaký ten protestštudent by chcel mať miesto na volebnej kandidátke v roku 2020. A pseudoopozícia už má a chce mať svoje fleky, svoje pohodlné diskusie v televíznych štúdiách, svoje blúdenie po sekretariátoch.

Budem sa teda opakovať: v systéme parlamentnej demokracie generuje politickú scénu spoločenské prostredie.

Slová klasika: Aká matka, taká Katka

A ešte môj odkaz na knihu od Gustave Le Bon: Psychológia davu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

OK, vratim sa k Tvojmu predoslemu prispevku:
"ak by Slovensko nebolo právny a demokratický štát, tak Vy by ste nemali kde verejne písať, že Slovensko nie je právny a demokratický štát. Jednoducho a jasne by niečo také bolo zakázané mocou nastolenou diktatúrou (napríklad) "proletariátu. ... Súčasný parlament bol zvolený demokraticky.".

Tu nemas pravdu, sloboda slova jednotlivca a slobodne volby su iba nutnou podmienkou demokracie, nie postacujucou. V demokracii vladnuca moc aj dodrziava demokraticke principy, ziadne take, ze "Vyhrali sme volby, tak mozeme vsetko" - ano je to pravda, ze u nas to tak funguje, prave preto sa da povedat, ze u nas nie je ta "prava" demokracia, ale "pokrivena" (ci demokracia "vychodoeuropskeho typu", ci aky privlastok jej chces dat). Na kontrolu dodrziavania demokracie su od vladnucej moci nezavisle urady, ci organy (u nas sa to podarilo okrem prezidentskeho uradu skoro vsetko obsadit Smeru oddanymi ludmi).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto z hoho ...

Slovný súboj medzi vami, mnou a väčšinou diskutujúcich neberiem osobne. Viacero diskutujúcich vrátane mňa vám už svoj názor na vaše akože rozbory a analýzy bez riešení napísalo. Nemá význam ich opakovať, všetky sú voči vašej osobe negatívne a to vás zrejme vnútorne veľmi škrie. Píšem zrozumiteľne preto, aby tomu rozumeli všetci nielen tí niektorí, ktorí si o sebe myslia, že majú intelektuálne na viac. Už som vám raz pripomenul, že vám sa nedá dôvodiť, no a o tom to je. Nikdy som nebol členom žiadnej strany a tak to ostane navždy. Nestraníckosť mi umožňuje rozmýšľať slobodne a nezaujato a tak sa aj vyjadrovať. Píšem vždy len o tom, o čom som presvedčený, že je to správne. Sloboda v chápaní demokracie je široký pojem a slobodné vyjadrovanie je len jej drobný čriepok, preto ak sa môžeme slobodne vyjadrovať ešte neznamená, že ostatné atribúty demokracie sú v praxi aplikované. Ak sa vám zdá, že mám nacvičené nejaké slovné spojenia, je to iba zdanie. Niektoré myšlienky opakujem len preto, lebo sú pre pripomenutie ľuďom dôležité pre svoj obsah. Vo vzdelaných kruhoch tomu hovoria akcent. Už len to, že vám takto zoširoka oponujem o niečom svedčí. Ale v našom prípade určite nejde o to, kto z koho. Ja nesúťažím, ja iba slobodne vyslovujem svoj názor. Mimochodom, mal som odvahu vysloviť slobodne svoj názor aj za socializmu, aj keď som bol vyšší dôstojník
armády. Odmenili ma tým, že som nebol 11 rokov povyšovaný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef slávik22, svoj názor za

tzv. socializmu ste zrejme vyjadrovali len po určitú hranicu možného, čo znamená, že ste mohli byť na poste, ktorý ste zastávali. Určite ste teda verejne (opakujem verejne) nekritizovali fakt, že komunistická strana mala svoju "vedúcu úlohu" zakotvenú v ústave.

Asi ste ani len náhodou nekritizovali vraždenie a zatváranie oponentov režimu.

A na Vašom mieste by som sa ani len nechválil tým, že ste boli vyšší dôstojník armády.

Armáda bola absolútne pod ideologickou taktovkou teroristickej organizácie s názvom komunistická strana.

Boli ste členom totalitne ovládanej organizácie, naviac plne naviazanej na rozkazy zo ZSSR.

A čo august 1968? Povedali ste otvorene, že zo strany ZSSR išlo o akt agresie?

Boli sme síce členom tzv. Varšavskej zmluvy, no jej predstavitelia páchali násilie na civilnom obyvateľstve ČSSR. Hovorili tomu bratská pomoc.

Už mi rozumiete? Boli ste spolupáchateľ.

Teraz odkaz pre js6, budem sa opakovať, ale sú to občania, ktorí v systéme parlamentnej demokracie rozhodujú o zložení parlamentu.

Keď si prezerám prieskumy verejnej mienky, stále vidím na prvom mieste Smer - SD.

A vidím tam následne aj SNS, kotlebovcov a SaS.

Občania volia ľudí, ktorí si preferenčne (a aj skutočne) zarábajú na rečiach o chudobe, o sociálnej rovnosti a spravodlivosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vy, Habr, ste plus mínus ročník 1962, pokiaľ si dobre spomínam.

V dobe pádu režimu ste mali (povedzme) nejakých 26, 27 rokov.
...čo ste za socíku robili Vy...?
Neviem, v roku ´89 boli ste možno novinár či tzv. večný študent...
Ozývali ste sa snáď svojimi kritickými článkami proti 4. článku Ústavy ČSSR...?
Burcovali ste mladých proti účasti v SZM...?
Na vojenčine ste nadávali veliteľom do vlastizradcov...?

...a ak nie, tak PREČO...?

Spamätajte sa už raz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Plač na nesprávnom hrobe

Takmer všetko, čo tu čítam, je iba tým. Pán Pospíšil sa rozčuľuje, že parlament nerobí zákony pre občanov. Veď hej, pán Pospíšil, ale volili ste si do parlamentu občanov? Skúste si prelustrovať tých, čo sú tam zvolení, a uvidíte, že oni zväčša nemajú sebamenší dôvod robiť nejaké zákony pre občanov. Nestihnú za 4 roky ani všetky, čo potrebujú pre seba a širokú rodinu, a pritom si za to (na rozdiel od nás) riadne zaplatili...
Čo s tým má násilná či dobrovoľná kolektivizácia, je mi síce záhadou, ale môjmu dedovi „kulakovi“, ktorého zabili v Leopoldove pri prepúšťaní na Novotného amnestiu, to už život nevráti. Nosím mu na hrob kvety a zapaľujem sviečku, aj tak by už mal vyše 100...
Je tiež široko-ďaleko známe, že naša demokracia karpatského typu je demokracia vyššieho stupňa, lebo je jednak boľševická ako aj právnická...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME