Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po smrti dcéry sa dedko stará o vnúčika. Musia vyžiť z eura na deň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

toto madam dubovcová

bývalá ombudsmanka nevidela? euro na deň pre dve osoby má stačiť. ale 3 eurá na deň pre jednu osobu a len na jedlo, na žiadne iné výdavky nie, pre deti v polepšovni sa jej málilo. hanba.
 

Ved toto...

...pani ombudsmanka pre deti to uz isto vyriesila, ze....
 

Teda imbudsmanka a jej 40 zbojnikov

(pravnikov na urade) je uplne zbytocnych. Vyhodene peniaze.

Oproti EU mame nadbytok vsetkych statnych zamestnancov.
Najma sudcov mame cez 2000 a 10 rokov vydavali VSTECI! rozhodnutia, ze vynutene zmluvy bank o súkromných sudoch pri pozickach su platne. Vsetci prirom vedeli ze to je protipravne a neplatne - ale nadrzali silensjiemu- banke. Su uplne zbytocni.
Vsetkych 2000 sudcov je treba vyhodit a zaviest porotne sudy ako v USA.

Mali by sme zrusit aj nase nemocnice a kazdy by sa liecil sam zo svojho zdravotného poistenia v zahranici podla svojho vyberu, nechali by sme len sanitky a urazove oddelenie.
Naco mi je poistenie, ked dostanem lekara co bere 2000 eur, ked nocna sicka 400, a nezda sa mu to sproste.
Ja nechcem byt lieceny lekarkou sociopatkou, uz preto ze nesla demonstrovat za znizenie svojho platu a teda ma chce zabit tak ze vyciciavanim zdravotného poistenia nebude na moju riadnu leicbu ale iba taku, aby to nejako bolo ak sa jej v poradovniku !!!! dozijem.

Ucitelky - politcike pracovnicky a politickymi skoleniami sme mali prepustit uz davno, dieta sa lepsie nauci samo z teraz velmi lacnych knih, videi a skypu. Nepotrebuje byt kazdy den POVINNE v chorom sikanujucom koletive. 100% triednych kolektívov je sikanoidnych.
Nech chodi do sportoveho kruzku alebo tanecneho, ked ju tam budu sikanovat druhy raz nepride a vybere si iny. Nie povinne chodit ako do skoly.
Ale na druhej starne koncorocne povinne kamerovane testy aby sudruzka niekomu neprilepsila a nepohorsila.
 

tak veru

a este si, martinka moja lubezna, zabudla na radicovu...
 

 

:-) K+
 

nezabudla súdruhu

to si ako na to prišiel? jedna lepšia ako druhá. :-)

reedukačné a protidrogové polepšovne dostávajú skoro rovnako.
 

 

Čo to je oproti tomu, koľko dostával bordel v Galante za jedného závislého...
 

 

a čo má s týmto spoločné bývalá ombudsmanka, štát "riadi" a ničí od roku nejaký Robert Fico, ktorý dava islamistickým utečencom, ktorých sem naváža a už súhlasí aj s kôtami, takže im dáva 1200 EUR mesačne , ubytovanie, stravobvanie a lekársku starostlivosť zadarmo, čiže z naších daní, my môžeme pri súdruhovi ficovi aj zdochnúť od hladu pod mostom, on aby bol v nejakom JADRE tak zabezpečuje blahobytný život potencialnym teroristom - kto z nás dostáva od štátu za nič 1 200 EUR mesačne
 

Ty kokos,

a koľkože je tu tých utečencov, čo dostávajú 1200 € mesačne? Utečenec u nás dostane ubytovanie (kasárenského typu), stravu (3x denne formou hromadného stravovania), ošatenie zo sekáču a 68-72 € vreckové. Tak nedrístaj prosím o 1 200 €, to nedostanú ani v Nemecku či Dánsku. Tohto roku Slovensko prijalo 18 (slovom: OSEMNÁSŤ) utečencov. Tak sa k nám hrnú kvôli Tvojim 1 200 € mesačne.
 

 

prestaň tarať a klamať, si ako Fico na Devíne, ktorému chýbal prezident ale nechýbal mu predseda parlamentu, ktorého Fico ponížil a urazil - Fico je v hierarchii až tretí ale správa sa a koná ako diktátor.
K veci Fico tajne prijal kôty potencialnych teroristov pre Slovensko , Fico už roky sem naváža takzvaných utečencov na "úkor Rakúska" bolia sú umiestnení v Gabčíkove, Humenom a dalších aglomeraciach. Týto utečenci - potencialni islamisticí teroristi sú tu vydržiavaní z naších daní, dostávajú vysoké socialne dávky , majú bezpaltné ubytovanie ( naši ludia spia pod mostami a nedostanú od SMERackych smrtihlavov nič - môžu zdochnúť). Je to daň za oportunstick politiku strany SMER, zločineckú politikua obchody so zbaraňami a muníciou ako aj za strapetéh obchody s drogmai a šnupanie strapatého.
 

Tak sme si vymenili komplimenty...

Ja som Ti napísal, aby si nedrístal, Ty mne aby som prestal tárať a klamať. To sme si kvit.
A teraz fakty. Eurostat vydal štatistiky za tretí kvartál 2016 až tretí kvartál 2017. To je jeden rok, končiaci sa marcom 2017. Za ten rok sa u nás hlásilo o azyl AŽ 7 (slovom sedem) azylantov na milión obyvateľov. To je zhruba 35 ks.
Utečenci, ktorých sem vláda "navážala na úkor Rakúska" do Gabčíkova a Humenného sú už dávno preč. Oni majú totiž smartfóny, komunikujú navzájom a odchádzajú ďalej na západ. Choď sa pozrieť na slávny utečenecký tábor na slovensko-rakúskych hraniciach (kataster Wolfsthal). Kapacita: 96 kusov. Skutočný počet: NULA. Idú preč (a to boli v Rakúsku!!!), Dánsko, Škandinávia, trocha aj Nemecko, prípadne sa stratia medzi svojimi v Belgicku, Francúzsku.
Tvoje informácie o dovoze utečencov ku nám z Rakúska sú staré dva roky a dávno sú neplatné.
Tu máš ďalšiu informáciu z roku 2015, kedy sme ponúkli odber istého počtu utečencov z Rakúska:
" Byť utečencom na Slovensku nie je žiadna výhra. Ak sa tu ocitne v záchytnom či pobytovom tábore, má nárok na denné vreckové 27 centov, ak je mladší ako 18 rokov, a 40 centov, keď je starší. Dospelý tak dostane len asi 12 eur na mesiac. Ak si privyrobí, štát mu pridá. „Výšku vreckového možno zvýšiť až do sumy 1,20 eur na osobu a deň, ak žiadateľ o azyl vykonáva prospešné práce pre tábor,“ uviedla pre Aktuálne.sk Marta Fabianová z tlačového odboru ministerstva vnútra. Aj keby však utečenec v tábore pracoval, nedostane od štátu viac ako 37 eur za mesiac. Na druhej strane je pravda, že v azylovom zariadení má zadarmo jedlo, ubytovanie, základné hygienické potreby aj zdravotnú starostlivosť. Občas i nejaké to kultúrne či športové vyžitie.
Nemecko: "Ako už portál Aktuálne.sk informoval, podľa denníka Handelsblatt dostávajú v Nemecku utečenci v záchytných táboroch, kde spravidla strávia prvé tri mesiace, vreckové 143 eur mesačne. Strava, ubytovanie a ďalšia starostlivosť je pritom zdarma. Po odchode zo záchytného tábora im vyplácanú pomoc ešte zvýšia. Aj keď náklady za ubytovanie naďalej znáša štát, každý mesiac im prispeje sumou až do výšky 359 eur."
Francúzsko: "Vo Francúzsku dostáva zase plnoletý žiadateľ o azyl 11,35 eur na deň, čiže 340 až 350 eur za mesiac. Za stravu, ubytovanie a základnú starostlivosť pritom neplatí. Ak si našiel vlastné bývanie, môže mu štát podľa situácie vyplatiť až 718 eur mesačne."
Rakúsko: " Rakúsko, kde ľudia čakajúci na azyl nemôžu pracovať, už také štedré nie je. Ak utečenci zostanú bývať v špeciálnych zariadeniach, ich mesačné vreckové je maximálne 40 eur, lebo nemajú výdavky na stravu či ubytovanie. Okrem toho dostávajú ročne aj 150 eur na ošatenie a 200 eur na školské potreby. Pokiaľ sa žiadateľ o azyl rozhodne žiť na vlastnú päsť mimo tábora, štát mu vypláca najviac 320 eur mesačne na nájomné, energie či stravovanie."
Spojené Kráľovstvo: "Žiadateľ o azyl v Británii dostáva za normálnych okolností okrem stravy a ubytovania 35 libier na týždeň, čo je asi 47 eur. Horšie je, keď ide o viacdetnú rodinu, pretože vláda nedávno znížila podporu pre deti utečencov o 16 libier (takmer 22 eur). Štvorčlenná rodina s dvoma deťmi tak namiesto predošlých 178 libier dostane len 148 týždenne (zhruba 201 eur)."
Švédsko: "Utečenci, ktorí sa dostanú do Švédska, bývajú spravidla v nejakom domove. Ak sú sami, dostávajú 24 švédskych korún (2,50 eur) na deň, no stravu a ubytovanie majú zadarmo. Ak spolu bývajú viacerí dospelí, vyplácajú im 19 korún (asi dve eurá) a deťom do 17 rokov 12 korún (1,3 eur) denne. Za mesiac tak nedostanú viac ako 75 eur.
Ale SK podľa Teba: 1200 €. :-)))))))
 
Hodnoť

 

Ked mate tomuto statu zaplatit, je uradnik s natrcenou rukou prvy. Ale nedaj Boze, ked nieco chcete vy.... Ak vobec nieco dostanete, tak to trva mesiace.
 

 

Byrokracia. Z videa v reportáži vyplýva, že došlo k procesnej chybe. Pánovi M. poradili, aby odišiel do predčasného dôchodku, vystúpil z II piliera, a peniaze sa presunuli do Slovenskej sporiteľne, pokiaľ tomu dobre rozumiem. A od sociálnej poisťovne nedostane nič, lebo nedosiahol dôchodkový vek. Celé je to zamotané, ale je strašne smutné, že si ho posúvajú a česká strana sa odvoláva na slovenskú, že ak budú najprv vyplácať oni, potom aj tí druhí. Pán M. nechce nič navyše, ako sám vraví, podľa práva, dožadoval sa iba toho, na čo mal nárok po odrobených rokoch. Ale ako sa v tom má človek, ktorý sa do všetkých tých "vecí", "zákonov", obštrukcií nevyzná, zorientovať, a ešte mu aj zle poradia... :( Posúvajú si ho, štósy papierov, a stále čaká...
 
Hodnoť

 

Euro na den by znamenalo 30 eur na mesiac. Oni maju na mesiac 223 eur. Dedko na Slovensku pracoval 9 rokov pocas svojho zivota. Navrhujete zvysit odvody do poistovni (uz teraz su schodkove, odvody nepokryvaju vydavky na dochodky vyplacane poistovnou) aby mohol clovek pracujuci na Slovensku pocas svojho zivota dostavat viac ako 223 eur mesacne? Mnoho pracujucich rodin ma po zaplateni dani, odvodov a hypoteky k dispozicii menej ako 223 eur mesacne. Navrhujete im zobrat na odvodoch viac a dat tomuto panovi?
 

 

Ako majú dvaja chorí ľudia žiť z 223 eur? Určite majú nejaké náklady na bývanie a energie, možno lieky, ktoré musia platiť každý mesiac a potom im naozaj asi zostane euro na deň. A to, že toľko zostane rodinám je tiež katastrofa. Tento štát a tento systém je katastrofa. Hyenizmus. Niekto musí mať zlaté záchody a iní žijú z eura na deň.
 

 

Pochopil som spravne, ze 1 euro na den znamena 1 euro na den po odratani blizsie nespecifikovanych vydavkov? Takze, ak moj syn minie svoje vreckove, tak on vlastne ma 0 eur na den po odratani nim minutych penazi.

Maju jednoducho 223 eur mesacne. Mozno 223 eur mesacne znamena 30 eur mesacne po zaplateni blizsie nespecifikovanych vydavkov, potom ale cislo 30m eur mesacne neznamena, ze z toho musia zit, kedze uz blizsie nespecifikovane vydavky zaplatili. Mnoho ludi zije z 0 eur mesacne po odpocitani nimi zaplatenymi blizsie nespecifikovanymi vydavkami.
 

 

Samozrejme, je to na dobrovoľnosti - buď zaplatíš nájom a energie, alebo môžeš bývať pod mostom a potom by mu zostalo viac na deň. Aj lieky sú na dobrovoľnosti, buď si ich zaplatíš, alebo zomrieš a v tom prípade ušetríš Ty, aj sociálny systém, tak si to myslel? Predpokladám, že Tvoj syn, ak minie vreckové, nezostane bez jedla, ošatenia, školských pomôcok, liekov a pod. A ak si myslíš, že je normálne, ak rodina po zaplatení nejakých nutných výdavkov zostane na nule, tak ja nie. Popíš mi nejakú stravnú jednotku za 0 eur pre takú rodinu napr.
 

 

píšeš hlúposti.. tvoj syn aj keď minie vreckové tak každý deň mu dáš raňajky, obed aj večeru a samozrejme mu zaplatíš poplatky v škole a keď rozbije botasky tiež mu kúpiš druhé..
 

co ty tu riesis

clovece, asi ti unika podstata. Vidim, ze v tvojom ponimani zit znamena, ked cloveku neprsi na hlavu. To hovori ale ten, ktory ma detom na vreckove. S tvojim zmyslanim si uz mal byt na urade vlady, ak uz nie si...
 

 

A tebe unika podstata, ze ak stat ma niekomu na socialnych davkach pridat, musi tym co pracuju zobrat. Takze ak niekto tvrdi, ze takyto clovek ma mat miesto 223 eur mesacne 420 eur mesacne, tak treba niekomu tych 200 eur rozdielu zobrat. A casto ti, ktorym ten stat zoberie maju po zaplateni byvania a hypoteky a skoly tiez iba euro na den. Ak tym zoberies to euro aby si ho dal tomu, co robil na Slovensku za cely zivot 9 rokov, z coho budu oni zit.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Transparency International Slovensko: Čo je za úspechom kampane Kotlebovcov? 5 787
 2. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 1 585
 3. Elena Antalová: Najväčší hnus máme doma 915
 4. Ján Buocik: Tešíte sa na nový obchvat Bratislavy D4R7? Zbytočne! Ešte roky bude fakticky nepoužiteľný. 705
 5. Pavel Weiss: Ako pomôcť zvládnuť obyvateľom prudký nárast cien bytov? 631
 6. Miroslav Pollák: ĽSNS a demokrati na námestiach 582
 7. Ondrej Putra: Zmarené voľby? 577
 8. Dominika Dongova: Prečo podvádzame? Je nevera naozaj zlá? 490
 9. Jozef Kmeto: Kotleba cigánov miluje! 482
 10. Rudolf Pado: Kedy vyčistíme Liptovskú Maru? 329

Rebríčky článkov


 1. Zdeněk Kedroutek: Příběh „nových členských průkazů DPO SR“ – jeden velký podraz!
 2. Peter Slivovic: Tip na unikátne a pútavé čítanie
 3. Ivan Švajlen: Nenávidel. Teraz ku každému pristupuje so súcitom.
 4. Štefan Vidlár: Jak mňa zbili
 5. Ľudovít Herman: Ak prechovávame k deťom nevhodné romantické city, vôbec nie sme psychopati
 6. Martin Žilinčík: Čo najviac popudilo tento týždeň počas procesu
 7. Ján Buocik: Tešíte sa na nový obchvat Bratislavy D4R7? Zbytočne! Ešte roky bude fakticky nepoužiteľný.
 8. Víťazoslav Würschner: MUŽ TVORÍ A VYCHOVÁVA SVET (muža však vychováva žena)
 9. Ľuboš Šimún: Fašizmus náš každodenný
 10. Milan Lacúch: Ako správne konať dobro?

 1. Petra Vlhová predviedla skvelý výkon v zjazde, v Bansku skončila šiesta
 2. Minister Sólymos sa ospravedlnil a podáva demisiu
 3. Erik Kaliňák: Prečo by mi malo prekážať, že bol Fico v byte na Vazovovej?
 4. Miliónová firma bývalej čašníčky z cukrárne sa našla v dome jej rodičov
 5. Vlhová v druhom zjazde atakovala elitnú desiatku, Shiffrinová na pódiu chýbala
 6. Prvý McDonald´s na diaľnici je realitou. Pozrite sa, ako vyzerá
 7. Svedok incidentu ministra Solymosa: Bili sa, kopali, nadávali na seba (video)
 8. Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa
 9. Brilianty a kompromateriály. Tóth doniesol polícii prehľad Kočnerovho biznisu
 10. Polícia potvrdila smrť nezvestného Prešovčana Michala Stacha

 1. Ožobračujú národ: Pellegriniho ľudia a oligarchu Výboha postavili pálenicu za štátne
 2. Dôchodcovia živoria: Kamarát expremiéra Fica Miroslav Výboh si užíva v Monaku
 3. Hlavným volebným programom nového Smeru je chrániť našich ľudí ako je Bašternák
 4. Učitelia dostali omrvinky: Firma oligarchu Výboha bude opravovať pošty za milióny eur
 5. IQ 88,14
 6. Trnka priznal, že sa nechal Kočnerom opakovane korumpovať: Aj tak si chodí po slobode
 7. Trnka vypovedal v NAKA viac ako osem hodín: Nechá Smer Trnkovu výpoveď skartovať?
 8. Vdova po džihádistovi položila nórsku vládu
 9. Pochodu za život vo Washingtone sa prvý krát v histórií zúčastní aj prezident Trump
 10. Blokovanie fašizmu a Kotlebovcov v Sobranciach s Irenou Bihariovou

Už ste čítali?