Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

10 krokov k vysokým účtom za energie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, bola by sranda ,

ak by sa profesor jahnatek rozihodol v závere svojho politického slúžnictva konat ako sa na nezávislý energeticky organ patrí . Ale to sa nestane ! Takú hanbu si v komjaticiach nemôže dovoliť . Apropo : vraj vznikne v komjaticiach detasovane pracovisko vysokej skoly elektrotechnickej Bratislava , aby si pripadni záujemcovia mohli vo sviznom tempe urobit tituly - nebudu predsa na pozíciách v urso bez patricneho vzdelania - nie ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re:URSO

Najväčší a najvážnejší problém nominácie Jahnátka nie je jeho nekvalifikovanosť, alebo nedostatok praxe. Najväčším problomom je jeho servilnosť až poddanosť strane Smer-SD. Vláda=strana Smer-SD súhlasila s predajom elektrorozvodov na Slovensku Kretinskému EPH od Enelu. To je najdôležitejšie rozhodnutie. Mohla npr. vytvoriť štátnu akciou spoločnosť a ponúknúť občanom akcie a tak získať peniaze na nákup ZSE+SSE+VSE. Kretinského EPH ptrebuje pravidelné isté platby na splácanie rôznych úverov preto prišiel s požiadavkou vsunúť do cenníka jednoduchú položku Istič=spotrebič. Je to technická lož, ktorú sa snažili demagogicky obhájiť lžou, že veľkosť ističa ovplyvňuje spotrebu. Nie je to pravda. Takto sa do ceníka, ktorú ešte zabezpečil Holienčík dostala položka zo zaujimavým názvom "Tarifa za prístup do distribučnej sústavy" OM_(odberné miesto)/1 fáza/Mesiac" Hodnota istič sa vynásobí akýmsi koeficientom pôvodne pre živnostníkov, obchody a obce t.j. pre nízkonapäťovú sústavu 3x400 V to bolo 0,83 €/Ampér/mesiac. Vyzeralo to celkom nevinne, ale za týmto číslom sú stámilóny. Príklad. Obec má hlavný prívod istený 500 A. na každú fázu 0,83€ x 500 Ampérov x3 tri fázy x 12 mesiacov = 14 940 € (bez DPH) za rok fixný poplatok. Na veľké sťažnosti a hlavne každodennú Matovičovu iniciatívu, za čo mu treba veľmi poďakovať bol koeficien znížený na 0,16 € t.j. z pôvodnej sumy 14 940 €, klesol na 2880 (bez DPH). Podobne aj malý obchod s 25 A ističom z cca 40€/mesiac 2016 vzrástla platba na 144€ a s DPH na 172 €. No a keď si Kreinsky dal spočítať všetky odberné miesta tak si dal na URSO odobriť novú vyhlášku. Problém sú aj obyvatelia, keby sme vyšli ako v Rumunsku, alebo Bulharsku na mesiac do ulíc nedovolili by si to ako v spomenutých krajinách. Ale už na tom vidno Kretinského bezhraničnú drzosť, že to nemá problém skúšať to v rôznych krajinách znova a znova. My zas znova a znova rezignujeme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Model uplatnený pri výbere predsedu URSO

je v obľube koalície a má všeobecnú platnosť a aplikuje sa všade, kde má koalícia dosah na obsadzovanien pozícií, aj na nižších a najnižších úrovniacj riadenia. Na úrovni stredného menežmentu sú to osoby, ktoré častokrát nespĺňajú ani jedno kritérium /ak tak len formálne/ pri riadení potom nerozumejú veciam, a ich realizácia je v kontrole knihy dochádzky, prínos minimálny, resp. žiadny. Jediné, čo spĺňajú je to že majú alebo mali správnu stranícku legitimáciu a stranícke doporučenia. V období socializmu sa to volalo kádrovanie a písalo sa to aj do posudkov a odpurúčaní. Dnes to ide cez sms-ky, odkazy a príkazy.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME