Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moja letná hudba pre vás (I.) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, musíte prísť do Trnavy, už asi štvrtý rok sa celé prázdniny koná tzv. Leto na korze...
http://www.regiontirnavia.sk/d...
Je to skvelé, hudba dobrá (skôr zameraná pre strednú a staršiu generáciu), zadarmo, priamo pred radnicou, býva to tam také uvoľnené, človek posedí či postojí ako dlho chce, prípadne si sadne do nejakej blízkej kaviarne a popíja a počúva.
Ak sa sem vyberiete, môžte potom u nás prespať (ak vám nebude vadiť spať v detskej herni) a pokukať, čo iné nové máme v TT :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za reakciu a aj za...

...pozvanie do Trnavy. Priznám sa, že Trnavu neveľmi poznám, bol som tam len párkrát - aj to len tak letom-svetom.
Problém týchto mestských aj obecných podujatí v lete býva taký, že takmer neexistuje ich nejaká súhrnná propagácia, upozorňovanie na ne. Napríklad nejaká webstránka, kde by boli všetky zaujímavé podujatia na Slovensku cez prázdniny chronologicky a tematicky zoradené. Viete v koľkých obciach sa súťažne varia halušky, guláše, fazuľovice, pečú sa koláče, pampúchy, podplamenníky...? Je ich veľa, len to človek často nemá ako včas "vymáknuť."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pán Martin,ďalší Váš pekný článok. Je mi blízky aj tým, že hudba je mi blízka, bol som muzikant v Liptovskom Hrádku, v školskej dýchovej hudbe, kde sme nadobudli aké-také vzdelanie, pretože väčšina z nás nepoznala ani noty. Pre nás je naša, stará hudba, ktorú sa dnes hra len veľmi malo.
S pozdravom! LM
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi Vám ďakujem za reakciu,...

...pán L. M. Spomínam si na rôzne školské dychovky u nás, a aj na akože bigbítové či rockové školské skupiny. Ja, čoby takmer načisto odprostený od hudobného sluchu, dokázal som pred tabuľou zaspievať len úvod z Anička, dušička, kde si bola... a už som letel naspäť do lavice s milosrdnou trojkou. Ale hudobnú som mal celkom rád, pretože sme mali síce prísneho, ale dobrého učiteľa. Volal sa Voštiar a na hodinách nám vyhrával na husliach. Raz nám zahral aj kúsok z Eleonor Rigby od The Beatles a my sme boli unesení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Chien

pekný výber. V niečom máme podobný vkus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za uznanie, pane,...

...budem sa čo sa týka obsahov tejto mojej minisérie snažiť, vari Vám ešte ulahodím.
Už je po 22. hodine, tak si Vám dovoľujem poslať link na videoklip, ktorý ale vzhľadom na jeho erotický náboj je možné pozerať len a len po 22. hodine!
Všimnite si, prosím, v klipe je v čase 1:38 záberm na ktorom je druhá zľava - pri ľavom okraji záberu - slávna francúzska cyklistka Saganová...
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Víkendové retro ,,pikniky"...

sú teraz in, aspoň v tv som videla zopár reportáží z takých pestrofarebných podujatí.
Na ihlu šašlikovú či ražniči, alebo špízovú ste nastokli toho zopár ,,marinovaných" lahôdok. S výnimkou poslednej,sa viaceré hodia na podvečery či noci pod svietiacimi hviezdami... môže aj popŕchať :-)

Omega, hoc´sú to už sedemdesiatnici, majú svojich fanúšikov aj medzi mladšími.

Pridám aj ja od nich ...

... https://www.youtube.com/watch?...

... https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za reakciu aj s odkazmi...

...na staré pesničky Omegy. Len je tu problém - okrem slov Kutya úr, halászlé, italok, márka, zárva a niektorých zdvorilostných fráz po maďarsky neviem nič.
Čo sa letných piknikov týka, tak tie mi pripomínajú moju ranú mladosť na dekách pri rieke s rodičmi a s kamarátmi. Bohužiaľ, mnohá dnešná mládež vo veľkej miere "piknikuje" po nociach kade-tade v parkoch a "vyspevuje" do rána bieleho, trúbiac pri tom na prázdnych fľašiach...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2/3

Mr. Monsieur Chien, vskutku vydareny letny vyber. Asi preto, ze Vas sukromny projekt nie je financovany z eurofondov. :)
Potesili najma "Stretnutie s tichom" od Hammela a "Strieborny dazd" od Omegy.
Toto fakt nema chybu: "• Leto je ako ihlica na šašlik; na nej sú napichnuté šťavnaté a pestrofarebné kúsky všakovakých festivalov, koncertov, kultúrnych podujatí a udalostí, na ktorých sa môžeme hlavne zabávať. •"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za uznanie...

...aj za pochvalu. Domnievam sa, že názov článku a prvé jeho vety sú vo všeobecnosti to najdôležitejšie na pritiahnutie pozornosti čitateľov.
Ešte raz - veľká vďaka :-) !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hudobne leto ma vela tvari ... mam rada aj tie starsie, osvedcene casom ...
Vsetkym pekne a pohodove leto ... ! :-)
https://www.youtube.com/watch?...
cele :
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem, že ste si našli čas...

...a aj za pripojenie odkazov na krásne Vivaldiho tóny a harmónie.
Aj Vám pekné a príjemné leto prajem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milé ,,vykopávky"...

...hneď urobia lepšiu náladu :-), k tomu šašlíku ešte niečo sladké :-),

https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za reakciu aj za...

..."zásielku" mrazených jahôd v čiernobielej verzii. Schelingera bola veľká škoda. Vždy si na neho spomeniem, keď sa stretnem so spolužiakom Rišom - ako keby boli dvojičky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre blogera,

vďaka za v príjemný, letný prispevok... Oživili ste vo mne pekné spomienky na "mladosť.. Napr. Omegu mám skoro všetky staré LP-čka, ale aj kopu iných platní z tej doby. Beatles, Bee Gees, Elvisa, Claptona, Hladíka, atď. Boli časy, keď sme ich zháňali a čakali na nové platne v Suprafone skoro každý mesiac. Ešte stále sú aj funkčné a hoci máme už dávno CD a DVD-čka, stále sa s nimi veru neviem rozlúčiť... Nech vám to "píše" naďalej...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem Vám za reakciu,...

...spomenuli ste veľa mien hudobníkov a skupín, ktoré poznám a ktoré mám rád. Nevylučujem, že v niektorom ďalšom pokračovaní môjho letného seriálu upriamim pozornosť aj na ne - ale rád by som predstavil tie menej známe alebo neznáme skladby.
Ešte raz ďakujem za reakciu a prajem Vám príjemné leto - aj s hudbou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mňa najviac potešil Mišík,

a Ty ll. patrí medzi moje najobľúbenejšie. Hlavne sa mi vždy páčili tie husle v pozadí :
"spi /td/
já nemohu /tdd,tdd/
spi /tdd,tdd/
já nemohu /tdd,tdd/. ."
Tak aj ja priložím k letnej nálade jednu z tých, podľa mňa dokonalých:
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za reakciu do diskusie...

...a aj za výborný príspevok - skladbu od Lynyrd Skynyrd. Skupina patrí medzi moje obľúbené - a mám poznačené, že v niektorej ďalšej časti môjho letného seriálu od nej niečo do článku zaradím.
Bol som na oslavách 70. výročia oslobodenia Plzne americkou armádou a v rámci bohatých kultúrnych programov tam bol aj koncert Lynyrd Skynyrd - bol to neopakovateľný a krásny zážitok, napriek tomu, že popŕchalo a bolo chladno. Aké bolo šťastie, keď sme sa s členmi skupiny deň pred koncertom stretli v hotelovej hale, kde bola ubytovaná aj skupina. Celé mesto Plzeň bolo vyzdobené americkými a československými zástavkami a zástavami, po uliciach sa preháňali jeepy willysky... - jednoducho paráda!
Ešte raz vďaka a aj za to uznanie na adresu Mišíka. Som rád, že som spravil radosť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME