Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Právna situácia za vlády V. Mečiara (a aj potom) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Pospíšil,
Slovák je už raz taký: alebo profituje zo status quo, alebo je štátnym zamestnancom a bojí sa o prácu, alebo zúčastniť sa na akomkoľvek proteste či na voľbách je pod jeho úroveň a čaká, až to vybojujú tí druhí. Preto sa obávam, že protesty zasa. ako vždy doteraz, pomaly upadnú do zabudnutia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľký a malý / Len on / ...

Nie je to žiadny inotaj, iba také obyčajné prirovnanie štýlu politiky Mečiara a Fica. Akoby u nás čas ani neplynul. Sme krajina, kde včera znamená to samé čo i dnes a to vďaka týmto pánom boľševikom. Ten prvý nechal Slovensko rozkradnúť súkmeňovcom, známym a rodine, ten druhý v tom iba snaživo pokračuje. Učiteľ a žiak. Preteky v rozkrádaní a korupcii pokračujú, ale už je vidieť celkom blízko cieľ - jedno percento super bohatých, 680 tisíc občanov Slovenska na pokraji chudoby a zdecimovanú strednú vrstvu spolu s malými a strednými podnikateľmi. Akože tým úspešnejším super haciendy a hotely v Karibiku, super drahé dovolenky vo vychytených destináciách, jachty, drahé obleky, obrovské náramkové hodinky, drahé autá, prepychové byty a sladký život, ale tým ostatným naordinovali iba chudobu, nízke platy, vysoké úvery na bývanie a čokoľvek, platenú zdravotnú starostlivosť, nízke dôchodky a ťažký život v nedostatku a v strachu o holé prežitie. Áno, je to tak, boľševici boli kedysi rýchlejší ako my ostatní, využili svoje boľševické známosti a urýchlene sa pretransformovali do ekonomickej sféry, masívne privatizovali a dnes sú nám majetkami a životnou úrovňou vzdialení na mnoho svetelných rokov. Čo tam po morálke, keď to sype, no nie ? Majú peniaze, majú aj moc, pravdu a nás však nevlastnia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovné spojenie fenomén Mečiar je

zavádzajúce. Žiaden fenomén Mečiar neexistoval a neexistuje.

Slovo fenomén sa hodí (povedzme) na Alberta Einsteina, Vincenta Van Gogha, The Beatles, alebo na Petra Sagana, či iné bytosti obdarené talentom, ktorý sa rodí raz za 50, či 100 rokov.

Mečiar uchvátil slovenské publikum svojou drzosťou a schopnosťou predstierať, že má skvelú pamäť a že bol boxerom. Nebol!!!

Nebyť frustrácie veľkej časti populácie z novembra 1989, tak Mečiar by mohol svoj "talent" prezentovať akurát tak v nejakej súkromnej právnickej firme a nie vom vysokej politike.

Autor článku, slová majú svoje pozadie a dokonca aj popredie. Treba ich študovať a potom používať. Takže nie fenomén, ale napríklad gauner, podvodník, iluzionista.

Mečiara "politika" stvorilo spoločenské prostredie, ktoré sa pravidelne obracia na tárajov, čo tvrdia, že vedia chodiť po vodnej hladine.

Preto máme Fica, Danka, rôzne "rodiny" a egomaniaka Sulíka.

V tejto krajine je možno 20 000 ľudí, ktorí sa orientujú v politike, v histórii, v súvislostiach.

"Ostatné" je o rovnostárstve, sociálnej závisti a snívaní o reforme tzv. socializmu.

Každému co jeho jest.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, v závere článku na blogu

píšete o návrate na demokratickú cestu slobody a o ceste k právnemu štátu. Vyvolávate tak ilúziu, že tu nie je demokracia a neplatí právo. Práve také "konštatovania" pomáhajú extrémistom. Tí tiež tvrdia, že tu vlastne niet demokracie, neplatí právo a treba zaviesť tzv. poriadok.

Skúste sa pozrieť na KĽDR a potom uvidíte, čo znamená naozaj nemať demokraciu a právny štát.

Taktiež píšete už otrepanú frázu, že "cestu nám ukážu naši mladí..."

To akože kto nie je mladí, ten už nemôže ukazovať "nejakú" tú cestu? A otázne taktiež je, odkedy dokedy mladosť platí a odkedy už nie. Kvalitný výkon môže podať aj 60 ročný muž, zatiaľ čo 30 ročný za ním občas môže zaostávať. Všetko je relatívne.

A ešte k pokusom o zjednocovanie tzv. politikov. Už som to písal XY krát ale opäť: súčasná opozícia (jej časť) si svoje možnosti prešustrovala ešte ako vládna koalícia na jeseň v roku 2011 (vládne sebapovalenie).

Autor, už rozumiete? Jedno sú zbožné želania (plus textové frázy) a ďalšie prírodné zákonitosti, ktoré sa dlhodobo oblbovať nedajú.

S pozdravom kolega bloger Martin Škopec Antal
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME