Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cyril a Metod, Devín a papaláši!! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovo papaláši bolo vo veľkom

používané za komunistického režimu na členov strany, ktorí boli (takpovediac) nedotknuteľní, pretože mocensky boli na úrovni niekdajšich feudálov.

Súčasní politickí predstavitelia boli zvolení v slobodných voľbách. Nech si už o nich myslíme čokoľvek, nejde o papalášov. Sú dotknuteľní.

Autor článku sa nás snaží parmanentne presviedčať, že súčasná politika je takmer identická s tou totalitnou. Nie je.

Ešte k tzv. gazdovi a k tzv. národu (tieto slová sa nachádzajú v článku na blogu). Národ ako celok niekomu niečo neukazuje a neodkazuje. Národ nie je jednotná, kompaktná bytosť, ktorá by mala jedno vedomie, jedno telo, jednu hlavu. Ak dostal tzv. gazda košom, stalo sa tak vďaka určej vzorke populácie, nie celého národa. Je tiež na zváženie, čo všetko spadá pod slovo národ.

Autor, opäť ste spustili svoju textovú prskavku. Predpokladám, že ste sa dobre poškrabkali na svojom mentálnom podbrušku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odkial sa tie žabky a žabáci neustále

berú? Veď tí mečiarovci pasienkoví sú už vačšinou na druhom svete.Aký je to fenomen?Znamená nastup do dôchodku zmenu myslenia,hodnôt?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bobrovec, v časoch vládnutia V. M.

panovala mylná predstava, že keď už nebude tzv. babiek demokratiek, tak k voľbám začne chodiť mladá generácia takmer géniov, ktorí budú voliť podľa nejakej jednotnej intelektuálnej, charakterovej (mentálnej) šablóny. Vraj až pozomierajú dôchodcovia (voliči V. M.), "bude dobre".

Lenže dôchodcovia majú svoje dietky, vnúčatá. Vštepujú im určité spektrum uvažovania. A nejedná sa iba o zásah dôchodcov do vedomia mladšej generácia. Aj dôchodcovia boli mladí a niekto starší im niečo vštepoval. Politickú scénu generuje spoločenské prostredie, aj mladší, aj starší a dokonca aj 10 ročné deti, ktoré rozširujú určité názory, ktoré odpočuli vo svojom okolí.

Mimochodom... mapríklad v rokoch 1991 až 1992 som poznal mnoho 20 až 30 ročných, ktorí obľubovali Mečiara a teda aj HZDS. Ide o kontinuitu vzťahu k hodnotám a "hodnotám".

Dôležité je celkové a zrejme dlhodobé nastavenie nálad a záujmov už spomenutého spoločenského spektra.

Osoby a obsadenie sú skôr dôsledkom tohoto nastavenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dobry postrech, tiez si pamatam ako sme vraveli v 90tich rokoch ze dochodcovia vymru a zmenia sa volebne vysledky a vsetko bude ine, ale nejak sme opomenuli faktor casu, tzn. ze ludia s pripudajucim vekom menia svoje preferencie, hodnoty,atd...
Je teda mozne ze moja generacia o 30 rokov ked nas dochodcov bude cez 50% si zalozi podobnu stranu ako SMER a bude propagovat podobne omacky :-) uvidime, kazdopadne vek je dolezity faktor na ktory netreba zabudat, starci ludia proste nemaju radi zmeny ale radsej istoty :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pre Habr: Neznamená, keď sa v blogu použije slovo národ, že sa treba toho slova chytiť, ako kliešťami. Obrazne to bolo výstižné. Vládna koalícia bola zvolená demokraticky-to článok nepopiera. Ale že sú dotknuteľní ?- o tom ja práve v NÁRODE obrovská diskusia, kam patrí aj tento článok. Preto by si pán diskutér Habr mohol odpustiť súdenie autorovho škrabkania mentálneho podbrušku. Preto, lebo viete v krátkosti napísať, čo nie je národ? Aký mentálny stupeň si pripisujete vy?
A pre bobrovca: Neprišli ste na to, aký je to fenomén? Je to proste rovnaká politicko-marketingová línia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lomikis, pod slovo národ sa dá

schovať takmer čokoľvek. Často bolo a je zneužívané. Ľudia ho používajú akosi mechanicky, podobne ako slová ľud a ďalšie slová. A slová sú dôležité.

Autor aktuálneho blogu vo svojich textoch používa pseudomobilizačnú rétoriku, na ktorú má právo, no ktorá mne značne lezie na nervovú sústavu, na čom zas mám právo ja. Svoje názory deklarujeme verejne a tak ich môžeme vzájomne konfrontovať.

Ďalej: súčasná vláda je dotknuteľná, je kritizovateľná, je s ňou možné pohnúť. Problém ale spočíva v nedostatku ochoty protestovať, v absencii vzdoru, v absencii toho, čo voláme spoločenský vzdor. Taktiež niet profesionálneho, vzdorujúceho opozičného politika, ktorý by vedel názory časti populácie zobrať do rúk.

A keď už aj dôjde napríklad k demonštrácii (ako v prípade akcie "pochod proti korupcii"), tak jej organizátori tvrdia, že ich požiadavky nemajú politický charakter. Dokonca aj politickí "opozičníci" hovoria, že sa nechcú k akcii otvorene pridávať, aby nebolo možné tvrdiť niečo o spolitizovaní. Boja sa Smeru - SD. Nechú ho dráždiť "akousi" politikou. To je tá opozičnosť?

Kto môže za naše slabosti, pohodlnosť, nekreatívnosť?

Mimozemšťania?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME