Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zázraky sa dejú každý deň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj taká môže byť pohoda.

Obsah by mal evokovať mrazenie, ktoré aj v čase terajších, tiež lietajúcich izbových temperatúrach pod plafónom, by bolo pôvodne nepríjemné. Ale forma krátkej poviedky, spolu s jazykom vycizelovaným nadaním a dlhoročným jeho hnetením na vysokej úrovni znalosti spojenej s cielením na poznanie recipienta ,mení spomínané mrazenie na pocit príjemnej sviežosti až k takmer blaženému stavu. Poviedka, i keď krátka, preto dokáže obrátiť pozornosť z aktuálnych hlúposti uhorkových správ zaoberajúcich sa kvalitou pracích práškov dovezených k nám a podobných „popularít“. A čo tak vyhodnotiť tie naše produkty, ktoré, aby uspeli v konkurencii na západ od nás, musia byť kvalitnejšie ako tie, ktoré nám, akože rovnaké, servíruje naša produkcia. To už je v poriadku, keď výrobok od našich, naším, má iné parametre? Nič nové, funguje to od čias reálneho socializmu do dnes. Zasa som sa nechal vtiahnuť do reality, kde i rádoby pozitívne informácie „nášho“ predsedu, vyznievajú pesimisticky . No späť, pretože o tom by sa dalo veľa polemizovať. Takže, pani Antalová, ďakujem za Váš článok, ktorý opisuje spočiatku sa javiacu smutnú udalosť tak, že v zajatí v úvode spomenutého, môj pocitový priestor ionizuje. Ďakujem, Váš P.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ viem, základná premisa úvah znie asi tak, že v budúcnosti by mali byť výrobky viazané na svoj názov receptúrou a teda zložením.
Ak by to fungovalo v rámci celej EU, tak by to malo samozrejme rovnakú platnosť i v rámci domácej produkcie.

K "poviedke" sa vyjadrovať nemienim,
pokiaľ tam nie je nič o tom, že výnimočná, jedinečná a osvietene vznešená duša sa kradmo uškŕňajúc vznáša nad hlúpym nikam nesmerujúcim davom, blúdiacim v šedej každodennosti priemeru,
tak ani k pseudohodnotiacej pseudorecenzii nevidím dôvod--

a to aj napriek tomu, že ani za socíku si každá žena nemohla dovoliť kupovať svetríky v Tuzexe,
o ladislavoch jazdiacich do Álp ani nehovoriac.
---
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME