Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

"Tí, ktorí bojujú na ceste Alaha, a budú zabití, budú obdarovaní nesmiernou odmenou."... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

PÁN BURKERT...
...a odkiaľ prosím VY viete, že Korán nie je v plnom súlade s vôľou Najvyššieho...? Už som sa na túto vec pýtal pri Vašich článkoch niekoľkokrát a stále mi nie je jasné, z akého zdroja pramení Vaše zmocnenie k takémuto hodnoteniu. ---
maguso1975
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Viem, že

Vy sa pýtate autora blogera, takže ja som tu akosi navyše - ale rád by som odpovedal sám za seba a možno to nebude proti srsti ostatným náhodným alebo nenáhodným čitateľom.
.
Vybral som si jednu jedinú vecičku, ktorá je však zarážajúco dôležitá. Nezabiješ! - to je príkaz z Desatora a Boh kresťanov na tom trvá - lenže Desatoro je ešte z čias prvých Hebrejov (vyvolený národ) a po živote Pána Ježiša Krista je nám kresťanom najdôležitejšie to, čo sa týka Jeho života...
.
Prešlo približne 600 rokov plus mínus a zrazu si zmyslel démon alah čo sa vydával za Boha a ovládol kočovníka Mohameda - a Aha ho! Zrazu Korán a nenávistný príkaz, aby sme zabíjali odpadlíkov od viery, takzvaných neveriacich ((hoci my dnes vieme, že aj ateisti sú vlastne veriaci,práve veria v nejestvovanie boha)) - ale podľa džihádistov sú neveriacimi všetci tí, ktorí odmietajú bláznivosti alahovho mohameda či mohamedovho alaha.
.
Prečo by skutočný nefalšovaný Boh najprv zjavil jedno, potom o N storočí ďalšie a Vari bude každých X rokov meniť svoje výroky?
To by nebol Boh, ale skôr politik zo Slovenskej republiky!
.
Korán je dielo Temnoty. Vznešený Boh nemení názory či postoje tak ako niektorí politici (všetci politici?)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za príspevok. Veľmi dobre napísané. Ale Magusso zrejme neprijme ani to. Ide mu o niečo iné. Rád by som sa mýlil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nech sa páči, "Magusso" zareagoval:
https://blog.sme.sk/diskusie/d...

Ide mi o to, pán Burkert, že ani Ježiš nikdy nepoprel učenie Starého Zákona,
čím sa okrem iného stotožnil i so starozákonným Bohom odplaty, trestov a genocídy obyvateľov Hebrejom nepriateľských miest, národov či v prípade potopy sveta dokonca Boha vyhladenia takmer celého ľudstva.

Na základe Vašich kritérii by snáď bolo možné i povedať, že Ježiš bol vlastne alibista, keďže sa od Boha Starého Zákona nikdy verejne nedištancoval
(dokonca ho nazval Otcom, ak si dobre spomínam)--
ale na takéto kategorické tvrdenia o alibistoch sa zmôžete iba v prípadoch, kedy Vám to vyhovuje.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ježiš jednoznačne poprel mnohé z „učenia“ SZ práve vo svojom učení.
Naproti tomu Mohamed, podľa islamských zdrojov, zvrátenosti z Koránu potvrdzoval v osobnom živote. Opakujem, podľa islamu.

O alibistoch hovorí ten pravý, ktorý sa celú dobu schováva za nick. Lebo pod vlastným menom by ste si mnohé z toho, čo píšete, n e d o v o l i l i.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ježiš sa od starozákonných skutkov svojho Boha nikdy nedištancoval.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemal dôvod sa od niečoho dištancovať. Nebol vyznávačom Starého zákona a už vôbec nie vyznávačom tých častí Starého zákona, ktoré boli v príkrom rozpore s jeho učením. Ale vy môžete pokojne tvrdiť, že napriek tomu sa dištancovať mal.

Manipulujete až to práši: Vy, údajne ako veriaci v Boha, sa tu snažíte podsúvať, že Boh je schopný vraždiť alebo navádzať na vraždenie a to len preto, lebo je to tak napísané v Starom zákone, alebo v Koráne. A ak je to naozaj tak, pokojne vo svojej viere zostávajte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Boh "nevraždí" v pravom zmysle slovesa "vraždiť",
o tom píšem v tejto diskusii tu:
https://blog.sme.sk/diskusie/d...

Je komické čítať slová o tom, že Ježiš "nebol vyznávačom Starého Zákona".
Predveďte mi tu prosím verše z Nového Zákona, ktoré toto Vaše tvrdenie dokazujú.
Nájdite mi tam trebárs niečo o tom, že Ježiš nešiel do jeruzalemského Chrámu kvôli Tóre...hoci možno fakt nie.
Možno tam chodil proste len tak, z času na čas rozhádzal stoly kšeftárom iba kvôli tomu, že bol bordelár a že to tak mal rád.
Však aj ako 12ročný Ježiš možno nerozprával s učencami v Chráme o Bohu Tóry, ale o hráčskych úspechoch Manchesteru United.
Lebo nebol vyznávačom Starého Zákona.

A keď už budete v tom hľadaní, tak mi prosím nájdite i to miesto v mojich príspevkoch, kde tvrdím, že Boh v Starom Zákone navádza ľudí na vraždenie.
Veď niečo také nenájdete dokonca ani v Koráne, pán Burkert--
alebo je snáď niekde v Koráne pasáž, ktorá tvrdí "choďte a vraždite, koho sa vám zachce, proste len tak, lebo vás to práve napadlo, alebo ste sa možno práve domodlili a nemáte nič iné na práci. Tak teda do toho, choďte a vraždite, nech je prča." ...?

Však hľadajte dôkazy mojich manipulácií, pán Burkert.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

- Stále ste neuviedli ani jedno tvrdenie Ježiša, ktoré by potvrdzovalo Vašu teóriu, že bol vyznávačom Starého Zákona.
- Ja som bol v mešite aj v budhistickom chráme a nie som ani moslimom ani budhistom.
- Ja ak isto debatujem o bohu vyobrazenom v Starom zákone, a teoreticky by som tak mohol urobiť aj v kostole, ale to neznamená, že Starý zákon je plne v súlade s Prazákonmi stvorenia, že tam nie sú omyly, a preto som jeho vyznávačom.
- bola tam alternatíva: „...alebo v Koráne“. „...snažíte podsúvať, že Boh je schopný vraždiť alebo navádzať na vraždenie a to len preto, lebo je to tak napísané v Starom zákone, alebo v Koráne“.
- Upravili ste si slová Koránu. Tak to tam nie je napísané. To ale nič nemení na tom, že Korán vo viacerých veršoch nabáda na likvidáciu neveriacich.

P.S.: Máte ešte nejaké iného blogera, komu venujete viac pozornosti ako mne? Inak debata s Vami mi príde ako úplne neplodná, z oboch strán.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám taký dojem, že na základe Vašich kritérií zrejme nie je v súlade s Prazákonmi stvorenia väčšina náboženstiev a duchovných smerov:-)
Nevadí, snáď sa časom všetky prispôsobia Vašim očakávaniam,
tak hádam zatiaľ spíšte konkrétny zoznam výhrad a rozpošlite existujúcim cirkvám a duchovným spoločenstvám, nech vedia vopred, ako sa Vám prispôsobiť.
.
...a čo sa týka Vášho P.S.:
No viete, ak nejaký iný bloger začne svoj článok slovami o tom,
že ten, kto nie je proti tomu a onomu a nerobí proti tomu to a ono, tak že je v takom prípade taký a hentaký,
a zároveň ak s Vami teda nesúhlasí, tak musí zdokladovať dôvod prečo s Vami nesúhlasí, s uvedením citátov a odkazov,
pretože inak len dokáže, že je naozaj taký a hentaký,
a ak to aj urobí a svoje argumenty Vám v diskusii predloží a snaží sa obhájiť svoj názor, pričom ale i tieto iné názory a iné argumenty sú stále pre Vás len ďalšími dôkazmi o takosti a hentakosti oponenta,
takže v konečnom dôsledku ten, kto Váš článok a postoje v ňom nechváli skončí vždy ako taký a hentaký,
tak venujem pozornosť i jemu.
...možno nakoniec skutočne i viac pozornosti, ako Vám.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemám voči náboženstvám žiadne očakávania. Z toho vyplýva, že žiadnemu nebudem písať svoje výhrady a podsúvať im svoje názory. Zase mi niečo pripisujete zo svojich predstáv. Tak ako svojmu bohu.

Manipulujete. Opäť vytrhávate z kontextu a moje slová si skladáte tak ako ste si poskladali aj svojho boha. Je len logické, že diskutujúcich nabádam k vecným príspevkom a ak odbočajú od témy tak ako to spravidla robíte vy, tak je logické, že sa ich opýtam, na ktoré tvrdenie z článku reagovali alebo proti čomu konkrétne majú v článku výhrady a či ich vedia zdôvodniť.

Zneužívate, že vám neraz reagujem aj na tie vaše dotazy, ktoré sú od veci. Nemáte v tom smere hraníc. Vážne zvažujem, že prestanem na vás reagovať, aj keby to bolo len z toho dôvodu, že na nevecné príspevky nemám čas.

Opäť zahmlievate a pripisujete mi, že kritizujem alebo nejako zle označujem diskutujúcich ktorí ma nechvália. To je úbohé. Zvlášť keď nič z toho neviete opäť podložiť.

Ja o vašu pozornosť absolútne nestojím. Ani o vaše, z najväčšej časti nevecné príspevky. Len sa mi zdá, že nemôžte žiť bez toho aby ste mi krátili čas vašimi nevecnými príspevkami v ktorých mi často niečo pripisujete ako nejaký tról. Neviem si predstaviť že takto pristupujete k viacerým blogerom. To by ste museli mať 50 hodinový deň. Ale kľudne naďalej tu nevecne prispievajte, zahmlievajte, múťte vodu, ak vás to baví.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja Bohu nepripisujem nič,
beriem jeho skutky a jeho slová proste také, aké sú--
nech ich už vyriekol v akomkoľvek náboženstve, v akejkoľvek svojej podobe (či podobách), v akejkoľvek dobe, z akýchkoľvek dôvodov.
...a to, ako sa staviate k diskutujúcim,
nech hádam posúdi náhodný čitateľ diskusií k Vašim blogom sám za seba,
každý nech si vytvorí svoj názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

áno, že je napr. krvilačný atď. to mu v tejto diskusii pripísali asi mimozemšťania,alebo Maguso, nie Rodový mág!...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Príspevky od nickov "maguso1975" a "rodový.mág" je možné zamieňať, ako keby išlo o jednu a tú istú osobu, to je v poriadku,
k tomu dáva súhlas hádam i "maguso" a nie iba ja.

Čo sa týka krvilačnosti Boha:
hádam je ťažké nazvať inak isté Božie skutky, ktoré sú v Starom Zákone spomenuté, napr. plošné vyvraždenie prvorodených Egypta.
Nemienim však posudzovať to, či ide o krvilačnosť slepú alebo krvilačnosť Božej spravodlivosti--
takýmto hodnoteniam sa vyhýbam ako niekto, kto nemá oprávnenie posudzovať Božiu vôľu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

áno, vy božiu vôľu neposudzujete..., vy len priamo alebo nepriamo tvrdíte, že k nej patrí napr. krvilačnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, Boh vie byť aj krvilačný, nie však krvilačnosťou samoúčelnou.
Máte toho plný Starý Zákon, hovorí o tom novozákonné Zjavenie Jánovo.
Musíte teda začať škrtať vo svätých textoch vlastného presvedčenia, aby ste dosiahli nejaký vopred očakávaný výsledok, obraz hipisáckeho slniečkového Boha.
Ak k veci budete navyše pristupovať i dogmaticky,
tak napr. zákonite skôr či neskôr začnete tvrdiť, že desatoro Ježiša je dané od Boha, zatiaľ čo desatoro Mojžiša nie,
pretože Exodus, kap. 20, verš 5. Vám do vzorca slniečkového Boha proste nesadne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za všetko hádam o vašom zmýšľaní a logike najlepšie hovorí to, že v jednej vete tvrdíte, že bohu nenasadzujete masku podľa vašich predstáv, a vzápätí tvrdíte, že boh dokáže byť i krvilačný... A to si dovolíte tvrdiť len preto, lebo to povedal alebo napísal niekto, aj keď v Biblii. Vy ste si jednoducho povedali, resp. slepo uverili, že Biblia je čisté slovo božie, resp. plne v súlade s jeho vôľou, bez akýchkoľvek ľudských omylov, a na základe toho staviate svoje výplody.

Ja nemusím nič, iba zomrieť. Moje presvedčenie je, na rozdiel od vás, založené aj na niečom inom ako iba na tom, čo je napísané vo svätých knihách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...a na ČOM sa zakladá to Vaše presvedčenie...?
...hádam na osobnej a priamej skúsenosti s Bohom...?
Kontaktuje Vás Boh priamo...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

už som sa vyjadril: na pozorovaní života.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aha
:-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...a ešte:
nie som ateistom, akurát necítim potrebu prikrášľovať si Boha a jeho skutky.
Beriem veci tak, ako sú: Boh Starého Zákona a Boh Nového Zákona je jedna a tá istá bytosť,
občas milosrdná, občas krutá; občas neomylná, občas priznávajúca svoje pochybenia (Gn kap.10).
.
Čo sa týka nicku:
neviem, na čo si sťažujete,
i Vy ste ako bloger predsa museli DOBROVOĽNE súhlasiť s pravidlami diskusie na webe sme.sk, ktorá dovoľuje i používanie anonymných nickov.
Až ale sme.sk túto možnosť zruší a prihlasovať sa do diskusií bude možné iba pod pravým menom a priezviskom, tak to budem činiť podľa takýchto nových pravidiel.
Tak nejako dúfam, že i potom sa budem môcť do Vás diskusne a argumentačne navážať rovnako, ako sa mi to (snáď) darí dnes.
Ináč, medzi nami, nerobte si zbytočne nádeje, v živote ste o mne nepočuli a moje meno by Vám skutočne nič nepovedalo.
---
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 3 214
 2. Marián Hamada: Príbeh arcibiskupa 1 582
 3. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 1 333
 4. Saška Uhlárová: Albánsko na motorke 1 167
 5. Martin Foto Potočný: Keď zrušenie vyšetrovacieho tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani 1 034
 6. Jaroslav Ridoško: Prečo sa očkovanie spochybňuje? 672
 7. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 634
 8. Irena Simunekova: Vodná nádrž Nitrianske Rudno 536
 9. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 509
 10. Jozef Sitko: Danko vraví o slobode, našiel ju v Moskve! 495

Rebríčky článkov


 1. Anna Záhorčáková: Prečo tínedžerky baví IT?
 2. Kristián Čechmánek: O 17. novembri, predčasne narodených deťoch a komunizme
 3. Michala Ries: Zobuď sa, miláčik, bol to len zlý sen...
 4. Matej Madar: 17.11.2019 - deň, keď sme posledný raz oslavovali slobodu a demokraciu...
 5. Marek Duda: Nežnosť môjho detstva
 6. Rastislav Hrušovský: Rodina 17. novembra.
 7. Stanislav Mičev: Komu patrí november 1989?
 8. Ľubomír Belák: Moje Nežné, revolučné spomínanie
 9. Jozef Kovalík: Zamyslenie nad tridsiatkou
 10. Štefan Vidlár: Postpseudorevolučňí zombie

 1. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 2. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Odvolával sa naňho Fico. Prokurátor jeho telefonát s Vadalom nepoprel
 5. Vodič havarovaného nákladného auta je už doma
 6. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 7. Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom
 8. Ďalšia tragická nehoda pri Nitre. Obeť má len osemnásť rokov
 9. Sociálna poisťovňa začne začiatkom decembra vyplácať vianočné príspevky
 10. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit

 1. O vražde Paľa Rýpala vieme už príliš veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Biskupi odsudzujú politické aktivity Mariána Kuffu
 4. Česko - Slovensko 6 : 0
 5. November 1989 Ján Čarnogurský: Skandovanie bolo počuť do cely
 6. Alexander Cipko: Ako videli rok 1989 Rusi
 7. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu
 8. Prezidentka: Tvrdenie, že všetky predvolebné prieskumy sú zmanipulované, je klamstvo
 9. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 10. Matovič: Nepôjdem do vlády s PS/Spolu, ak sa nevzdajú registrovaných partnerstiev

Už ste čítali?