Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Adélčiny krásné kozy. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ma Adelka krasne kozy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Práve som dostal chuť na poctivý ilegálny kozí syr.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mali sme na Slovensku vynikajúcich roľníkov, ktorí dokázali využiť veľmi dobre rôznorodosť podmienok na Slovenku a za Prvej Slovenskej republiky sme takto boli najlepšie zásobovanou krajinou poľnohospodárskymi produktami v Európe a bez južného Slovenska, ktoré nám zobrali Maďari sme dokonca potraviny vyvážali a Bratislavu volali Rakúšania Fressburg, lebo sa tam chodili najesť.
Po roku 1948 nám ich komunisti zlikvidovali. Žalárovali, vyvážali do českého pohraničia , ba aj zabíjali.
Pätnásť rokov bol potom nedostatok potravín. Aby situáciu zlepšili, poľnohospodárstvo bolo enormne dotované.O vyrovnanom šátnom rozpočte sa nechýrovalo.To ale ekonomika nevydržala. V r. 1986 už nastal prepad, ktorý vyvrcholil v r.1989. Náš kolchozný systém je jednoducho nie konkurencieschopný s gazdovským spôsobom hospodárenia v západných krajinách a v Poľsku. Vyše 60 % potravín dovážame vďaka Gottwaldovi, Širokému, Kopeckému, Bacílkovi i Biľakovi, ktorý dával roľníkov na východnom Slovensku do mraziarní na zeleninu. A dopredu nejdema vďaka tárajom, ktorý podnes ohlupujú verejnosť o tom, že kolchozný systém je najlepší na svete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Má plemeno Česká hnědá koza :-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dneska přijede zásilka. Večer si ugriluji plátky cuket a naložím do oleje soli a třeného česneku, nechám chvíli uležet. k tomu čerstvý kozí bílý a čerstvou bagetku to je Maroši "Nebe v hubě!"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak to sme mali podobný večer. Tiež sme si grilovali cuketu a zopár klobások. Jedine ten kozí syr chýbal. U nás sa tomu hovorí "Nebíčko v papuľke!"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to také romantické

Niekto vyrába syr doma v kuchyni a iní si ho chodia tajne kupovať. Keby nebolo toho ale ...

Mám tu príbeh, ktorý sa možno nestal a mená sú tiež určite vymyslené.
Pán Franta má rád prírodu a má rád svoje deti. Tiež svoju manželku Máňu. Maká v automobilke a vie čo je to drieť denno denne sviatok piatok. A preto keď má má voľný čas vyjde si s rodinkou na farmu k Adelke a Honzovi. Vie že tam deti spoznajú zvieratká, nakúpi tam výborný syr, nazbierajú v lese boruvky. ktoré Máňa zavarí, lebo tie kanadské nemajú takú chuť ako pravé lesné. Ešteže ju to maminka za komoušov naučila. Franta obdivuje Honzu ako sa s Adelkou starajú o farmu a spoločne nadávajú na vládu, že mu Frantovi vezme dane z odmien, a Honzu prinúti kupovať prístroj na pasterilizáciu, keď za to by mohli nakúpiť nové zvieratká či ohradníky. Tak Franta na just kúpi o kilo syru na viac, aj pre kolegov z práce. Veď už minule spomínali, že keď im dal okoštovať, aby im priniesol.
Čo čert nechcel za tri dni polovica jeho kolegov, ktorý si od neho kúpili syr ležala na JISke, dehydratácia, podozrenie na Salmonelu. Takto romantika končí.

Samozrejme surové kozie mlieko má svoje dobré účinky, problém je, že keď niekto chová väčšie množstvo, vyrába z nepasterilizovaného mlieka výrobky a tie následne sú určené na predaj, tak si musí uvedomiť, že v takom výrobku môžu byť životne nebezpečné TBC, brucelóza, Salmonella, Zlatý stafilokok, a ďalšie a ďalšie prenosné ochorenia. Pochopiteľne riziko sa znižuje dobrou veterinárnou starostlivosťou, a výborným hygienickým spracovaním. Lenže na nebezpečenstvo by sme nemali zabúdať, a uvedomiť si, že ak zvieratká nežijú v prostredí s TBC môžu ich ohroziť práve prichádzajúci bloger, ktorý s dobrou vierou ako pomáha farmárovi zanesie choroboplodné zárodky na farmu.
Mnohé nariadenia sú zlé a mnohé sú chybne byrokraticky vyžadované, ale ako zodpovedný farmár, ktorý predáva výrobky mal by vedieť čo by mohlo aj jemu poškodiť a sám radšej predať dielňu v meste a za ňu nakúpiť vybavenie na výrobu bezpečných výrobkov, alebo znížiť stádo na osobnú spotrebu či blízkeho okolia, aby sa mu nestalo, že mu bloger nechtiac vybije celé stádo, tým, že mu zavlečie na farmu nejakú chorobu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý pane, Vy víte úplné houby. Kozí mlíko Adéla samozřejmě pasterizuje. V nerezovém hrnci na sporáku v kuchyni. Vůbec k tomu nepotřebuje přístroj za sto padesát tisíc. Víte lidé vyrábějí kozí sýry asi 10 000 let. Nakupujte si v Lídlu v akci, budete určitě spokojen.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj keby sa mi blog pacil, tak za tuto reakciu ta teda nepochvalim. Typicky buransky pristup, ktory neznesie ziadnu kritiku (podotykam, v tomto pripade adresnu a konstruktivnu). No ale ked si ty taky expert na pasterizaciu, noze nam prezrad, ako Adela v hrnci na sporaku v kuchyni udrzi teplotu 72 stupnov? Ten limit je tam tusim 2-3 stupne hore/dole. Nesmie to byt menej (lebo to neodstrani vsetky neziaduce bakterie) ani viac (lebo to uz by bola sterilizacia, nie pasterizacia).

Viete, pred 10 tisic rokmi sme tu mali tusim dobu bronzovu, kedy sa ludia dozivali v priemere ~25 rokov. Dnes skoro 3x viac. A ze vy ste dnes uz v "strednom veku", to je aj vdaka tomu ze starostlivost o zdravie je dnes na podstatne vyssej urovni, ako pred tymi 10 tisic rokmi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý pane, ja som nikde nepísal, že sa to nedá robiť doma v kuchyni, pre pár členov. A nepochybujem, že nielen kozí syr sa vyrába 10000 rokov, ale TBC či Salmonella sa prenáša rovnako ako pred 10 000 rokmi. Rozdiel je, že dnes vieme ako sa im vyhnúť. Tiež som napísal, že mnohé nariadenia sú zlé a byrokraticky vyžadované to, ale nič nemení na nebezpečnosti a ostrahe pred chorobami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý pán Vlk, Adelke a Honzovi úprimne želám veľa šťastia a zdravia, nech si užívajú život ako si ho vysnívali.
Ale súhlasím s dikutujúcim nad tebou aj s tými pd tebou. Ak Adélka vyrába syr pre seba a kamošov OK, ale ak ho tajne predáva v relatívne veľkom hoci komu tak je jej povinnosť dbať o zdravotnú nezávadnosť jej výrobkov aby v dobrej viere nenakazila jej neznámych ľudí. Túto možnosť hrniec na sporáku neodstráni. Obzvlášť pri kozích produktoch ide o veľké riziko zavlečenia rôznych chorôb (slovenský herec Jozef Adamovič alebo internet by ti vedel o jeho kozej farme porozprávať) a ani Adlekina a Honzova neveselá situácia ich neospravedlňuje.
Ml som rád tvoje články lebo boli písané vtipne a s humorom. A tomuto som tiež klikol na K+ hoci humoru v ňom vzhľadom na tému veľa nebolo. Ale po tejto tvojej reakcii to ľutujem. Buraniáda prvého stupňa. Akoby si to ani nepísal ty :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Každý chovatel v České republice má zvířata pod trvalým veterinárním dohledem. Každá koza má svoji značku. Moji přátelé vedou pečlivě plemenné knihy. Jejich kozy jsou v podstatě čistokrevná zdravá zvířata. Majitel takto registrovaných a hlídaných zvířata může prodávat kozí mléko a produkovat maso. K tomu aby mohl z mléka vyrábět mléčné výrobky musí splnit spoustu nesmyslných administrativních omezení a příkazů, které si vymysleli naši úředníci, například taky na nátlak lobistů hájících zájmy velkochovatelů a potravinářského velkoprůmyslu. Jejich vynucování svádí na legislativu EU, což je častá výmluva neschopných politiků zřejmě i u vás na Slovensku. Klidně mě kritizujte,jen by bylo dobře, kdyby jste věděli co kritizujete. Pokud Vám vyhovuje nakupovat prochemizované výrobky v supermarketech dělejte tak, je to Vaše věc. Klidně mi i nadávejte do buranů ,že jsem se ostřeji ohradil. Považuji to za své právo zde osobně vyjadřovat své názory a Vy tak čiňte také. Já Vás nikdy mazat nebudu. Ještě bych chtěl napsat ,že pravděpodobnost, že Vás sýr z kozí farmy nakazí smrtelnou chorobou je mnohem menší než, že Vás zabije auto na silnici Přeji hezký den.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME