Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list Barbore Hulinovej. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ľutujem, ale toto je skôr na flame war veriaci/ ateisti ako na snahu niekam sa pohnúť v spoločnosti.
Tam by som skôr dal odkaz na Kellera alebo Kováča, oboje je podstatne rozumnejšie a podstatne viac núti k premýšĺaniu ako ďalej a je jedno či z pozície veriacich alebo neveriacich
https://zurnal.pravda.sk/esej/...
https://www.sme.sk/c/3743554/j...
-.
Alebo načo tu bolo dobré dať ten otvorený list ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za ďalšie odkazy.

Ja sama nie som ateista. A praktizujúcich veriacich si vážim, ak to myslia úprimne. Táto dievčina sa mi zdá veľmi materiálna, myslím, že jej chýba dávka sebareflexie a rozhovoru s Bohom. Navyše, z môjho pohľadu vrhla nepekný tieň aj na ostatných veriacich (niektorí ľudia môžu jej výrazné povahové vlastnosti generalizovať na celú komunitu veriacich, čo je značne nepríjemné).

Otvorený list - kontakt, cez ktorý sa ku mne dostalo toto video, má s autorkou niekoľko skúseností. Jeho komentáre, ktoré ju veľmi nechválili, zakaždým zmazala a odmietala na ne reagovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No a Vy, pani autorka,

preco sa potrebujete stylizovat do pozicie ochrancu cistoty veriacich-masy anonymnych jednotlivcov? Nie je to zbytocne? Kto si robi nazor o inom cloveku len na zaklade povrchovych znakov a nepozoruje , nevnima toho viac, moze mat jeho nazor nejaku hodnotu? Podla prejavu vlogerky sa neda o nej s istotou povedat ani to, ze je veriaca. Jej vyjadrenia hovoria o zamienani si pricin a dosledkov, o alibizme( ona miluje Boha, nie materiu), o tom, ze mentalne a nazorovo je viditelne poddimenzovana. Mimochodom- ako od vysokoskolacky som od nej ocakavala inu retoriku. Napokon, v zavere zaobaluje svoj marnivy nakup do alibistickeho povolenia od Boha-otca, s ktorym nakupuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemám pocit, že by som sa štylizovala do pozície ochrancu čistoty veriacich. A čo sa týka toho, že názor na ňu som si vytvorila na základe jedného videa - no žiaľ, týmto videom odprezentovala svoj postoj k viere dostatočne na to, aby som ho mohla skomentovať. Žiaden vloger nevyprodukuje najprv tisíc videí, aby sa dočkal prvých komentárov. Ja to dievča neodsudzujem, myslím, že jej len chýba sebareflexia a prehodnotenie priorít.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otázka na pani redaktorku

Dobrý deň pani redaktorka. Opýtam sa Vás skutočne zo zvedavosti, lebo mi to nie je tak úplne jasné. Píšete o sebe ako o veľmi zaneprázdnenej osobe, ktorá rozvíja svoj talent v zahraničí a má plný kalendár. Skutočne mi nedáva zmysel, keď píšete že sa zameriavate na riešenie problémov spoločnosti, aký zmysel má pre Vás tento článok. Píšete veľmi odborne, určite ste vzdelaná osoba, ktorá robí svoju prácu dobre. Čo Vás ale viedlo k tomu, aby ste napísali článok o dievčati, ktoré ma svoj kanál o počte odberateľov, podržte sa neuveriteľných 143 :) predpokladám, že prevažne svojich priateľov, ktorým nahráva videá o tom ako je šťastná a ako si žije svoj život. V dnešnej dobe nám diktujú trendy mladý youtuberi, ktorí majú státisícove odbery, ktorí sa vyjadrujú na všetky možné témy a decká to hltajú. Keďže sa ako redaktorka chcete takto nezaujato a objektívne vyjadriť k danej veci (na odporúčanie svojho dobrého kamaráta) pýtam sa, ako spoločnosti týmto článkom pomôžete? Na čo chcete týmto upozorniť? Keď si pridám na svoj FB profil, kde mám 3 krát toľko ľudí, ako sleduje v tomto prípade dané dievča, nejak video nakrútené mojím zariadením a niekto ho bude zdieľať a Vy si poviete, že tento názor nezdieľate, rovnako o tom napíšete článok? V tom prípade rozumiem tomu, že nemáte čas, lebo musíte denne písať o takýchto veciach :)...ďakujem za odpoveď :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý deň pán Farkaš

aby som uviedla veci na správnu mieru - ak som pohoršená, nájdem si čas aj ja. Je pravda, že v súčasnej spoločnosti ma pohoršuje viacero vecí, ale upresním, že ide o ďaleko komplexnejšie problémy, ku ktorým sa jedným blogom vyjadriť nedá, pretože sú poväčšine na knihu (no kniha ako predstaviteľ jednostrannej komunikácie k vyriešeniu problému nepomôže). To by bola otázka na Vás - čo je podľa Vás správny vyjadrovací prostriedok, aby sme sa niekam posunuli?

Myslím, že počet odberateľov na YouTube nesúvisí so sledovanosťou danej osoby. Ak je to len 143 na YouTube, na iných kanáloch to môže byť ďaleko viac. Aj ja som to video videla a pritom ju na YouTube neodoberám.

Čo sa týka toho, ak by ste Vy natočili video, s ktorým by som nesúhlasila - muselo by sa ku mne dostať, muselo by byť dostatočne hlúpe a absurdné a musela by som zhodnotiť, že áno, môže mať nejaký význam naň reagovať, tak áno, napísala by som aj Vám. Ale predpokladám (podľa štýlu akým píšete) že Vy by ste na jej úroveň toho jej videa asi len ťažko spadli.

A toto je môj jediný blogový príspevok, tak neviem, čo máte na mysli, ak píšete, že som zaneprázdnená písaním otvorených listov. Kiežby to tak bolo - a ja by som mala možnosť (a schopnosť) celé dni písať a adresovať podobné defekty spoločnosti, ktoré sa na internete zjavia (nemám na mysli dievča, ale len to jej jedno video, ktorým sa nešťastne odprezentovala).

Navyše, som technik, nie spisovateľ, pracujem v oblasti moderných technológií, ktoré majú za cieľ zmierniť silnú centralizáciu a netransparentnosť niektorých štruktúr v spoločnosti. Je dôležité (a s týmito technológiami aj možné) eliminovať vplyv "horného percenta", čo môžeme oceniť potom my všetci. Na písanie mám teda len obmedzený priestor. Ale viete, už dlhšie mi vŕta v hlave osloviť Milana Mazureka podobnou formou ako je táto. Možno sa na to čoskoro pozriem bližšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v jednom z diskusných príspevkov sa

tu objavilo spojenie:
ona miluje Boha, nie materiu
Nuž asi len v tom prípade ak jej ten Boh pridelí požadovanú a vymodlenú matériu.
Na to existuje už starý židovský vtip vhodný na zamyslenie:
Zopár ľudí sa rozpráva o tom, že Kohn stratil manželku pri pôrode a dieťa nemalo mlieko. Kohn sa toľko modlil k Bohu, že sa stal zázrak. Kohnovi narástli prsia "naliate" mliekom. Jeden z počúvajúcich zahlási: prečo to ten Boh neurobil jednoduchšie a neurobil zázrak, že by zoslal Kohnovi balík peňazí. Na to ten, čo popisoval zázrak povedal: prečo by Boh vydával zbytočne hotovosť.....keď môže urobiť zázrak!
P.S.: aj v tomto prípade mal asi pán Boh 2 možnosti...... poslať priamo z neba ten prístroj, alebo balík peňazí. No a potom najnovšie druhy zázrakov: dostane prístroj s nulovým navýšením od modrého anďala
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby

bol Boh a chcel by naozaj urobiť zázrak, vzkriesil by manželku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

určite nie.....

pán Boh neopravuje to, čo sa už stalo .... do pôvodného stavu (tak ako to robil v Biblii v starom a novom zákone - oživovanie mŕtvych). Ale občas "vypočuje" prosiacich - nie však tak, že im splní želanie na 100 %.
V židovských vtipoch a historkách je veľa príkladov. Kohn sa sťažoval, že málo prší a prosil boha o dážď. Potom naozaj trochu spŕchlo. Kohn sa vyčítavo vyjadril, že to je málo. Boh potom pridal ale tak, že sa ľudia pomaly topili. Kohn poprosil Boha aby to bolo tak ako predtým a nechal "výdatnosť dažďa" na jeho vôli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlboko veriaci rybár, v búrke na mori,

vrúcne prosí svojho boha, aby ho zachránil. Vtom okolo pláva loď a ponúka mu pomoc, ale on odmietne, lebo jeho milostivý boh ho zachráni. Odmietne aj druhú a tretiu loď a utopí sa. Po príchode do neba sa sťažuje svätému Petrovi, že mu nepomohli. Akože nie, diví sa svätý Peter, veď sme ti poslali tri lode.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako to fakt? mať Vaše problémy..... Naozaj o ničom celý blog....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME