Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dlhová brzda: Keď dávajú, treba brať. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Skús si to najprv na sebe

Míňaj každý rok o 30 % viac ako zarobíš a uvidíš čo sa bude diať.
A poskytuj za to svojej rodine služby v minimálnej kvalite, z každého nákupu nezabudni dať predavačke 20 % províziu. A hlavne kupuj to čo nikomu vôbec netreba a podľa možností čo najdrahšie.
Čo myslíš, koľko rokov by si takto vydržal fungovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re babs

Všimnite si prosím jeho poslednú vetu.
Svojím cynickým spôsobom má viacmenej pravdu.

Celá monetárna politika ECB, FEDU, BOJ je zameraná na kazenie peňazí. V podstate to funguje tak, že banky kúpia verejný dlh a požičajú si od ECB. Zárukou za pôžičku je verejný dlh. Za požičané peniaze kúpia verejný dlh a opäť si požičajú od ECB. Cestou von z tejto špirály je inflácia (ozaj, nepripomína Vám to nespokojnosť ECB s niečím?), alebo odpísanie dlhov. Na rozdiel od autora sa domnievam, že problém obrovských deficitov (ony sú temer nezvládnuteľné už teraz), bude riešený vysokou infláciou, možno hyperinfláciou. Dôsledkom bude, že majitelia reálnych aktív aktív (firmy, pôda,...) zbohatnú, ostatní schudobnejú. Majitelia papierových aktív sa ich na vlastnú škodu v prvopočiatočnej panike v dôsledku vlastnej neznalosti zbavia za lacné peniaze.

Samozrejme nesúhlasím s pasážou o rozkrádaní. Prečo by sa mali ilegálne obohatiť insideri na úkor spoločnosti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Platená propaganda vládneho zlepenca?

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nemyslím si...

Treba prečítať predchádzajúce články autora. A keby ste náhodou prečítali zaujímavú knihu Zlé peniaze od Karpiša, pochopili by ste určite, čo mal autor na mysli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nečítal, ale nadobudol som dojem,

že účelom blogu bolo podporiť zrušenie protirozkrádačskej brzdy. Stačí zabásnuť Fica&spol., zhabať im nakradnutý majetok a máme na diaľnice, školy a nemocnice, ba aj celonárodnú veselicu a párok s pivom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fajn, ale koľko polovíc

tu už rozkradli? No a veta: Ak sa aj polovica úverov rozkradne, veľká časť z týchto peňazí sa aj tak minie na Slovensku a bude stimulovať rast“ má ešte dva záhadné korene: Kde ešte na Slovensku sa tie rozkradnuté peniaze budú míňať, a aký, a čí rast budú stimulovať? Autor blogu by mal - iba kvôli dôveryhodnosti svojich „výpočtov“ dať do pľacu názorný príklad (v € alebo %): Ako taká inflácia (lebo o to mu ide) pomôže Slovákovi v II. pilieri, dôchodcovi s 500 € na účte, resp. Rattajovi a spol., ktorí si sporia (stále legálne) na Cypre???
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME