Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ruka ruku myje, aj vo vodárňach? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, pred čítaním pornočasopisu

človek už vopred vie, čo tam nájde. Podobné je s Vašou blogtvorbou.

V prípade Vašej tvorby ide o nadávanie na tzv. vrchnosť, konštatovanie, že sa máme príšerne a následne nám naznačujete, že obyvateľlia nemajú dostatočne vysoké IQ.

Tak ako viem, že v porňáku nenájdem žiadne verše, aj v prípade vašej blogtvorby viem, že tam nájdem iba textšablónu plnú neproduktívneho nariekania.

Mohol som však spomenúť aj časopis Pes a mačka. Je to len o psoch a mačkách.

Autor, napíšte nám ako by ste v živote politickom konali Vy.

Samozrejme, keby ste sa dostali do parlamentu.

Zostúpte k nám pozemšťanom a debatujte v diskusnom fóre.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obávam sa, pán kolega, že bloger...

...p. Martinčko už raz je taký aký je a predsa sa nebude "zahadzovať" s nami v diskusii.
Minule som ho pristihol pri evidentnej lži, klamstve - keď tvrdil, že v našich obchodoch niet slovenských potravín.
Treba si ale uvedomiť, že tento relikt rovnostárskej minulosti a nekonečne kritizujúci hlava-nehlava chcel byť prezidentom Slovenskej republiky. Ešte to by nám tak chýbalo :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený Monsieur Chien, zaujímalo by ma

kde boli všetci terajší kritici súčasného systému počas komunistického režimu. Rovnako tak autor aktuálneho blogu, ktorý rúbe hlava nehlava, najmä keď sa rúbať dá.

Kde bol včase deportácii, mučenia, vrážd, progamového a plánovaného násilia zo strany členov strany, ktorá sa ani len nenechávala voliť v slobodných voľbách. Strany, ktorá si do ústavy dala úlet o "vedúcej úlohe v spoločnosti".

Strany, kde bolo 99 percent členov a iba 1 percento komunistov.

Strany, v ktorej bolo zrejme, že členstvo a funkcie sú len akosi chlebovkou.

To sa to nadáva v slobodnom masmediálnom priestore. V prietore, kde sa dá písať a hovoriť o čomkoľvek, lebo slobodné písanie a hovorenie je základnou súčasťou demokracie.

Ale opäť a zas: prečo sa autor blogu "nezníži" k prispievaniu do debát?

Frflať áno, ale debatovať nie?

Chcem odpoveď od neho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak môžem, pán kolega,...

...tak ja len za seba a o sebe napíšem aspoň toľko, že som nebol členom ani kandidátom komunistickej strany, zo Socialistického zväzu mládeže ma po pár mesiacoch vylúćili pre absolútnu nečinnosť, ignoráciu a "svojské" názorové rebélie. Pre rôzne moje postoje a hlavne aj pre styky s rôznymi skutočnými disidentami som bol sledovaný ŠtB a ešte aj v časoch mečiarizmu na mňa a na niektorých mojich kolegov - novinárov iniciatívne tajnej či akej polícii donášali najmenej dvaja ľudia - jeden z nich je už nebohý.
Z dôvodov "nevyhovujúceho kádrového profilu" mi bola zamietnuté možnosť študovať žurnalistiku - napriek úspešným prijímacím skúškam. Samozrejme - mám o tom listinné dôkazy aj z rôznych stupňov komunistických úradov, ktoré dávali na štúdium žurnalistiky odporúčania / neodporúčania.
V Novembri 1989 a niekoľko týždňov po ňom som sa organizačne angažoval vo VPN. Žiadnu karéru som ale nerobil, ani som po žiadnej netúžil - a tak som dnes tam kde som: doma v pracovni :-)
Napriek tomu, že som nevyštudoval žurnalistiku, vyše tridsať rokov som pracoval ako novinár - v spravodajstve, ako reportér a pod. To ma napĺňa uspokojením.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

a kdeze si vtedy bol ty? slovutny pan Habr?? kde si bol v casoch mucenia a deportacii?..noze nam prezrad ..apropo - toto ma naozaj zaujalo.citujem tvoje vety: "To sa to nadáva v slobodnom masmediálnom priestore. V prietore, kde sa dá písať a hovoriť o čomkoľvek, lebo slobodné písanie a hovorenie je základnou súčasťou demokracie." ..je ti smutno za byvalym rezimom,ked si mal jedine pravo a to drzat hubu?..resp. citis sa nostalgicky,podobne,ako sudruh kapitan Danko?
a ozaj - napis nam,kde bol v casoch mucenia a komunistickych deportacii tvoj Fico,kedze na Ficov vladnuci system sa podla teba nesmie nadavat?..noze nam to napis,kde tvoj Robko vtedy bol..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ess, Vaša hysterická reakcia sa dopúšťa

(nie len) jednej základnej chyby. Píšete o Ficovi tak, akoby to bol môj idol. Rozhodne nie je. Som bloger Martin Škopec Antal a Fica som intenzívne textovo kritizoval (kritizujem). Smer - SD neznášam. Mám na uvedený subjekt dlhodobú alergiu. Zároveň si však uvedomujem, že len prízemná kritika voči Smeru - SD už nestačí.

Ďalej: žiaden Ficov vládnuci systém neexistuje. Existuje systém parlamentnej demokracie, ktorého je súčasná vláda súčasťou. Problémom je slabá odozva verejnosti a pseudoopozície na vládu, ktorá môže ďakovať "nebesiam", že vládne tu a nie (povedzme) v Rumunsku. Tam by už dávno padla.

A na Fica sa samozrejme môže nadávať. Nikde som nepísal, že sa nesmie. Uvedené nadávanie je však (ako som už spomenul) značne prízemné a zaoberá sa skôr dôsledkami, nie príčinami.

V časoch krutého mučenia a vraždenia červenokožcov som ešte nebol na svete. Narodil som sa do takzvaného obrodného procesu v roku 1968. Teda v danom čase som už vedel chodiť, rozprávať a pamätám si tanky, ktoré sa v auguste valili Bratislavou.

ess, tak ako neznášam Smer - SD, rovnako neznášam aj komunistický plus nacistický režim. Som odporcom totalít.

Obávam sa však, že do niekdajšieho režimu sú dodnes zaľúbené státisíce Slovákov - voličov.

Preto Smer - SD vládne a ešte možno dlho vládnuť bude.

Nehovoriac o pseudonárodnej SNS.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čakal som tvoju reakciu na blogera,ale žiadnu k uvedenej téme o okradaní občanov "našimi ľudmi" a lumpami z vladnucej strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Alfonz Niktoš, nijako zvlášť sa

nezabávam na drístoch o "okrádaní občanov". To je už taký slovenský folklór, ktorého súčasťou je hovorenie o okrádaní. A ktože je voličom okrádačov?

Poznám dokonca ľudí, ktorí volia Smer - SD a pritom s ľahkosťou tvrdia, že vo vláde sa len kradne. Keď sa ich opýtam, že prečo teda volia zlodejov, tak povedia, že "Smer je za Slovensko".

Riadne absurdné.

A pýtam sa opäť, kde bol bloger v časoch, keď bola komunistickou stranou ukradnutá celá krajina a zavedný "moderný" feudálny systém.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V politickom systéme, v ktorom je na kradnutie úspešne nachystaná každá jedna politická strana bez výnimky, budú voliči voliť primárne s ohľadom na vlastný záujem v zmysle
"budem voliť podľa toho, čo mi kto dá, ale hneď, tu a teraz".

Netvrďte mi, že za postupný, ale trvalý, úpadok samotných politických strán a za ich vnútorný odklon od hodnôt a ideálov k osobným a úzko skupinovým záujmom môže volič.
Volič stranám neprikazuje, akých ľudí si majú naťahať do vedenia strán--
o tom rozhoduje vždy snem strany, riadený vedením strany.

Ani Mečiara a ani Fica "nevyrobili voliči", a Vy to dobre viete, Habr.
Dnes môžu Fedor Gál, Milan Kňažko či Peter Weiss už nadávať iba na seba.
.
A ďalšou otázkou je,
kde ste boli počas komunistického režimu trebárs i Vy.
Predpokladám, že ste vstup do SZM neodmietli.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Martinčko porušuje Kódex blogera, pretože tie isté blogy ktoré má tu, uverejňuje aj na Pravde. http://martincko.blog.pravda.s... Kódex to zakazuje. Písal som adminom, ale bez výsledku. Možno keď ho nahlási väčšie množstvo ľudí, tak to pomôže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Domnievam sa, že aj Vy ste porušili...

...Kódex blogera v článku o husliach, kde ste vôbec neuviedli zdroj aranžovaných fotografií. (Už som Vám o tom raz v diskusii písal - nedali ste si námahu článok aktualizovať.) Veď za nehanbite a napíšte tam to čarovné slovíčko "internet."
Nezabúdajte ale na to, že ako zdroj nestačí uviesť len "internet." To ale Vy ako mravokárca a systematický sledovateľ toho, kto čo a ako vo svojich blogoch poruší, určite viete najlepšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kódex sa nezmieňuje o tom, že bloger je povinný uviesť zdroj, pokiaľ použije svoje vlastné fotky. (Už som vám písal, že tie fotky sú moje, tak neviem čo tu splietate.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Kódexe blogera je napísané...

...citujem:
"Vo všetkých prípadoch je bloger povinný uviesť pôvodný zdroj, odkiaľ obrázok (alebo iný predmet práv tretích osôb) pochádza (uviesť ako zdroj slovo internet nestačí)."
Je tam napísané "vo v š e t k ý ch prípadoch."
Nikomu nerobí problém pod fotografie napísať meno a priezvisko autora alebo iniciálky autora a podobne - len Vám.
Vy, ktorý tu kadekoho poúčate, moralizujete, dokonca sa chválite ako ste udali blogera Martinčka administrátorom a ešte aj k tomu nabádate aj iných - tak Vy si nedokážete do vlastného článku v rámci aktualizácie dopísať zdroj fotografií?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemáte pravdu. Tú vetu ste vytrhli z kontextu. Píše sa tam, že keď bloger použije cudzie fotky, tak vo všetkých prípadoch musí uviesť zdroj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odcitoval som časť...

...z Kódexu blogera, nič som odnikadiaľ nevytŕhal z kontextu.
Zato som v Kódexe nenašiel slovné spojenie "cudzie fotky" - ako píšete.
Namiesto toho, čo sa tu stále šprajcujete, tak ste mohli mať článok o husliach aktualizovaný jedenásťkrát a niekde v jeho závere ste mohli napísať komu patrí autorstvo tých aranžovaných fotiek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím, že so mnou zbytočne strácate čas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, to je pravda...

...a súhlasím s diskutujúcim "ess," ktorý píše nižšie:
https://blog.sme.sk/diskusie/d...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľmi pekne ďakujem. Od vás je to naozaj pochvala.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ktorá z týchto alternatív?

Existuje slepota, účasť na lupe alebo alebo nesvojprávnosť.
Ktorá z možností to je?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME