Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neveselá doba postfaktická (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Postfakticky fakt je,

ze bambulove este nedorastli,ci vobec niekedy dorastu vie snad len Pan Boh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som na ľudí s podobnou úrovňou morálky, ako uvádza autor v článku, čítal prirovnanie, že majú morálku ako podvýživená piraňa. Jedno i druhé vystihuje smutnú skutočnosť. Ak by som mal prispieť svojou troškou do mlyna, tak https://antonkovalcik.blog.sme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, v celku fajn text

Len niekoľko poznámok: slovné spojenie doba postfaktická sa podobne ako iné slová a slovné spojenia stáva mechanicky opakovanou frázou. Pri tejto príležitosti by som opäť dal do pozornosti knihu od autora Gustave Le Bon: Psychológia davu. Zvlášť pasáž o opakovaní, napodobňovaní.

K slovu revolúcia: v roku 1989 nešlo o žiadnu revolúciu. Revolúcia znamená prínos niečoho nového alebo aspon nanovo nakombinovaného. November 1989 bol finalnou časťou pádu režimu, ktorý nebo v súlade s prírodnými zákonitosťami (komunisticé strany boli a sú sektárske, protiintelektuálne subjekty zamerané na genocídu určitej časti populácie). Systém parlamentnej demokracie tu už bol za prvej ČSR. Takže žiadna revolúcia ale návrat.

K politikom: voliči aj nevoliči sa k politikom správajú tak, akoby ani nešlo o ľudí, ale bytosti z inej, nepriateľskej dimenzie. Nemá snáď politik normálne ľudské danosti, vlastnosti? Klame len politik? Nepolitik neklame? Ak by bol problém iba vo vysokej politike, tak by stačili tzv. kádrové zmeny a všetko by bolo v poriadku. Lenže nebude. Viete prečo? Lebo sme ľudia.

Nepolitik nezahne manželke? Nepolitik si sem-tam niečo nešlohne? Nepolitik nechráni svoje ego, svoj najosobnejší záujem? Nepolitik nemôže byť súčasťou finančnej skupiny?

My sme supermani a oni sú pekelníci?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavo to vyznie, ak ten posledný odsek Vášho príspevku obrátime:
Nepolitik občas zahne svojej manželke, nepolitik sem-tam niečo šlohne, nepolitik chráni svoje ego, najosobnejší záujem, a nepolitik môže byť súčasťou finančnej skupiny.

Nech sa teraz náhodný čitateľ zamyslí nad tým,
koľkých takýchto nepolitikov vo svojom živote pozná.

...a teraz to skúste porovnať s počtom tých politikov,
ktorí zahýbajú manželke, sem-tam niečo šlohnú, chránia záujmy svojho ega a sú súčasťou finančnej skupiny ;-)
.
My nie sme supermani, Habr a oni nie sú pekelníci.
Práve preto, že sú to iba ľudia (!!!),
stále tvrdím, že samotné výmeny persón nikdy stačiť nebudú.
Fungovanie politikov musí byť kontrolované tvrdými legislatívnymi rámcami, etickými kódexami a zákonnými ustanoveniami.
Moc politikov musí byť spočiatku minimalizovaná,
neskôr v maximálnej možnej miere prerozdelená tak, aby nikdy nemohla byť sústredená v rukách jedinej osoby alebo úzkej (vládnucej) skupiny osôb
(=úzkej skupiny komunistov, ľudákov, liberálov, konzervatívcov, katolíkov, LG8TI lobingu, homofóbov, bielej rasy, inej rasy).
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K veci ...

Áno, ľudia sú už takí aj onakí, dobrí aj zlí. Jedni klamú, kradnú, podvádzajú preto sú zlí a druhí sú slušní a preto sú dobrí. Jedni sú amorálni a tí druhí sa snažia akú takú úroveň morálky aspoň udržať. Jedni sú totálni nenažranci, neštítiac sa okrádať spoluobčanov a dokonca aj vlastné rodiny z čoho im plynie úžasný profit, tí druhí sú slušní a dobrí a preto nemajú temer nič iba ak svoju česť. Tí jedni sa tým druhým smejú do očí, že je to preto, lebo sú rýchlejší, pravda je však iná : boli a sú nemorálnejší. Tí jedni kritizujú tých čo kritizujú ZLO a tí druhí sa snažia podľa svojich možností proti ZLU bojovať. Kto je teda akým prínosom pre spoločnosť, dobro pre ľudí a pre definitívne ukončenie ZLA ?! ZLO je dôsledkom ľudskej hlúposti a o nej kedysi Jan Werich povedal : " Proti lidské hlouposti se nedá zvítézit, je ale nutno stále proti ní bojovat ! ". Neútočiť kritikou proti kritizujúcim, ale spoločne bojovať proti ZLU !!! Inak sa lepších zajtrajškov nikdy nedočkáme. No a o tom to je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef slávik22, slovné spojenie lepšie

zajtrajšky pochádza najmä zo slovníka komunistickej propagandy. A ešte sme počúvali o krajine, kde zajtra znamená dnes.

Vaše abstraktné opakovačky o zle a dobre už začínajú pripomínať cválanie koní na diostihoch. Nemám však nič proti koňom ani proti dostihom.

A predpokladám, že niekdajší dôstojníci "ľudovodemokratickej armády" statočne bojovali proti ľudskej hlúposti. Najmä ich však mrzelo, keď neboli povyšovaní. Ach tie "gumy zelené".

Čo Vy na to pán slušný jozef slávik22?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME