Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tiesňava Piecky v Slovenskom raji (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte dobre, že Amici nie sú

správcom Slovenského raja. :-D

"Pokračujeme teda Strednými Pieckami výstupom hore najvyšším rebríkom v Slovenskom raji."
Pri pohľade na turistov, ako lezú na ten vysoký rebrík, ale aj tých, ktorí kráčajú po visutých lávkach som si hneď spomenul na časy, keď som ešte pracoval v USS, aké prísne nariadenia nám tam dali na papieri bezpečnostní technici, tie sme samozrejme museli podpísať a hlavne ich aj dodržiavať, lebo inak koho prichytili, že tieto nariadenia porušil, tak za ich porušenie dostal okamžitú výpoveď.

Takže, ak by Amici mali pod svojou správou Slovenský raj, tak som si istý, že na tých visutých lávkach by museli byť zábradlia a na rebríky by museli turisti vychádzať iba s bezpečnostným opaskom na ktorom by bolo krátke lano s karabínkou a to lano by si musel turista počas výstupu na rebrík za každými dvoma krokmi odopnúť a vyššie nad sebou znovu zapnúť. :-)))

P.S.

Z bezpečnostného hľadiska je to síce dobrá vec, ale chcel by som vidieť, či by tam chodilo toľko turistov aj pri takom nariadení?! (Ako ich tam chodí napr. teraz.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Napr. v Kyseli sú tie súpravy povinné aj u nás, požičiavajú sa v Slovenskom Raji. Piecky sú krásne, vďaka za spomienku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V Kyseli je druhá ferrata na Slovensku, prvá je na Martinských holiach. Ferrata je "Zaistená cesta (ľudovo aj fer(r)ata, via ferrata, klettersteig [vyslov: kleterštajg]; z tal. via ferrata - železom opatrená cesta, resp. z nem Klettersteig - horolezecký strmý chodník) je cesta v náročnom horskom teréne, ktorá je vybavená istiacimi fixnými lanami, železnými stúpačkami prípadne ďalšími umelými pomôckami, ktorých cieľom je zvýšenie bezpečnosti prechádzajúcich osôb a sprístupnenie ťažšieho terénu návštevníkom, ktorí nemajú skúsenosti s náročnými horolezeckými výstupmi." (wikipédia)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tuláčka v daždi

Nepochybujem o tom, že tam to takto funguje, ale ja som reagoval na tie veci, ktoré sú na fotografiách v blogu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME